Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
2. dec 2009

Nám chutí kašička s obilninkami a do každej nastruham aj piškotik s vitamínmi.Nemáme radi ovocne kaše 😝 (ako inak.Ovocie je náš nepriatel č.1)
Dnes večer som kašu nedala.Skusim ju nedávať na noc a radčej ju dám na desiatu-ranajky.

macikjm
2. dec 2009

aj ninke kasicka chutila, spraskala ju jedna radost...ale mne sa ta sladkost nepacila... 😀
skusim nejaku ryzovu...pojdeme zajtra pohladat nieco...inak...boli sme dnes kupovat darceky...na mikulasa sme kupili ninke toto:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

a uz aj pod stromcek sme kupili toto:
http://www.ihracky.sk/18163-hovoriaci-psik-1.sk...

velmi sa z tych hraciek vytesujem... 😀 😀

cikyta
2. dec 2009

Macik-nádherne hračky.Ninuška bude rada.Teraz su tie hračky aj také náučne super.
Dobru nôcku všetkým. 😔

macikjm
2. dec 2009

hej nadhera...neviem ci nemam z nich vecsiu radost ako bude mat ninka... 😀 😀

dobru nocku...idem dostudovat tu nasu teraz popularnu publikaciu o spani... 😎
ale uz by som aj zalahnut mohla...ninka zatial spi od osmej bez zobudenia...klop klop...zeby kasa???

beadz
3. dec 2009

dobre ranko.
jani, neboj, nebolo to 3 dni nakoniec. iba 2. a ten druhy den to uz nebolo az take hrozne. najhorsia bola noc ked mu to urobili. 😢

beadz
3. dec 2009

zuzik, ja uz mam aj pobalene darceky, aj poriadene. piect nebudem, lebo obe babky budu piect, tak naco...

petusko
autor
3. dec 2009

dobre ranko, konecne apon trochu zimne, primrzlo 🙂
bea, sikulka 🙂 ale nakupene uz mame aj my, vcera som bola dokupit co bolo treba. sice este par drobnosti, ale to je uz malina.
a upratane, no priebezne upratujem a priebezne sa robi bordel, takze nejako extra to neiriesim. okna som prednedavnom umyvala, tak asi uz teraz nebudem a piect budem tak tyzden pred vianocami.
ale napr. dnes chcem dat von pred dvere girlandu aj sviecky, my vzdy na mikulasa prvykrat zapalime vonku svetielka 🙂 ze aby k nam trafil 😀
inak u nas sa to mikulasom bude len tak hemzit, Petik ma zajtra v skolke, v sobotu chodi domov a v nedelu na obecnom urade 😅 v nedelu mame dokonca aj uvitanie deti do zivota, tak budemem mat kulturne popoludnie 😀
a ozaj, zajtra ideme na tie nozicky, som zvedava....
macik, tiez sa vzdy tesim z veci, co dostanu deti 😀

sabinazv
3. dec 2009

Dobre ranko 🙂

Prave som dopozerala utorkou ordinaciu, vcera som nejak zabudla...
Sme hore uz od nejake 5.40 a drobec uz zase buva... vstal a dost plakal... nedal sa utisit... ked som ho hladkala, zistila som, ze je cely mokry a bol odkopany, tak mu iste bola zima... dnes uz zasadime spaci vak, lebo ja ho zakryjem a on akoby reflex zdvihne nohy a odkope sa...
Inac aj noc nic-moc... o polnoci papal, nechcel sa dat utisit a tiez po 2.h... potom az rano... aj tak je to lepsie ako byvavalo... a tu dnesnu noc mozem kludne zvalit aj na spln... snad bude tuto noc este lepsie 😉
A rano sa mi po 2 dnoch tak dokakal... no ako varka a 2 dni... lebo on kakaval 2-3x denne... tak som ho musela nakompletku prezliec... aj seba, aj okolie prebalovacieho pultu... no sodoma gomora, ani sa necudujem, ze po tom vykone tak pekne spi 😀

Macik, takeho psa aj nas Danko dostane pod stromcek... 😉
Inac nemam este nist nakupene... buduci tyzden chcem vybehnut do obchodov... mozno aj zajtra nieco nakupime, chystame sa na zatah cela family... ale to velmi nefandim, ze pokupime co treba... to ja najradsej sama...

petkapo
3. dec 2009

Ahojte!

Teda Bea, ty si neuveritelna sikovnica! To kedy vsetko stihas????? Daj nejake know-how. Nas dom je v prisernom stave, pri malom stiham iba take ''povrchne'' upratovanie, ziadne detaily 😒 Teraz cez vikend ho chcem na cely den odniest k babke a idem upratovat o 106. Dufam, ze postiham co najviac.

Darceky....fakt neviem kedy 😠 Vzdy ked idem (sama) do obchodu mam taky zly pocit, ze sa musim rychlo ponahlat domov za Alexom a nic nekupim, lebo som nervozna. Trafena mama 😀

sabinazv
3. dec 2009

Bea, aj nasmu drobcovi dokyna pretiahla pipika.. ale teda nemal nejake problemy z toho... ale ja som bola z toho v soku ked som to videla... o tom potom...

A o ten vyssi rodicak budeme musiet poziadat,len este treba pockat na tlaciva a tak, este nevedia ako a kedy to treba riesit... vsak sa hadam do konca roka nejak vynadria...

sabinazv
3. dec 2009

Peti, aj ja chcem cez vikend v sobotu upratovat... zavolam segru nech dojde drobca kocarovat... a tatika by som tiez niekam poslala najradsej, lebo on to "neznasa" ked upratujem... dost na tom, ze nepomoze nic, este mu to aj vadi... ale ked je poriadok, to ma rad... tak neviem, ci nejake vily to maju v noci robit, alebo co... 😕 😅

macikjm
3. dec 2009

aha baby...pytala som o radu annaq a tot jej rada:

- veru áno, pokiaľ bábo prespí celú noc , lebo ho mamička odučí a zároveň sa menej často dojčí i cez deň - logicky, lebo dojčenie sa z časti nahrádza príkrmom, laktácia sa utlmí. Riziko, že sa bábo odsatví oveľa skôr než je vhodné je vysoké .... Môj názor na tú knižku nie je pozitívny . Logigu to možno má. No mne všetky tieto modely výcviku detí pripadajú umelé, neprirodzené s často negatívnym vplyvom na správanie sa bábetka v krátkej či vzdialenej budúcnosti. Kopec príspevkov v tej téme o tom i svedčí - kým sa bábo naučí prespať celú noc podľa danej metódy, môže prejsť traumou, ktorá sa kdesi v ňom zafixuje, uloží - minimálne bábo prvý raz stratí dôveru v mamičku. Rezignovane po veľkom boji zlomene ustúpi a apaticky prestane plakať . každopádne, je to len môj názor a ak sa pre ňu rozhodneš, je to v poriadku

- k príkrmom. Treba si uvedomiť, že väčšina príkrmov má nižšiu kalorickú hodnotu a bábo môže skôr vyhladnúť. MM pre ňu stále prestavuje podstatný zdroj výživy, malo by v jej veku tvoriť cca 75% . Do cca 9 mesiacov jej stačia len 2 príkrmy za deň. Kaša - kúpna mliečna kaša je vlastne skryté UM. Je to prvý kontakt dojčeného bábetka s UM a ono sa teda konfrontuje nielen s obilninou v kaši, ale i UM - ktoré je vyrobené z kravského mlieka. O bábetku, ktoré papá kúpnu mliečnu kašu sa už nedá hovoriť o plne dojčenom bábetku na príkrmoch. Obilnina a UM dokážu skutočne žalúdok na niekoľko hodín zaťažiť - bábo buď bude dlho spať, lebo musí namáhavo tráviť kašu a UM, alebo nedokáže spať, lebo ho bolí bruško. Tieto kaše sú i veľmi sladké a majú vysoký glykemický index - bábo po pretrávení dostane možno doslova vlčí hlad . Preto ak kašu, tak nemliečnu, do ktorej pridáš svoje odsaté MM. AK by si to chcela vyšperkovať, tak MM odsaté po dojčení - lebo také MM má vysoký obsah tuku, viac a na dlhšie zasýti.

- ak kašu, tak aspoň 2 -3 hodiny pred spaním. Aby sa aspoň trošku strávila. Bábo potrebuje papať predovšetkým nemliečnu tuhú stravu, lebo mlieka prijíma dosť dojčením - teda z hľadiska výživy je oveľa dôležitejší ovocný príkrm. Je vhodné podvečer dojčiť častejšie, prsníky stláčať, aby si bábo vytiahlo tukové mliečko, ktoré ho zasýti možno na dlhší čas. To isté v noci - je možné, že pre únavu zaženie len prvý hlad, skús prsníky sltáčať, prípadne ich i prestriedať aby mala silný tok mliečka, ktorý ju udrží bdelú a nezaspí skôr než sa dobre naje. Možno bude spať o čosi dlhšie

macikjm
3. dec 2009

mozno to pomoze aj vam... 😉
inak nasa noc lepsia...kojena bola 2-krat, ale od 4.30 spinkala opet pri mne v posteli...aj to je uspech, lebo predtym spala od 23.00...skusime este nieco dalej...sice asi nie uplne dla tej knihy...nieco zmodifikujem....uvidim... 😅

petkapo
3. dec 2009

sabi - ked niekde stretnes taku vilu, co v noci upratuje,posli ju aj k nam 😉 potrebujem ju surne! 🙂

petkapo
3. dec 2009

idem nieco robit, lebo muz pride na obed domov a ked tu bude bordel tak dostanem pokarhanie 🙂 papa zatial!

sabinazv
3. dec 2009

macik, kebyze moje dieta strasne place v tej postielke, tak suhlasim s annag, nerobila by som to.. ale moj maly je v celku spokojny v postielke a da sa celkom rychlo upokojit... lebo uz ked je vo velkej posteli, tak cestuje, kope ma a tak... mal by sa naucit spinkat tam... a hlavne ked nelezi pri mne, tak nevyzaduje tolko cicania...o co mi hlavne slo.. a to odstavenie tiez u nas bezpredmetne, kedze kojime cely den v pravidelnych intervaloch 🙂 Takymto tempom budem mat mlieko kym nepojde do skolky ! Lebo s tym jedenim je to stale take nijake...

macikjm
3. dec 2009

sabi...suhlasim s tebou...ani ninka nejako extra neplace...najprv len mrnci...a ked zacala poriadne plakat, tak som k nej isla aj mimo tych intervaloch a zaspinkala nakoniec sama v postielke...bola uz poriadne unavena...a tiez mi ide o to, aby nebola pri nas v posteli a az tolko necicala v noci...ale papat v noci jej chcem davat, ak si bude pytat...kebyze kojim v noci raz- 2-krat tak mi to vobec nevadi...ale zakazdym, ked zamrnci, davat cicik, juj...to mi uz vadilo...tak uvidime co sa bude dat... 😉

macikjm
3. dec 2009

idem dnes robit buchty na pare...mnam...utekam, lebo sa ich neviem dockat...no aby sa mi podarili... 😅

cikyta
3. dec 2009

Ahojte.Macik,aj my máme buchty! 😲
A práve som skoro skolabovala.Bola som v kuchyni a obzriem sa do izby a Sisa žula predlžovačku,ktorá bola zapojená v elektrike! ☹ Skočila som ako lučny koník s výkrikom do izby-až som si ošuchala kolená o zem a schamtla ju na ruky.Až mi slzy vyšli....pri pomyslení....ježiš ani nemyslieť.... ☹

macikjm
3. dec 2009

ciky... 😉 zase telepatia... 😀
aj ninka ma rada kabliska...za nimi sa jej najradsej lozi...
urcite jej nedovolime ich kusat, ale nic by sa nestalo, ze???ved zuby este nema a ked je kabel celistvy, tak je to ok...neboj...ale nech ich nehryzie... 😀

zuul
3. dec 2009

dobré ránko,

miško práve zaspal. júj musím ho pochváliť, nám sa síce nedarí necicať cez noc, ale je to len "pouhých" 3x. 1x sa zobudí o 0,30, potom okolo 3,00 a okolo 6,00 a dnes spinkal do 7,15. len som precitla a počujem ako si tam rozpráva v postielke. nechcelo sa mi hneď vstať, tak som išla o 10min tam a sedí si, nožičky spustené medzi mrežami a blaboce. evidentne sa dobre vyspinkal.
ani ja už nie som taká unavená.
skúšala som mu nedať o tej 3tej ale taký krik spustil. takto som dala didu a už o 10min som bola späť v posteli.
ja som tiež veľmi rada, že ho nebrávam k sebe do postele. takto sa vyspí on v detskej a my v spálni. 😀

inak dievčatá moja mama mi stále vraví, aby som ho nechala vyplakať, že on zaspí. že ona tak nechala môjho brata, keď bol mimi. dokonca vyšla von pred dom kým vrieskal, aby ho nepočula a je pravda, že po 3prerevaných večeroch sa naučil. ale myslím, že to bola chyba. môj brat bol a je taký outsider, nevie sa nikomu prispôsobiť, s našimi má strašne zlé vzťahy a skrátka ja to nikdy neurobím, radšej si ho pritúlim, večer ho ťapkám po riťke a keď je už zalomený na spinkanie, prikryjem a odídem z izby. on už zaspinká.

júj darčeky mám už aj ja, včera sme s miškom boli kupovať tatovi. všetky predavačky sú vždy z neho unesené.
aj okná umyté, opraté záclony, na jednej strane domu. cez víkend už mám zoznam čo všetko musíme urobiť, tato pomôže a vianoce môžu prísť.

ciky ježišiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, všetko musíme pred nimi schovávať. 😲

zuul
3. dec 2009

ozaj boli sme na kontrole kĺbikov u ortopéda, všetko ok. a pýtala som sa ho na chodítko.
tak že denne 20min neuškodí, ale musia mať pevnú obuv, pretože tam sa učia zle chodiť (po špičkách)
tak som mu kúpila sandálky za 19,50 doma obujem a len tak šúruje jedna radosť.

včera som ho dala do chodítka, najskôr chytí na radiatóre odparovač a trieska s ním o radiator. a neskôr ticho.
prídem a schovaný za fotelkou a obtrháva Moricovi (kvetu) listy. poviem, že júúúúúúúúúúúúúúúúj a on sa začne strašne smiať. no šaško malý.

cikyta
3. dec 2009

Macik ona hrýzla na predlžovačke tie zásuvky.Ručičky v dierkach a hrýzla to.Priamo kde sa pchá kábel so spotrebičom!Ja sa čudujem,že ju nepotriaslo. ☹

macikjm
3. dec 2009

ciky.... 🤐 🤐
uf...az teraz ma oblial pot...myslela som ze kabel... 🤐
skryt vsetko skryt pred tymi nasimi laskami huncutikami...

elfi1
3. dec 2009

ahojte, ja v posledne dni ani nechodim na net. snazim sa netravit tu tolko casu a skutocne si ovela viac probim. ale zas niekedy zavislost zviazi a som tu 😀 . aspon na chvilku, kym vypijem kavicku

vcera som boli v poradni - 70cm a 7690g. som bola presvecena ze 8kg uz mame a kuknite ho nase fifipierko 😀
zdalo sa jej, ze ma selest na srdiecku, tak nam dala listok na kardiologiu. Domco jej za to chcel ukradnut fonendoskop 😀 . Tak v utorok ideme dat vysetrit srdiecko. velmi mila kardiologicka, este ja som k nej chodila. vysla na chodbu a debatovala s dominkom 🙂

kable frcia aj u nas, a okrem toho smetny kos a psie hracky. nestihnem ani dobehnut a on uz gumenu psiu kost az v krku kdesi. mne sa vsetky chlpy jezia, jak sa mi to hnusi. ale on spokojny a vyzgereny.
jaaaj a este dvere su in - rad si k nim sadne a otvara a zatvara. to ho ale dedo taketo uci. chodia babke do izby, kde uctuje, sadnu za PC a tam uz domco vysuva a zasuva klavesnicu, len taky fukot - tresk-plesk a on stastny jak blska mala

elfi1
3. dec 2009

zuul a Ty tu prosim Ta nestresuj 🙂 . Ja si pamatam, ze Ty aj minuly rok si mala uz na "velku noc" napecene aj k Vianociam 😀 😀 😀
ja som zatial jedno okno umyla, ale zaclonky budem prat az naraz aj z ostatnych.

akurat som si dala zavazok, ze kazdy den si pripravym nieco na Vianoce - nejaku ozdobku, zabalim nejaky darcek, nieco upracem a pod

macikjm
3. dec 2009

ja tiez nestresujem s vianocnym upratovanim... 😎 umyvat okna???no neviem neviem, ci budem...umyvala som v septembri...v spalni dokonca niekedy v oktobri, ked sme davali podlahy...piect budem s mamkou...tak nam nieco nabali... 😀
mozno nejaky nepecenu maskrtu urobim ja...hej, ale adventny veniec som chcela urobit, ale nemam konariky... 😀 tak asi nebude...mozno potom pred sviatkami urobim len ikebanku...ked sa prinesie ihlicie...

inak moja dcerka zaspala sama v postielke...dala som ju spinkat o desiatej...trvalo jej to 25 minut...bola som pri nej asi 5-krat...ale zaspinkala...nase denne spanky vyzerali asi tak, ze som s nou zaspinkavala ja a potom odisla...zeby sa nam to podarilo???? 😅

akurat som robila cesto na buchty, ked najviac revala, tak som k nej nemohla ist... 🤐 ale potom sup sup pomojkat...

macikjm
3. dec 2009

http://lesk.cas.sk/clanok/83735/prispevky-na-de...

baby rozumiete tej poslednej vete o doplateni RP po januari????

nany100
3. dec 2009

čaute baby, mám z toho také zmiešané pocity...viac či menej ste úspešné pri praktizovaní tej knihy, príp. vlastných uspávacích metód...Adelka sa proste nevie a nechce rozlúčiť s prsom pred spánkom, inak nezaspí...viackrát som skúšala, trápi ma keď tak veľmi plačká a celá sa trasie, tak jej ho vždy dám...ona proste nechápe prečo odrazu nemá dostať to, čo má od narodenia,tak ju nechcem naozaj vystresovať...toto by mi až tak nevadilo, ľahnem si k nej a o 10 min.spinká, len tie nočné vresky sú hrozné, dnes to bolo aj hádam dva-trikrát za hodinu a ja už som na nervy...ale v noci nehrozí jej nedať čo chce, zobudila by aj ľudí z druhého sídliska ☹ ...tak asi ešte nejaký čas vydržím a potom keď ma odvezú do blázninca budú si tu musieť poradiť bezo mňa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre