Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

misha666
11. máj 2009

ahojte kocky.... no my sme foli dnes u lekarky ...chvala bohu je to len obycajna nadcha nema ni ani s uskami aj dychanie ma ciste... zajtra s nou idem do Sace na kontrolu ockovania...ma na rucke taky cerveny pluzgierik... to je dobre sa jej vytvorili protilatky... ku tomu kojeniu ja ked ju prilozim tak papka a ked jej slabo tecie uz tak zacne robit to co aj vam robia babatka... ja ju ale prikladam max 2x za den... radsej jej odsajem aby mala co najviac mojho mliecka... ale aj tak dokrmujem... 😒 tak sa majte kocky idem povesat satky a idem spinkat ... a este sa musim pochvalit minulu noc mi mala prespala od 24hod do 7:30 rana az som o 6tej rano vstala z postele a ju isla skontrolovat 😀 tak papa

komisakpd
11. máj 2009

baby my sme dnes boli na koznom..pediatricka nas poslala..potvrdila sa nam seborea, cize zlte supinky a na tvaricke akoby vyrazky..no uz sa to stihlo zapalit..tak nam v lekarni namiesali masticky a teraz natierame..len Maxim musi mat zviazane rucky aby si tie maste nezaniesol verim ze nam to cim skor prejde a opat budeme mat cistu tvaricku...

komisakpd
11. máj 2009

este sa chcem opytat..tie ktore ste rodili SP, ako sa hojite..ja musim zajtra na gyndu ☹ sa mi nieco nezda v poriadku..a idem dat aj potvrdit papier na peniazky

elfi1
12. máj 2009

komi - ja som tiez asi po 3 tt volala porodnikovi a isla sa mu ukazat, lebo som mala na siti hnisavu ranku. ale bolo to OK. nieco sa tam cistilo.
ale okrem toho som mala a stale mam taky zapaleny vchod do susu a stale sa namacam v repiku. ale uz sa chystam objednam akoze po 6 tt k mojej dr., tak dovtedy vydrzim a hadam mi nieco ucinne predpise, nech uz mam pokoj.
ale aj to sitie stale citim, hoci je uz pekne zahojene

pikino
12. máj 2009

elfi neskusala si vyplach rosalgynom? je to dobre na poporodne rany.

komisakpd
12. máj 2009

elfi..no ja idem dnes ku gyn lebo zo mna vychadzaju aj kusky...nie zrazenej krvi, ale akoby tkanivo..bojim sa ci ma dobre vycistili alebo ci nieco nie je s maternicou ☹

beadz
12. máj 2009

ahojte kocky. ako sa mate ?

pikino
12. máj 2009

ahooooj bei da sa a ty? krpec je ok?

jauz pomaly prestavam spinit uz zo mna lezie len taky slabunko hnedy sliz.

beadz
12. máj 2009

ide to. raz je lepsie, raz je horsie. teraz ma trosku horsie obdobie. mame velke problemy s bruskom, uz nech ma 3 mesiace... okrem toho sa vyhadzal ako pubertak, normalne mam chut to vsetko vytlacit...
inak ja som spinila trochu viac ako 4 tyzdne a v 5tt sme mali prvy krat tutu mutu. mozno aj tym sa to celkom zastavilo.

sandori
12. máj 2009

ahojte babenky, ja uz som vycistena- dokonca mam uz aj po prvych kramoch- takze parada. Komi aj moja mala ma take supinky po celej tvaricke- hrozne sa jej to vysusuje tak aj my sme boli vcera na koznom a dostala masticku- myslis ze je to vyliecitelne?

pikino
12. máj 2009

o tych vyrazkach mi nieco hovor moja ma cely ksychtik podobany. na krku potnicky a na tvary bedare. chudatko male. my este tutu mutu nemame ja pockam radsej az do kontroly u dokiho.

sandori to vazne si uz mala kramy. ty kokso som dufala ze aspon pol roka budem mat este pokoj.

beadz
12. máj 2009

moja svagrina nemala kramy 8 mesiacov, dufam ze ani ja nebudem mat tak skoro.
piki, ja mam kontrolu az v juni, dovtedy by som sa zblaznila a este aj panenska blana by mi znovu narastla

sandori
12. máj 2009

piki to som dufala aj ja ale bola som s malou v nemocke, lebo bola chora a tam sa dostavili.... aj mna skoro trafilo( a to som ju vtedy ešte plne kojila). na kotrolu by som mala uz aj ja ist uz to je dnes 8 tyzdnov... len nie je kedy

beadz
12. máj 2009

idem si uvarit obed, dufam ze mi maly dovoli sa este vratit. zatial pa

elfi1
12. máj 2009

piki - rosalgin som pouzivala ale zatial len zvonka. zvnutra mi vtedy dr. neodporucil. tak zato som zvedava, ci mi dr. doporuci teraz aj nieco zvnutra.
ale zacla som zas uzivat lactobacily, tak mozno aj to trocha pomoze zmenit to prostredie a zabranit zapalu.

utekam za malym. zobrala ho mamina, tak idem k nim.

papa

sandori
12. máj 2009

bezim aj ja pri malu, papa zatial

zuul
12. máj 2009

ahojte maminky,

konečne mám chvíľku kľud tak k Vám nakuknem.
ako sa máte?
čítam, že Vás trápia bruška, vyražtičky, ale aj že už poniektoré mimi pekne spinkajú.

my sa máme, no dá sa. 😅 teraz máme druhý deň taký plačkajúci. a maminka nevie prečo. papať papáme, kakáme (až po lopatky to vie naložiť), prdkáme.
už sa nám aj ten reflux upravil, musím si zaklopať.
my vieme spinkať ešte stále najviac tak 4hod v noci. cez deň tak 3,5 hod. verím, že sa to zlepší.
zajtra máme prvý krát lekárku tak som zvedavá koľko sme pribrali. podľa toho čo som vážila doma tak okolo 4,5kg by sme mohli mať. 😀
a budúci utorok už ideme na druhé sono kĺbikov.

asi ste išli všetky variť 🙂 ja nevarím, nechce sa mi a potom to čo by som si dala to nemôžem. 😀

ozaj k špineniu, ja som už tiež hotová. sem tam sa mi objaví nejaký slízik dve kvapky, ale inak už nič. 😀 už sa odhodlávam na ťuťu muťu. dúfam, že neurobíme hneď mimi 😀

pikino
12. máj 2009

ahoj zuul pozeram foto misko ma tvoj nos a tatove usta. 🙂

jankaaa
12. máj 2009

babenky prosim vas poradte mi ja som uz zufala....moj maly dnes vobec nespal stale iba place bol by vzdy len na cicke skusam aj odsavat ale tak ja nemam pomaly co odsat....chcela som sa vas spytat s cim dokrmujete svoje baba.a kolko vam vypiju....dakujem

krpcek
12. máj 2009

ahojte, dnes sme boli na poradni a uz mame 4120g. 😵 😵

jankaa moja mala tiez od rana len reve. ale ja som uz stratila nervy - dala som jej napapat, kym sa nepustila prsa, odgrnut, polozila som ju na brusko a nechala som ju revat. teraz mi od vycerpania zaspala - prave teraz ked ma papat. 😀

baska19
12. máj 2009

ja mám kúpene Hami pre novorodencov a ked už si neviem rady tak 50 ml jej dorobím a je kľud ale nerobí jej dobre na bruško potom je z toho nervná tak po hodinke ale ked sa poriadne odgrgne tak je to ok.

inak mi radili kupiť nutrilon ale už som mala to hami tak dávam to 😉

komisakpd
12. máj 2009

ahojte..no tak som bola u gyn..vyzera to tak ze som zle vycistiena..predpisal mi ascorutin a akanavit a ked to neprejde za par dni tak naspat do nemocnice☹ lebo na UTZ nasiel v maternici nejaky kusocek niecoho..co ked tam ostalo kusok placenty??? som z toho hotova..verim ze to nejako zmizne samo..nerada by som znova na salu..a do nemocnice ☹

maly ma tie supinky..vola sa to seborea..my mame take masticky namiesane v lekarni..zz tvaricky to celkom ide..tazsie z hlavicky..

dnes sme boli s Maximom aj na odber kvri..ale kedze mu brali z hlavicky tak som tam nemohla byt, len manzel... ☹

jankaaa
12. máj 2009

ja nerozumiem co mu je on kazdy den tak reve mam ho na rukach dobre zaspi akonahle ho polozim uz reve.dnes som mu urobila nutrilon 60ml spraskal to jak nic a potom zase rev dala som mu este aj cicku.dievcata ked odsavate ako dlho vam to trva a kolko odsajete?

zanulienka
12. máj 2009

caute,tiez sme po poradni,mala vazi 4300 gr,takze za mesiac presne kilo 😀 este ten spanok by sa jej mohol upravit a bude super

beadz
12. máj 2009

ahojte. tak maly zaspal, tak som tu zas.
zuul, konecne si aj ty tu. ako sa mas ? misko je nadherny. 😉 a podla toho co pises tak ti krasne spinka. my mozme len ticho zavidiet.
jankaaa, najlepsie by bolo keby si sa porozpravala s laktacnou poradkynou. chces nejaky kontakt ? oni vedia najlepsie poradit aj povzbudit a ak to bude potrebne tak pride a pozrie ako papate, aku stolicu mate atd...
komi, je mi to hrozne luto. to je strasne ze v dnesnej dobe sa este moze nieco take stat 😠 . drz sa

krpcek
12. máj 2009

jankaa moja robi to iste. 😠 s pediatrickou sme to nazvali syndrom NUDY. 😀 takze jej skusam pustat kolotoc nad postielkou a ked ju to prestane bavit tak reve. ale nechavam ju vyrevat sa. . .mozno pochopi, ze revom nic nedosiahne.

jankaaa
12. máj 2009

ja sa uz idem dnes zblaznit uz po nom aj vrieskam

beadz
12. máj 2009

a dnes je asi blby tlak alebo co, lebo aj moj zaspi na 30 min. a je hore.

zanulienka
12. máj 2009

akurat som rozmyslala v noci,ze ja som nenechala nikdy svoje deti plakat,teraz tuto malu opicu som chcela,ved nech place aspon bude mat silnejsie pluca,ale ona place,ze mi az zmodrie,tak uz radsej neskusam.

beadz
12. máj 2009

jani, a klud, lebo babo to vyciti ze si nervna a prenasas to na neho. nadych, vydych a klud. viem ze to je hrozne tazke, ved to zazivam aj ja, ale ked uz mam hrozne nervy, tak idem do inej izby, alebo na balkon, kde ho nepocujem.
daj si pohar cerveneho vinka, babu neuskodis a sebe pomozes, trochu ta to uvolni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre