Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

beadz
1. jún 2009

ahojteeee.
vsetkym babetkam krasny den deti ale hlavne maminkam aby aspon dnes vsetky pocuvali 😉

luca33
1. jún 2009

Ahojte,
my sme dnes dali malej k MDD navstevu u lekara. Boli sme na prevazeni, lebo nam hrozilo dokrmovanie. Mala to celkom zvladla. A hlavne sme za dva tyzdne pribrali 370 g. Takze doktorka bola spokojna, ale o dva tyzdne nas chce vidiet znova. Tak som sa potesila a bojujeme dalej. Mala nam dala pekny darcek 🙂
Baby vy ako znasate toto sialene pocasie? Mne ide hlahu roztrhnut ☹

beadz
1. jún 2009

ahoj luca, tak to ste pekne pribrali. treba sa tomu dokrmovaniu vyhnut ak sa da. inak to pocasie je fakt na nervy. mna sice hlava neboli, ale vidim na malom ze je nervozny.

pikino
1. jún 2009

ja v poho mne sa len trosku toci hlava. a som viac unavena. ale spat sa neda takze smolaaaa. 😀

nasa tak pospava dneska to preto ze buntosila v noci. potvorka krpata.

beadz
1. jún 2009

piki, snad nechces aby spala vtedy, ked chces aj ty 😀 😉

luca33
1. jún 2009

Dokrmovaniu sa chcem aj ja vyhnut. Ona je stale malicka, tak to doktorka zle znasa 🙂 Ma iba 3800 g a v nedelu sme mali osem tyzdnov. Od narodenia pribrala skoro kilo, tak nechapem co nas nenecha na pokoji 🙂
Inak Domca spi uz od pol jedenastej. Normalne nechapem. Chodim pozerat, ci dycha 🙂 Uz som si aj pospala, a ona stale nic. Uz sa ale mrvi, tak asi o chvilku vstavame. Tesim sa, ako sa potom pricucne ako pirana, kedze bude hlaaaaadna ....

pikino
1. jún 2009

bea to je moj tajny sen 😀 😀 😀

moja tiez spinka asi od pol jednej.

pikino
1. jún 2009

no uz je hore sa zobudila s revom asi mala nejaku nocnu moru. 😕

luca33
1. jún 2009

chudarko ☹ Nasa sa stale mrvi a prdi ako stary chlap 🙂

zuul
1. jún 2009

ahojte maminky, idem Vás prečítať 😉

krpcek
1. jún 2009

ahojte. moja mala zacala nejako vymyslat pocas kojenia. som ju dnes kojila vyse hodiny, co neustale revala - normalne pocas tahania zacala revat 😠 a aj tak neviem ci je napapana. 😠

zuul
1. jún 2009

luca vitam medzi nami.

pochválime sa. aj my spinkáme v noci 7-8hod. cez deň ako kedy teraz podriemkava od 13 a zároveň aj kadí 😀

už sme boli v pia u gyndoša, takže máme antikoncepciu a dnes bude dúfam ťuťu.
okrem toho sme dnes boli u lekárky, teda máme tváričku ako rašplu, tak sme dostali holtov krém a na kožičku na hlavičke zasa iný krémik.

a dnes išiel drahý na úpsvr odniesť všetky papiere tak dúfam, že to bude ok. veď som sa za to nabehala. 😵

zuul
1. jún 2009

krpy aj mne sa zdá niečo v neporiadku s tým mliečkom. večer úplne malé a prázdne mäkké kozy som mala 😨

beadz
1. jún 2009

ja ho davam odgrgnut, ked sa zacne mrvit pri papani a pomaha to.
zuul... 8 hod ???? to si si miska krasne vycvicila. aj ja chceeeeem 😉

pikino
1. jún 2009

krpi ci ju nebolelo brusko.

zuul teraz maju zasa ten rastovy sprint teraz nepapaju teraz zeru. 😀 ja som na tom rovnako.
to spanie ti zavidim aj ja sce. nasa bola dnes v noci hore kazde dve hodiny. vobec som sa nevyspala.
ja mam tiez HAK ale este som si ju nedala. ani nemam chut na tutu ked som tak a unavena. a kedze ma vcea ten moj nastval, tak duplom nemam chut.

baska19
1. jún 2009

luca kolko mala ked sa narodila? moja 2700 prepustali nas s tým že mala o 20 g viac ale doma opat schudla na pôrodnu vahu a to nás potom tiež strašida dr že pôjde do nemocnice ak nepriberie ale začala priberať asestričky z novorodeneckeho mi vraveli že je to normálne lebo niektore deti sa na pôrodnu vahu dostanu do 6 tyzdnov od porodu tak že je to ok

skorvankova
1. jún 2009

Ahoj,
tak my sme toho v noci tiez moc nenaspali od pol druhej sme boli hore a zaspali az o pol siestej 😔
ja som uz bola na kontrole minuly tyzden a bolo aj tutu mutu, 😝 bolo to fajn, aj ked to trosku bolelo.
Ja mam prsniky stale makke od prveho tyzdna po porode a maly pribera 1250g za mesiac. 😉

pikino
1. jún 2009

moja teraz strasne narastla do dlzky. ona ma len vleku hlavu tucnucku, riadny podbradok a inak je chuducka
a dlha. pomaly jej trcia nohy z lehatka aj z autosedacky. manzo sa vytesuje ze bude modelka a bude zarabat tazke prachy. hehe. 😀 😀 😀 alebo tenistka. 😀

uz jej planuje teraz kruzky, ze aby sa nenudila ked pride zo skoly. 😀

beadz
1. jún 2009

inak zienky, poradte mi ako ho mam donutit lezat na brusku alebo na boku. uz ma taku zlezanu hlavu ze vyzera akoby mu pol hlavicky chybalo. ☹

skorvankova
1. jún 2009

tak Bea to ti neporadim, ani moj maly nechce lezat na boku.
Mamicky, ako uspavate cez den deticky a kde spia, mne este moj maly doma viac ako 20min. nespal.

beadz
1. jún 2009

skovi, ved na fotke ti krasne spinka na boku.
moj cez den vkuse spi tiez len 15-20 min. ak nie je vonku v kociku. sice teraz ked s nim cvicim, tak sa stane ze zaspi aj na dlhsie. treba tie deti asi nejako "vytrapit".

skorvankova
1. jún 2009

bea, to bola nahoda, do jedneho mesiaca dokazal spat aj na brusku, ale teraz nechce. ☹

iku
1. jún 2009

Ahojte, my máme tiež problém s polohovaním, ale malá má vyležané práve boky, nie vzadu, tak jej zakladám valčeky z plienok, aby si nevytáčala hlavu. Ale až keď zaspí. Na bruchu tiež veľmi nechce byť, ale medzi jedlami, ked nie je plná, chvilu vydrží, nechám ju aj poplakať, nech sa potrápi s tou hlávkou.

pikino
1. jún 2009

moja tiez nesce lezat na boku. tiez sa jej nejako placati hlava.
skorvi ja ju uspavam na ceciku alebo jej strcim cumel do pusy, ale musi byt najedena inak sa neda.

moja praveze teraz ma najradsej spanok na brusku, lebo sa jej pekne uvolnia prdiky. tak mi vydrzi aj cez den dlho spat. ale nesmie byt napapana. ja to robim tak ze ju necham zaspat na chrbatiku a potom ju taku ochrapanu otocim.

luca33
1. jún 2009

zuul dakijem za privitanie 🙂
baska nasa mala 2850. Potom schudla na 2680 g. Tak sme aj isli domov. Sestricka nam pri vazeni trosku pridala na vahe, aby nas pustili. Ale uz len priberame. Pomaly ale iste 🙂
beadz, ja uspavam v babyvaku a funguje to uz treti den. Ked zaspi, tak taha dve aj tri hodiny. A to mi tiez vobec nespavala cez den...

beadz
1. jún 2009

no, zaspal, uvidime na ako dlho. idem trochu zehlit. o chvilu pride muzik z prace, tak ho vezme von a budem mat na seba cas, ved zajtra idem na gyndu, tak nech vyzeram. nie ? tak pa dievcence

pikino
1. jún 2009

luca aky mas babyvak? ja ju do toho mojho neviem dat. sa bojim aby som jej neublizila.

lindula3
1. jún 2009

caute baby... tak my uz mame 5535 g a uz sa nam robia aj zarezy na nozickach, najradsej by som ju spapala🙂

v noci nastastie spinkame dobre... najlepsie je si vytvorit rezim, papame kazde tri hodiny (6, 9, 12, 15, 18, 21 a potom este po jedenastej a vydrzi mi spinkat pekne do siestej potom sa napapme a tahame este do tej deviatej) myslim ze je to fakt dolezite, vytvorit si rezim a aj v nemocke nam hovorili ze minimalne nechat medzi papanim 2 hodiny odstup najlepsie tie 3 lebo babatku sa to v zaludku nestihne spracovat to mliecko...

vecer okolo tej 8 a 9 hned ako sa napapame sup do postielky, pustim jej kolotoc (strasne sa jej to paci) a pekne mi pri tom zaspinka... poobede chodime kazdy den na prechadzky alebo na dvor do kocika ale to musi byt kazdy den vonku aj keby krupy padali, cele doobedie je hore ale poobede mi spinka pekne...

skorvankova
1. jún 2009

baby, ktore davate espumisan, infacol, alebo simplex ako casto?

cikyta
1. jún 2009

Skovi-infacol som dávala 1 kvapku pred každým kojením do ustočiek na jazyk.Espumisan 25 kvapiek raz za den.
(Ale už nedávam nič z toho)

Baby,vy si oblečiete všetko , čo pred pôrodom? Ja mám plné skrine a nosím len dvoje tepláky.Ziadne nohavice neoblečiem.Ani ryfle,ani tenké gate-nič ☹ Mám zväčšené boky.Som ako taký žobráčik 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre