Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
31. aug 2010

@petusko nie každá bábika znesie sponky a šatičky 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dakujeme za sms. 🙂

cikyta
31. aug 2010

ved teraz som videla fasa maskačove čižmičky a vetrovočky a hned som to zatrhla................lebo by bola už uplný chlapček.Ved teraz si vela ludí myslí,že je chlapček 😀

daanka85
31. aug 2010

@cikyta akurat ideme dat Silvinke hlas... Dobre, ze si tu uviedla ako ma vyzerat sms, lebo ani ja ho zatial nemam...A ved nas je tu dost apriloviek, tak sa predsa nenechame zahanbit 😀 aj rodiny velke 🙂 🙂 🙂

Co porabate? Mne mala zaspala a ja si uzivam volno este... vo stvrtok nastupujem do prace 🙂 Ani neviem, ci sa tesim, ci nie... Ci co... Mám ale aj trosku strach, ze ako s malou... No inac sa neda... momentalne... Len verim, ze dobre bude...
V utorok ide mm s malou na ockovanie.. este sme neboli na 15 mesiacov.. Dufam, ze neochorieme dovtedy... A zvladnu to obaja 🙂

daanka85
31. aug 2010

@cikyta a este k tým sponkam a satickam... 🙂
Tie saticky by aj este usli, no sponky nemame naco zatial davat 😀
A k dievcatam... Nasa Emy ma vylucne cisto dievcenske veci- 99% satnika su dievcenske veci, takze u nas druhý chlapec nepripada v uvahu 😀 ... A ide ma porazit, ked ludia na nu, ze "aký je zlatý!!!" A to ma aj nausky a ruzove ciapocky atd... Ide ma trafit z toho!!!! Ale co uz, kým nemáme vlásky, tak asi nebude vyzerat dievcatkovsky 🙂

aine04
31. aug 2010

ahoj aprilovky 🙂
100 rokov som tu nebola, aj ked obcas precitam co mate nove... 🙂
prisla som sa pochvalit, cakame druhe mimi, termin mame zatial 5. aprila 2011. takze znova som aprilovka 🙂
dnes sme boli u dr., zatial je vsetko v poriadku, tak dufam, ze aj ostane. videla som prvykrat malicke na ultrazvuku, kopkalo si nozickami...

zuul gratulujem, vidim ze si na tom podobne, mas asi 2 tyzdne naskok 😀

daanka85
31. aug 2010

@aine04 Jeeeej, blahozelame vam a tesime sa... A prajeme samozrejme aby vsetko dobre dopadlo... Takze zase "dovolenkove dieta"? 😀
Tak sa len drzte a davajte pozor na seba 🙂

cikyta
31. aug 2010

@daanka85 Presne.celá ružová a "aký je zlatý!" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nuž,skor či neskor pojdeme každý do práce raz to musí prísť,takže držím palce Danka......váš den je už tu ☹ 🙂 Ale vy to zvládnete na 1-ku! 😉
Keby som nekojila a mala dobru babičku (nemám žiadnu),tak by som išla aj ja do roboty.Lebo po pravde-je to strašne s hypotekou na materskej,kde to ťahá len muž-aj to chudák skrz krízu maju menej práce a tým pádom menej euráčov ☹

daanka85
31. aug 2010

@cikyta ja este kojim 😉 a uvidim, ako to budeme zvladat, predsa ako ucitelka budem dufam aj skor doma... Sama som zvedava, ci sa odluci sama, alebo... Ona mi ine mlieko nevypije... absolutne...
A nechcem aby to hlupo vyznelo... ze idem do roboty pre penize... ale kto z nas tam kvoli nim nechodi, koniec koncov... No velmi ma zaskocilo, ked mi spoluziacka z VS vykricala, ze ona by pre peniaze nedala bokom dieťa ☹ Odvtedy na to vkuse myslim a je mi smutno z toho... ☹ Ze ja to urobim... No ozaj sa ináč nedá... Splátky uveru nepockaju a ak vyzera, že mm bude zase cez zimu bez prace... Tak nemam co vymyslať... Svokru mám zlatú a hlavne ochotnú... Takže sa budeme musieť potrápiť... Teraz keď sme už sami sa treba obraciať poriadnejšie.. No čo už? O tom je život... ☹

cikyta
31. aug 2010

@daanka85 Ja som tiež odjakživa vykrikovala presne to iste,čo tvoja spolužiačka,až kým som NEZAZILA realitu a sama teraz vidím,že dokial to človek neskusi,nevie o čom točí................čiže : nemala som šancu vedieť kolko stojí dieťa,platiť hypoteku,čo znamená,ked príde celosv.kríza a je málo práce...atd...
Takže ak chcem,aby malo dieťa všetko potrebne...od teplých vecí,po kvalitnu stravu a krásne výlety s istou strechou nad hlavou-hold............treba premýšlať aj PRACOVNE.

daanka85
31. aug 2010

@cikyta vdaka, dobre padlo pocut to 🙂
A vies co stve mna??? Moja naj kamoska mala tiez cez skolu dieta a tiez isla skor do roboty a ja sama som jej tiez hovorila, ze ostan pri nej, uzi si ju, vytrapili ste sa cez skolu, tak si to teraz vynahradte... A ja som urobila skoro to iste... Len ona s malou chodile este 2 semestre do skoly a mne sa Emy narodila pred stackami...
Ale presne tak, ako vravis, koniec koncov to robim aj pre malu 🙂 a kedze som nemala narok na materske ani vyssi RP.. Asi nemam na co cakat... 😖

daanka85
31. aug 2010

mala je hore... idem sa jej venovat... Pekny den baby este 🙂

cikyta
31. aug 2010

pápá aj my ideme von-brrrrrr

macikjm
31. aug 2010

@cikyta aj od nas ide sms...nasej sestricke... 😅 😵

@daanka85 drzim palce... jasne, ze clovek meni nazory, najneobjektivnejsie sa hodnotia ini a ich zivotne situacie....aj ja sa chystam skor do prace...sice pockam do ninkinych 2 rokov, mam vyssi RP, ale aj to je o nicom...takze fakt...chapem ta...
a jasne ze mas teraz zmiesane pocity...predsa ste na seba zvyknute, je to tazke rozhodnutie, ale emka uz nie je take mimi, ktore by si len kvoli praci odstvila z prs a utekala prec, aj ked aj tu maju mamicky asi vazne dovody preco to robia...
najlepsie sa posudzuje tym, co zdedia byvanie, ziadna hypo, pripadne na prerabku, len krasne zit zo zarobenych peniazkov, ale co mame vraviet my, ked ani moj vyssi rodicak nepokryje hypo splatku... ☹ ale hore hlavy...bude dobre... 😀

daanka85
31. aug 2010

@macikjm to je optimizmu 🙂 Ale veru, pomoze, dobre spravi cloveku si to precitat... 😉 Dakujem 🙂 Ako som pisala ja dostavam nizsi RP... Ale aj tak... Muz ak nebude mat robotu cez zimu, co vyzera zial realne ☹ Tak ani na inkaso by nebolo ☹

@cikyta nezmrzli ste??? U ans je von taka kosa... ☹ Nechapacky... POobede sme neboli ani von, lebo sa mi zda, ze znova nam zacina chytat nostek ☹ paraaaada, ved aby bolo veselo :-/ A mala bola taka nervozna, mrncala, jajcala... O 18, som ju dala kupkat a 18,45 uz spala... Zatial spi.. Dostala ale nurofen, dufam, ze bude ok... uz nam suri ockovanie... UZ musiiime ist.. ☹

macikjm
31. aug 2010

@daanka85 poznam..aj moj manzo je vzdy s pracou na istych vahach...aj ked by pracu mal, ale tie podmienky su hrozne, takze radsej z takej prace co najskor prec...no len co, ked si clovek nemoze velmi vyberat... ☹

cikyta
31. aug 2010

@macikjm dakujeme za sms. 🙂

@daanka85 No ked som vyšla von s dáždnikom,ktorý mi vyvracalo,s dieťaťom,ktore bolo celý den mrzute a chcelo isť dolu z ruk a metalo sa mi ako ryba,s taškou nákupu+2 balíky na poštu.............v polke cesty som to vzdala a Sisu som dala 1.krát v živote postrážiť na 10 minut (viac nie) kamoške,čo predava v cukrárni.Aj tak nemala vobec zákazníkov,tak nech sa hrá v detskom kutiku chvyločku.....

No a ked som za pár minut prišla,tak už od dverí som počula hrozný Silvinkin plač 😢 Rozbehla som sa k nej........bola opretá o šmýkačku,triasla sa a slzy ako hrachy!
Kamošky sa pýtam,čo sa stalo???
A tá že:
-Tahala mi kvety,tak som ju zbila po ruke,nechcela si sadnuť na šmýkačku,len stáť a naschvál to robila,tak som jej dala aj po riti............. 😨
Do mna nervy! Otočila som sa jej chrbtom,vystískala Sisu a keby pohlad vražil.milá kamoška je mrtva!
Je mi jedno,aké má výchovne metody,ale aby som do 10 minut 2 krát zbila cudzie dieťa bolo na mna privela !!!!! Ved to neurobím ani ja a som mama !
Tak sme mali menšiu výmenu názorov a je z toho stále nejak zle.
Sisa mi od vtedy stále mrnčí a dokonca už spí ! Co som v šoku,lebo ona skor ako o 22:00 nezaspala v poslednom čase.(dufam,že jej nič iné neurobila 😠 )
No idem čo-to porobiť a bežať spať aj ja.Sme bez ocka a je mi hrozne smutno 😢 Pápá dievčence...

macikjm
31. aug 2010

@cikyta ☹ no dat po dupke taku hlaskaciu tlapku na upozornenie, ze toto sa nesmie...ale jasne s intenziou bolesti NULA, za to som, ale svojmu dietatku...cudzie by som si nedovolila...chudatko siska...bola v soku...ale ciky to mas tak, ako s nazormi na vsetko ostatne...napr. ja kym ponuknem ine dieta niecim na papanie, co mi papa ninka, najprv sa opytam jeho mamicky, ci mu to uz dava...ale su matky, ktorych to nezaujima, a neopytaju sa ma na to a supnu decku hoc co do rucky...a este ta vysmeju, ze toto jej nedavas...
ale keby som strazila cudzie babo, tak by som sa modlila, aby ani len nezamrnkalo, nie to hrozne plackalo... ☹

cikyta
31. aug 2010

@macikjm Presne tak...........ved dnes sa mi stalo aj to,že na obed velmi nechcela papať,takže už v čase olovrantu ked ju ponukla jedna cudzia žena mastnými zemiak.lupienkami......Sisa ich jedla,akoby ešte nikdy a to som zbadala až ked zjedla už za hrsť 😠 Tiež sa ma dotyčná na to nepýtala,či smie....
No a samozrejme,večera O bodov potom 😠

S nejakým capnutím som aj ja za..........aj dnes už bol mierny vylágoš,ked sa mi hodila do blata pred domov a vrieskala,akoby som ju rezala len preto,že ju chcem zobrať na ruky a utekať pred vetrom a daždom...
Ale v prípade tejto "kamošky" išlo viac menej o šok.................zbila ju (neviem ako silno-nevidela som)no Sisa ju lubila a po tomto "incidente" ku nej odmietla isť-čo ma prekvapilo,takže to Sisu zasiahlo DOST 😠

daanka85
31. aug 2010

Ty brdo, @cikyta normalne som v soku... to mi je teda kamoska!!! Ako, aj ja niekedy dam Emy po dupke, ale beriem to tak, ze ma plienku... Som si vedoma toho, ze si to aj tak este nevedia uvedomit, takze je to zbytocne a este im to aj ublizuje ☹
Ako, ale ja som ticho, lebo uz som tu sice viackrat asi rozoberala, ze "moja svagrina"... Ktora ma o pol tehotenstva mladsie dieta a ktoru som mimochodom predbehla, lebo v case ked som otehotnela, ona chcela mat male a nemala som sa opovazit mat chlapca, lebo ona chcela dat svokrovi prveho vnuka (nakoniec aj tak ma babu...) a ine trapnosti, co som s nou pozazivala... Tak mi neter od druheho manzoveho brata povedala, ze ked som ju tam naposledy nechala, tak sa Emy hrala s dazdnikmi a svagrinke to asi zrejme nejak vadilo.. (no ja nemozem za to, nasu Emy fascinuju dazdniky a pomytka 😲 😝 😕... a ine zmysluplne hracky... ) Tak, ze jej ho surovo vytrhla z ruk, lebo mala si ho samozrejme nechcela dat vziat... A strelila jej taku po zadku, ze ju odhodilo... A samozrejme zacala strasne mala plakat...
A druha situacia... Mala sa hrala s "ich" knihou a jej dcera ju chcela, alebo jej ju Emy vzala, no ja uz neviem ako to bolo... Nebol asom tam, tiez sa to ku mne len dostalo... Tak k nej svagrina prisla, knihu vytrhla, nasa dostala po zadku a knihu dala svojej malej... A to urobila pred "cudzimi"... Ktovie co, ked dakedy je s nou sama... A co ma desi asi najviac, ze predomnou ako medik je na Emy a ona na nu "leti"... A fest ju "žere"... No, ja sa na nu chystam... Nech si akoze nedovoluje... Oni totizto byvaju u svokrovcov a svokra mi bude bavit malu... takze potrebujem nejake opatrenia... A vravim zasadne NIE!!! OK, dieta potrebuje po zadku, no ked tomu rozumie a hlavne od svojich rodicov...
A @cikyta... Aj my sme same... Je to na prd... Ten zivot je taky kratky a este musime byt aj bez seba ☹ Tazko s tými robotami...
@macikjm keby to bolo na Fb, davam na tvoj posledny prispevok (21:55) "paci sa mi to" a suhlasim 🙂

macikjm
31. aug 2010

@daanka85 😀 😀 😝 😅

daanka85
31. aug 2010

@cikyta moja siska krasna... my nasu svagrinu budeme volat striga, miesto stryna 🙂 mm navrhol 😀
Myslim, ze viac zien si to zasluzi..
Inac ciky, robi ti mala "sceny" aj doma???
Nasa je strasna niekedy v tomto, zmysli si, ze chce napr. cmulat pomytko mokre, tak dobrovolne neda a nasilu ked jej ho vezmem, tak takeeee kriky, ze az ☹ a vylevy neskutocne...
Dakedy sa poviem ti popravde musim riadne ovladat, aby som ju ne...
Ona totiz nepozna pojem slovicok "pockaj, hned" a "naozaj nemozes" ☹ A ked mi to zrobi pred navstevou, niekedy ako naschval, tak ma ide z toho trafit ☹ vyzeram ako totalne neschopný rodic ☹
Ako to zvladas ty???

macikjm
31. aug 2010

@daanka85 mate to tam vesele... ☹ 😖 aj ja som sama...manzel je na nocnej... 😔

cikyta
31. aug 2010

No ono takým "capnutím" môžme takému maličkému tielku kludne aj ladvinku nadtrhnuť.Viem,že sa to stalo a tiež to bolo len..............ved som len trochu po riti capla 😠 preto sa snažim Sisu nebiť a ked,tak radčej zvýšim hlas-nech ma aj susedia ohováraju,ale lepšie,ako mlátiť to telíčko ☹

Kebyže mám chvilu cudzie dieťa,tak by mi mohlo aj po hlave skákať a to doslova-nikdy by som ho nezbila a neviem,či by som ho aj vobec vyhrešila 😒 preto ma TO DNES FAKT NASRALO. 🙄

daanka85
31. aug 2010

alebo aj ostatne baby... uz zazivate vzdor???

cikyta
31. aug 2010

@daanka85 veru,robí mi sceny aj doma.Normálne mi až brejkuje na zemi od jedu niekedy 😀

daanka85
31. aug 2010

@macikjm vesele, veru a to sme do roku Emy byvali aj tam... brrr... ako dobre, ze uz sme sami.. moj mm je na dvojtýždnovke... no, vo stvrtok, najneskor v piatok pride zas na chvilinku domov 😵
@cikyta od teraz uz ani capnutie po zadocku ☹ ja som to nepocula a an i mi to netuklo... ☹ takze, uz ani po zadocku 😅

daanka85
31. aug 2010

@cikyta a ako to/ ju zvladas???

cikyta
31. aug 2010

@daanka85 Ked sa mi hádže o zem a ja TO rozdýchavam,nech jej neublížim....................tak mi reve tak,že potom mam strašný problém ju ukludniť a strašne zle dýcha ☹tak sa vždy snažím,nech to nejde do takého štádia a už ju moc nenechávam "vaplakať"a radčej nájdem rýchlo niečo,čo ju musí zaujať !!!
(alebo ustupim s dovolím 😅)

cikyta
31. aug 2010

Alebo ešte lepšie..........pomáha mi,ked si zakričím 😀 😀 😀 😀 😀 na celý dom 😅

Ale tá ulava potom...............
Stačí len :
-Silva už ma fakt nezlosti !!!!!!!!!!!
A potom ten klud 😵
(a zároven výčitky svedomia a trochu trapas pred susedmi 😀 )

macikjm
31. aug 2010

@cikyta aj ninka vie vzdorovat,,,normalne sa mi hadze o zem...a tak zacne vrieskat, plakat ako by ju parali, hlavne ked prideme z vonku,,,no to je hisak...ani na ruky sa zobrat neda, ako sa spina, jeduje, krici, niekedy uz aj taku farbu nepeknu chyta...najprv si ju nevsimam, potom sa jej snazim dohovorit, potom zvysim hlas a sa jej pytam, ci jej tuka, a ona mi este ja v tom zachvate povie: ,,ne,,....no vtedy sa mi aj smiat chce...z nej...potom ju vezmem na ruky a snazim sa odputat pozornost niecim...no tazke to je...ale pri mensich zachvatoch, ked jej nieco vezmem, co nemoze, tak rychlo odputavam pozornost niecim...napr...kde je macicka??? urobila BUM...mame na stene nalepenu taku dekoraciu a slabo drzi a pada obcas, tak ju to zaujme...alebo ine somarinky,,,ale fakt rodicovstvo = fantazia na plne obratky,,, 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre