Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
14. júl 2009

my mame tiez babyvak ale v tom teraz strasne teplo som mokra ja aj mala.

sabinazv
14. júl 2009

sandori, aj DERBI pamatas? tie som tiez mala hrozne rada ... 🙂

sabinazv
14. júl 2009

no nic... idem si po jogurt 😀

pikino
14. júl 2009

ja zboznujem esicka ale iba biele. 😀 ved koky a derby este su vyraba ich opavia

sandori
14. júl 2009

aj tie boli mnam. sabi ja uz som dorazila cokoladovy.... 🙂

sabinazv
14. júl 2009

piky, ja som zasa na kakaove veci viac 😉

hej, este predavaju? no daavno som nevidela...

sabinazv
14. júl 2009

... jaj a este v ramci diety sa snazim vela brazdit s kocarom... doobeda chodim aspon na hodku a pol a podvecer tiez... ked uz nie je taky hrozny hic... a rano cvicim 5 tibetanov este ked vstanem 😅

sandori
14. júl 2009

sabi to som cvičievala aj ja pred tehu... 🙂 , ja tiež chodím s malou von ale až okolo štvrtej ... doobeda musím pracovať a vtedy nestíham.

sabinazv
14. júl 2009

hej? aj ja pred tehu... je to dobre na chrbat... ma uz bolieval neskutocne...

sandori
14. júl 2009

ved aj mňa- som mávala neskutočné migrény. Ale toto mi celkom pomáhalo a ešte cviky spred 20 rokov ked som chodila na rehabilitáciu kvôli krivej chrbtici

sandori
14. júl 2009

babenky musim bezat Ninka vstala

luca33
14. júl 2009

anib, ja pouzivam babyvak uz od druheho mesiaca. Malej sa tam paci, najlepsie v nom zaspi. Ale vacsinou je v nom len 15-30 minut. Ked zaspi, tak ju olozim. Boli sme aj vonku, vydrzi v nom ja dve hodiny. Tak ked ideme na nakup, tak ho beriem. Je to praktickejsie ako kocik. Uz ju ale idem skusit naucit na manducu, ved je to uz velka baba 🙂 Tak po vonku budeme chodit tak.

majka_dk
14. júl 2009

zeny - uuuuspech, dnes sa nam 3x podarilo tahat hlavu s rukami, takze som sa uz na pevno rozhodla, ze na tie rehabilitacie kasleme 🙂

anib - my kakame raz za 7-8 dni, takze pohodka

no a ja som pribrala cez tehu 25 kg a stale mam plus 10kg 🙄 ale sladkosti a chipsiky musia byt, ale uz idem aj ja prestat, ked dozeriem vsetky zasoby 😅

a u nas vacsinou dopadne prechadzka v kociku tak, ze domov ideme v klokanke, ale krpec to uz zacal vyuzivat a hned pred barakom zacne mrncat, si mysli, ze hned pojde do klokanky, opica mala, ale doma v nej nechce byt iba von kde vsetko vidi a pocuje, ale ideme asi kupit aj ten nosic co sabi lebo klokanku mame len do 9kg a uz teraz mame 6,5 😀

pikino
14. júl 2009

vidis majka krpcek je aky sikovny, lekari zbytocne strasia. 😠

nasa kadi kazdy den, ak jeden den nekadi je nervna a protivna a stale sa puci.

aine04
14. júl 2009

caute zienky, tak sme zaockovani a zatial to maly znasa velmi dobre, konkretne teraz spinka. ufff. tak snad aj noc bude taka. aj ho zvazili a ma 5900 g co sa mne teda zda malo lebo pred tromi tyzdnami mal len o pol kila menej ale vraj je to v poriadku. zato sa pred pani dr. popredvadzal, tak pasol konicky ako keby mal pol roka.

ja sa radsej nevazim, treba mi kupit baterky do vahy ale nikdy si na to nespomeniem aby som ich vzala so sebou do obchodu. a v obchode si sice spomeniem ale neviem ake tam idu 😀 . podla velkosti to nie je to iste co pred tehu, lebo jedny slim rifle neobleciem. teda obleciem ale su hodne-hodne slim 😀 😀 . no a brusko mi este trochu ostalo, som zvedava ci sa to casom upravi...
strasne mi ide na chut sladke, kludne kazdy den zdruzgam be-be keksy, cele balenie. neviem kam sa takto dopracujem. 😅

aj ja davam drobcovi biogaia, ale este len kratko. kupili sme jednu flastcku po narodeni na odporucanie dr., ale ked som si precitala ze az od 3. mesiaca tak som mu to nedavala. tu sme teda vyhodili a teraz sme kupili nanovo - ako šiši. 😀

aine04
14. júl 2009

ozaj sabi pytala som sa na tie klieste ako som ti pisala do IP, tak mi dr. len povedala ze snazit sa zamedzit aby mohol kliesta niekde chytit, ale ze ziadnu chemiu nanho nedavat. my asi tie horske tury este odlozime ☹

cikyta
14. júl 2009

Ahojte.Tak zajtra máme kontrolu u ortopeda a štvrtok injecie ☹ Držte palce na zajtra skrz tie naše nešťastne nôžky 😢

pikino
14. júl 2009

ciky tfuj tfuj tfuj 😉

zanulienka
14. júl 2009

caute baby,mate sa?my sme ochoreli,sopliky,ekzemy...hroza 😠 vkuse je placliva,nic nie je dobre.dneska sme dostali krem na ekzem,fenistil na upokojenie.

arizona
14. júl 2009

ahojte 😉 my sme tiež soplíkoví... a ešte tá horúčava do toho 😖

a čo sa týka nosenia... my sa stále nosíme aj v klokanke a aj vo vaku. aj na jedno a aj na druhé si drobec musel zvyknúť, to boli plače zo začiatku... ale akosi tomu prišiel na chuť - našťastie 🙂 ale my sme si museli zvykať ešte aj na kočík, lebo aj to mu liezlo na nervy 😒 a máme 7 kíl a v klokanke to už začína byť zaberák na moju chrbticu. babyvak je zatiaľ OK.

luca33
14. júl 2009

zanu, malej sa na slovensku moc nepaci ☹ Ona je asi spanielka 🙂

jankaaa
14. júl 2009

ahojte babulky tak my sme dnes mali troska placlivy dnik od rana odkedy sa zobudil do jednej poobedia vobec nespal tak si to viete predstavit bol nervozny nic ho nebavilo ale potom zaspinkal zobudil sa o pol stvrtej normalne mi pospal dve a pol hodinky to som nechapala...teraz zatial spinkame som zvedava dokedy

dnes sme nedokrmovali snazim sa len kojit tak uvidime dufam ze sa mliecko rozbehne viac

jankaaa
14. júl 2009

my este nie sme zaockovani este stale chodime na cistenie s ruckou po ockovani tbc a to pokial nebude ok tak nas ani nezaockuju..v piatok ideme zase tak dufam ze to uz bude v poriadku

krpcek
14. júl 2009

Ahojte tak dnes sa nám podarilo uspat malú za päť minút, ale to bolo asi preto že sa zobudila už o pol piatej a už som ju potom nedala spať.
Inak aj táto noc nebolo nejaká strasna - spala od pól deviatej až do druhej, potom sa nevedela dojesg tak papala na dvakrát az do tretej a potom spala ešte do pól siedmej , napapala sa a spali sme ešte do pol ôsmej. Cez deň kojim každé dve hodiny. Kakame dvakrát denne - ráno o tej siedmej a poobede okolo štvrtej, piatej .

macikjm
14. júl 2009

ahojte...aj my berieme biogaya...ale skrz toho ze musime brat aj antibiotika... ☹ no...tak sme sa im chceli vyhnut...ale vykultivovali nam z nosteka MRSA- multirezistentny staphylococus aureus...hnusneho bacila, ktore si doniesla z porodnice v ocku, v ktorom mala upchaty slzny kanalik...no a tam sa mal krasne...ocko nam hnisalo...slzilo...no super prostredie pre takeho hnusneho chrobaka... 😠 ocko uz mame ok, ale zislo to do nosteka...preto mame my tie hnusne sopliky....teploty sme chvala Bohu vobec nemali...tak dufam, ze atb pomozu, vyzenu hnusakov z nosa a zovsadial kde su a ze budeme ok...juj...tak ma to trapi... ☹
ale mimo toho je ninka uplne uzasna...taky nas pokladik...smejka sa...gagre nam...davam jej antibiotika a ona sa smejka a mliaska si...

a este akosi mam vela vela mliecka...vcera som sice pila hroznovu stavu a acidko...no a est

macikjm
14. júl 2009

no a este som si dala sumivu tabletu- CA- Zn-Mg a vit. D...zeby z toho???
annaq pisala ze calcium ma pozitivny vplyv na tvorbu mliecka, ze niekedy nedostatok mliecka moze byt sposobeny nedostatkom kalcia...tak asi to fakt funguje... 🤐 v noci som mala plne prsne vlozky a vsetko okolo mna bolo od mliecka...predtym som mala mliecka takakurat... 🙂

iku
14. júl 2009

Ahoj macikjm, aj nám preplachovali kanálik, niekedy ešte to očko slzí. Ako sa prejavili problémy, že beriete anribiotiká_ Trochu máme soplíky.

katka.ott
15. júl 2009

ahojte, ako sa tu mate?
ja som prave dokrmila - danielka uz spi a terezka sa snazi o rozhovor. dnes mame pred sebou asi jeden z tych zlych dni - idu im prepichovat uska.
asi sa vzdialim minimalne na 1 km na 2 hodiny

inak moje male prespia celu noc. ukladam ich o 8 vecer a vydrzia do 5-6. minule mi danielka vstala o stvrt na 8 😎
a su straaaaaaaaaasne tazke

miavin
15. júl 2009

dobré ránko
katka - jéééj tak to je super, keď tak bubkajú krásne. Nám nejak drobec vymýšľa a neviem čím to je. Tiež ukladáme o 20.00 ale okolo 4-tej mu dávam čajík - ale asi začnem znova mliečko - lebo dnes už bol hore o 5-tej. 😀

anib
15. júl 2009

ahoj macikjm, kolko trapili ninku sopliky, lebo u nas uz tiez dlhsie pretrvavaju a dr mi kazala len vytierat nostek libenarom-sa jej povie,ked tycinku v nose nechce, obcas jej streknem otrivin baby a hned povysavam, ale aj tak ich uz ma dlho, rozmyslam,ze by som mala zajst za dr, nech jej tiez urobi vyter, lebo ked sa rozplace,ma trosku aj v ocku taky zlty-neviem co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre