Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

bambina
26. mar 2010

Simonka sa zabavi sama, ale len na chvilku. potom zacne mrncat az to prejde do placu aby som prisla k nej a bud ju zobrala niekde inde, alebo sa aspon hrala s nou. zatial nema vobec pochopenie pre domace prace 😀

cikyta
26. mar 2010

Sabi-ja som tu chamomilu už pučila,lebo len tak do lyžičky odsať mlieko a ešte rozpustiť( 😕 ) sa neda! V lyžičke rozpustiť 🙄 ?Nehrozí.

sabinazv
26. mar 2010

dnes som si vymyslela, ze chcem pirohy... to som nejedla ani napamatam.. spravim lekvarove s makom a aj na slano bryndzove...

bambina
26. mar 2010

este stastie, ze manzelovi chutia salaty a cestoviny. to je vzdy rychle 😉

bambina
26. mar 2010

aj svokra dnes volala na pirohy 🙂

sabinazv
26. mar 2010

ciky, nie pucit... to treba dat aspon hodinu skor rozpustit na lyzicku... ja davam do teplej vody, vtedy je to rychlejsie...

sabinazv
26. mar 2010

jej, bambi, tak budeme mat rovnaky obed... 😉

tak ten moj tiez zje vsetko co navarim... vacsinou teda varievam rychlovky, ale tie pirohy mi nejdu z hlavy 😅

petusko
autor
26. mar 2010

ahojte 🙂
my sme s pred chvilou vratili z nakupov, nakoniec sme Marcelkovi kupili veliku tatrovku, ta nam este chyba 😀 a este nejake malickosti dokupime a bude 🙂
inak dnesna noc bola super, spinkali sme vsetci do pol siedmej bez prebudenia 😎 akurat neviem, co som vecer urobila inak ako inokedy, aka finta v tom bola 😅
baby je mi luto, ze nespinkate a nestihate, musi to byt fakt strasne. mne staci jedna zla noc a som vyklepana ako osika potom 🙄 ja varim takmer kazdy den, neviem, uz to nejak neriesim, jednoducho musim stihnut aj navarit aj upratat, aj detom sa venovat... Ale asi je to len nejaky trening a zvyk.
drzte sa 😉

nany100
26. mar 2010

ahojte, vidím, že ste preberali zase tie noci...ciky, ja ťa chápem a v noci keď sme boli už asi 10x hore, tak som myslela na to, čo mi Annag napísala a rozmýšľala ako to ona zvládne, keď už má tretie dieťa a stále ešte vládze radiť aj ostatným...ale som rada dievčatá, že vás to trochu povzbudilo ako aj mňa 😉
a už sme hore, tak sa ideme napapať a von na slniečko, troška D vitamínu chytiť...

ozaj, k tomu očkovaniu...ja tiež nedám proti kiahniam..nech ich radšej chytí ako malá...ja som napr. nemala a dúfam, že ich raz od malej nechytím, to by bol asi masaker 😠

zuzik25
26. mar 2010

cafte mamule,
konecne emmka zaspala, doobeda spala hodku, to som si skocila na krv k dokymu na kontrolu. absolutne odmieta obedny spanok, aj vonku sme doobeda boli, pochodila si, ze reku sa unavi a odpadne do spanku a nic, hodinu sedela v postielke a az teraz sa jej to podarilo, no nevim na ako dlho.

ja varim tak obden, niekedy sa podari aj kazdy den. pripadne aj nieco upiect stihnem, ale to len vecer.

a som sa rozhodla, ze idem na sebe pracovne makat (a znova sa do toho dostat, lebo som mala 2 roky pauzu) plus anglinu oprasit, lebo do roboty povodnej sa asi uz nechcem vratit, resp. situacia vo firme ma vobec nelaka zotrvat tam. tak ma caka perna jar, skolenia, ucenie, ale "od vyplaty k vyplate" nas uz nebavi takto existovat. dufam,

kiki5
26. mar 2010

ahojte maminky drobčiatka vam rastu ako z vody. aj ja som bola dnes na nakupy kedze miško bude mat v stredu rok. no povedala som si že mu nakupim oblečenie- hračiek mame celu izbu- kedze mam staršieho a niečo velke by sa nam už nezmestilo do bytu 😀 . takze sme sa vyobliekali

bambina
26. mar 2010

sabi, pirohy boli mnam 😉

zuzik, drzim palce. nech sa podari, vsetko co si naplanujes

inak, este k tej vakcine proti ovcim kiahnam. dovod preco mi ju pediatricka odporucala je aj, ze zabezpeci aj ochranu v dospelosti proti pasovemu oparu. my sme to mali v rodine, velmi neprijemne ochorenie.
ale asi ju nedam zaockovat, necham tomu volny priebeh. vdaka za vase nazory

cikyta
27. mar 2010

Dievčence,počuvajte:
-máte niekto horizontálne žaluzky? Ako ste spokojné? Lebo ich chceme,no mám info,že sa často kazia? Vaše názory?
Šup s nimi.................

sabinazv
27. mar 2010

ciky, my ich mame a je pravda, ze su take vetche... a kazia sa... mozno niekto ma kvalitnejsie.. ale moj chlop povedal, ze uz si ich do domu isto nedame... ale mame v jednej izbe take latkove roletky a je to velmi fajn, to sa nam paci a aj to funguje...

cikyta
27. mar 2010

Dik Sabi.Lebo my máme odjakživa žaluzky,ale neda sa to dobre hore pod nimi dobre umývať a chceli sme taku vzdušnejšiu zmenu v obývačke.Teda aspon tam.

zuzik25
27. mar 2010

cafte, nase dietatko je tento vikend u babinky, tak som zvedava ako to obe preziju 😀 potrebujem si upratat dom a kedze mala odmieta spavat, tak to musim resit takto, ak ovsem nezalahnem do postele, lebo ma hrozne boli gebula od rana.

ciky, my mame tiez len klasicke zaluzky a to len v izbe co je otocena do ulice, izby do dvora su bez zaluzok, ale raz tam, chcem take tie japonske zasteny, to sa mi strasne paci, zatial mam len zaclony, aj tie su vsak neustale odhrnute. sa cudujem. ze och emmka este nestiahla na zem, kedze su dlhe. asi ju dako nezaujimaju. ale do stresnych okien chcem tie take latkove roletky co spominala sabi, hlavne tie co su od vychodnej strany. ja mam vseobecne rada ked su okna volne, nie zbytocne preplieskane zaluzkami, nech je dost svetla, to mam rada. 🙂

jankaaa
27. mar 2010

ahojte babenky tak ja uz neviem co mam robit snasim drobcom obcas jeho chvilkam vobec nerozumiem napr.ako aj dnes hral sa a zrazu z nicoho nic zacal plakat nie plakat ale strasne revat hadzat sa o zem...podotykam z nicoho nic....tak som ho utisovala mojkala nic nepomahalo ani na ruky som ho nemohla vziat tak som ho nechala na zemi nech sa vyplace no ale to uz tak reval ze bol az modry ja uz som bola zufala uz som ho vzala na ruky nakricala na neho nech ma aspon vnima lebo on ma vobec nevnimal ale nic proste nic nepomahalo asi tak dvadsat minut reval potom prestal....no ale ja som uz bola s nervami v koncoch....ja neviem co mam v takej chvili robit....teraz zaspal a ja sedim v druhej izbe a revem lebo si vycitam ze som zla mama ze som na neho nakricala ....poradte mi co mam robit?aj vam niektorym toto robia vase deti?

pikino
27. mar 2010

ahojtemicky

jankaaa a nekusol sa mi maly do jazyka alebo do dasienka. no oni zvyknu v zapale hry a potom revu jak spaseny. Moja tiez sem tam tak vresti bez priciny. a nie si zla mama. a tiez kolkokrat na nu kricim aj jej dam na rit ked uz som s nervami na konci, ale nemozem povedat ze by som mala vycitky. ja som asi taka bezcitna matka. ako hovori svokor krkavcia mater. 😀

my sme dnes kupili novy kocik. sme mali stastie mali len jeden v obchode presne ten co sme chceli aj farbu a kebyze prideme o desat minut uz je predany. 😀 dostali sme nanho este aj 10% zlavu a 20%na tasku vysiel nas dokopy 250,- EUR
este sme kupili terezke dve ciapocky s uv filtrom a na tie sme dostali 50% zlavu. tak spokojnost 🙂

jankaaa
27. mar 2010

piki on sa hral s mobilom a spadol mu na zem no a v tej chvili zacal revat no a pokracovalo to tak ako som vam pisala.....

ja viem mozno niektore ma odsudia zato ze mu dam po zadku alebo ze na neho nakricim ale ja fakt neviem co v takej chvili...ja sa snazim ho uputat niecim inym,snazim sa ho pomojkat, pohladit no ale nic nezabera a mne nakoniec prasknu nervy a bud mu dam po zadku alebo na neho nakricim...vycitam si to nechcem to takto robit nechcem nieco pokazit vo vychove ale ako mu pomoct v takej chvili...a tak isto je to niekedy aj v noci proste z nicoho nic zacne tak revat reve tak 20minut pol hodku potom prestane a spi dalej...

inac je strasne zlatunky sikovny chlapcek len tie obcasne chvile jeho revov...a fakt sa bojim ze nieco tym pokazim vo vychove...

a fakt vam dakujem za rady....som rada ze mozem aspon niekde napisat....

jankaaa
27. mar 2010

piki krasny kociarik....ako sa vola?tiez som nejaky taky podobny pozerala

pikino
27. mar 2010

ak ti reve v noci to su nocne desy. to treba len pomojkat a pockat kym sa ukludni.

pikino
27. mar 2010

gesslein swift,

jankaaa
27. mar 2010

piki aj tvoja mala niekedy tak place?

petusko
autor
27. mar 2010

peknu sobotu prajem 😎
u nas sa spi, tak mam cas na kavicku 🙂
som vas trosku citala, tak k tomu ockovaniu...prednedavnom som o tom citala, suseda tiez premyslala, ci dat deti zaockovat, tak som jej zistovla nazory a su veru rozne 😖 ak si dobre pamatam, tak sa preockovava tusim v 11 rokoch 😕 alebo sa da ockovat este aj v tom veku, nie som si celkom ista 😒 ten pasovy opar je v dospelosti praveze viac pravdepodobny, ako "nahrada kiahni" 😒 teda netvrdim to na 100 %, ale myslim, ze nieco v takom zmysle som citala. skoda, ze si uz nepamatam, kde som to citala ☹
ja som inak nieco ako pasovy opar mala v tehu s Petkom, nik mi to jasne nepotvrdil, vsetci ma posielali od dveri k dveram, nik nevedel, co s tym, kedze som bola v piatom mesiaci. bolo to velmi bolestive a neprijemne, nesmela som ani lieky.
ale teda ja proti kiahnam ockovat nedam, ja som ich prekonala, pamatam sa na to. nebolo to nic moc, ale zvladnut sa to dalo.

petusko
autor
27. mar 2010

a este som chcela, aj posuvate nejako dnes spanie? 😕 ja to asi necham tak, pojdu tak ako vzdy o osmej, zajtra to uz bude vlastne devat a postupne to prisposobime.

cikyta
27. mar 2010

Baby,už trištvrte dna sa s mužom hádame...
Totiž máme ešte taký problém...
Máme psa.Máme ho 5 rokov.Bolo nám s nim fajn,no ked Sisa štvornožkovala,dali sme ho ku švagrine.
Ten pes nemal rád malé deti a druhe psy.
Dali sme ju vykastrovať s nádejou,že sa to zmení.
Teraz nám švagriná volá,že jej susedia nadávaju,lebo velmi šteká,ked je chvilu sama doma a dokonca jej napadla 6 ročnu dcerku a uhryzla... 😢 Tak nám ju musi dať.
No ja sa bojim,že uhryzne Silviu. 😢
Nevieme čo robiť.
Utratiť nám je ju luto a zmeniť sa už nezmení.
Nemáme ju kde dať a tak sme v bludnom kruhu... ☹

krpcek
27. mar 2010

ahoj, ja len rychlo, lebo ideme von.
ciky jednoznacne utratit, aj ked vam to je luto, ak to urobil raz, urobi to znova. ☹

ninnaricci
27. mar 2010

ahojte...

janka...asi sa len viac zľakol...alebo ako píše Piki...nejak si ublížil...
...a nie si zlá matka...ja tiež niekedy dám po riti...al to len tak...veď viac ho to musí bolieť keď spadne na zem
...aj niekedy nakričím...ale to už mám nervy úplne v prdeli...ale potom ho vymojkám a ospravedlním sa mu...hádam si to nebude pamätať

piki...krásny kočiarik ste kúpili...ja som tiež tento zvažovala no nakoniec vyhral iný...už je na ceste...tak dúfam že skoro príde...sa ho už neviem dočkať...má polohovanie skoro do ľahu...aj nožičky sa polohujú...a je k nemu aj madlo...už len nech je doma...ja asi budem pár dní bez kočíka 😒 ale drobec už viac chodí ako sa vezia tak hádam zvládnem vychádzku aj s manducou 😀

ciky...taaak to je iná dilema...ja neviem čo by som urobila...je riziko, že by sa to mohlo zopakovať...noo predsa by som to ešte vyskúšala...ale treba na Silvinku dávať velký pozor...

cikyta
27. mar 2010

Ten pes si hrýzol vlastne šteniatka,potom tuto neter a teraz má prísť späť k nám? Nielenže dávať pozor-čo je nemožne ich oddeliť,ale aj venčiť a pešo na 4 poschodie,či prší,či sneží.V jednej ruke pes,čo ťahá ako kôn,v druhej dieťa a kde ešte dám občas dáždnik a vezmem hovno,ked TO urobí???
Je mi nanič... 😢
Práve mi dal muž jasne najavo,že on by to skusil a JA NEMAM SRDCE! ☹ Fakt mu dakujem.Ved kto sa bude s nou srať celý den? Len ja! 😠
Nech si "skuša"a robí "pokusy"na iných deťoch,nie na Silvii 😠

A večer som dala spinkať do postielky Silviu.Samozrejme plakala,lebo chce byť uspatá ceckom.Hádajte ako dlho plakala? 5 sekund!!!Potom ju vybral muž a natlačil mi ju do ruk so slovami: Toto si mala skušať,ked som bol na týždnovke.Nie teraz. Citaš len same somariny na tom internete! 😠

cikyta
27. mar 2010

Ninus-pekný kočík.Velmi!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre