Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
22. jan 2010

ahojte. tak my uz mame (asi) prvu modrinu a to hned na tvari. mala sa postavila pri sedacke, ale nemala papucky, smykli sa jej nozicky a buchla mi tvaricku rovno vedla ocka, ma to zatial len cervene, ale asi to bude modrina. len to vyzera akoby som ju bila. 😅 ☹ ☹ ☹ sme si obe poplakali a ide sa dalej.

zanulienka
22. jan 2010

krpy-neviem,neviem ci len nezahovaras tou fotelkou

zanulienka
22. jan 2010

este bude mat veeeela modrin...neboj

cikyta
22. jan 2010

Krpy,to nič mojko.Pred mesiacom sme mali prvý uraz a tiež slzy+tichu domácnosť.Už to beriem normálne,aj ked mi malá chodí modrá ako zemegula 😒 Každý den 3-5 krát riadne padne na hlavičku a to sediím vedla nech,aj tak sa stane nešťastie 😠

Musím sa pochváliť:
Sisa prestala odtučnovať a začala jesť.Na to všetko,že ma furt cicia ako pijavička,tak teraz zjedla 220ml králička,ryžu,brokolicu a na to 70ml čaju.To je náš životný uspech 🙂

cikyta
22. jan 2010

Dnes som ju milion krát zachytila a raz nie 😢

ni.kolet
22. jan 2010

Ahojte. Vedia sa už vaše deťúrence sami posadiť. Tzv. šikmý sed?

krpcek
22. jan 2010

zanu si ma odhalila. 😀

nikolet ano moja robi uz vyse mesiaca, ak nie dva.

majka_dk
22. jan 2010

ahojte,

po dlhsej dobe sa hlasime, ale stale vas pozorujeme 😀

uz mame dva zuby, dalsie nam idu hned za nimi, dnes uz aj teplotujeme, chudatko, posadit sa uz tiez vieme asi dva tyzdne, ale napr. stale nelozime, stale sa plazi do zadu a ked sa da na havka, tak si vacsinou sadne 😀 ale lozenie neriesime lebo ani ja som nelozila. inak toto je asi najhorsie obdobie, nevie sa sam presunut, takze len na rukach a do toho tie zuby 😒

a riesime uz tiez sportiak, ale stale sa nevieme rozhodnut, mame takych 5 vybranych, este ich pojdeme okuknut na zivo a uvidime 😉

drzkajte sa

cikyta
22. jan 2010

My sa posadíme.
Dnes začala napodobnovať opicu a ovečku no krásne 😀 To z takej hry 😀

cikyta
22. jan 2010

Ja ju musím nahánať ked ju chcem vziať na ruky 🙂
Ale zubky zato meškaju..... 😒

macikjm
23. jan 2010

ahojte...nie zanu...mliecny 20 a trvaly 32...
pockaj...citujem: ,,Mliečny chrup je úplný v 3. roku a tvorí ho 20 zubov.,,

zdroj: http://www.mamicka.sk/article-starostlivost-o-d...

normalne jak v diplomovke... 😀

moja sa sama este neposadi...ale sedi pekne...neriesim...lozime...a to je hlavne...

krasny vikendik prajem...

zuul
24. jan 2010

ahojte maminky ako sa máte?

my idem len pochváliť miška. včera sme mu kúpili od Hami mliečko Hajaja. o 19,30 vypil 240ml a spinkal do 1,00, potom chcel len pohladkať a spinkal do 6,30 a potom vypil zasa 240ml.
júj to bol spánoček. ako vy?

ciky neboj zúbkov sa dočkáte. 😀

komisakpd
24. jan 2010

zull tak to ti treba zavidiet 😉

no nas maxim lozi po 4roch , pekne sedi, no sam sa neposadi..a vcera prvykrat spadol na hlavicku, on sa totiz uci sadat a ked tak siel tak sa prekoprcol taz zboku dozadu..bola pri nom moja sestra..☹ to bolo 1. x co spadol a bola som z toho hoova ja i on...☹

my dnes sa chystame po 2 tyz vonku..maly by uz mal byt zdravy, no ja som teraz chora, moja sestra bola u nas tyzden a bola chora a ja som to chytila..ja totiz chytam vsetko...

krpcek
24. jan 2010

ahojte.
zuul prosim ta prezrad mi ako si miska naucila na UM a ake UM mu davas? ja sa chystam malu preorientovat na UM ale vobec neviem ktore jej mam dat a kedy? v piatok som jej kupila tu kasu s UM - take zarobene, ale nechcela a pritom to bolo dobre.

juj baby vcera som bola prvy krat na aqua aerobicu a uplna parada. som si povedala, ze musim so sebou nieco robit, lebo vahu mam uz taku istu, ale zostalo mi brucho ako keby som bola v stvrtok mesiaci. tak chodim 3x do tyzdna cvicit.

nany100
24. jan 2010

ahojte, po dlhom čase 😉 ...konečne mám zase net a teraz aj čas, lebo malá spinká...boli sme včera s mm lyžovať a malú sme na pár hodín nechali mame...1x som bola bez nej, ale zvládli sme v pohode aj my aj ony dve doma 🙂 ...polovicu času spala a potom sa napapali a hrali sa...teším sa z toho...ň

zuby žiadne, leňochodko náš ani nelozí ani sa neplazí...pekne sedká a kecá nenormálne...aj zo sna dnes vykrikovala mama-mama...a tancuje keď ju držím pod pazušky a tlieska si pri tom 😀

zuul
24. jan 2010

náš miško sa najprv sám posadil presne v 6mesiacoch, čiže z ľahu do sedu. a potom štvornoškoval a teraz sa postaví kde môže a popri odrážadlu už chodí aj sám. to ho baví najviac.

komi verím, ti ako si bola hotová, keď nám miško 1x spadol tak som revala s ním. a strašne som sa bála. ale neboj oni sa len veľmi zľaknú ani sa tak neudrú.
júj a šup von, my chodím či v mraze či v snehu. 2hod každý deň, my príde, že miško potom lepšie spinká.

krpy ja som bola minulý pondelok na rektoskopii, kde mi zistili postupujúci zápal hrubého čreva. mám sa liečiť lebo už ho mám na 5cm. takže mi bolo povedané (aj v lekárni mám takú strašne milú tetu), že nemôžeš pri liekoch kojiť. tak teta mi poradila, že hold dať fľašku a UM a nech tato uspáva. lebo odomňa bude cítiť mliečko.
takže som prišla domov urobila mlieko do fľašky od tommee tippee a šup miško do úst a ten sosal a sosal. tak sme sa pozreli s manželom na seba a ide sa na to.
večer sme ho okúpali ako inokedy, tato nastúpil aj s fľaškou, zhaslo sa svetlo a miško papal. síce aj poplakal, asi hľadal mňa a potom didu. no na 1x vypil tak 140ml. a dávam mu sunar 6+ complex. ten chutí najviac ako mliečko.
druhý večer tiež tato uspal, tretí večer nestíhal prísť home, tak som uspávala ja, ale v kľude si vypil fľasku a zaspall. a teraz už je to samozrejmosť. didu už nehľadá, síce sa mi mliečko stále tvorí a som obviazaná ako chlapec vyzerá, ale dávam si homeo tak by sa malo mliečko stratiť.

krpy a kam chodíš na aqua? aj ja by som chodila.
krpy skús jej urobiť UM do fľašky a keď má dostať didu daj jej. mala by si vziať. skús.

nany super ste si teda oddýchli a je super, že vieš že ju môžeš trošku nechať s niekým iným. o miška nikto záujem nemá teda okrem nás, takže my sa s MM akurát tak môžeme vystriedať.

a neboj nany adelka všetko dobehne.
idem uspať miška.

krpcek
24. jan 2010

zuul tak vyskam kupit ten sunar. . . a skusime poobede jej dat. no som zvedava.
na aqua chodim do Devinskej a teo-bo aerobic na kramare.

kaitka
24. jan 2010

ahojte baby🙂
som tu dlho nebola
tesim sa ake pokroky robia vase deticky)
my sme tiez zivy az az,,,na vsetko sa driape a stava))) najviac na mna 😅
a len jeden zub mame)
tusim ste tu spominali kociky (golface)skladne lahke
tak my sme si kupili (na nakupy do obchodakov len zatial) parada,,odporucam
uz sa tesim kedy bude jar a vytiahnem ho aj von)
mame sice znacku chipolino,,s inymi nemam skusenost..neni to ziadna slava co sa tyka kvality..no uz som si zvykla.malo by to snad vydrzat aspon rok))
a ten aqua aerobik je urcite super(od kamosiek co som pocula)tak chodte nan,,aspon vypnete,,odreagujete sa)
tak sa drzte
majte sa krasne🙂

krpcek
24. jan 2010

kaitka ten chipolino sa paci aj mne.
vcera som bola v avione a stavila som sa v all toyse, ze kuknem ake tam maju golface - tak tam bola aj ten co sa mi paci - babopoint mark 4 tak revu nech mi ho teta ukaze ako sa dokaze poskladat - no teta ani nevedela, kde je poistka na zlozenie 😠 tak som odisla s tym, ze idem sa kuknut niekam kde ich zaujima tovar ktory predavaju.,

kaitka
24. jan 2010

mame ten fialovy chipolino,,,ten mark 4 je uplne to iste konstrukciou,,,a mozno je aj o cosi mensi,ked sa zlozi)
neviem isto.. tusim si sem davala linku,,maju z nich aj ruzovy?

zanulienka
24. jan 2010

cafte,aj druhu svagrinu (neznasam ju)mam tehu,je cca 1 mesiaci,vynechala jej prva menstrucia a chyta si krize,je jej strasne zleee.hroza.a ako svokrina reakcia na na tehu prvej svagrinej nebola velmi pozitivna-kyvnutie plecom,tak teraz jej odpoved-pri elaie nebudem mat cas na dalsich vnukov.sprosta krava,ze uz tak musim nanu povedat

petkapo
25. jan 2010

Ahojte 🙂

Ja zasa po dlllhej dobe sa ozyvam, ale po ocku vas sledujem stale!
Nase male sidlo je posledne tyzdne na neudrzanie. Je ho plny dom, vsade sa dostane, vsetko prelezie,podlezie, stavia sa kde moze, vytahuje veci zo skriniek, suflikov.... Kuchyna je jeho ''raj''. Pootvara mi vsetky sufliky a vsetko povyhadzuje von a porozvlaca po dome. Uz asi tri tyzdne sa vie aj sam posadit. Strasne sa mu to paci. A chcel by uz aj chodit, ale este ma take nozicky ako kozliatko ked sa narodi 😀 Podlamuju sa mu 😀
Inak zuby sa tlacia stale a to je nervozitaaaaaaaaaaaa neskutocna. Cele dni premrnci, nic mu nie je dobre, nezaujima ho absolutne nic.... Len kabel od vysavaca, ten dokaze hryzt cele hodiny (ale to mu samozrejme nedovolim, tak sa hneva na mna). Aj hnacky ma dost poslednu dobu, aj teplotuje trosku.
Poradnu mame az 2.2. Zda sa mi, ze trosku pochudol (lebo posledne dni velmi malo je,vsetko odmieta, aj mlieko, aj prikrmy), ale zasa na druhej strane sa mi zda, ze sa dost vytiahol, nejakych 76cm moze mat. Vahu odhadujem na nejakych 8700 g. Uvidime na poradni buduci tyzden.

Zuul - ja tiez davam Alexikovi od 6. mesiaca Sunar a som velmi spokojna. Nie je mu zle, nema zapchy, neboli ho brusko, nic....

Jooooj, a mam neskutocnu radost, lebo 1.2. sa mi narodi moje druhe krstniatko 😀

Pekny den vsetkym! 🙂

krpcek
25. jan 2010

kaitka ruzovy som videla len s kombinaciou s ciernou a aj to len pouzivany.

krpcek
25. jan 2010

kaitka a kde ste ho kupili? musim ist popozerat niekde po obchodoch. uz som bola v babymarkete, ale tam do mna hustili, ze naj je pp pliko, ale ten sa mi nepaci.

romanakatka
25. jan 2010

ahojte, juuj ja som tu nebola straaaaasne dlho... teda sa mi aspoň zdá... no Tim šalie za notebookom, takže ho cez deň nemôžem mať zapnutý a večer sa učím na skúšky ☹
Dnešnú noc sme mali hroznú... dostal soplíky a celú noc sa dusil a kašľal ☹ ráno sme boli na nožičkách... kým som s malým na rukách oškrabala auto a našla voľné miesto na parkovisku pred nemocnicou to bola fuška... ešteže nám náš zlatý starký išiel vystáť časenku... boli sme druhí a aj tak sme v čakárni strávili hodinu ... aspoň že ten výsledok stál za to 🙂 konečne máme jadierka a nôžky sú ok 😵 teraz trošku spinká vo vajku 😵 no už je hore 😝 tak sa držkajte 🙂

zuul
25. jan 2010

krpy ako flaška? bola?

cikyta
25. jan 2010

Ahojte.
No zajtra má moj muž volno a ja si môžem za odmenu vybrať,kde strávim celé doobedie...
-či u obvodnej s chrípkou,
-či u kožnej z neidentifikovatelnými j.....i po chrbte,
-či na gynde skrz zápal+decembrovu prehliadku-mierne oneskorenu.

Tak už aj my máme dnes 9 mesiačikov.Paráda,ako vás už dobiehame 😀 😀 😀

zuul
25. jan 2010

ciky wau super rodinný deň máte naplanovaný 🙄

blahoželáme k 9 mesiačikom. 😀

cikyta
25. jan 2010

Zuul-dakujeme
Katka-ty brdo nezávidím to škrabanie auta v tej kose,ale super,že máte nožičky OK a to je najsamprv najdôležitejšie-blahoželám Timkovi 😉

krpcek
25. jan 2010

zuul nebola - vcera som sa nedostala do obchodu. tak dnes ked pojdeme na prechadzku kupim do hajaja a vyskusam . . alebo radsej sunar? co je lepsie? ci je to jedno?

ozaj baby tie co kojite a mate kramy - mate ich normalne ako pred tehu? lebo ja som vcera dostala, ale mam take slabe ako som mavala v 4-ty, 5-ty den kramov, ked uz mi pomaly koncili. a ked som mala pred mesiacom tak som mala normalne ako aj pred tehu. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre