Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
2. sep 2009

Jaj baby, v našej rodine je asi nejaké prekliatie. Moja mama, keď bola prvý krát tehotná, o dieťa prišla, aj ja som o prvé prišla a teraz moja sestra v 13 tt. 😢 Tiež o prvé.

zuzik25
2. sep 2009

nikolet, uff, tak tomu sa teda da povedat prekliatie. sestre drzime s Emmkou silno palceky nech sa z toho rychlo dostane.

jankaaa
2. sep 2009

ahojte babule tak my sme mali zase hroznu noc....este som aj dnes volala dr.o ten vyter co mu brali zo zadocku jasneeeee ze tam ma bacil v brusku este od narodenia mu nezmizol plus sa k tomu pridal este dalsi...a sa ma pytala ako casto kaka tak som jej povedala ze tak 2-3x ale to ma hnacky takze to nic s tym nerobime nech mu dalej davam probiotika....tak super a moj drobec a ja sa mozme zblaznit a nespat dalsie noci kedze ho ten bacil trapi v tom brusku....ale 14-teho ideme na gastro tak dufam ze ho daju do poriadku mojho drobca...ved ako ho to musi boliet...on sa celu noc pusi iba pritahuje nozicky urcite ma krce a bodaj by mi spal ved z toho tak place ze az...

bea tak ked sa narodil ma skoro 4kg a teraz ma 6280g tak neviem no.....ale mal pribrat za mesiac 600g a pribral len 400g tak kazala ze na vecer mam dokrmit....

niki tak to mi je velmi luto ze sestre prajeme nech sa z toho rychlo dostane ze drzime palceky...

a katke tiez prajem vsetko naj naj naj....

romanakatka
2. sep 2009

Babuľky ďakujem veľmi pekne za blahoželania, potešili ma 😵

No ja sa dlho hnevať neviem a tak už večer bolo odpusťené... 😉

Dnes nás očkovali, trošku sme poplačkali ale celkom sa držal, prišli sme domov, dali obkladíky napapal sa a teraz už viac ako dve hoďky spinkáme, čo je u nás hotová rarita 😅
No a inak meriame 68cm a vážime 7900g a k tomu papaniu... tak ostávame na tej jednotke a vraj nemôžeme papať viac ako 150 max. 170g a že mu teda celkom asi stačí aj moje mliečko, keď tak dobre priberá 😵 lebo mal vážiť v tomto čase len nejakých 6500... tak sme mimo tabuľky 😅

romanakatka
2. sep 2009

no a vraj už môžeme každú chvíľku čakať spodné jednotky 😅 ale už sme hore po 2,5 hod. tak ideme vymeniť obkladíky, papa 🙂

krpcek
2. sep 2009

ahojte.
kati vsetko naj k narodkam. 🙂 🙂

my sme tiez dnes sli na ockovanie, ale nezaockovali nas, lebo mame stale hnacku. .. a uz nam ide aj druhy zubok, pocitam, ze do soboty je vonku. 😵

vcera som malej dala trosku bananika, ale moc sa jej to nepacilo, stale mi to vypluvala. 😅

petkapo
2. sep 2009

caute baby!
ja som len prisla zahlasit,ze zajtra ideme s Alexikom rano na gastro vysetrenie kvoli refluxu a ja som dnes bola u ocnej, lebo sa mi urobila taka nejaka gulicka vo viecku - no a musim si to ist dat vyoperovat ☹ . Asi mi nestacilo ze od porodu mam vkuse na ustach kutiky az po usi, do krvi a masa popraskanu kozu okolo nechtov a od odsavania mykozu na bradavkach, tak este gula v oku mi chybala 😒 Ked sa dari, tak sa dari.....

ni.kolet
2. sep 2009

Ahojte. Minule som písala, že malý sa pretáča len do pravej strany a pred chvíľou sa 2 x pretočil doľava a viete začím? Za fľašou od minerálky. 😀

jankaaa
2. sep 2009

sabi neviem ci dobre si pamätam ale ty davas malemu chamomila vulgaris?to mozem dat svojmu tiez?lebo je velmi nekludny

ninnaricci
2. sep 2009

ahojte babule
...tiež sa pripájame a katke všetko naj prajeme...nech ju chlapi doma počúvajú a nech jej robia radosť
😵
...dnes sme mali byť zaočkovaný...noo presunuli sme to o 2týždne...lebo drobec je trošku soplíkový...dr. nám dala nejaké homeopatiká...vraj potom lepšie znášajú bábätka očkovanie...tak som zvedavá

...a po mrkvičke Maximka poriadne zapieklo...chúďatko moje...dnes sa taaak pučil...až som mu musela pomôcť s teplomerom...takže mi si dáme pauzu od mrkvičky....

...a blahoželáme k ďalsím zúbkam...Maxim má vraj červené ďasienka hore...noo možno prekvapí aj nás zúbok 😀 netradične nie podľa poradia

ninnaricci
2. sep 2009

...aaaa...som sa pýtala na preťahovanie pinďúra...tak naša dr. hovorí nepreťahovať 😉
...drobec začal štrajkovať s papaním...už vypije mliečko iba keď mu tam šupnem aj kašičku...takže chce hustejšie mliečko...takže som sa pýtala dr. či môžeme prejsť na pokračovacie mliečko...čiže 2ku...tak vraj áno, že niekedy bola 2ka od 4mesiacov...takže zajtra skúsime lebo máme 2kovú vzorku...som zvedavá či bude chutiť...a skúsim aj mliečko na dobrú noc...vraj to má viac zasýtiť...nooo...chcem tomu veriť, že nám to v noci pomôže...ja sa už chcem konečne vyspaaaať 😠

ninnaricci
2. sep 2009

...noo vidím, že začalo seriálové obdobie 😀 ...alebo všetky uspávate drobcov? 😵

petusko
autor
2. sep 2009

ja uspavam, ale starsieho 😝 teda presviedcam ho , ze treba spat. a potom aj ja zaleziem ku knihe, nejako som si odvykla od tv.
zbezne som vas citla, gratulujem k zubkom, chorym skore uzdravenie 🙂
a katke vsetko najlepsie 🙂

elfi1
2. sep 2009

mne sa tiez zda, ze za tym prvym zubkom bude velmi rychlo nasledovat aj ten vedla
my sme vcera skusali mrkvicku, ale len tak pozvolna budeme zacinat a naplno az od toho 6.mes. - ale aj z toho prveho papania mame super fotky. potom pridam

misha666
2. sep 2009

ahojte kocky,,, tak ja som bola na pilatese a bolo super,,, na to ze som bola na lekcii pre pokrocilych som to zvladla super...budem chodit 2x do tyzdna a raz na aerobic 🙂 nina tak ked ty uz mozes davat dvojku ,tak ja dokrmim tu jednotku co mam a kupim tiez dvojku 🙂 🙂 bo ja vstavam v noci aj 3krat dakedy aj castejsie 😖

elfi1
2. sep 2009

juuj a ja mam hrozny problem ho uz prebalovat a po kupani dat do poriadku. co on vyvadza pri tom a na tom prebalovaku 😠
len ho tam polozim - tak v sekunde je na brusku. za sebou ma ten prebalovaci pult taky vreckar a tam mam kadeco pre maleho a on predsa nebude cakat kym mu ja odtial nieco podam na zabavenie. on si to musi vytahovat sam a vsetko. ked tam aj nic nie je, tak musi docahovat to vrecko. mna ide porazit. nic ine nerobim, len ho prevraciam na chrbat, kym mu dam tu plienku. no blesk je proti nemu lajdak - tak rychlo je hned zas na brusku 😀

ninnaricci
2. sep 2009

elfi 😀 aj ja už mám problém prebaliť malého...sa vykrúca
...a najnovšie mi začal tiež vystrájať pri obliekaní po kupaní...neviem čo sa deje

mishka...kludne môžeme...som zvedavá či to pomôže...mne sa zdá, že kašička v mliečku pomáha...ale vela záleží aj ako spí cez deň...my papáme v noci 2krát...a už som dnes bola naozaj hotová...noo nič hrozné...ale keby sa dalo prespinkať celú noc...to by bola paráda

...tiež rozmýšlam, že sa dám na cvičenie...len začať je problém 😉

macikjm
2. sep 2009

ahojte....
jankaa...no aspon vies pricinu jakubkovho spravania....ma bacilka v brusku a preto je taky nespokojny...ja by som neprikrmovala...nemoze to byt aj tym, ze menej pribral???rychlo nech ten bacil od vas utecie...a ste OK...aj nam dr. vravela, ze takym babatkam antibiotika na bacilov v brusku nedavaju, len probiotika...my sme nastastie nemali...drzte sa januli a jakubko...

romanakatka
2. sep 2009

ahojte babenky, tak ešte raz ďakujem všetkým za gratulace 😵 🙂

No a po tom očkovaní sme nekľudný a máme zvýšenú teplotu, tak som zvedavá čo za noc nás čaká 🙄 dúfam, že zajtra už bude dobre...

K mliečku... máme ostať na jednotke zatiaľ a výlučne len na mliečnej strave do 6teho mesiaca, keďže máme tie problémy s bruškom... vraj mu asi pomalšie dozrieva tráviaci trakt a tak nesmieme zaťažovať inou stravou... čo vám najviac pomáha na podporu mliečka??? Niečo by som ešte chcela šupnúť, nech vydržíme čo najdlhšie... dokyna mi vravela, že môže nastať problém, lebo bude samozrejme stále viac pýtať... 🙄

ninnaricci
2. sep 2009

katka...mne pomohol na mliečko hroznový cukor
...teda som ho brala ešte v pôrodnici...a to som mala veeeela mliečka...až som musela obmedziť tekutiny...
...aj niekde v diskusii som čítala, že to pomáha na mliečko...tak skús

...aj my sme mali byť dnes očkovaný...by sme bojovali dnes spolu 😒 noo neobíjde nás to...len sme to posunuli

macikjm
2. sep 2009

katka....bud hlavne pozitivne naladena...ver, ze mas dost mliecka...super je aj placebo efekt...ja pijem meltu, caje pre dojicky... 😀 a niekedy dam aj vineu...a vobec netusim ci prave to zabera, ak nie, tak tomu verim a mam super placebo efekt...a teraz najnovsie odsavam...rano a vecer po 50ml...konecne som sa k tomu dokopala...no a aj to zvysuje produkciu mliecka...mrazim mliecko na horsie casy....keby som sa naozaj rozhodla ist do prace budci rok... ☹ neboj mliecka bude dost...uvidis...drzim palce...

zucha
2. sep 2009

katka tekutiny a dobra je Vinea, ci hroznovy dzus a potom rascova polievka

cikyta
2. sep 2009

Katka-Skus kalcium+magnezium+zinok tablety.Zapražené polievky a čaje na tvorbu mliečka.
Samozrejme hlavne tekutiny. 😉 A aj to odsavanie veru.

cikyta
2. sep 2009

A zožen si v lekárni bylinku senalku grecku.Podporuje tiež mliečko.To radí Annag+čítala som o tej bylinke na nete.

romanakatka
3. sep 2009

Vďaka za rady babule, chcem pre to ešte niečo spraviť, keďže má problém s trávením a nechcem aby sme prechádzali zase na nejaké iné mlieko... nech papá najviac toho môjho... a inak teplotujeme po tom včerajšom očkovaní 😖 večer 39,3 teraz ráno 38... chúďatko moje malé ☹

miavin
3. sep 2009

dobré ránko - som tu nebola pár dní - čo tu nové? ciky -držím palčeky na očkovaní
romi - to o chvíľku prejde - my sme tiež teplotovali - a aký bol uričaný - asi ho to bolelo... chúďatko moje tak hrozne plačkal z ničoho nič.
máme nejaké nové zúbky???? zhrňte mi to niekto...

sabinazv
3. sep 2009

dobre ranko 🙂

juj katka, tak timko teplotuje... neprijemne...a davali ste cipok vecer? to uz bola dost vysoka teplota... Ale inac je uz aky macek riadny... fuh, takmer 8 kg... to my nemame este asi ani 7 kg 😅 Aj dlhy je riadne...
Na to mliecko - zvysenie tvorby su dobre aj homeopatika ricinus comunis 3 ch... a pit vela sladkej vody... nemusi to byt len vinea, mne zabera vsetko sladke... ci jablkovy dzus, alebo voda so sirupom 😉

Janka, si sa pytala na tu chamomilu... tak ano, ja som ju davala malemu, riedenie 15 ch a 2x denne... aj vcera som dala, lebo bol ako z divych vajec.. nervacik... a dnes rano je uplne ako vymenene babo, zlate,kludne, usmiate 🙂

misha666
3. sep 2009

ahojte kocky... tak dnesna n oc bola v pohode zobudila sa len o 4tej a potom o 7mej a uz sme hore...ale ako na nu teraz pozeram za chvilu asi zalomi... idem sa naranajkovat potom sa este zastavim 🙂

romanakatka
3. sep 2009

mia a dávala si niečo proti teplote???
Ja som mu večer šupla čípok a teraz ráno som mu dala nurofen pre deti, už bol nerózny z teploty, práve zaspinkal drobček môj

Sabi no veru je riadny klátik... máme vraj o 1,5 viac ako by sme mali mať, ale že je šikovný, tak v pohodičke

miavin
3. sep 2009

romi - my hneď ako sme prišli z očkovania - dali sme čípok paralen - ale len polovicu a potom ako mal nad 38,5 - tak som dala čípok - nech sa netrápi.... takže aj v noci som dávala čípok, tiež mal cez 39 - no a obklady - na nožičky....joj anjelikovia - tak sa musia trápiť.... my sme celú noc pomaly kvôli tomu plaču nespali ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre