Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

miavin
8. dec 2009

no my máme spánok za sebou, už aj mliečko zdrúzgal....a ideme sa chystať na trhy - mama kúpi balon 😀 a sebe a kamoške vínečko s langošíkom - jupíííí to bude smradu, ešteže spím sama 😀

zuul
8. dec 2009

ahojte maminky,

janka úprimnú sústrasť ☹

zuzik už 8 mesiačikov. ako to letí. aj nás to o chvíľku čaká.

my sme mali tiež večer zlý aj noc. stále plačkal a nebol ani hladný. asi bruško, lebo ja koza som jedla fazuľu. som sa poučila.
a teraz spinká v postielke od 9,22. wau.

ja som už umyla okná, poupratala také veci potichu. pokračujem až keď vstane drobček.
zajtra príde moja mamina chviľku povarovať a riadne vydrhnem podlahy. tak sa rozlozil a rozrečnil ten môj miško.
a včera sme mu oblepili izbičku, tak sa nevie vynadívať.

mia mňam vínečko aj ja by som si dala, len mám strach, že miška opijem.

miavin
8. dec 2009

neopiješ - ja som si dala vínko keď som kojila - a bolo to úplne v pohode, samozrejme s mierou... 😀 len jeden pohár...a cuckať pomaly.....
😝

komisakpd
8. dec 2009

tak potvrdenea moj aprognoza...6.choroba..vysadene atb.
3 dni vysoke horucky a potom sa drobcek vychadzal na chrbte, trupe, za usami..take drobne ruzove vyrazky..to maju drobci len 1x za zivot..je to virusove ochorenie, ako osypky a pod...alebo nas herpes v dospelosti...uz ste to mali niektora?

cikyta
8. dec 2009

komi-niekto to tu mal.Len som zabudla kto 😅 Ja mám sklerozu ako svet ☹
A želám skore a rýchle uzdravenie.(Vraj ked su vyrážky-je to už konečne štádium a koniec choroby)

komisakpd
8. dec 2009

ano uz kponiec..len je to nakazlive tak smedoma

skorvankova
8. dec 2009

komi, tak nech to uz rychlo prejde a ste fit..
Kolko vam drobci vypiju denne caju, mne maly aj 0,5 l. 😒

bambina
8. dec 2009

ahojte,
komi, joj nech ste rychlo zdravi
zuzi, vsetko naj k 8 mesiacikom
nasa noc hroza, Simonka sa casto strhla a plakala (prekliate zuby a stale nic von). vobec nechce papat. trochu piskoty a vyzivy do nej dostanem inak nic len mlieko. ako sabi, prikrmujeme druhy mesiac a teraz toto.
teraz spinka uz hodinku ale ja som uplne grogy

nany100
8. dec 2009

ahojte, janka úprimnú sústrasť

ciky, držíme palce na orto, nech je to konečne OK 😉

zuzik, gratulujeme Emke k 8 mes., nás to čaká presne o týždeň 🙂

komi, chvalabohu, máte to za sebou, držte sa a liečte sa

zuul, ešte je Miško háklivý na to čo zješ? Ja už jem všetko, aj strukoviny, kyslú kapustu...samozrejme, že nie každý deň, ale malá je v pohode...už je odolná 😉 ...a veru si aj pohár vína občas večer dám, to jej neuškodí a mojim nervom prospeje 😉 ..vlastne jediné čo nejem sú citrusy...

sabinazv
8. dec 2009

tak viete co mal maly na obed? do jablkovej vyzivy som mu dala karfik a zemiak, mixla... a papal... no kombinacia ako vysita 😅

nany100
8. dec 2009

sabi, Danko bude iný gurmán 😀 ...nám výživky nechutia, dnes som tam pomrvila aj keksík a aj tak ju striasalo 😒
spinká už dve hodinky, tak predpokladám, že je to na dnes vsjo...spať sa bude až večer 😉

ááá, už ju počujem...stihla som pozrieť aj KBK 😉

cikyta
8. dec 2009

No a máme po kontrole u pediatričky.
Vážime 8 kg.
Dr.sa čudovala,že nemá zuby nechodí. 😠 (Hlavne , že máme zakázane stáť! A stojí pol dna sama opretá o stôl,alebo mna.Dr.povedala,že jej deti už chodili v Silvinkinom veku 😖 Pekná haluz
Ale kašlem na to.Zajtrajšok je najdôležitejší ☹

dooscoby
8. dec 2009

ciky 😀 to my sme mali tie vyrazk..ja mam pamat ako akvariova rybicka maloco si pamatam....to mate divnu doki..nasa ma 8300 teraz tak akurat

komi to my sme mali tie vyrazky...nam dali ditiathen a za 2 dni vysyp zmizol....my netusim kde sme to capli ale nebolo take zle...ona moc nemala horucky nastastie

cikyta
8. dec 2009

dooscoby-tak to vyyyyyyyyyyy 😅
No máme divnu dr.to hej. 😒
Jeden dr.mi zakáže stáť a druhý chce už chodiť 😠

miavin
8. dec 2009

ciky - mne ortoped povedal jednoznačne - čo dieťa urobí samo - to je v poriadku...... preto som malého nechala samého sa postaviť - posadiť a tak..... mne jedna naša známa povedala, že jej dcéra začala chodiť v 8 mesiacoch - ty kokso - to je sila....som zvedavá, kedy začne náš čapať sám 😀

cikyta
8. dec 2009

Aj keby mala dobre klbiky,tak by som ju nenutila v 8 mesiacoch chodiť. 😒
DR.myslela asi chodenie popri nábytku-myslím 😅 To nechodí,lebo ju hned chmátam za ruku , aby nešla ku psovi 😒
Tiež mi dr.potom vravela,že všetko,čo urobí sama je OK.
Sisa chodí po štyroch,ale často iba brejkuje na jednej nohe dookola 😀

cikyta
8. dec 2009

Včera sa pozerám a vidím,že žuje piškoty.A muž sa na nu nedíva.........
Reku,preboha,ved hlad! Aby jej nezabehlo! A on že:
-Ved som jej nedal nič.Žiadny piškot. 😒
(Tak si predstavte,že ona zobrala piškot,čo bolo pre psa 😀 )
No idem........papa

miavin
8. dec 2009

ciky - hlavne že jej chutilo 😀 😀

zuzik25
8. dec 2009

no tak uz mam pozehlene a mala zaspava, uz je taka unavena a rozjasena, ze hadam zalomi.

no nasej sa stat velmi nechce, zato sa plazi ako hadik, aj na 4 sa da, ale to sa len kyvka dopredu-dozadu. a teraz 1x sedela sama uplne vystreta chvilu.

sabi, to je oblubene jedlo aj u nas, akurat ze ja miesto vyzivy davam surove nastruhane jablko do zemiakov.

zanulienka
8. dec 2009

cafte baby,my este stale spinkame uz skoro celu noc.prvy budicek je rano o 5.00,mliecko a spinkat dalej.vcera sme ju zobrali do ZOO,trosku chodila aj po svojich,je taka smiesna,ze vzdy robi prvy krok len z pravou nohou a velky krok,neviem preco,ale sa smejeme na nej.ale zacina spekulovat,sama stoji na gauci opreta ritkou a krici na nas arozhadzuje rukami-velka zena.aj vlasy nam uz rastu-vyzera cudne z vlasmi.dlho nic a teraz skoro kazdy den ma dlhsie.
vyrazky mala teraz aj moja domca,mala herpes po krku a trosku na chrbte

zanulienka
8. dec 2009

a este som zabudla,ze asi 2 dni sa uz sama posadi 🙂

petusko
autor
8. dec 2009

ahojte 🙂
ciky, presne ako pisu baby, co dokaze sama, je v poriadku. ona vie, na co ma silu.
ku mne sa prave priplazilo moje dieta. prvykrat 😅 a samozrejme, ze dozadu sa plazi a len po podlahe, kde to smyka 😅 len cakam, kedy si nabije tie dva zuby 😖 ale tie vzdychy pri tom, no akoby drevo rubal 😀 chuda, bude unaveny.
zanu, tak Elaia je uz kocka velika. parada, ze tak pekne spava, teraz ti vynahradi tie prebdene noci. 🙂

cikyta
8. dec 2009

No Zani,tak nech len rastu vlásky.Treba.Ide tuhá zima-či jar? 😀
Sisa si už dávno sama sadne,ale ešte nebola chrbtom o niečo opretá v stoji a dlho.Ona len pupkom ku všetkému 😀
A sičí ako had strašne.
Dr.ju dnes kukala:
-že ukáž tčo dokážeš.
A Silvia začala sičať a ručičkou je čarovala pred očami akože:
-ZAKLINAM TA!!!!SSSSSSS

miavin
8. dec 2009

ciky 😀 😀 😀 dúfam, že ju učarovala poriadne 😀

cikyta
8. dec 2009

No Mia dufam aj ja 😀 Večer to robila aj ockovi.Ale toho zaklínala pre zmenu už oboma ružičkami.Toho musela poriadne! 😀
Vystrela obe ručičky , roztvorila dlane a otočila ručičky ku nemu do tváre a len sssssssssssssssssssssssssssssssssss

elfi1
8. dec 2009

ahojte,
po dlhej dobe som zas na rychlo nakukla, ale ani nestiham moc citat.
my sme chori. najprv manzel nadchu, teraz ja brutalnu nadchu a maly ma chytene hrdla a neviem, co este. zajtra ideme k dr.
dnes sme totiz boli u kardiologicky, co nas poslala nasa dr. ze ma asi selest. tak ma, ale to nie je nic take strasne, zrejme sa to vekom strati. ale nezdalo sa jej dychanie. ze bud je to infekt dych.ciest, alebo by to mohlo mat suvis aj so srdieckom, tak ze na RTG. nastastie to bolo v poriadku - aj srdiecko a aj pluca su ciste, ale ze nieco tam je.
a kedze mava zvysene teplotky a teraz zrejme od nas cosi chytil, tak zajtra som ho objednala k dr a ze mu budu brat aj krvicku a aj vytery.

zienky, ako beru detickam krv? normalne z rucicky?

miavin
8. dec 2009

ciky - fíha z nej bude nejaká čarodejka - veštica 😀 musí to byť úchvatný pohľad.....
elfi - vitaj... jooj prajeme skoré uzdravenie, nech ste čoskoro tip-top..... ja neviem odkiaľ berú krvičku, nám ešte nebrali....iba keď bol maličký - tak z hlavičky....

cikyta
8. dec 2009

Elfi nám brali z pršteka a na genetike z hlavičky.Ale kamoškinmu malému 8 mesačnému už z ručičky.Nie predlaktie,ale normálne ručička-pred prštekmi.Ak má ok žilky,tak z ručičky.

Mia-no veru.Vidím,že helowen bude náš velký sviatok 😅

cikyta
8. dec 2009

Elfi a ked sme boli na EKG my,skrz nejaku šelesť,tak vraveli,že u malých detí je to uplne normálne,lebo sa spájaju cievky,žilky atd...v hrudníčku.(A kontrolu máme na jar zas-pre istotu)

elfi1
8. dec 2009

juuj, takze zajtra bude asi zase plac. ☹

ciky - ja som tiez mala selest a moj otec tiez. a uz je to vsetko OK. aj tato dr. povedala, ze to je bezne u deti, len sa bala, aby to nebolo cosi vaznejsie, ked tam nebolo v poriadku to dychanie. tak potrebovala vidiet tvar srdiecka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre