Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

baska19
30. sep 2010

no tak to si ešte pozisťujem na soc. poistovni ale v podstate keby mi materska nevyšla tak by som mala vyšši rodičovsky ktory teraz schvalili 🙂

petusko
autor
30. sep 2010

ano 190 € 😉 plus k tomu pravdaze rodinne pridavky na dve deti 🙂 tie prispevky pri narodeni neviem ako sa pomenili 🙂

hviezda22
30. sep 2010

baby tiez vas niekedy čítam, kedže mam aprílové dvojičky 😉 , starší mal pri narodení dvojičiek 2,5 roka, prešla som na matersku a po polroku na rodičovsky, ten pol rok som vlastne poberala jeden príspevok na tri deti 😒 , a pridavky na deti na každé........prispevky pri narodení sa myslím nemenili

hviezda22
30. sep 2010

@baska19 ak ti materska nevyde, tak je to skor smola, lebo teraz je do dvoch rokov 250 a bude len 190 ☹

miavin
30. sep 2010

ahoojte babenky - čo tu nového? zanedbávam to tu maximálne ale ozaj nestíham - malý je nervák neposlušný, tak sa snažím nejaký program vymyslieť...a keď spí - tak varím atď
ale musím sa pochváliť - máme von už 3 stoličky - a dokopy konečne 7 zubkov - hurááá snáď to pôjde rýchlo už.

miavin
30. sep 2010

no a čo sa týka toho rodičáku - tak ja som z toho už totálny debil.....vôbec neviem, čo pre koho platí, a pri druhom - to už vôbec netuším..každý to vysvedtľuje po svojom...a mám v tom mišung 😀

baska19
30. sep 2010

@hviezda22 no prídavok na dieťa je ale len nejakych 27 eur to je na každe dieťa ale rodičovsky príspevok je ta podstatnejšia suma a ta sa pobera už len na 1 dieťa všakže

pikino
30. sep 2010

cafte micky

tak my hlasime uzasnu reakciu na ockovanie, terez je totalne vysypana od koncekov vlasov az po chodidla od vcera 38 teploty a zapalene hrdlo 😠 svinske ockovanie. boli sme u lekarky. brala jej aj krv z prsteka. samozrejme revy odkedy sme prisli az kym sme nevysli. dokonca odmietla aj present od lekarky - obrazok medvedika. 😝 no jo lekarka je verejny nepriatel č. 1

cikyta
30. sep 2010

@miavin Nám sa tlačí už 8-my zubok 😉

@pikino No zbohom.Držim Terezke moc palceky ☹

hviezda22
30. sep 2010

@baska19 pridavok na dieta je teraz 21,99 a je na každé dieta, rodičovsky je len jeden, bude 190 euro, aj keby si mala detí 5

petusko
autor
30. sep 2010

@pikino no moje nervy, to az tak? chuda, nech je uz zajtra lepsie.
baby, ono na ten roidcak je najlepsie sa opytat priamo na urade, lebo su tam rozdiely, teda aspon doteraz boli, ked je zena nezamestnana, samoplatca, SZCO alebo riadne zamestnana.
ale jedno je iste, ako @hviezda22 napisala, po 6 mesiacoch, ci su deti 2 alebo 6, rodicovsky prispevok je len jeden jediny biedny 😒

pikino
30. sep 2010

je to pekna nespravodlivost.

inak akurat som citala na nete ze radicova to mihalovy stopla, ziadne znizovanie rodicovskeho, ani rusenie prispevku pri narodeni dietata. a ze chcu zrusit to vypisovanie tlaciva ked sce byt mamicka druhom piliery.

btw: mne este stal eneposlala socka peniaze do druheho piliera Vám už hej? viem že vás tu bolo viac čo mali s týmto problem

nany100
1. okt 2010

@pikino akurát som pozerala na nete na môj II.pilier a od minulého septembra, čo sme na rodičáku mi tam nenabehol ani cent, stále iba penále ☹ ...v pondelok ak stihnem pôjdem na Soc. poisťovňu a zistím čo a ako...šlahne ma...kým sme brali materskú, tak mi odvádzali a teraz už nie a to som aj ten papier, že to chcem vypisovala 😠

cikyta
1. okt 2010

@nany100 A nevypisovali sme ten papier na 2.pilier len skrz tu MD.A nie už potom RD?

(nie nebite ma....ja neviem....len sa pýtam 😀 a ani neviem,kde si to mám pozrieť-už som tak na tom 😅 )

pikino
1. okt 2010

ciky ja som vypisovala aj cast A aj cast B. a do decembra mi peniaze normalne chodili a od roku 2010 ani cent.
a bit ta nebudeme jedine ze by si si vypytala. 😀

nany daj potom vediet prosim ta.

cikyta
1. okt 2010

Dnes sme boli krmiť dive kačičky pri riečke a Sisa skoro umrela od smiechu,ked jej brali kačičky chlebík priamo z ručky 😀
No a ked nám už došiel a všetok chlebík spapali,tak sme išli preč a Sisa celou cestou všetkým vykladala že:
-Tam kačiky papali ebík a neni ☹ . Neni ebik. Kačiky papali. ☹

A potom sme videli opiteho uja,ako si od jedu zahodil o zem čiapku a Sisa že:
-Ujo hapau čiapulku. Ujo hapau čiapulku. No ! 😅

elfi1
1. okt 2010

@cikyta a to vy uz takto suvislo rozpravate? Sisa je taka hovoriaca babika,ze? nas domco len kde tu nejake slovicko. aj to musime z neho tahat. inak si vystaci s "didi" a potom uz len ukazovanie a pistanie pri tom. inak povie mama, tata, dede, mee (akoze mláka), nie a ne a pod.

pikino
1. okt 2010

babyyyy my mame asypky ako hovado ☹ debilne ockovanie. chudak terez normalne je az fialova.
dufam, ze bude v poriadku.

ciky krasne ty silvinka rozprava. ale to sa hovori ze hyperaktivne deti su velmi mudre a ucenlive. 😉

petusko
autor
1. okt 2010

@pikino to nemslis vazne ! 😲 to je teda sila. aj ste boli u dr. ?
no nech je terez cim skor fit. drzte sa 😉
@cikyta, teda ukecana je ta tvoja baba 😀 zlata 🙂
@elfi1 u nas podobne s rozpravanim, niet lepsieho vyjadrovacieho prostriedku ako je vytrceny ukazovak a vresk 😀

cikyta
1. okt 2010

@elfi1 Dosť sa jej rozviazal jazýček 😉 Niekedy jej nestiham...
Napr.tu maju vo večierke taký zvláštny keksik,ktorý inde nie a pred 2 týždnami jej ho ponukla kamoška Ninka na ihrisku.
No a dnes ked sme išli do tej večierky,tak ona na to ukázala že:
-Aha,Nina papala. No. Nina papala.
(Najprv som nevedela,čo to trepe ??? Až potom ma osvietilo....Má lepšiu pamäť ako ja) 😅

@pikino To je hrozne,že je Terezke takto ☹ Je mi to luto.Taký malinký človiečik,ked sa musí tak trápiť ☹
Zelám vám,nech sa vám to rýchlo polepší a rýchlo sa uzdraví bambulka malá ☹

pikino
1. okt 2010

no boli vcera, treba len vydrzat. keby som to vedela skor ake je to svinstvo tak sa na to vykadim, viete ze v cechach nie je urcena hranica na ockovanie MMR? a ze ockuju deticky az po druhom roku kedy maju lepsiu imunitu. my sme si to odsrali lebo sme po ockovani boli v kontakte s neterkou mala nadchu a staci maly virus aby sa ockovanie zvrtlo. a az teraz som zistila ze sa pri tom nesmu babatka kupat a ja krava kazdy den poctivo do vody a potom sa cudujem co to decko reve ako sialene ked ju vytiahnem z vody no uz viem. ☹

ciky to musi byt uzasne ked ti uz tak brble, hovorim ze budes mat genialne dieta. skus ci ti nevypocita nejake rovnice. 😀

cikyta
1. okt 2010

@pikino Muž sa jej pýtal pred spaním na pytagorovu vetu... 😀 (ale nie)

Ja som sa dr.pýtala po očkovaní MMR,či môžme byť na slnku a vo vode.(Chceli sme isť na kupko,lebo v ten den ukrutne pieklo slnko 😝 )Tak mi povedala,že byť v tieni a do vody na kupko nie.
Nevedela som,že ani doma kupať ☹ My sme kupali.Uf...ešte že sme to zvládli bez ujmy.

A teraz dala dr.čo Terezke na to?

cikyta
1. okt 2010

Inak to je hrozne.....všetcia ludia sme rovnakí a každý štát má iný zákon v očkovaní 😒

pikino
2. okt 2010

ciky kupat nie iba ked sa vyhadze, lebo potom ju to boli. a to som nevedela ☹ ale dnes uz je lepsie sice ma este zvysenu teplotu ale vyrazky uz pomaly miznu najhorsie je v plienke, v takejto zime ju ani nemozem nechat s holou prdelkou. a inak noc des stale plakala spala nakoniec so mnou. asi ju aj brusko bolelo take divne zvuky vydavalo. zevraj 10.ty den po ockovanie je najhorsi a je to pravda. no ale uz je za nami. chvalabohu.

mas pravdu a v cechach chodia deticky na preockovanie mmr desat mesiacov po prvom ockovani a u nas az v jedenastom roku. tak toto uz vobec nechapem

nany100
2. okt 2010

@pikino jasné, dám vedieť či niečo zistím 😉 ...Terezke držíme palčeky, nech to rýchlo prekonáte...ja tiež klopem na drevo, že ani po jednom očkovaní nemala malá žiadnu reakciu 😅
@cikyta ja si na odvody do II.piliera môžem pozerať na AXA portáli, tam mám uzatvorenú zmluvu, tak tam mám svoj prístup k zmluve 😉 ...závisí kde máš II.pilier ty 😉
inak aj Adel už začala skladať vety, ale len dvojslovné..."mama poď", "Ada hačí", "tato pápá" a najobľúbenejšia je " mama didííííí" 😀 😀 😀

cikyta
2. okt 2010

@nany100 😀 😀 😀 😀 😀 😀 u nás letí:
-Mama daj mleko. 😀 😀 😀 😀

cikyta
2. okt 2010

A super je,že mi vyhrnie tričko,podprdu....napije sa a naspäť ma oblečie a stiahne stričko dolu 😀

nany100
2. okt 2010

@cikyta vidíš aká je Siska vzorná...nenechá ti kozy vonku ako naša Adelka...tá sa odpojí, postaví a viac ju to nezaujíma 😀

cikyta
2. okt 2010

@nany100 😀 😀 😀

cikyta
2. okt 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre