Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

romanakatka
27. aug 2009

My sa tak trápime s papaním a tým bruškom od narodenia, že keď si mám predstaviť, že ešte raz toto všetko prežívať, tak nemám vôbec chuť... hoci babuľku by som ešte chcela... no nemám síl... a keď vidím, ako sa drobček zase trápi... ☹ cez deň odmieta papať ... ani cicík ani fľašu ☹ tak sme skoro len na vodičke... večer spapá a tiež v noci ale cez deň je to hrozné... on aj chce, vidím, že je hladný no začne papať a za chvíľu dostane akoby kŕče ☹ som na nervy z toho

krpcek
27. aug 2009

kati a u lekara si s tym nebola?

druhe babo nemusi mat vobec taketo problemy 😉

macikjm
27. aug 2009

a kati davas mu nieco???sab simplex alebo espumisan...alebo nemoze mu vadit UM, co pouzivate???
drobcek maly....moze byt...lebo ked zacne papat, tak sa v brusku vsetko pohne...ale az tak... ☹

zuzik25
27. aug 2009

sabi, no poctivo civcim aj na fitlopte a mam svalovicú vsade.

majka_dk
27. aug 2009

ahojte

krpy 😀

sabi - my sme uz ten kupon do stavebky vyuzili a uz 2 mesiac setrime 😉

my uz pekne papame, no teda pekne, nechce ten zapaleny cicik, tak ho nutim z neho pit, tak trochu bojujeme, ale inak pohoda
a uz sme vytiahli sportiak, celkom sa mu tam pacilo, kukal ako puk (kuk fotky)

krpcek
27. aug 2009

joooj baby musim sa vam pochvalit. . .

predvcerom som jedla broskynu a mala sa za nou strasne natahovala, tak som jej dala dole supku a dala som jej ju, aby ju lizala . . . no len jej sa to tak zapacilo, ze mu ju ani po pol hodine nechcela dat, aby som ju nejedla . . .a dnes zase kornutom od zmrzliny lizkovala. 😀 😀 😀

sabinazv
27. aug 2009

juj katka, to ma mrzi, ze sa to zasa pokazilo... lebo mali ste jednym casom lepsie obdobie s papanim, ze?

vy ste boli aj na vysetreni refluxu?

krpcek
27. aug 2009

aj ja chcem nejaku setrenie alebo poistku, ale este som sa k tomu nedostala. . . .

aj ja som pridala novu fotku. 😀 😀 😀

krpcek
27. aug 2009

majka vydis, len treba vydrzat. 😉 som rada, ze uz nestrajkuje. 🙂 🙂

romanakatka
27. aug 2009

no veď som už starkej povedala, že nám ho vrátili pokazeného 😅

ale neviem čím to je... mám dve podozrenia teraz... zuby alebo UM... brali sme nutrilon comfort 1, dokyna mi povedala, že ho môžeme brať len do 3. mesiaca... mal soplíky, tak nám ho zmenila až teraz na 2 ... a to nechápem lebo na krabici je, že to majú papať baby od 7. mesiaca 🙄 odkedy sme ho nasadili, tak nastali trable, tak som za ňou zašla a jej povedala čo sa deje... dala naspäť jednotku ale s tým, že nemôže vypiť viac ako 150 (hoci na krabici je, že 4 mesační môžu piť už 180), vraj to by už bolo veľa a tlačil by mu žalúdok na iné orgány a vraj by sme si do budúcna vybudovali zase problémy so sliznicou... 🙄 preto tá dvojka... no je hustejšia a on ju asi nevie stráviť ... tak ak budeme piť viac ako 150 tej jednotky, tak nám musí zmeniť mliečko, chce dať Hami... no už teraz mám obavy, keďže všetko tak zle znášame... na tej jednotke bolo dobre, ani ma nenapadlo, že nemôže väčšie množstvo... a veď vaše bábiky niektoré spapajú aj 200 nie??? 🙄

majka_dk
27. aug 2009

krpy dik, super fotka 😀 😀 😀

krpcek
27. aug 2009

este ciky by mohla prist povedat, ako sa im dari. 😔

ozaj neviete nikto co je s tou poorkou? sabi ty na nu cislo nemas?

zucha
27. aug 2009

katka, my sme mali koliku uz v porodnici. Teraz uz ustupili, ale tiez sa trapime, zas s grcanim. Nie mlieka, ale akoby grcala vodu. A to uz mala v porodnici. Tam mi povedali, ze to je plodova voda, ale BLBOST. A teraz sa to este zhorsuje a je v tom nagrcane uz aj zrazene mlieko. Uz sme absolvovali odbery, sono, ORL, potne testy a kedze sa to zhorsuje, tak zas ideme na sono a ak zas nic nezistia, tak ideme na gastro vysetrenia.
Ale to, ze to ma prve dieta, neznamena, ze bude mat problem aj to dalsie. Kazde je uplne ine. Prva mi grcla raz, ked sa prejedla a to mala 2 tyzdne a potom, ked mala 1,5 roka a strasne sople a ako jej stekali do hrdla, tak kaslala a s toho sa pogrcala.
Takze neboj. A toto obdobie prejde.

ninnaricci
27. aug 2009

ahojte

...katka...ja tiež druhé asi až s iným mužom...lebo ten môj ma veeelmi serie...som dúfala, že hádam aspoň prvého výročia sobáša sa dožijeme...noo neviem či už nie oddelene

...krpy...tedaaa...na kornútok ma Sabinka ešte času...

romanakatka
27. aug 2009

dávam mu aj espumisan a aj biogaia... dobre bolo na tej jednotke... teraz aj spáva v noci horšie... inak je zlatunký cez deň... smejká sa, len keď je už hladný tak je nervóznejší... spapá trochu a potom to začne... začne sa vykrúcať a pučiť... tiež na prsníku aj na fľaši... ešteže tú vodičku cez deň vypije ☹

sabinazv
27. aug 2009

inac sportka uz mam tiez na plane... lebo s vanou sa nezmestim do vytahu a uz ju dako nevladzem vlaaacit... 😒
aj ked Danko sa do nej este v pohode zmesti...

nemam cislo na poorku veru...

krpcek
27. aug 2009

nina a to co to? ? ? 😅 kornutom poolizovala a zahodila . . . taaaaaaaaaaaak letel z kocara. 😀 😀 😀 😀 ale zlata bola. 😵

macikjm
27. aug 2009

juj nina... 🤐

krpcek
27. aug 2009

nina a kedy mate prve vyrocie?

sabinazv
27. aug 2009

vysvetlivky: sportka=sportak 😀

zucha
27. aug 2009

Kati,ak by si mala moznost, tak kup Comfort Aptamil v Rakusku. Je uplne iny. Mne ho mala pila v pohode a ked som raz kupila slovensky, tak rev a druhy krat si nechcela ani cucnut. A musite pit ten comfort?

romanakatka
27. aug 2009

zucha, asi sa tiež budem pýtať na gastro... reflux mu nezistili, ale tiež grcká takú vodičku so zrazeným mliečkom, som rozmýšľala či nemá nejakého bacila v žalúdku, ja som na to tiež náchylná a on si tie ručičky stále pchá do pusiny, tak či niečo nechytil...

nina... hádam to nebude také zlé 😉 inak som na Teba dnes myslela... na tom tvojom quiny kočíku máš aj nánožník na zimu??? alebo ako to budeš riešiť?

krpcek
27. aug 2009

baby nahodou neviete aky kolok potrebujem na novy pas?

ninnaricci
27. aug 2009

...obdivujem vás babenky čo máte mužov mimo domova...keď ste na drobcov samé...môj je síce ako tak doma...ale mám pocit...že mi vôbec nepomáha...ale keď ideme na návštevu ku svokre tak malého nepustí z ruky...a doma vyloží nohy na stôl...a mama staraj sa 😠

...krpy...tak to muselo byť pre Sabinku nové...a nezachutilo 😵

sabinazv
27. aug 2009

ninus, to co?

krpcek, veru... lepok sa ma az od roku davat... mrkvicku jej supni do ruky 😅

cikyta
27. aug 2009

Ahojte.
Idem sa už konečne dnes najesť.......
Sisi všetkým dakuje za gratulácie.
Celé poobedie sme boli v cukrárni u kamošky.Brali si ju tam na ruky atd...tak som rada,že sa oťukáva.Nechcem,aby zamnou plakala.Chcem odvážne bábätko a nie taký tretí cecok.Už to celkom ide a neplače z ludí.Teda,aspon dnes bola užastná.
Aj my grciame a dosť.Dám gastrotus a mám na pol dna pokoj.
Druhé bábo ani my nechceme.
K nožičkám gratulujem.To su dobre správičky.
Fuha Ninuš....to mi je luto. ☹ Teraz,ked musí chlap vela pomáhať a byť ti oporou,ťa serie...Hádam sa to zmení čím skôr.

cikyta
27. aug 2009

Ozaj.Dám ešte fotky do albumu z tej cukrárne...

romanakatka
27. aug 2009

no neviem... dokyna tvrdila, že tá jednotka je tak rozložená že už nemusí tráviť a preto treba čo najskôr prejsť na iné... no ja som myslela, že prejdeme na jednotku normálnu... a ona nám dala dvojku comfort... je to mliečko oveľa hustejšie... no najviac ma trápi, že teraz aj prsník odmieta... dnes som to s fľašou už ani neskúšala, keďže ju nechcel a aj tak vypil málo, takže to by som prsníkmi pokryla... a trošku cuckal ale aj tak sa aj zvýjal 😖 ☹ uvidím ako to pôjde ďalej... bojím sa len, aby nebol dehydrovaný alebo niečo... keď papá len v noci a cez deň je to minimum a viac je na vodičke... ☹ a to nás v stredu majú ešte očkovať... čo už potom bude ... 🙄

ninnaricci
27. aug 2009

katka nanážnik na quinny nemám...budeme musieť dokúpiť nejaký teplý fusak...ešte neviem či originál quinny...lebo sa my zdajú byť velmi predražené...ale aby pasovalo potom na popruhy...a hlavne aby sa nešmýkal z kočiara...

krpy...výročie máme v novembri...nooo neviem...nemám už na to nervy...

krpcek
27. aug 2009

sabi co vsetko sa nesmie . . . . 😀 😀 moja mama jej uz aj slahacku dala, tak som ju malej vylyzovala s pusinky 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre