Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
23. aug 2009

Dobré ránko - pridali sme nejaké fotečky
akú ste mali noc? my celkom o.k. len sa chcem opýtať, koľko krát papajú vaše miminá v noci???

zuul
23. aug 2009

dobré ránko,
tak ja som už na nervy z tých Miškových soplíkoch.
spávať chodíme do 20,00 prvý krát sa budí o 1,00-2,00 ak nemá soplíky potom až o 5,00 a najneskôr o 7,30 je hore úplne.
ale táto noc bola hrozná. o 1,00 a potom každú hodinku hore, lebo chcel spinkať na brušku a tak nevie dýchať tak plače - takže sme odsávali o 4,00 a o 6,00. a okrem toho o 5,30 2x kakal, takže sme prebaľovali o dušu.
teraz zasa zaspal o 9,30 tak som zvedavá na ako dlho ale asi tak na 45min.

niky aká stránka je na sedačku? aj ja si takú prosím. ešte tak 2kg a bude sedávať tam. 😀

romanakatka
23. aug 2009

Ahojky maminy, svadba bola fajn, ale drobec mi hrozne chýbal ☹ volala som mu, ale u starkej mu je dobre, vraj to včera všetko prespal, čo doma teda vôbec nie je zvykom a aj v noci sa im zobudil až o 2:30 😨 proste tam bol spokojnučký, ja som to určite znášala horšie 😨 😅

Potrebujem poradiť... dala som si tam do polnoci prípitok a fernet so spraitom, jasné že len symbolicky... ale pojedla som kadečo čomu sa inak vyhýbam... dokonca aj kapustu a to bolo už nad ránom... 😒 odsávala som aj na svadbe, aj ráno keď sme prišli domov a aj teraz a malý je ešte stále u starkej príde až okolo obeda, medzitým chcem ešte odsať, ale myslíte že to bude stačiť? Nebude mať problémy s bruškom??? Za aký čas sa dostáva do mliečka to čo som zjedla??? 😕 🙄

miavin
23. aug 2009

romi tak to je super že si sa zabavila.ja neviem poradiť lebo ja som papala všetko a bolo to o.k. ja si myslím, že je dosť veľký že to zvládne - tak sa neboj. treba skúšať 😉
no môj malý je bohovský - zobrala som si ho k sebe lebo nervačil - včera mi kamoška poslala nejaké tabuľky podľa ktorých by malo dieťa po zobudení byť 2 hodky hore.... no moj chlapík to nezvládol a zaspal mi na hrudi 😀 😀 😀 a to som ho do 10.30 chcela uťahať.... 😀
zuul - a máte len soplíky? my tiež soplíkujeme už asi 3 týždeň - ale už je toho pomenej, väčšinou po noci má soplíky... už tiež neviem, čo mu mám dať. neznáša z duše už vysávač 😀

jankaaa
23. aug 2009

ahojte babenky ako travite vikend? 🙂

moj drobec sa mi uz pomaly nemesti do vanicky v kociariku a sportovy kociar co mam nemam taky co by sa dala prehadzovat rukovät aby som videla maleho....
babenky ktore mate prehlad v sportovych kociaroch poradte mi nejaky ktory by mal rukovät ktora sa da prehadzovat aj v smere aj v proti smere jazdy....ja nemam vobec prehlad....dakujem

jankaaa
23. aug 2009

mia ja mam pocit ze moj maly papa vkuse...on mi zaspi tak o siedmej pol osmej potom je hore o jedenastej,o jednej o tretej o piatej a to uz nastalo to sa mu uz nechce spat potom mi zaspi az okolo osmej pol deviatej...a teraz v poslednom case sa mi budi este aj medzi tymi casmi co som napisala...takze ja som uz maximalne na nervy

romanakatka
23. aug 2009

mia čavík, práve som volala s našimi, tak prídu až o tretej na kojenie... dovtedy sa bez neho asi zbláznim, je to hrozné keď ho nemám pri sebe, juj tak ho vystískam keď príde drobček môj sladučký 😵 ale som rada, že sme to absolvovali a že sme to zvládli, chrústik si musí zvykať a ja tiež, lebo aj do školy sa budem musieť učiť, tak mi dobre padne keď si ho naši sem-tam zoberú na jednu noc... a aj im bude veselšie, moja mamina ťažko znášala, že sme vyleteli z hniezda tak drobček je teraz pre ňu psychická podpora a náhrada za nás 😉 a k tomu papaniu, no sme dosť citlivý na všetko ale ešte raz teda odsajem kým príde a snáď to bude už ok 😉 😵

miavin
23. aug 2009

romi - je to určite ťažké - my sme šli minule do PL a ja som ho nechala mojej kamoške - boli sme len 3 hodiny a ja som sa ho potom nešla nabažiť..... je to asi ťažšie pre nás ako pre drobcov.... ale ako píšeš - musíme si zvykať - lebo potom to bude ešte horšie, už keď bubú chodkať a kričať mama mama.... júj sa na to aj teším už....
janka - no ja som môjmu okolo 9 - dala výživu a zapíjal čajíkom - medzitým stihol pustiť kakoše 😀 a hral sa - a nervačil. ale nepapa stale....
dievky vaše dietky sa samé hrajú? lebo náš len chvíľu pod hrazdou, chvíľku v lehátku a potom kričí a nervačí, ja už som zrelá na psychiatriu 😒

cikyta
23. aug 2009

Sabi-aký je to fusak 3v1? Ja sa vôbec nevyznám v tom.Môžeš mi to trošku opísať? ☹
Ď! 😉

sabinazv
23. aug 2009

ciky, tento som myslela...http://www.maderna.sk/emitex/zavinovacky-fusaky...
to 3 v 1 je asi preto ze je to do kocika, do autosedacky aj do prenosnej kocikovej tasky... a je vlastne velky - rastie s dietatom a je cca do 3 rokov... cize mas vystarane dopredu ... je variabilny, da sa prisposobit tymi snurkami a tak... pokukaj... aj pekne farby maju...

sabinazv
23. aug 2009

aj ja poprosim niky o stranku na sedacku... uz mi pride tiez to vajce LTT 🙂

katka, tak ste sa vysvadbili... a malicky to tiez ako pekne zvladol, sikovnik...

mia, danko papa 1-2-3 x v noci... ako kedy vladze potahat kym zasa zaspi 😎

janka, ani mne sa neda na kociku prehadzovat rucka... ja to zatial nepocitujem za nedostatok... aj tak je maly zvedavejsi na ine veci ako na mna kukat... cely den ma ma na ociach, chudak 😅
Ale viem ,ze na teutonii sa da prehadzovat a tusim aj na quinnym niektorom...

beadz
23. aug 2009

ahojte bambulky. co mate nove ? skusim dnes trochu pocitat, ale neverim ze bude az tolko casu. my sme boli skoro cely tyzden v jasenovciach, takze sme si vyskusali "vojenske podmienky". ale maly to zvladol na jednicku.
kocky, ked idem grilovat zelenu sparglu, musim ju varit ?

sabinazv
23. aug 2009

cao bea 😉

fiha, neporadim... sparglu som este nevarila ani negrilovala

beadz
23. aug 2009

inak baby, neviem ci ste sa o tom bavili, ale mne maly cez den velmi malo spinka a max. 20 min. ale bola tu svagrina a tiez to iste vravela a poradila mi nech vtedy ked uz pomaly je tych 20 min., aby som mu strcila cumel do pusy a ona svojich naucila takto spinkat. dnes som to vyskusala a uz spinka od deviatej 😕 . no, neviem ci to bude pravidlo, ale skuste ak mate tiez taky problem. mozno pomoze. 😉

jankaaa
23. aug 2009

vies co bei tiez som to skusala bud dat cumel alebo cicku a spinkal mi dalej.... 🙂

zuzik25
23. aug 2009

cafte mamule.
sabi, ja ten fusak objednam tu na SR.

vcera sme malu skusali dat do sportaka, kukala a oci ocila, pacilo sa jej tam, len to striesky co tam je ta latka tak to chcela obzuvat, ale je to trosku zaprasene, tak to chcem oprat. ale silit ju do sportaka nebudem, zatial sa zmesti do vanicky.

dnes mam asi vrtulu v zadku, uz som upiekla kolac, teraz dorabam pecene zemiaky a potom este sup do rury vyprazany syr bez vyprazania. 😀 a vcera som 1 krat v zivote robila segedin a normalne sa zjedol cely. 😀

bambina
23. aug 2009

ahojte maminky. zuzik, ty si sikula, tolko zvladas. my to mame tiez v noci velmi pestre. este do tej druhej, tretej spi pekne, zobudi sa na papanie raz, ale od tretej aj kazdu hodinku. vela sa mrvi, hadze, ochka.
sabi, ako si davala tie homeopatika chamomila?
trapite sa niekto so zalezanou hlavickou? Simonka mi odmietala lavy prsnik, myslela som, ze je tam slaby spustaci reflex, ale pri skusani poloh som zistila, ze nejde o prsnik, ale rada lezi na svojej lavej strane a ani za svet ju nechce otocit opacne. uplne sa vie kvoli tomu vyhecovat ked ju tocime na pravu stranu. ☹

aj nas caka svadba v oktrobri a uz teraz mam z toho nocnu moru. plne kojime, ja neviem ako to budem riesit.
romi, ty si si odsala mliecko, ze ti takto pekne vydrzal? a pije na flasu? lebo nasa okrem prsnika nic

romanakatka
23. aug 2009

bambina, náš krpček je dokrmovaný nutrilonom, zo 7 papaní má 3x nutrilon a 4x sa kojíme. On je ale silný závislák na prsníku, keď mu z fľaše dávam ja, tak bojujeme, odmieta ju a stále sa točí za prsníkom ale akonáhle mu ju dá niekto iný, tak vypije... no cíti mamču 😅 včera na obed som ho nakojila a naši si ho zobrali, takže potom mal už len nutrilon... ja som odsávala len škodlivé mliečko 😀 bo som si dala pohárik a pojedla všelijaké veci, čo by sa malému asi nepáčili, keďže má vyberavé bruško 😉 som zvedavá čo bude keď teraz príde konečne domkov a budeme sa kojiť... predpokladám, že tá jeho závislosť sa nevytratila za jeden večer 😉

bambina
23. aug 2009

to je super, že ste to takto pekne zvládli. ja viem, že Simonka sa prvý krát na papanie budí okolo 1.00h a my plánujeme o polnoci prísť domov, ale zákon schválnosti určite, že sa zobudí v tú noc skôr. a toho sa bojím, či ju mám naučiť na fľašu, aby sa napila, keď sa zobudí. no neviem.

zuul
23. aug 2009

mia my máme soplík od narodenia. vysávač a tampónik to je horor pre nás.
najhorší ho má v noci a nad ránom. cez deň sa to dá.
dr. nám povedal, že je to taký ten zadný soplík, keďže vysať sa nedá a ten mu steká do nošteka.
som našla že soľná jaskyňa je dobrá pre takéto detičky?
čo na to poviete? môžeme tam ísť?

teda aj u nás navarené, upratené, kúpeľňa vygruntovaná...

zuzik viem si predstaviť ako kukala, náš Miško sa nevie vynadívať, až nakoniec tam zaspí 😀

maminky ideme kúpiť rámy na naše umelecké fotky. peknú nedeľu zatiaľ.

bambina
23. aug 2009

inak maminky, v jednom z vydani damskeho magazinu bol pediater, ktori hovoril, ze je zasadne proti vysavacom hlienom. vraj to taha proti smeru toho ako by ten soplik mal tiect a narusa prirodzenu mikrofloru v nosteku, co moze mat nasledky do buducnosti. my sme to zatial nemuseli pouzit. ja malej vecer vytieram nostek iba tamponikom aj to sa riadne paprci. je mi luto, ked mate tak problemy so soplikmi.
zuul, myslim, ze solna jaskyna nemoze uskodit.

bambina
23. aug 2009

babenky, teraz taka otazka uplne mimo. ako casto vidavate svoju svokru? pripadne mamku?

cikyta
23. aug 2009

Svokru už vôbec.Je mrtva.A mamu som videla 2 krát za celé 4 mesiace,čo je malá na svete.Sme od seba 80km.

ni.kolet
23. aug 2009
miavin
23. aug 2009

no ja sa pochválim, že moja svokra videla Alexíka raz - keď bola jediný krát triezva pri našej návšteve - boli sme tam viac-krát, ale neukážem jej ho - lebo je stále na"sračky"... takže môj drobec má len jedinú babičku - a vlastne aj deda. lebo svokor ho tiež vidí raz za mesiac..... a ani to s manželom neriešime.... ale moja mamina miluje svoje vnúča - takže sa vidíme často

majka_dk
23. aug 2009

caute baby,

my dnes mame zlyyyy den, krpec papal zatial len 2x a raz vypil 50 caju + 30ml odsateho mlieko, nechapem co sa deje, ked vidi cicku tak ma zachvat revu a pol hodinu ho nosime na rukach nech sa ukludni a to nehovorim o spani, zaspava zasadne v lehatku 😠 som z toho na nervy neviem co budeme robit vecer ked nebude chciet papat, ci sa pojdem odstriekat do sprchy (normalne odsajem len 50ml) no uz teraz mam z toho strach 😠 😠 😠

my sme uz tiez objednavali autosedacku lebo z vajca nam uz trcali nohy 😕 tak sme objednali este od 0-18kg a je uplne super, nie ako vajce a objednavali sme tiez z ciech:
http://www.babylife.cz/autosedacky-romer/romer-...

a fusak sme objednali tento:
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
a je tiez strasne super, nam sa ten emitex nejak na zivo nepacil, neviem preco 😕

bambina
23. aug 2009

ja len preto, ze moja svokra byva o dve ulice od nas, a je u mna skoro kazdy druhy den. nechcem byt nevdacna, ale uz mi to niekedy lezie na nervy. ja viem, ze chce pomoct, ale ja sa chcem so zivotom "popasovat" aj sama. no a co, ze nestiham a nemam pozehlene. ved sa nam zmenil zivot, tak to musi byt ine. moja mamca je 35 km vzdialena a vidime sa asi kazdy druhy tyzden. casto si telefonujeme a myslim, ze je to OK. zijeme si kazda svoj zivot, ale stale spolu. len som chcela vediet vas nazor.

cikyta
23. aug 2009

Majka-presne toto iste máme dnes my!

Mám podozrenie,že chce jesť už len z flaše a nie z ciciky.Na cicku spí a nechce jesť-jeduje sa.No a z flaše ťahá jak o život.

zuzik25
23. aug 2009

bambi, svokra byva od nas asi 200 m, ale malu vidi raz za tyzden, niekedy aj za dva. mamina byva v BB a ta je s malou aj 2 krat do tyzdna.

zuul
23. aug 2009

dievčatá aj adaptérom je taká sedačka 9-36?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre