Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

lindula3
18. máj 2009

krpy ja odsavam stale nic ine mi nezostava:( v noci vydrzim v pohode tych 6 hodin ale to spavam v podprde a este tam mam aj tie vlozky inak by sa nedalo, rano mam naliate potom prsia strasne a hura aspon raz za den odsajem 80 ml, inak je to slabota

elfi1
18. máj 2009

krpy - ja vies aku ja mam spotrebu tamponov do podprdy? ani vlozky ma tolko nestavali 😀 . mam aj tie pracie, ale to je nic moc a aj tak mi vydrzia max. pol dna, takze za den v poho aj tie tri pary.
a to odsavanie - no ja teraz len na uvolnenie prsnikov. uplne neodsavam, lebo chcem tu tvorbu troska znizit.
predtym som v noci odsavala a mrazila a to asi len tu tvorbu zvysilo

lindula3
18. máj 2009

jaaaj efi zavidim ze mas tolko mliecka

cikyta
19. máj 2009

Ahojte.Tak boli sme na poradni a mali sme pribrať 200-300 gramov a my sme pribrali 800 gramov! Tak mám mlieka dosť a nutrilon nieje potrebný.Dali nám kvapky na koliky a toť vsjo.Vraj má ešte trošičku žltačku a tak potrebuje vela lásky a tulkať sa po cicíkoch.To žltačkové deti robia.Tak-len vydržať tie záchvaty revu a nespavosť. ☹

kristinka.s
19. máj 2009

Ahojte. Aj my mame od minulej stredy sopliky. Uz sme kupili aj odsavacku na vysavac a physiomer, nasivin ale zatial ma mala stale plny nos. Do kedy to asi trva u takych babetiek, kym prejde nadcha?Mam obavy, aby sa jej to nedostalo na usko alebo priedusky. Doktorka zatial nenasla ziadny nalez, ale co nie je moze byt ☹

zuzik25
19. máj 2009

ahojte.
tak ja som vcera zistila ze mam malo mliecka lebo mala ma ten rastovy spurt si ako sa to vola, je to v 6t, tak som nasadila homeo, presne kazde 2 hodky je hore, nastastie noc sa dala zvladnut. uz aj teraz mrnci. utekaaaam.

cikyta
19. máj 2009

Zuzik,to čo je rastovy spurt?

Kristinka,veru neporadím ti,lebo naša má síce soplíky,ale dr.povedala,že nesmieme odsavať.Iba ak by tiekli.Takže jej len vytieram nosík Libenarom na vatičke.

miavin
19. máj 2009

Kristinka - my sme mali sopliky asi 2 týždne po príchode domov - kúp si libenar - a vždy jej kvapni do každej dierky tak 5-10 minút pred odsávaním - pôjde to ľahšie - a vždy odsávať, keď sa Ti zdá, že má plný noštek. My sme na začiatku soplíkov odsávali skoro každých 15 minút - potom čoraz menej, ale vždy pred papaním určite. Nám to trvalo asi týždeň kým prestal mať drobec soplíky 🙂

cikyta
19. máj 2009

No veru,ale už asi budeme musieť aj my odsávať.No toho sa aj bojím ☹

zuzik25
19. máj 2009

ciky, to je ked babo potrebuje veela papat a rychlo rastie v tom obdobi a nestiha sa dorabat mliecko, to byva aj v tom 3 t a potom tusim v 3 mesiaci.
no mala je uz na terase, tak mam chvilku veget.

a kojili ste uz na verejnosti? zajtra idem sama s malou do nemocky na vysetrenia a obavam sa ze to tam bude dlho trvat a budem musiet dat malej papat. uz vidim tie nechapave pohlady ludi.

cikyta
19. máj 2009

Zuzik-ja som kojila na lavičke vonku.Proste ten hrozný krik z kočíka sa už nedal počuvať,tak mi to bolo jedno 😀
Tak si skus odsať mliečko,alebo trošku prevarenej vody si zober.(Malo by sa pohárikom,ale malá berie aj flašu,aj cecky rovnako)

zuzik25
19. máj 2009

no skusim rucne odsat, lebo odsavacku nemam. a ked uz bude velkyyy rev, vytiahnem cicik a ide sa. a ak bude mat niekto pripomienky, nech si trhne a uz nikdy neje na verejnosti tiez, no nie?

pikino
19. máj 2009

ahooj micky. 🙂

my ked niekam ideme beriem flasku s nutrilonom.ale ona vacsinou spi pokial dlho niekde nestojime.

ja natieram teraz potnicky liehom pod krkom jej zmiznu ale na tvary nescu tak uz neviem. u nej je problem ze tie vyrazky sa jej robia z grciek lebo ju nestiham umyvat co v kuse grca.

a tiez v noci odsavam teda lepsie povedane vytlacim to do umyvadla. kym sa nenapapa nescem odsavat lebo nikdy neviem kedy sa zobudi tak aby sa mohla poriadne najest.

co mam ja tie sacky na mlieko tak tam pisu ze v mrazaku vydrzia pri teplote -16 stupnov 6mesiacov a pri -18stupnov 1 rok ale neviem ani za nic zistit kolko stupnov je vlastne v tom nasom mrazaku. 😠

pikino
19. máj 2009

aaa este som zabudla vcera sme boli na uzv bedierok a uz nemusime mat postolky huraaaaa. 😀 😀 😀 😀

cikyta
19. máj 2009

Presne tak Zuzik-to hamba nieje! 🙂
Piki-závidím ti,že už nemusíte nosiť tie otrasne poštolky! Ved ani dupačky v nich nesedia 😝

jankaaa
19. máj 2009

pikino chcela som sa ta spytat.tvoja mala vela grcka?aj viackrat za den?a nevies z coho to ma?

zuzik25
19. máj 2009

ciky, ja som ten posledny tyzden ako sme sli na kontrolu s klbikmi postolky uz velmmi nedavala, len obcas na noc. Lebo ked som videla ako sa chudatko trapi s prdikmi, tlaci nozky k sebe a nejde to, dala som ich prec.

miavin
19. máj 2009

baby - ja dávam poštolky - len na noc - tiež má potom problém pdkať a tak.... ozaj ako často vám bábätka kakajú? náš už 3 deň nekakal, aj ked doktorka povedala, že kojene deti nemusia mať stolicu aj týždeň - tak neviem - snáď to dnes príde.... 😀
ja som na verejnosti nekojila, väčšinou chodíme niekam tak, aby drobec spal a nosím nutrilon, keďže dokrmujeme, ale asi by mi to problém nerobilo.... 😀

zuzik25
19. máj 2009

mia, nasa kaka tak 2 -3 krat za den ale poriadne. 😀
aj my chodime von tak ze spinka, ale zajrta to bude na dlhsie. ja nedokrmujem, nasa flasku ani nepozna, teda zatial klop klop, mam len jednu z tej tasky co davali v porodke.

pikino
19. máj 2009

jankaaa to je nromalne vola sa to reflux, este nemaju vyvinutu priklopku na zaludku. tak niektore babatka desne grcaju.

jankaaa
19. máj 2009

piki a tvoja mala to ma? moj maly tiez vracka aj mam pocit ze ho napina ale on mi aj strasne place.dnes od rana nespi ale place

figurantka
19. máj 2009

ahojte dievčence, ako sa Vám darí? Ja som sa neozývala preto, že sme boli s malým v nemocnici, mal zápal priedušiek a potom aj zápal pľúc, tak som bola z toho hotová a nevedela som z čoho to mohol mať. Dúfam, že ste zdravé aprílové bábätká.

figurantka
19. máj 2009

Malý teraz iba zaspal, my máme tiež problémy s dojčením, mám tak málo mlieka, že keď sa odsávam, tak som rada ak odsajem nejakých 50ml, takže to je bieda, keď už náš valibuk papá od začiatku 2. mesiaca 150ml Beby.

petusko
autor
19. máj 2009

ahojte 😎
baby, moj synacik spi stale menej a menej cez den 🙄 dnes spal hodinu a asi 2x po 15 minut 😨 keby aspon v noci dospaval, ale on furt otvara pusinku, ze je hladny 🙄 spapa 120ml 6x denne vydrzi na tom tri hodiny 😖 pomedzi to ho kojim. asi mu zvysim davku, ale sa bojim, lebo aj petko bol taky, stale hladny, tak som mu davala, kolko si ziadal a potom zrazu bum a nejedol takmer nic. vytiahol sotva 30 a bolo po jedeni, dr. mi vtedy povedala, ze sa to stava, ze dieta je prejedene. 😒 potom trvalo aj dva tyzdne, kym sme sa dostali do normalu. zatial vsak schudol, tak sme to museli dobiehat. 😒
na gyn. prehliadke vsetko v poriadku 🙂 vraj sa uvidime na preventivke o rok alebo ked budem znova tehu 😲 😀 som sa schuti zasmiala 😀 😀

petusko
autor
19. máj 2009

figu, teda chuda Marco, take drobca a uz ma za sebou take choroby. dufam, ze ste uz fit 😉
tak aj on je taky papkac? vidim, ze su vsetky aprilove deticky taki mali hladoskovia 😀

pikino
19. máj 2009

jankaaa ano onagrca skoro po kazdom kojeni. neplace sice ale vracia strasne.

zanulienka
19. máj 2009

caute baby,aj moja ma syndrom stale prazdneho bruska 😀 neskor nam zje aj hlavu,esteze sme viacery 😀 ja uz som tak unavena-vystavena,psychicky-fyzicky.potrebujem dovolenku,kebyze mam normalnu svokru,tak jej dam malu na prechadzku,ale kedze nemam normalnu,tak ju nedam a trapim sa sama,este mesiac a idem k mojej maminke,aspon tam si oddychnem.

jankaaa
19. máj 2009

piki boli ste aj na gastre? my zajtra ideme tak som zvedava

giuli
19. máj 2009

ahojte mamuľky aj aprílovčiatka...my sme mali dnes poradňu,krásne sme pribrali na 4850g....samko je riadny papkáč,je úplne dojčený,aj keď sme mali takú menšiu krízu,no prekonali sme ju častejším prikladaním....mleičko sa nám po kyretáži trošku strácalo...musela som na čistenie s narkózou,nakoľko som neustále krvácala po cisárskom....budúci týždeň nás čaká sono bed.kĺbov...dúfam,že ste všetci v poriadku.. 😵

tica
19. máj 2009

ahojte ozývam sa po dlhom čase no ale konečne soms i našla trochu času... náš Šimonko váži 4 600g takže úspešne priberáme ... malý sa pridáva k aprílovím hladošom niekedy mi spapá aj 170ml je to poriadny hladoš plače do vtedy dokial nemá plný žalúdok... ja odsávam a aj dokrmujem lebo toľko si z prsníkoch neodstriekam.... ale máme taký problém že malý nemal stolicu tak som mu pomohla s rektalnou ale kakal také husté takže mám pocit že je zapečený vetri má ale kakať nekaká ... neviete mi niektorá poradiť že čo mám s tým robiť? prosím poradte mi teraz je taký nekľudný a tú rektalnú trubičku nechcem často používať ... inač tú odsávačku hlienikou na vysávač si neviem vynachváliť je to super vec a malý pri tom vôbec neplače... no a tie ortopedické nohavičky mi ešte nosíme... a ešte jedna otázka dávate detičky ešte do periniek? lebo ja už nie malý mi spí pod paplonikom a každý tu na vôkol sa mi čuduje ako môžem také malé dieťa nebaliť do perinky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre