Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ninnaricci
6. aug 2009

dobrú nocku janka... 😉
mia...náš papá cez deň 180tku...a to nie stále všetko vypije...ale na noc trochu viac potiahne...aj včera večer mi vypil okolo 210ml
...to zaleží aj aké mliečko papá...niektoré sú sýtejšie...teraz sme prešli na Bebu

romanakatka
6. aug 2009

jejda, ste tu toho ale popísali, no neviem kedy prečítam... 🙄 po očkovaní sme teplotu nemali, len v noci bol hore každú hoďku... včera cez deň trošku zvýšená teplota a v noci sme boli hore každé dve hoďky, dnes už bez teploty a dúfam, že pospí v noci viac 😅

Sabi, tak čo, zajtra idete s Dankom do mesta??? Ak hej tak daj vedieť kedy pôjdete, ak sa bude dať, môžeme hodiť stretko 😉

ninnaricci
6. aug 2009

no super mia... 😀 hlavne nech je mladšia

miavin
6. aug 2009

nina - je - skoro 3 mesiace - vlastne presne 3 mesiace - a je prekrásna.... to ešte nebola na svete a už sme ich zasnúbili 😀
romi - tak to je super, že neboli žiadne komplikácie.... gratulujem

romanakatka
6. aug 2009

baby ako často papajú vaše dietky???? My stále papáme každé tri hoďky... ale dávam mu raz MM a ďalšie papanie UM, žiadne kašičky... to sa pridáva do mliečka, aby bolo sýtejšie??? 😕

cikyta
6. aug 2009

Ninuš-OK Pýtačky su spečatené 😉 Už teraz vidím,že si budu s Maximkom rozumieť-zvlášť ked si spolu sadkaju pod kolotočík.Aj Sisi to ráno zbožnuje a vykrikuje po točiacich sa zvieratkách 😀

tica
6. aug 2009

čaute mamičky tak ja som sa tu po dlhom čase ukázala pri malom nemám čas na net tak len teraz aspoň trochu niečo som počítala ale nie veľa takže vy už niektoré prikrmujete? mne už kázal doktor ale ešte chcem aspoň do pol roka kojiť tak uvidíme ako nám to pôjde ďalej a či bude dosť mliečka... ja mám pacit že môjmu malému idú zúbky lebo večne slintá a pchá si do pusy všetko čo mu príde do ruky a je aj taký nekľudný tak uvidíme babky povedali že má tvrdé ďasienka takže sa mu už prerezávajú no ja sa do toho ešte tak neviznám... už niektoré bábo s apríloviek má zúbok alebo nie? a ešte by som sa chcela spýtať či tu niektoré z vašich bábätiek nemá problém s kakaním lebo náš šimonko sa sám nevie vykakať to len niekedy ale to je veľmi málo a inač mu musím pomáhať rektálnou a doktori mi nevedia nič iné poradiť len s ním cvičiť a na vetríky mi dali sab simplex ale mi vetrí máme len kakať nám niejako nejde tak ak viete niečo tak mi poradte lebo ja som v tomto zúfala neviem ako mu mám inač pomôcť...

romanakatka
6. aug 2009

mia, no prežili sme, som rada a nemá to ani nejaké tvrdé alebo citlivé na dotyk, tak snáď už bude dobre... len neviem či sa teraz v noci budí častejšie z toho, že ho pichali, alebo by potreboval nejakú sýtejšiu papu... ale priberáme až príliš dobre... tak neviem, či mu to nechať takto alebo radšej niečo pridať na zahustenie a papať menej často 🙄

romanakatka
6. aug 2009

tica s kakaním máme problém aj my... mne dokyna kázala piť zelený čaj keď sa ešte kojíte a keď je horšie tak aj homeo... opium (také guličky sú to ako na mliečko) ale že to ozaj pomáha zatiaľ nemám veľmi overené...

cikyta
6. aug 2009

Ahoj Tica.Tiež sa často vykakáme len s rurkou a bez nej málokedy ☹
(Ja som sa už narodila so zubkami 😀 )
Tica,užívame na trávenie probiotiká.Môžeš skusiť pýtať v lekárni.Je to rozne.Aj v kvapkách,aj v prášku,či sirupe.Oni poradia.(Nám to pomáha na reflux,aj ked s kakaním-no....neviem.Pomáham s rurkou často)

cikyta
6. aug 2009

Ale mám kamošku,ktorej synček z probitík v momente krásne kakal.
Inak Tica,vraj kojene deti nemusia aj 2 týždne kakať!(Len horšie je to,ked sa pučia a vidím,že kakať chce!)

ninnaricci
6. aug 2009

katka...my tiež papáme každé 3hodky..niekedy aj skôr...v noci cca 2krát papáme
tica...neskúšali ste probiotiká? My sme dávali BioGaya...ale to sme mali skôr opačný problém...riedku stolicu
ciky...no super...budú spolu kolotočovať ráno...tam pokecajú...tiež milujem keď sa na nich začne škeriť a výskať

cikyta
6. aug 2009

Katka,papáme tak po 2-3 hod.ako kedy.....

cikyta
6. aug 2009

Katka-vnoci po 5,5 hodinách.

cikyta
6. aug 2009

Veru Ninuš... 😀 Len večer sa jej tam môžem točiť aj ja-už je mrzutá,zlá a nevšíma si ho.

cikyta
6. aug 2009

Dnes som dala na Beu a skusila som sa s malou kupať vo velkej vani.No to bolo! Bola v miernom šoku a ani nedýchala,že kde to je!

tica
6. aug 2009

ďakujem no teraz nám dal doktor tie probiotika len neviem ako sa volajú užívame ich 2 dni no zatial niejako nezabrali tak uvidíme ako to dopadne ale už počítam že zajtra sa mi bude malý pučiť lebo v pondelok som mu pomáhala rúrkou

romanakatka aj môj je po očkovaní ale môj mal teplotu až na druhý deň a tiež veľkú nechuť do jedla no a s tým papaním aj môj jeden čas papal každú hodinu a najmä v noci no a povedala som to doktorovi tak povedal že mám dokrmovať ale ja som sa na to vybodla a dávam mu len moje mlieko a už zase papáme normálne musím poklopkať len sem tam dávam čajik

inač mamičky mojej sestre doktorka povedala že má už pomali malého učiť na pravidelné jedenia tak na 3-4hod. odstup medzi kojeniami ale mne je to blbé lebo ja dávam malému vždy keď si zažiada a nechcem ho týrať hladom ako to vy robíte?

ninnaricci
6. aug 2009

ciky...u nás je kolotoč tiež dobrý iba ráno 😉
...baby...otázočka...prebalujete drobcov aj v noci?
...ja som jeden čas neprebalovala...ale ráno tam bolo nacikané ako za celý deň...ale už dávam 4ky plienočky...ale aj tak raz v noci prebalujem...ale to sa drobec preberie 😒

ninnaricci
6. aug 2009

...noo..ideme hajať...tak prajem všetkým mamičká a ich detičkám pokojnú dobrú nôcku 😵

cikyta
6. aug 2009

Tica,v kojení režim nemám a ani nemienim mať.V horučave dám častejšie,alebo pred odchodom von dám tiež-aj ked po hodine.Proste v kojení si režim nejdem dávať.....Skusim sa na to opýtať aj Annag v teme "bábätká"-dakujeme Annag

romanakatka
6. aug 2009

no my cez deň vydržíme ale teraz sa akosi začal v noci budiť, tak to ešte otestujeme či to bolo tým očkovaním, alebo to bude v papaní...

tica
6. aug 2009

ninnaricci no ja som ho tiež skúšala neprebaľovať v noci lebo som to niekde čítala ale dopadlo to tak že mi prečúral plienku tak teraz prebaľujem ale snažím sa čo najviac po tme alebo si zasvietim mobil inač prajem dobrú noc

ciky a ty ešte nejdeš spať? no a ja dávam tiež kedy si zažiada ale chcela by som ho naučiť niejaký režim lebo náš malý je vybitý a vyťahá si len predné mlieko a potom sa mu už nechce ťahať no a za chvíľu chce zase prosto mi nedoťahá prsník tak neviem ako s tým ďalej

cikyta
6. aug 2009

Ja už neprebalujem.Lebo sa mi budila vtedy.Takto vydrží do rána.
Tica-už ideeeeeeeeeem.Dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
(Fuj.Hafan má pokazene bruško.Celý den prdí jak fuxo. 😝 Šlak ma trafí 😠 )

tica
6. aug 2009

tak to ma všetci opúšťate?

ciky tak dobrú noc

zostal tu ešte niekto?

tica
6. aug 2009

romanakatka tak aj nám sa budil najmä v noci každú hodinu už som bola zúfala lebo som sa vôbec nevyspala tak som urobila test a dala som mu večer nutrilon no to vôbec nezabralo tak som prestala a dávam mu normálne a teraz mi už vydrží dlhšie ale náš to mal pred očkovaním no a v niejakom časopise som čítala o tom že to je z tej horúčavi že večer si to jedenie vynahrádzaju lebo cez deň toľko nepapajú

tica
6. aug 2009

ostal tu ešte niekto?
😒

cikyta
6. aug 2009

No ešte na skok...
-Takže práve mi odpovedala tá laktačná poradkyna Annag.
Kojiť sa má na požiadanie a to znamená žiadne presne intervaly.Dieťatko nepozná tabulky a presný čas ako si kto zmyslí.V kojení to funguje takto-bez intervalov 🙂

tica
6. aug 2009

ciky ďakujem aj mne sa to nezdalo to len mojej sestry doktorka si to tak zmyslela...

miavin
7. aug 2009

dobré ránko maminky
nina - čo sa týka prebalovania - my už dávno neprebaľujeme - a nemá ani moc nacikané ráno, takže v pohodičke.
ciky - pozerám, že si nadupaná informáciami 😀 to s kojením je vraj pravda - dieťatko netreba obmedzovať, ale my sme si od malička snažili robiť režim - ale my sme hneď dokrmovali, takže je to trošku iné - a teraz máme 4 hodinový interval - a v pohodičke.
dnes sa stal asi zázrak, náš drobec sa mrvil len o 1-to som mu dala dudušu, vstal o 3.30 napapal sa a bubal - okolo 5.30 sa zas začal mrviť - vždy o 6 máme budíček, no ale zobrala som ho k sebe do postele a bubal do 7.20 😀 😀 😀 huráááááááááá

nany100
7. aug 2009

dobré ráno maminky, chcem sa spýtať, tie ktoré kojíte a ktoré ste sa s bábätkami cicíkovali každý večer, už ich odúčate? mne to poradila annag v prvých troch mesiacoch keď má bábätko tzv.večerný nepokoj ľahnúť si k nej nech si dudká koľko chce...výborne to fungovalo a stále funguje, ale naša Adelka nechce pochopiť, že už bude mať pomaly 4 mes. a maminka nebude pri nej ležať večne (dve-tri hodinky každý večer)...snažím sa ju zabávať inak, ale to je vždy na chvíľu a keď potom začne mrnčať a vidím ten ukrivdený ksichtík, tak sa zľutujem...niekedy som už z toho nervózna, aj keď si hovorím, že je to len kratučké obdobie v jej živote a mám si to vychutnávať, ale vždy keď sa zdvihnem z gauča čo len napiť, tak mi hneď dá najavo, že okamžite naspäť 🙂 ...aké máte skúsenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre