Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
7. nov 2009

ani ja by som nevedela co povedat... ☹

macikjm
7. nov 2009

krpi...neviem co maju vsetci, myslim vekovu hranicu nasich rodicov, proti kojeniu a prvu pricinu placu u babatka hladaju tam???? 😠

cikyta
7. nov 2009

No Macik....Ked si spomeniem,ako sme v robote srandovali o detičkách a ako moc mi držala palce.....no a napokon sa jej stala myslím omnoho omnoho omnoho horšia vec,ako táto nám.... ☹
Je to tak blbe,lebo ved ona sa ani nemaluje,nefarbí vlásky,je zdravá ako repa.Daruje krv a predsa sa čosi "pokazilo" 😠

macikjm
7. nov 2009

ciky... ☹
nemam slov...

macikjm
7. nov 2009

siska sa uz postavila v postielke...zlatunka sikovnica...
idem ja...objednali sme si s manzom pizzu, mam tu decko vinka, zapol nejaky film...hm...to bude... 😎
pa 😀

cikyta
7. nov 2009

Krpcek-neviem nič bližšie...ktovie ako to bolo ☹

A mne sa tiež všetcia tak uštipačne doslova posmievaju z kojenia a vraj mám prestať,preto je Sisa zlá v noci atd.....
Mám ich všetkých v párke.Teraz zuri chrípka: od prasačej,po klasicku,tak prečo ak má kojenie posilniť imunitu,to silvii nedopriať v zime???? Ved čo by som to bola za matku? Aj tak nieje zlá skrz kojenie,ale proste.....zrejme idu zubky,mozog je už vyvinutý tak,že reaguje v noci na podnety,že je v postielke a nie v lehátku(ako ju uspávame) atd...

cikyta
7. nov 2009

Macik-na to všetko,ako máme zlý klbik ma šokovala s tým postavením! 🙂
Tak si urobte senza večer.Aj ja idem kukať Piráta z Karibiku a zároven uspávať moju pirátku z Martina 😀

cikyta
7. nov 2009

Ninka je zlatulinká a hlavne na tej: Ešte mi dáš maminka? 😀 😀 😀 No kto by odolal? 😅

krpcek
7. nov 2009

macik ja neviem . . .nebyt mojej mami, tak asi uz davno nekojim. . . ona prisla, navarila mi liter rascovej polievky (vraj podporuje mlieko) a zobrala malu von, aby som si oddychla. MM je tiez niekedy jak pripeceny - jeho mama kojila aj s cestou dva tyzdne a oni mi idu davat rozumy.

krpcek
7. nov 2009

ciky mala je strasne zlata. 😵 kokso ja uz tiez cakam, kedy sa ta mala bosorka postavi sama v positelke, lebo ked je v choditku uz sa mi po teplakoch splha hore.

anib
7. nov 2009

ciky ahojky, aj nasa mala ma trosku zvys teplotku medzi 37-37,5, sice nas v utorok konecne ockovali, ale mozno to bude aj ine..
aj my mame zapar.ritku,take pluzgieriky, este to nemala, dnes kakala 3x
aj ja kojim, no vcera to bol otras,ja som isla spat o pol 11 a mala sa zobudila o pol 12, len by recnila a recnila... a potom revy, iba pri mne spat, nabok sa dala a musela som na nu dychat a ona mi drzat vlasy,opreta o licko, a takto furt sa zobudzala do pol 4, au môj chrbat... 😒

krpcek
7. nov 2009

anib ja som dnes citala v mudrej knizke, ze deti maju normalnu teplotu medzi 37-37,5

elfi1
7. nov 2009

ahojte maminky
zas som vas tu troska zanedbavala
my mame novu hrcku s modrinou na cielku - dnes sme svihli celom o drevene parkety. uz ho len nahaname po byte a striehneme. musime poschovavat vylozene cacky-macky, co mame v byte. dnes padla za obet mala vazicka, ale nebol to Domco. mali sme navstevu - 13 mesacnu kamaratku. tak som zistila, co ma caka a co treba poschovavat chytro 😀

a v piatok sme boli u kamaratky v jednom centre, tak domco si spravil exkurziu a poznavaci vylet. dam foto

anib
7. nov 2009

tak vidis krpy, stale nieco nove, mne zas svokra hovori,ze taketo teploty su najhorsie, tak vyber si...
idem asi spat, ktovie co ma bude dnes cakat... dobru nocku 😉

krpcek
7. nov 2009

elfi ja akurat pozeram nejake poistky na zasuvky, lebo mala uz prisla na to,z e sa to da otvorit a vybra mi varesky, naberacky 😀 😀 😀

krpcek
7. nov 2009

anib 😀 😀 😀 kazdy hovori inak.

aj ja pojdem za chvilu, len som si naliala jeden fernet na ukludnenie a nie a nie ho dopit. tiez som zvedava, co ma v noci caka, uz som tam raz bola. 🙄

elfi1
7. nov 2009

poistky tiez idem popozerat. aj v obyvke postupne vymiename nabytok a na tento novy tiez pojdu nejake poistky a gule na rohy.

pridala som foto nasho badatela

krpcek
7. nov 2009

lefi zlaty je maly . . ako krasne uz labzuje. 😀

elfi1
7. nov 2009

ano - ale mam riadne nervy. kym si zvyknem na tie pady a garamboly ☹ ... Ja by som mu stale chodila za zadkom, ale to sa neda. a aj ked som pri nom, tak sa tak necakane posmykne a prekoprcne, zacne revat ... No a co narobim? nic si nepomozem.

to dievcatko, co bolo dnes u nas, tak oni maju tiez psika - pudla, boli tu aj s nim. a ona si zobrala keksik a potom sa delila so psikmi - hryz ona, hryz psik 😀 . ze uz aj granulkami sa ponukla 😀 . Tak to caka asi aj nas 😲

bambina
7. nov 2009

ahojte
predchadzajuca noc opat katastrofa, az sa niekedy cudujem ako dokazem cez den fungovat.
kedze je sobota a manzo doma tak som to maximalne vyuzila, velky nakup, pranie, vysavanie, prezliekla som postelne pradlo aj kolac som stihla upiect a vecer aj trochu pozehlit, no ta kopa nejak rastie kazdym dnom
tak som sa rozhodla vecer uvarit kasu (Nutrilon, prva kasa), Simonke velmi chutila tak uvidime ci bude nejaky rozdiel v jej spani.
idem vas trochu pocitat

bambina
7. nov 2009

ciky, je mi to velmi luto, to sa aj tazko cita.

este k tym jogurtom co ste sa bavili. od toho 7. mesiaca sa moze jogurt, najlepsie biely ale taky riadny, nie tie s dlhou trvanlivostou. napriklad sabi su dobre. mozu byt aj s prichutou, ale takou aku uz babatko pozna, teda ak ste uz davali jablcko, tak jablkovy jogurt

pribinacik nie, obsahuje tvaroh

bambina
7. nov 2009

tak idem do hajan, mrknem zajtra 😉

lenka1smejka
8. nov 2009

Dobre ranko mamicky!Joj ale som mala skvelu noc.A vy ako?

bambina
8. nov 2009

ahojte.
tak kasa asi trochu zabrala, prve papanie o pol druhej, ale potom opat kolotoc. dnes natlacime o trochu viac 🙂

nany100
8. nov 2009

ahojte, dnes je to tu akési vymreté 😀 ...no ma zase teraz prekvapila tá moja malá láska...vždy zaspáva na cicíku, aj cez deň...len pokiaľ je v kočiari tak nie...a dnes doobeda, čo mala už dávno spať, tak ani za svet...stále sa škerila v posteli, podudkala, odtiahla a rečnila...po pol hodine som mala toho dosť, tak som ju vzala do kresielka, išla si urobiť konečne raňajky a keď som sa vrátila, tak si potichúčky čosi šomrala (asi na mňa nadávala 😀 ) a o chvíľu zaspala...no normálne som valila oči, že bez didíka...to sa nestalo hádam 5 mesiacov...

ciky, keď som čítala o tej tvojej kolegyni, chúďa...je to hrozné, smutné...a potom keď vidím v TV ako si debilná matka jedno zo 16 mesačných dvojčiat utýra na smrť, tak by som ju dala zavrieť na doživotie...nezaslúžila si detičky a taká, čo by sa s láskou starala, tej nie je dopriate...to je taká nespravodlivosť na svete ☹

inak čo mám knižku o výžive dojčiat (bambi, ty si mi ju poradila 😉 ) tak tam píšu jogurt od 9 mesiaca a buď probiotický (napr. Activia) alebo hustý smotanový s krátkou dobou trvanlivosti...pribináčiky, lipánky a pod. až neskôr, obsahujú tvaroh a ten je pre detičky do 1 roka ťažko stráviteľný

macikjm
8. nov 2009

ahojte...
ciky... 😉
elfi...krasny domčo... 😉
bambi super...ked kasicka pomohla...
nany...no vidis...tie deticky nas prekvapuju kazdy den... 😎
ninka ma dnes na obedik kalerab so zemiacikom...
a konecne kakala...ako kakosia vase dietky???ninka mala kaku taku dost hustej konzistencie...

beadz
8. nov 2009

🙂 ahojte
lenka, vy uz mate 8 zubkov ? dobre som pochopila ???

nany100
8. nov 2009

pridali sme vaňové fotečky 😉

macik, Adelka má tiež také blatko hustejšie a kaká tak 1-2x za deň

beadz
8. nov 2009

inak dnes sme ochutnali zeminu. varila som v kuchyni a reku nejako je v tej izbe ticho... pridem a simon si veselo vybera z kvetinaca zeminu a robi ochutnavku... 😀
kvet je uz mimo dosah. 😉

beadz
8. nov 2009

nany, adelka je krasna michelinka 😉 , ale aj tak top fotka je na lopte 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre