Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
5. okt 2010

@petusko niekto musim evrace zarobit, aby sme mali co minat 😉 😀

baby u nas je taky vetrisko, ze mi skoro teraz smyklavku odfuklo. 😅 😅 a vcera skoro odfuklo mna! 😠

petusko
autor
5. okt 2010

@krpcek tak tak 😀
aj tu je otrasne pocasie, fuci ako besne, prsi a je zima 🙄
marcel mi zaspal v aute o 10.15, len sme ho prelozili a furt spi. uz ho chodim nakukat 😅

krpcek
5. okt 2010

to pekne taha . . .aj ja by som si isla zdriemnut, ale Sabi ma v hlave asi nejaky cip, ked si ja lahnem, ona hned vstava. 😀 tak to uz ani neskusam . 😀

krpcek
5. okt 2010

no nehovorim 😀 😀 uz je hore . . .by som si ani lahnut nestihla 😀

cikyta
5. okt 2010

@krpcek 😀

ideme trošku von 😉

petusko
autor
5. okt 2010

@krpcek napodobne, aj ked idem do vedlajsej izby, nedycham a kracam 5 cm nad zemou, aj tak sa do 10 minut zobudi. a ked klipkam tu pri pc, tak drichme hodiny 😀
ale uz tusim aj ja pocujem such, idem za nim 🙂

@cikyta u vas sa da ist von? zavidim, tu nehodno ani psa vyhnat 🙄

cikyta
5. okt 2010

@petusko ano.Mame len zamračené,ale fajn....no bez vetra atd... 🙂

skorvankova
5. okt 2010

Ahoj kocky.
Uz som tu riadne dlho nebola :( ale nedalo sa....Moj Syncek ma odpojil od vsetkeho 🙂)) sadol si na notebook a vylial sa display. 😠 takze pc som nemohla pouzivat....potom o dva dni mi hodil mobil do wc, ani neviem kde ho nasiel :(

A ked uz bol klud tak dostal anginu a afty do pusinky, tym prestal papat a pit tak dehydroval a boli sme v nemocnici, chvala bohu uz mame vsetko prec a uzivamje si dom plny prachu, pretoze prerabame kupelku 😀
A este stale sa budi 5x za noc, ako to je u vas?
Rozprava uz vsetko, je to krasne....

miavin
6. okt 2010

@skorvankova ahojky - júúúj tak ste mali perno ako čítam, no super, že to máte za sebou. Šimonko riadny beťárisko.....
no a to že už rozprávate - to musí byť úžasné - náš stále len niektoré hlásky....nič moc.... ☹

miavin
6. okt 2010

no a my čo sa týka spánku - tak ako kedy - dnes som bola pri ňom 3 krát - ale na tretí sa zobudil - o tretej a nechcel spať, tak o 4 som mu dala fľašu a bubal potom - s jedným mrnčaním do 7.10 Ale inokedy sú noci že aj osem krát letím do jeho izby.... 😠

zuul
6. okt 2010

ahojte maminky,
blahozelame Ivanke k Tamarke 😀
skorvi teda hrozne sa to cita, tie chorobky.
my sa budievame uz len okolo 4-5 rano na mliecko a spime teda od 20,00 do takej 7,00. wau, niekedy spim aj 7hodin vkuse, neuveritelne.
skorvi nejdu vam nahodou zubky?
my este nerozpravame, len par slov a hatlaniny.

teraz sme vela casu v MC kedze vonku byva taky hrozny vietor a dnes prsi.
a dnes ideme na 3D, tak sa tesime. 😉

petusko
autor
6. okt 2010

ahojte 🙂
@skorvankova tak Simonko je tiez riadne cislo 😅 a tie choroby anemocka nic moc ☹ ale hlavne, ze ste uz o.k. 😉
@miavin , z rozpravania si nic nerob, ved ste zacali prvi chodit, nemozete mat vsetko 😀 ale nie, viem, ze ked pocujes ine deti v jeho veku blabotat, tak je to tazko, sama som tym presla, Petus do troch rokov nevedel povedat nic poriadne. ale teraz sa mu papulka nezavrie od kedy rano oci otvori, az kym nezaspi 🙂 nik by teraz nepovedal, ze zacal tak neskoro. a ani marcelko asi nebude iny, vie len niekolko slovicok, na jednej ruke ich spocitam 🙂
@zuul , tak sa dnes drzte a daj vediet, ci sa ukaze babulo 🙂 som zvedavaaa 😀

a este ak mame Natalky, tak vsetko naj 😉

miavin
6. okt 2010

jééééééééj tak Ivanke srdečne gratulujeme - ani som nepostrehla, že Tamarka je už na svete....veľa zdravíčka prajeme
@petusko no veď hej - ale on je do všetkého šikovný - všetkému rozumie - ak vyleje vodu na podlahu, tak zoberie servítky - utrie a hodí do koša.....niektoré veci sú také milé, ale keď niečo chce začne nervačiť, miesto žeby povedal čo chce.... ☹ no snáď sa mu rozviaže jazýček čoskoro ☹

miavin
6. okt 2010

Všetkým Natálkam prajeme všetko najlepšie k meninám 😉

petusko
autor
6. okt 2010

@miavin nemaj strach, este ti aj vela pocuvania bude 😅 aj Marcelko je tak sikovny, vsetkemu rozumie, najnovsie vybera riady-pribory z umyvacky a ulozi do pribornika 😅 tiez utiera, smeti dava do kosa a ked sa pokaka, tak si nachysta plienku, utierky, lahne si na zem a caka 😠 😅

miavin
6. okt 2010

@petusko jééééj tak to mi až taký šikovný nie sme - aj keď prádlo keď vešiam tak mi podáva - ale do umývačky ho nepustím..... no ale ak sa pokaka alebo pociká - je mu to jedno.....vôbec mu tie kakoše nevadia - aj keď sú v slipákoch a nie v plienke....vôbec neviem ako ho odnaučím od plienok, keď mu to nevadí.... a ani plienku si nedonesie....je mu dobre v .... 😀 😀 😀

zanulienka
6. okt 2010

cafte,k tomu cikaniu-ja ani neviem ako som to dosiahla,ze sa mi sama vypyta...uteka za mnou a krici-jaj jaj🙂a uz vieme,ze sa ide pisat a ked potrebuje kakat tak to povie,ze -kaka.potom pravdaze tlieskame pri nocniku,ze aka je sikovna...velku radost ma z toho.spolu vylyjeme,utrieme..teraz,ked sme vonku(ma plienky)tiez zacina kricat,ze jej treba piskat

miavin
6. okt 2010

@zanulienka joj zanu jak Ti závidím - my teraz cikáme do záchoda - na stojáka - ale sám sa nevypýta - takže fakt neviem - on príde k nočníku - oblečený -sadne naňho - urobí ššššš akože ciká....a hotovo

zanulienka
6. okt 2010

u mna ide hlavne o to,aby sme sa do aprila uz naucili poriadne a aj poriadne vypytat.sice zacina rozpravat super,spoji dve slovicka..ale tych 6 mesiacov odide rychlo

krpcek
6. okt 2010

ahojte! 🙂
Kedže verejná téma viacerých babám nevyhovovala, rozhodli sme sa, že založíme súkromnú tému, kde si môžme písať bez pocitu, že nás číta niekto cudzí. Pridala som všetky, ktoré za posledné dva mesiace prispievali do tejto diskusie, ak sa ale nájde niekto, kto tam nebude a bude sa chcieť pridať, nech mi napíše IP. 🙂
takže hor sa do novej, súkromnej skupiny milé aprílovky a aprílovčatá 😉 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/sukromna-skupin...

danka..g
6. okt 2010

ahojte dievcata.
velmi pekne vas prosim o radu. moj syncek je strasne sikovny a zivy chlapcek. Problem je len v tom, ze na detskom ihrisku ma vytipovane dva dievcatka/priblizne v jeho veku/ , ktore chce strasne stiskat a stipat. snazim sa ho niecim stale zabavit , ale nic nepomaha. ked ich zbada, ako keby mu v tej hlavicke nieco preplo, leti k nim a stiska ich tak, ze ho musim odtrhnut nasilu! kedze este nevie odhadnut silu svojho stisku, tak dievcatko place, lebo ju to samozrejme boli. No vyzera to hrozostrasne. stale som nutena vsetko zbalit a z detskeho ihriska jednoducho odist. rozmyslala som o tom , ze na urcitu dobu prestanem uplne chodit na detske ihrisko, aby na tie dievcatka zabudol. No neviem, ci je to dobry napad, pretoze musi byt v kontakte s detmi. podobne veci, ako vysvetlovanie, alebo jedna po zadku, nezaberaju. Jednoducho je ako vymeneny.
nemate s tym niektora skusenost? ako ste to riesili? velmi pekne dakujem za radu.

danka..g
6. okt 2010

este som sa zabudla spytat, kam vsade zo svojimi detickami chodite, co vsetko uz vedia a ci vam uz sami papkaju. 😉

nany100
6. okt 2010

@danka..g neskúsiš iné ihrisko? Alebo nejaký park? Nech je v kontakte s deťmi...a po čase sa môžete na vaše ihrisko vrátiť...alebo mu nos nejaké odrážadlo, formičky, loptu aby si ho odpútala...inak neviem poradiť, lebo s našou malou v tomto smere nemáme problém...aj tak bude pomaly zima chodiť na ihrisko, tak skúste MC 😉 ...neviem odkiaľ si, ale MC už je asi v každom meste 😉 ...

lenka1smejka
7. okt 2010

Ahojte mamicky prosim poradte mi tie co mate skusenosti so soplikmi-mame tyzden soplik ale taky,ze nam nejde nic von.Ani kvapka!Odsavame s vysavacom,davame mar,nasivin,olynth a nic!!!Som uz zufala

kiki5
11. okt 2010

danka ja to poznam ale z druhej strany. môjho maleho chce tiež jeden chlapček stale stiskat a on to neznaša. no bud si najdeš ine ihrisko- čoasi nepomože lebo si tam najde ine teti ktore bude chciet stiskat alebo budes vkuse stat pri nom a stale ho odtiahnes ako to bude chciet urobit- po 20 krat ho to prestane bavit šmarí sa na zem a najde si inu zabavu. ja chodim malo von lebo stale beham po meste vybavuje si pracovne veci tak môj chudak je taký kočiarikový , ale poobede sem tam zájdeme na ihrisko

romanakatka
6. nov 2010

hellou 🙂 pamätá si nás z tejto skupiny ešte niekto ??? 😅 Ako sa máte mamuľky? A ako naše chrobáčiky??? Je to neuveriteľné ako ten čas letí... hrozne rýchlo nám tie detičky rastú a sú také rozkošné... ja musím toho nášho krpca stále sledovať, je to úžasné keď pozorujem ako sa tvári, hádže ksichtíky, skúša nové veci, ako vymýšľa a všade ho je 😵 ešteže je taký cmuľko, neviem sa nabažiť jeho stískania 😀 čím ďalej bude starší a už sa mu asi tak nebude chcieť stískať s mamčou ... no a druhé bábo zatiaľ nehrozí... sme s manžom v tretiaku a potom ešte dlho do magistra... popri škole si to človek tak poriadne nevychutná a po škole ktovie či sa manžel na to ešte dá nahovoriť...
No ale dúfam, že vám vaše ratolesti robia tiež obrovskú radosť 😵 prajem vám všetkým veľa zdravíčka a radostných chvíľ 🙂 Katka a Timko

seuska
9. feb 2011

Caute baby. Mozem Vas poprosit mi napisat do IP aku velkost cizmyciek nosia Vase deticky tuto zimu? Dakujem pekne.

kat26
10. feb 2011

Ahojte, ja som sa tu asi neukazala od Emkinho narodenia, som sa chcela opytat, ci niektora zvazujete dat dietatko od septembra do skolky. My cakame druhe babo, tak nad tym uvazujem, ale niesom este rozhodnuta.

kat26
10. feb 2011

@seuska moja Emka ma dost velku nozicku, teraz nosi 24ky cizmy. Ale radim ti, nekupovat dopredu, je to predsa individualne.pa

cikyta
10. feb 2011

@kat26 Ano. Od septembra na 4 hodiny skušobne a od 3.rokov na celý den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre