Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
7. aug 2009

dobre ranko.
nany, my sa cicikujeme skoro kazdy vecer, ale posledny tyzden je to kazdy vecer. ale prisla som na to ze ona sa potrebuje este napapat. cize na veceru spapa z obidvoch cicikov a potom este o polhodku zas jeden. normalne papa aklo o zivot, akokeby dovtedy nepapala a to potom aj na prsniku zaspi.

my mame taky polorezim na papanie, doobeda je to kadejake, zalezi podla pocasia a ake su horucavy ale poobede musi papat o 15:00 a potom o 17:00 (najneskor do 17:30) to su dva casy ktore ma od narodenia a vtedy musi papat aj keby furiky padali. ale inak jej davam ked si pyta, niekedy kazde dve hodky, niekedy vydrzi aj 4 hodky.

a v noci neprebalujem, len rano na papanie a aj to mava zvacsa plienku suchu. ale po rannom spanku sa zas s cikanim vysanti.

cikyta
7. aug 2009

Nany-mne sa začína akurát učiť,nie odučať.Vnoci ju krmim a potom krik! Proste ho chce v puse miesto dudlíka 😠 To je každonočný boj teraz!
Ona sa napapá a už hajá-len ho musí mať v puse. ☹

zuzik25
7. aug 2009

a nase zlatinko ma dnes 4 mesiace, booze ako to leti!!!!!

nany100
7. aug 2009

zuzik, ciky ďakujem...tak ja ešte vydržím 😉 ...našťastie v noci sa nahltká v spánku, položím ju a spinká ďalej...nenechávam si ju u seba v posteli lebo by sme dopadli ako ciky, chcela by mať didu stále v puse, sú to ťažký závisláci, tie naše drobce 😀
zuzik, gratulujeme emmke, nás to čaká o týždeň 😉

misha666
7. aug 2009

ahojte kocky... no moja mala dnes zo mna nespustila oci ked som jedla , s takym vyrazom ze si asi myslela ze "ty papas a mne nedas" teraz sedi na gauci zuzle hrkalku a kuka na TV Herkulesa..prisli nam zasklit balkon,tak zajtra mozem vsetko upratak...konecne prvy vikend ostavame doma, ínak strale chodime k rodicom na dedinu... dufam ze neurobia velky neporiadok... 😖

solen
7. aug 2009

ahojte, zuzik u vas to funguje ako u nas 😉

nanny moja by tiez bola cely vecer najradsej na ciciku. A ked si nahodou dovolim nechat ju samu, tak to je preukrutne urazena. Lenze ja mam este aj druhe dieta a to si tiez vyzaduje urcitu pozornost. Takze najprv sa napapa, potom ju este necham, nech si uzije. To uz vidim ze netaha, len tak duduska a ona si este do toho mrmle a potom pusinka, pohladim a sup do postielky. Chvilku sa tam hra a ked zacne plakat, nastupuje ocinko. U toho mliecko neciti, takze sa trosku potulkaju a ona v pohode zaspi. Keby som isla ja, tak tam budem chodit cely vecer, kym na 150 krat prilozenia k prsniku nezaspi unavou. Ako pises, su to zavislaci mali 🙂

nany100
7. aug 2009

solen, aj ja používam tatinka ako zabávača, lebo u neho sa hneď nekrúti smerom k cickám...ale minule som sa smiala, držala ju moja mama a tak sa jej sápala do výstrihu 😀 ...a babka vraví, moje zlatko, tam babka nič pre teba nemá, musíš u mamy pýtať 😀
včera sme sa ešte večer samozrejme mojkali, ale dala som ju do postieľky, chytila za rúčku a ona na mňa neveriacky pozerala, trochu sa posťažovala a pomrmlala, ale nakoniec zaspala, prvýkrát nie priamo na prse ale vedľa mňa...čo považujem za úspech...aj keď dve hodiny sme si spolu predtým poctivo podudkali 🙂

solen
7. aug 2009

su zlate tie decka, aj ked niekedy mam vlasy dupkom. tie ostavajuce, co mi este nevypadli 😀 😅

romanakatka
7. aug 2009

ahojte, tak náš malý ešte nikdy nezaspal večer sám... jeho vždy odpáli pri papaní buď z ciciku alebo dokáže zaspinkať aj pri fľaške... ale ani cez deň nefunguje, žeby zaspal sám v postieľke... ak nezaspí pri spinkaní tak sa ešte hoďku hráme a potom si začne čochrať očká alebo žužlať pästičky a to už viem, že sadneme na fitku trochu poskackáme a je hotofson 😉

solen
7. aug 2009

ramanakatka mne tie 10 minutove uspavacky nevadia. Len mam taku skusenost, ze najprv je to 10, v polroku 30 a potom sa spekluje aj 2 hodky vecer a to uz ma fakt nebavilo. Sme boli s muzom viac zniceni akoby sme kopali zakopy. Preto sa to snazim uz teraz nejak riesit. Aj ked.. mozem sa ja snazit vsakze 😀

Cez den mala zaspi bez problemov,pretoze spinka stale von v kociku. Tam ju len polozim,ona sa zaryje do plienky a spi. Ale vecer sa jej v posteli nechce, to uz ma ocka ako maly cinan ale bude vymyslat.

sabinazv
7. aug 2009

helou, hlasim dobre spravy z klbikov, mame ich KRASNE, doslova bolo povedane... tak super, balit nasiroko nemusime (aj tak sme viac nebalili ako balili) 😉

misha666
7. aug 2009

tak my cez den zaspavame v kociku na balkone,,,alebo len tak v posteli velkej sa mojkame a zaspi ..a vecer sa napapme dam ju do postielky, prilozim jej cumlik s hrackou a ona zabuva...potom tak cca o hodku vezmem hracku vyberiem cumel z pusy aby ked ho vypluvne ju netlacil na licku...

solen
7. aug 2009

misha takze u vas idealne. drzim palce nech to vydrzi,lebo moja prva takto suprovo zaspavala, az jej jedneho dna preklopilo 😒

sabi gratulejsn. uz mozte chodit 😉 😉

sabinazv
7. aug 2009

teraz idem vydrazdit... nas maly zaspava uz asi 2mesiace sam v postielke... pod kolotocom sa tolko tesi, az ho odpali 🙂
A vecer bud zadrieme na cice a ho prenesiem, alebo je aj hore, zanesiem do postielky a spi... pokojny, usmiaty...

Akurat vcera bol nejaky velmi smutny, tak sme dali kvapky, trosku sme hodili rec, ale potom zasa pekne buval... snad sa mi nepokazi 😉

macikjm
7. aug 2009

ahojte,,,,
sabi...jeeeeeeeeeeeej....klbiky mate ok....aj my uz chceme...aj cyki chce.... 😉
zuzik...emmke gratulejsn k 4 mesiacikom...
my tiez v noci nepreblujeme...rano sa sice plienku picikanu a tazku...ale mame s tym zle skusenosti, nasa ninka sa preberie a mame po spanku... 😀
ninka vecer nezaspava na ciciku, ten ju vecer rozculuje normalne...tak pocica, potom sa zlosti...sup do positelky, tam sa mrvi, vybera si cumel, krici, mrmle si...neviem preco je taka vecer nervna...potom ju este zoberiem na cicik. a bud zaspi alebo zase nerva, ale to uz pri nej ostavam, lebo ma chce mat pri sebe, akonahle sa vzdialim ukazuje nervy...tak ju dam do postielky a nahnuta nad nou ju hlasam po vlaskoch, hovorim jej vzdy do uska...a potom s bojom zaspinka...a uska si taha...aj vase to robia??? 😒

sabinazv
7. aug 2009

diky baby, tiez zelam aby ste vsetky mali ok klbiky 🙂

my tiez neprebalujeme v noci, prebralo ho to a rano to nie je take tragicke... rano sa s usmevom a hlasnym doprovodom riadne pokaka a prebalime 🙂

jaj a my stale vela kakame... aj 3-4x za den... to nie je uplne normal, ze? a bolo to zlte, a teraz zelene... hm, neviem ci to moze byt z toho ockovania, alebo co... asi skusime tie probiotika... lebo inac sa nepuci kvoli brusku... 😒

lindula3
7. aug 2009

cafte baby...
sabi no super ze su klbiky ok...
ja som bola vcera u doktora mam tam nejaky zapal... dostala som cipky... ☹
tak sa pochvalim aj ja🙂 my spavame bez uspavania uz od narodenia🙂 obcas ani kolotoc nepustame lebo nie je treba... o osmej ako hodinky🙂

sabinazv
7. aug 2009

a kde mas zapal lindul? TAM ? 😕

inac, kolotoc tiez nejde kazdy vecer... aby mu z toho nescvoklo 🙂 a tiez v postielke menime hracky, aby mal nove podnety... on tam aj cez den vydrzi kukuckovat hodinku a potom zaspi... 😉

misha666
7. aug 2009

solen...no zas to niekedy nie je az take idealne... niekedy k nej vecer pridem aj 4x, lebo jej vypadne cumel a zacne plakat, ale ved to patri k tomu ...

teraz posledne dni je nejaka nervna,..asi to budu uz zubky,,, teraz mi zaspala na rukach tak som ju prelozila do lehatka,,,na balkone spinkat nemoze bo ten nam robia a v spalni pocut vsetko vrtanie, tak zaspala pred telkou ako spavny dospelak 🙂

nany100
7. aug 2009

sabi gratulujeme, aj my ideme na klbiky v utorok, dúfam že OK...nebalíme od 6.týždňa...
v noci tiež neprebaľujeme už nejaký čas, ráno nebýva tá plienka príliš ťažká...

sabinazv
7. aug 2009

ideme mat rande s romanakatkou 🙂

pekny den vam, paaa

ninnaricci
7. aug 2009

ahojte
...tak hlásim že včerajšia výdatna večera nám nočné budenie neupravila...ale aspoň lepšie zaspal...a v noci sme boli ako vždy 2krát hore...prvý krát som myslela, že chce len cumlík...noo len som ho rozčertila až sa trhal...jednoducho chcel mliečko...tak som mu urobila 180ml...reku, že si asi hladný...a on pocumlal 100ku a dosť...a o 2hodky opäť...takže mliečko s ryžou nám nepomohlo
...ešte som čítala, že v noci sa drobci budia už len zo zvyku na papanie...vraj treba skúsiť dať čajík...noo neviem...asi vyskúšame
...takže záver...pripájam sa k mii...výdatná večera...neznamená nerušený spánok 😀

petusko
autor
7. aug 2009

zdravim 😎
no takze hlasim pravdepodobne prvy zub u aprilovciatok 🙂 😅 dneska som Marcelimu nahodou zahliadla v pusinke nieco biele, tak som cinkla lyzickou a ze cink! 😲 😀 lenze mu rastie presne tam, kde mu vytrhli ten prvy, takze neviem, ci je toto uz ozajstny, ci zase len nejaky nepravy 😒 uvidime, ako to bude vyzerat, ked viac vylezie.
zacali sme uz s prikrmami, ale len tak pomalicky, po lyzicke, aj to nie kazdy den. vyhovuje nam len mliecko, ale doki uz kazala skusat zeleninku.
nas Macino spava stale dobre, v noci sa nebudi, ja len verim, ze to uz natrvalo je takto nauceny a ziadny obrat uz nepride 😅 😀
no a uz aj bezim, kysne mi cesto na kolacik s tvarohom, cerstvym ovocim a posypkou 😝 😝

cikyta
7. aug 2009

Sabi gratulujem ku klbikom.Macik píše dobre: Aj Ciky chce 😀
Pa ideme von.(Dnes som bola objednaná u kaderničky a nerobí.Hlavne,že má moje t.č.!Idem to rozdýchať....Zbytočne som sa prehnala! 😠 )

miavin
7. aug 2009

zuzik - gratulujeme k 4 mesiačikom
sabi - super, že sú klbiky v najsamlepšom poriadku 😀
nina - no ja som jedným časom dávala v noci len čaj, ale mamka mi povedala, že je ešte malý - že mu mám dávať ešte mliečko... aby nepochudol...
no my cez deň zaspávame v kočiari - a šup na balkon, alebo ideme von. A večer sa okupeme, napapame, odgrgne, dám ho do postieľky - niekedy chce aj cumlík - a zaspinká sám 🙂

miavin
7. aug 2009

petusko - jééééj gratulujeme k prvému zúbku 🙂

zuzik25
7. aug 2009

dakujeme za gratulacie.
u nas je rachotu, buchotu, vonku huci miesacka, nad hlavou mi trieskaju niecim a pred vchodom buraju beton a nasa krasavica zaspala za 50 minut co som ju dala do postielky. normalne nechapem!

a robim zasoby na zimu - mrazim cucoriedke.

zuzik25
7. aug 2009

a este prihoda dna, bola som u nas v obchode, zvycajne mi ju niekto postrazi doma, tak teraz nemal kto, tak som isla aj s kocarom dnu. a pani pri pokladni sa ma pyta, ci to je chlapcek alebo dievcatko. a to mala na hlave klobucik, ruzove satocky a sandalky! no asi nevidi pred seba, chuda.

zuzik25
7. aug 2009

pardon zaspala za 5 minut!

pikino
7. aug 2009

ahojteeeee.

zuzik moznoze ona dava aj chlapcekovy ruzove satocky 😀

nasa cez den papa cca kazde tri hodky. 😀 spinka tak 20minut dvakrat denne, okolo piatej asi hodinku.
vecierku ma o pol desiatej. zaspi pri kojeni vlozim do postielky a do rana je klud. akurat posledny tyzden ju zvyknem v noci davat na brusko ked sa prilis puci.rano sa napapa, hodinku pohraje a spi skoro doobeda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre