Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
4. nov 2009

som velmi smutna...bratrancova dcerka, narodila sa v pondelok...vcera odisla do nebicka... ☹ 😔
len jednemu nechapem...kto pochybil...ked do poslednej chvile nevedeli, ze dieta ma hydrocephalus??????????????????v dnesnej dobe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nechapem tomu.... ☹

elfi1
4. nov 2009

macik - je mi to velmi luto. anjelik malicky, tak kratko tu bola 😔

baska19
4. nov 2009

macik tak to je hrozna správa pri dnešných prístrojoch to mohli naozaj skôr zbadať ☹

misha666
4. nov 2009

sabi... dziga??? neviem co zname to slovo u nas ale...tu na vychode je to skaredeeeeeeeeeee slovo 😀 😖 😀

miavin
4. nov 2009

macik - to mi je hrozne ľúto - ako je to možné??? takéto pochybenie??? hrozné niečo...až do plaču mi je 😢

misha666
4. nov 2009

macik...to je strasne...ja by som tych lekarov niekedy najrdsej prizabila...ibaze ked teraz rozmyslam tak mojej emmke robili UTZ hlavicky az na stvrty den od narodenia ...tak asi preto to nezistili ☹ 😢

miavin
4. nov 2009

asi sa hlúpo opýtam, ale čo je to ten hydrocephalus?

baska19
4. nov 2009

voda v hlavičke odborny preklad vodnatenie mozgu

miavin
4. nov 2009

kriste pane a to z čoho môže mať? veď tí lekári by to mali vedieť dopredu, nie?????? veď načo sme chodili na testy a tak....

baska19
4. nov 2009

najsmutnejšie je to že je to liečitelne ale už im ju nikto nevrati späť

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/MyBlog/705/neob...

skorvankova
4. nov 2009

Ahoj.
Tak to mi je hrozne luto, babulka mala 😔

sabinazv
4. nov 2009

boze macik, to je hrozne... by som asi umrela od zialu, kebyze nieco take mam prezit ako matka ☹

misha, fakt je to u vas skarede slovo? no tak u nas nie.. je take bezne... ale teda ked to tak zoberiem,, tak tie pohyby co robi by sa dali k tej cinnosti prirovnat... 😅

miavin
4. nov 2009

macik - a kde rodila? odkiaľ je???? je mi to fakt ľúúúto - si to ani neviem predstaviť....

zuzik25
4. nov 2009

macik, to je hrozne, je mi to luto. anjelik malinky.
minule som tak rozmyslala co je horsie, ci prist o babatko v brusku, ci ked sa babatko narodi uz mrtve alebo sa narodi a dozije sa len par dni. asi je v tychto pripadoch hrozne pre matku vsetko.

macikjm
4. nov 2009

no aj ja by som umrela...
misha...urcite sa to da zistit prenatalne este...
ved pri usg babatka v brusku meraju okrem ineho stale hlavicku, aj dla toho vedia, ako stare je babatko...neviem, kde sa stala chyba...v 30. t.t. sa robi usg na zistenie nejakych organovych odchylok, tak ja neviem...a ako pise baska, je to liecitelne v dnesnej dobe...
paradox je, ze prva dcerka sa im narodila v 33. t.t. bola vyse dvoch mesiacov v nemocke. teraz ma rok a 4 mesiace a barborka sa narodila ako donosene dieta, no desat dni pred terminom...nechapem tomu...tiez mi je do placu... ☹ ☹

macikjm
4. nov 2009

rodila v prešove...tolko nami spominanom...mala sekciu...

miavin
4. nov 2009

no ja by som asi tiež umrela
tiež som sa zamýšľala nad tým, čo je horšie, či potrat, alebo pár dní po pôrode, alebo po pár mesiacoch - myslím, že to je úplne jedno..... najhoršie čo na svete môže byť je keď rodič prežije smrť svojho dieťaťa.... to sa jednoducho nedá vydržať podľa mňa....

korelka
4. nov 2009

ahojte!

macik - no hroza, az mi zimomriavky nabehli - chudatko malinke... ☹

mia - no ten tvoj Alex jednoducho nema chybu na tych nozkach... 🙂

uz aj nas Alex posledne 3 dni hopa, ale nejako som sa zacala bat, lebo som citala mamu a ja a tam je to pisane, ved viete, ze sediet ma az naposledy, ale ved uvidime...

zanulienka
4. nov 2009

kocky co stoja na svk tie puzzle,tu je nejakych 10 ks za 20 eur 😕

zuzik25
4. nov 2009

zanu, 10 ks 7 eur

miavin
4. nov 2009

zanu - ja som kúpila za 269 sk - nejakých 9 eur 10 kusov....
korelka - hej je bohovský, ale tak sa teraz bojím, lebo fakt všetko čo chytí - tak sa zaprie a chce sa postaviť....
dnes som šla na wc, nechala som otvorené dvere a len tak som pár krát zavolala Alexík....viete jaký to bol bohový pohľad, keď som ho počula capkať a zrazu spoza dverí kukuč - hlavička 😀 😀 no a už zbadal maminu - šup ku nohe a bol hore....ani vy....sa poriadne nemôžem 😀 😀

korelka
4. nov 2009

to musi byt uzasne mia, len o mnozstvo starosti viac... 😀

danka..g
4. nov 2009

ahoj sabinazv!

Tak ten tvoj je uz riadne sikovny 🙂 . A prosim ta viedla si ho k tomu, aby napr. stal? v kazdom casopise citam, ze deti sa nemaju k nicomu nutit. Moj maly uz tiez stoji , ked ho drzim a podlamuje sa v kolienkach. jedna maminka pisala, ze jej maly v 6 mesiacoch uz stoji v postielke, je to mozne...? 😕 Alexik este nelozi a ani necuva, ale uz sa pekne skusa odrazat nozkami. a neviem ako tvojho, ale najnovsie ho prestali zaujimat hracky, najradsej by sa len blaznil 🙂

zanulienka
4. nov 2009

kocky moja sofca nevie citat po slovensky,uz si vlasy trham.

miavin
4. nov 2009

korelka - no hej, je to úžasne, len teraz sa vyšplhal ku gauču....som naňho pozrela a som mu chcela povedať opatrne - už som nestihla - aký je dlhý tak ho prevažilo a bum na zem, to bola pecka....sme si poplakali.....inokedy pacne na zadok až tak na chrbátik a teraz letel rovno....joj moje chúďatko, začína obdobie pádov asi - musíme sa tomu povenovať.

krpcek
4. nov 2009

ahojte.
juj toho malickeho anjelika mi je velmi luto. . . keby som si mala vybrat, tak by som chcela potratit este na zaciatku tehu - myslim, ze z toho sa clovek dostane skor, ako ked sa uz dieta narodi. ale aj tak by som si nechcela prezit ani jednu z tychto moznosti.

zanulienka
4. nov 2009

asi by som aj ja brala potrat,ako vynosit....

adya01
4. nov 2009

macik, je to mi to luto,

my sme zazili nieco podobne, maly sa narodil vo stvrtok a v pondelok mu robili sono hlavy. Tam zistili, ze ma hranicne zvacsene mozgove komory - sprievodny jav hydrocefalu ☹ Nasledovalo len strohe oznamenie a na moju otazku co to znamena, len zatial sa neznepokojujte. No ale normalny clovek ked nieco nie je tak ako ma byt hned spanikari, nastal strasny strach o maleho, plac...otazky...

Na druhy den pri vizite som sa este raz spytala, ze mam pravo vediet co to zvacsenie moze urobit. Tak dr. hned vychrlila, ze maly moze byt slepy, hluchy alebo mat problemy s chodzou, alebo to nemusi byt vobec nic. Hned mi aj stihla oznamit, ze maly na jedno usko nepocuje...ale nemam sa bat moze to byt pozostatok plodovej vody a o mesiac sme mali prist na kontrolu. Ze ved na druhe pocuje....

Ten mesiac bol najkrajsi ale zaroven najsmutnejsi, neopisatelne som sa bala. Nastastie o mesiac usko bolo v pohode a nasledovala kontrola u neurologicky. Tej som hned povedala, co mi povedali v porodnici a ta len vypulila oci, ze to snad nie, co prehanaju, ze maly to ma zvacsene len o par milimetrov, ze aby som zbytocne nepanikarila. Odvtedy sme boli 2x na kontrole a uz to rastie umerne veku. Kontroly do 1 roku a potom sa uvidi...v akych etapach alebo sa to stopne uplne
Neprajem ten strach zazit nikomu, opatrujme si tie nase pokladiky

adya01
4. nov 2009

na druhej strane ale nechapem, akoze to moj gynekolog nevidel...ved hlavicku meral skoro na kazdej poradni....

miavin
4. nov 2009

adya - fíha, tak vás takto strašili??? sú debilný tí lekári..... pre nich to je rutina, ale my zažívame šoky a traumy. veď mne tiež po pôrode povedali, keď som sa opýtala čo je s malým: mali ste lepšie tlačiť, teraz ho musia kriesiť.... niekedy sú ozaj bezcitný ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre