Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
7. jan 2010

ahojte, idem vas tak narychlo pozdravit,

nechodim sem uz velmi, lebo drobec ako vidi pc, tak je ako besny, musi mi buchat po klavesnici (a to mi tak postlaca kadeco, ze musim opravovat pol dna) 😀 , tahat vsetky kable a tak, iste poznate... teraz zaspal tiez po velkom boji... v kociku som ho udrncala, lebo uz bol velmi unaveny, ale nie a nie zaspat... aj vecery take mame v poslednej dobe, ulozim ho o 19.h, po polhodine sa zobudi cely sviezi a vystraja aj do 23.h niekedy 😅 .. tiez mam obcas nervy, lebo si chcem aj oddychnut vecer, no ale hold - dieta chce bavit ... nervoznou naladou ho neuspim, tak sa zmierim so situaciou a bavime cela rodina.. uz ani neviem co vysielaju v telke po 20.h ...
Boli sme aj v poradni, s Katkou sme sa stretli... mam aj v mobile foto s Timkom, ked najdem kabel tak sem prihodim... Danko ma 8820 g a stale mame problemy s papanim, jedine co mi zje a teda to sa ide za tym zabit - je kasa, teraz mu do toho pridavama aspon ovocie... lebo uz aj vyzivy bojkotuje... zeleninu ani pomysliet - to ho napina... tak dokyna povedala, ze co uz... nasilim do neho to nenatlacim, este idem vyskusat nejake zeleninove kombinacie s aktiviou ci mu to nezasmakuje.. inac mu mam davat osteocynesine (homeo) na klby a kosti, kedze nepapa ani maso a ani vajko ako zdroj bielkovin... inac z MM by mal mat dost vyzivy... teda energie ma hruzu, niekedy ked sa napije mm tak akoby si dal gumidzus, skace ako lopta z toho 😅
no tak tolko zatial moj prispevok 🙂

sabinazv
7. jan 2010

jaj a este som zabudla... vcera sa malemu spustili brutal sople... ale take riedke uplne mu tecu az po brade... odsavam a noc bola des, lebo sa mu nedalo dychat... 😒
robim mu ten cibulovy sirup, tak dufam, ze zaberie...

inac pekne sa rozpohyboval, preplazi cely byt ako nic... na 4 sa dava, ale este nestvornozkuje... tu stiesku - hore ritka, to stale robi - je to jogin, co uz 😎

bambina
7. jan 2010

ahoj sabi. aj mne Simonka statocne bojkotuje prikrmy. sem tam do nej stlacim par lyzic zeleninky, maso malo co. este vyzivu ako tak. sem tam kukuricnu chrumku. kase nedavam lebo v noci plakavala, asi jej bolo tazko. tiez som myslela, ci jej nechyba nieco ked nepapa masko. poradna buduci tyzden, tak uvidime.

inak nasa este nelozi. ked ju dam na brusko, stale sa pretoci spat. ona by sa len pretacala. ale dviha aj ritku a ked sa posunie tak jednoznacne dozadu. neviem po kom je taka leniva, ja som v jednom kuse v pohybe

sabinazv
7. jan 2010

bambi, ja davam take kase - tie z tych prvych - od 4.m, tie su lahsie stravitelne , ryzove... tie si neskusala?

a uz som pridala aj kamosov do albumu 😅

moje vrestadlo je uz hore a so zlou naladou, tak paaa zasa niekedy

misha666
7. jan 2010

ahojte kocky... idem kus pochvalit svoju kocku aj ja,...

emmika krasne vsetko spapa...na desiatu ma piskotky s vyzivou, na obed zeleninku s maskom a na veceru chlebik alebo piskotky ,susienky s mlieckom... medzitym sem tam mliecko hlavne pred spanim...vcera rano a dnes rano sa krasne vykakala a vypiskala do nocnicka...som zvedava ci to zopakuje aj zajtra alebo to bola len nahoda... 🙂 co sa tyka lozenia tak sa plazi trosku, alebo sa kotula, a dava sa aj na styry pekne... dnes je nejaka mlkva a taka smutna dufam ze na nu nic nelezie... 😒 ale zatial to tak nevyzera 😕

a foto tu.. ak chcete kuk

http://www.facebook.com/album.php?aid=12575&id=...

miavin
7. jan 2010

jéééj dievky, no podarené sú tie naše deťúrence... - skvelé - nádherné - nemám slov.... sa nám vydarili 😀

skorvankova
7. jan 2010

Ahojky...
Mia, maly je krasny, ten nas sane nemusí.

Neviete mi poradit ci moze ist nas stuplik aj do termalnej vody?

miavin
7. jan 2010

tak už sme z prechádzky doma - bolo fajne, len trošku krátko.... Baška ml. sa rozplakala - asi jej moc fúkalo na tváričku - ale aspoň sme sa videli - krááásne dva zúboliatka má Barborka....
no idem si asi dať kávu 😉

anib
7. jan 2010

ahojte, tak po dlhsej dobe opat tu, prve 2 zubky na obzore, vytrcaju asi zo 3mm, poradnu mame po dllllllllllhej dobe az 26.1., akurat sme sa boli von prejst, a este spinka v kociku, doobedu som lakovala parkety zakladnym aj vrchnym lakom, kupila som aj tmel,tak sa môze ist do dalsej izby, obyvka ako tak hotova,este cakame na nabytok, neviete cim by som najlepsie vycistila potah na sedacke? naobed sme spapali zeleninku a maska skoro 350g,no hlados to moje dieta, neviem,neviem,kto ho dochova.... a ako sa dari vam? 🙂 😉

zanulienka
7. jan 2010

cafte,uz sa hlasim z domu.cesta bola dlha,unavna.elaia mi zacala na svk vracat 2 dni,este aj ryzovy vyvar mi vyvracala.teraz ma pre istotu hnacku,ale tlacia sa jej von horne zubky,takze zahada vyriesena.brusko ju neboli,chvalabohu.ja som bola vcera uplne k.o.som bez antikoncepcie a to bez vracania a bolehlavy nejde.este dneska som taka ubolena,ale aspon uz nevraciam.2 dni som nic do ust nedala okrem vody aj to opatrne.elaia sa absolutne nebala mojich rodicov,videla ich ked mala 3 mesiace naposledy-nic si nepamatala.hned natiahla rucky k nim.od mojho otca asi viac stastnejsi clovek nebol na svete ako tie 2 tt co sme tam boli.musel ju vkuse bravat zo sebou na dvor,pokukat zvierata,nemohol sa vyparit bez nej 😅 .uz mame aj nausnicky,ani velmi neplakala.

giuli
7. jan 2010

Ahojte mamuľky a aprílovčiatka....my hlásime konečne prvý zub..záhada prebdených nocí vyriešená...akurát ja som si myslela,že prvý zúbok bude spodný ...dávali sme aj gelík na dolný a prdlajs...on nás prekvapil vrchnou lopatou....takže tak....papáme krásne a bud.týždeň nás čaká poradňa..zatiaľ lozíme-plazíme len do zadu,sám krpček ešte nestojí...no snáď sa časom dočkáme ....želám Vám v Novom roku 2010 len to naj,naj,naj.. 😵

pikino
7. jan 2010

cafte micky.

tak nasa dnes uz konecne nema teplotu huraaa. zato jej strasne zhustli sople nemoze vobec dychat a to jej davam aj to ambrobene na riedenie soplov. 😠 dnes som s nou chcela ist dokine a ako na potvoru tam mala vylepeny papier ze neordinuje. tak sa musime trepat zasa zajtra. co uz.

teraz spava uz tretiu noc so mnou tak som zvedava co bude ked pojde nazad do svojej postielky. 😝
musim sa pripravit na najhorsie. 😀

a konecne zacala robit tapusky, vacsinou ked si niekto spieva alebo hra hudba v telke. 🙂

cikyta
7. jan 2010

Piki-vela piť treba,aby sa zriedili hlieniky a vyvýšiť matrac.My sme mali taku čiernu vodičku na sople.A ešte mokrý uterák nad postielkou večer.

Ja umrem.Spravili sme životný rekord:
-Sisa nechcela nič od Vianoc jesť a dnes s pomocou rozprávok,pesničiek,bláznenia na 2 krát sme zjedli 200ml.Až mi je do plaču z radosti.No ale nebyť muža a jeho bláznenia-neviem,neviem ☹ Ked budem sama,asi sa nenajeme 😒

misha666
7. jan 2010

kocky mam otazku ci nemate takuto skusenost nahodou... emmka sa mi chyta dost za uska.,,nie zeby bola nejaka velmi zla...len ked sa zobudila dost plackala co ona nezvikne ale teraz sa pekne hra...ale aj tak sa chyta za uska...myslite ze ju bolia alebo co? asi zajtra brnknem dokyne 😒

jankaaa
7. jan 2010

miska moj maly si tiez vkuse chyta uska...aj som s nim bola na usne mali sme v poriadku...tak neviem bud je to zo zvyku alebo mozno aj od zubkov....

anib
7. jan 2010

misha aj nasa si obcas chyta uska, sleduj ju, a ked nebudes ista, zavolaj dr, ja som zatial nevolala,nevyzera,zeby ju boleli 😉

korelka
7. jan 2010

dievcata, to chytanie sa za uska je urcite zo zubkov, ak nejako viac neplacu, tak len z toho - ja som sa tiez toho bala, ze co to je, ale potom sme na to prisli, ked vysli zubky a pytala som sa aj dr. a ta povedala, ze je to vsetko prepojene a preto bolia aj uska, aj sopliky mozu ist...

misha666
7. jan 2010

dikes baby trosku ste ma ukludnili....uz mame cez 9mesiacov a zubky nikde tak uz by bolo nacase 🙂

cikyta
7. jan 2010

Korelka-suhlasím s tebou.Moja to robí tiež,aj ked nemá ešte zubky-má napuchnute dasienka riadne.
Ťahá si aj vlásky,aj náušničky.Inak sa mi zdá OK-dr.jej kukla hrdielko aj ušká a bolo to v poriadku.

ni.kolet
7. jan 2010

Misha. Mojej švagrinej prvá dcéra malá zúbky až po roku.

elfi1
7. jan 2010

zienky, aka autosedacka u vas vyhrala?

my chceme ist zajtra kupovat, lebo drobec sa uz vo vajci tlaci, hoci ma len cosi cez 8kg. ale teraz ked je naobliekany, uz je mu tam nepohodlne

miavin
8. jan 2010

ahojte ako ste dnes bubali?
elfi - my máme concord ultimax - som spokojná, ale najprv sa mi páčila maxi - cosi tobi - treba poskúšať
giuli - všetko naj k 9 mesiačikom. 😉

skorvankova
8. jan 2010

ahojky.
my sme zaspali 23,30 a este stale spinka, bol hore asi 5x takze v pohode.

babule, moj maly zaspava tak okolo 19,00 a to spi tak 40 min, potom sa zobudi a je hore do polnoci, akoby som to napravila, myslite ze mu mam do toho rezimu nejako zasahovat, alebo to nechat tak nech si to urci sam ako to chce... 😎

misha666
8. jan 2010

Ahojte kocky... tak volala som dokyne...tak povedala ze to moze byt zo zubkou ked nemame soplik...a soplik nemame tazke asi to bude tak...

miavin...noc bola celkom v pohode...len uspat som ju musela pri sebe na posteli lebo nechcela za nic v postielke a ani na posteli poriadne az ked som ju k sebe pritulkala tak vtedy zaspala... a jedla okolo 5tej a o 8.30 sme vstali a uz spi zase 🙂

zuzik25
8. jan 2010

dobre ranko maminky,
k zubkom, sme s drahym kukali tu knizku co sa pise detom a jeho synovi vysiel 41. zub ked mal 13 mesiacov, takze pohoda.
my mame stale len dolne dva a tie horne su uz na prerezanie, len im to dako dlho trva.
vecra sme emmke kupili konecne stolicku na papanie, klasicku drevenu, bola z toho vytesena ako este nikdy v zivote, sme s drahym nechapali, hold iny vyhlad uz ma.

k sedacke, kupili sme Romer king plus trend line 2010, no zatial je este odlozena, aj ked vo vajci je tiez v bundicke natrepana, ale tie prevozy mestom este zvlada, hlavka jej este nepretrca, tak ju vozime vo vajci.
my sme mali 9 mesiacov vcera, som si pozerala videa, aj slzicka mi vysla aka bola malinka a nevinna, teraz je uz z nej male sidlo. 😀

figurantka
8. jan 2010

Ahojte dievčatá,
dlho som tu nebola, pretože pri našom malom zázraku to poriadne ani nejde, len čo zavrie očká na spanie ja dobieham zameškané (nastupuje v byte upratovacia čata a rýchlo variť, prať a ožehliť) a stále dookola to isté, niekedy mám toho už plné zuby, lebo fakt pri ňom nič neurobím a aj keď niečo urobím tak o chvíľu je zase rovnaký neporiadok ako predtým, tak načo sa trápiť, nie?
Náš Marco je veľké šidlo, je ho všade plno - rozumie už zákazu a keby ste videli ako uteká predo mnou, keď mu ukážem no-no, sa mu to úžasne páči taká hra.
Rastieme ako z vody a pridám do albumu aj zopár nových fotiek, ak som to ešte nezabudla.
Máme zatiaľ dva zúbky - sú také malinké ako ryža a keď sa chichoce, tak je na spapanie.
Kojíme sa ešte stále, možno aj práve preto sme sa ešte poriadne za celých 9 mesiacov ešte nevyspali, v noci sa budí každú 1,5 hodinu, čo si potrebuje trošku cicnúť a potom si vyžaduje prsník namiesto cumlíka, lebo ten nemusí.
A ako prežívate zimu? My ako tak dobre, zatiaľ sme zdraví ako buk a dúfam, že to tak aj ostane klop-klop. Okrem toho nenormálneho obliekania a toho, že v kočíku vydrží najviac pol hodinku tak je to celkom ok. Už nech je leto a skončí to babušenie a zimy a tak.
Tak kočky idem pridať nejaké fotky, tak Vás obaja pozdravujeme a prajem veľa pekných chvíľ s našimi drobcami - vlastne oni sú už poriadny valibukovia, veď to tak rýchlo letí.

nany100
8. jan 2010

ahojte...spinkáme už hodinu a pol 😉

skorvi, neskúsiš malého trochu posunúť?...My malú okupkáme okolo pol siedmej ako sme ju na začiatku nastavili , ale postupne som ju so spaním posunula na 19:45-20:00...nie, že by nejako dobre spávala, ale budí sa tak každú hodinu a pol, ale len chce cicík a spí ďalej...v skutočnosti nie je ani hore...koľkokrát za deň spáva Šimonko? Adelka 2x...raz doobeda dlhšie a poobede už len tak pol hoďku...ak spí viac, potom má večer problém zaspať

cikyta
8. jan 2010

Ahojte.
Tak dnes som bola na tom urade skrz RP s ručne napísanou žiadosťou v ruke.
Ked som si vystála rad,vošla dnu...ten môj papier ani vidieť nechceli,len mi strčili do ruky ich tlačivo,ktore som musela na chodbe vypísať a znovu vystáť rad a odovzdať 😠
A to mi ešte chudák muž ráno utekal kupiť dopisný papier 😠 Na no H...O! 😠

nany100
8. jan 2010

ciky ☹ ...aj u nás majú tlačivo...

skorvankova
8. jan 2010

na aj ja som bola na urade, tam som si rucne vypisala ziadosta ahet domov, bola som tam asi 10 min ..

nany, spava 2x okolo 12,00 a potom mi zaspi o tej 19,00 tak na 40 minut.
ja som ho uz skusala potrapit, ale on ked chce tak proste ulozi hlavku a spi.
to o tej 19,00 ho neukladam na noc, to ma to druhe spanie, aj ked sa nam podari okolo 20,30 aj tak sa este zobudi a na noc zaspi az okolo tej polnoci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre