Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

giuli
8. máj 2009

ahoj anib,von môžeš už kľudne,najprv pol hod.,postupne aj dlhšie,a prebaľuj v pohode aj keď spí,ak sa náhodou zobudí po prebalení a bude mrzutá,tak ju prilož k prsníku,ukľudní ju to,trošku poťahá a zaspí na novo...
náš tiež mal taký rituál,že sa pokandil hneď do čistej peluši,neskôr sa to upraví...držím palce 😵

miavin
8. máj 2009

ahojte - jéjda, jéjda - takže ďalšia "partička"??? 😀 no super.
ako sa máte? čo máte nového?

zanulienka
8. máj 2009

cau mia,nic vsetko po starom

miavin
8. máj 2009

ahoj zanu - už to máme všetky za sebou? neostal nik? 😀
my sme okúpaný, napapaný a dala som bambucha spať, tak idem hodiť nejaké foto asi.
ozaj - aj ja mám v jednom prsníku menej mlieka - ale sa mi zdá, že to mám po tom zápale... ☹

miavin
8. máj 2009

no tak my bojujeme už druhý deň dvaja - uvidíme ako budeme bubať dnes. -Som doplnila album - nášho ksichtíku maličkého - júúj je podarený - aj vy sa tak vytešujete z vašich ratolestí???? a najviac keď bubajú, nie??? 😀 😀 😀

jankaaa
8. máj 2009

ahojte takze mame novu temu?super....

ako sa mate?co mate nove?

miavin
8. máj 2009

janka - dokopy vraj nič nové - zanu písala - a vám sa ako darí? drobec počúva? rastie?

jankaaa
8. máj 2009

ahoj mia...tiez nic nove nemame drobec ako kedy raz pocuva raz nie...a vas drobec?

miavin
8. máj 2009

janka - tak isto- učila som ho na 4-hodinový režim ale túto noc bol hore každé 3 - ale aspoň neplakal - cez deň plače keď nemôže zaspať - až vreští od zlosti, ale nechám ho chvíľku vyplakať - unaví sa - šup na balkon a bubá krásne. A vy ako spinkáte?

elfi1
8. máj 2009

ahojte
ja mam tiez dojem, ze troska sa nam vytvara nejaky rezim. cez den sice musim chodit kocikovat, ak chcem aby spal, ale inak je to OK. nastastie vacsinou pre nas pride mama a ideme k nim. tam sa cely nateseny pripoji ku kocikovaniu dedko 😀 . a ja mozem troska oddychovat.
najhorsie je vydrzat potom ked sa vratime domov od takej 17,00 do kupania 20,00.
a uz dva dni som si vsimla, ze ked ho troska pomojkam a dam do postielky, tak si tak chvilku pozerka okolo seba, potom troska poplace - zase pridem pomojkat a potom spinkame - alebo si iste chvilu pozera a sam zaspi. to predtym nebolo. a cez den take cosi nehrozi, ze by len tak zaspal. takze klop klop - nech mu to vydrzi. este moze aj natiahnut intervaly medzi kojeniami. aj ked ja niekedy ledva cakam s plnymi prsiami, nech uz vstane 😀

komisakpd
8. máj 2009

baby chcem sa opytat v com spavaju v noci vasi drobci?

zanulienka
8. máj 2009

mia-tak cez den sa necha slecna nosit na rukach,pozera okolo seba a pocuva moje hlody co jej kecam,ze niekedy sa sama cudujem odkial ich beriem.ale je zlata,ked sa jej prihovorim zacne sa usmievat-ten bezzuby usmev milujem.a ked ju rozbalim a ma vonku ritku,tak vtedy niet nad stastnejsim babatkom.inak uz som sa naucila robit vsetko jednou rukou,ako v druhej nosim malu.inak meno elaia je v preklade-lastovicka.ale mne sa skor podoba z tymi vlasmi na vrabceka 😀
komi-moja spi v body dlhymi rukavmi a dupacky,ale mojej je vzdy zima

miavin
9. máj 2009

dobré ránko
zanu - no tak vidíš, aká si šikovná aj s jednou rukou 😀 . a že sa podobá na vrabčeka? no trošku možno - ale je taká sladučká princeznička - júúúj na spapanie. nášho keď rozbalím tak sa samozrejme vždy počúra - tak len stojím a striehnem kedy to začne aby som to nasmerovala do plienky 😀 😀 a potom ho nechám chvíľku kopkať s holou dupou. Ale viete čo je zaujímavé? že sa pokaká, len keď ho rozbalím a pocvičíme - do peluchy nechce kadiť 😀 😀 😀
náš drobec spal v overále - s dlhými rukávmi a v zavinovačke, ale kamoška mi dala spací vak - júúúj tak to je dobrá vec - krásne si pokopká nožičkami - ručky voľné - a fajne teplo, ešte ho prikrijem dekou - a krásne bubá

zanulienka
9. máj 2009

mia-ja nemusim striehnut,nam to vzdy tecie dolu.aj my mame spaci vak,ale je z kapucnou a to je take nepohodlne,pretoze elaia vzdy spi na boku a potom co z kapucnou.ideme sa odfotit,spravime rodinnu foto a sofca vystupuje z baletu.uz druhu noc sa mi lastovicka len raz zobudila,waw.asi sa boh nadomnou zlutoval 😅
mia-budes mat lahke ho odnaucit od kakania do plienok ak mu zostane ten dobry zvyk,kazde rano posadis na serbel a hotovo

misha666
9. máj 2009

ahojte kocky...tak moja princeznicka ma sopliky...musime odsavat kazde tri hodiny pred papanim...v pondelok s nou skocim k dokyne aby sa to nerozvinulo... teraz lezi v lehatku a obzera sa okolo seba... v noci sa budila kazde tri hodky lebo jej vadili sopliky...spapala len 60ml zakazdym a zaspala zase...inak spapa 120-150ml...aj teraz cez den tak papa...dufam ze jej to rychlo prejde ☹

pikino
9. máj 2009

ahojte micky.

my sa zasa trapime s potnickami ma ich po celom krku a uz aj na tvary pomaly a to je cely den len v takom bavlnenom pyzamku. tak idem skusat kazdu radu co som nasla na konikovy a uvidim co zaberie. chudatko vyzera ako pubertiak. strasne.

nasej som tiez kupila spaci vak taky chutnucky v ikei. a my ho oprdela nesce v nom byt.

sabinazv
9. máj 2009

ahojte dievcata, nejak nestihame vela pisat, ako pozeram... 🙂

tak idem sa pridat s nasimi problemami... mam uz 5.den teplotu... cez den sa citim ok, nic mi nie je a vecer zimnica, potom potenie... mala som maximalne 38, ale dnes je to uz 39 a aj cez den... fasa, nie? prsia ma uz popritom tak nebolia... aj mlieka mam malo, odsajem maxim. 50 ml z oboch prs, maly by spapal viac, to je jasne, ale streidam to s tym ryzovym odvarom, tak aspon tam ma viac... ale hnacky mame aj tak a uz to jeme 5.den... inac malicky je velmi zlaty, napr. vcera sa napapal a zaspal, a tak dokola... velmi dobrunky... aj teraz krajne spinka...
... volala som kvoli tej teplote aj mojmu dokymu, tak ze by mi dal tiez len Paralen, tak som za nim ani nesla, ale ak to ani zajtra neprejde, tak budem musiet za nim skocit... mozno to nemam z prs, ale z rodidiel ☹
... takze po odsani mlieka si dam Paralen a aj nejake homeopatika, boze, ja uz chcem byt fit !

kiki5
9. máj 2009

misha aj moj ma soplik kupila som mu kvapky pre novorodencov a ok aj kasle tak berieme fenistil a tusin. nak mna dost boli žaludok a nemožem ani nospu tak neviem čo. dnes sme mali krstiny tak už mame potom- konečne

jankaaa
9. máj 2009

mia my spinkame kedy ako niekedy spi cez den dobre niekedy v noci...mna viac trapi ze on stale velmi place napapa sa a az tak place ze sa mi zachadza...potom az od unavy zaspi...dnes mi skoro cely den preplakal...ja som uz zufala

korelka
9. máj 2009

Janka,vydrž!aj my máme take dni,ked mi celé preplace a hlavne cez tyzden,ked som sama doma a potom len otravujem manžela nech príde okamzite domov,lebo sa zbláznim...nie si v tom sama,neboj!😉 musíme vydržať a bude dobre!

romanakatka
9. máj 2009

ahoj holky, tak sme sa prepracovali do novej témy už s našimi láskami 😵

... no ako u nás... zo začiatku bol dobručkavý, len papal a spinkal... no posledný týždeň je na zaplakanie... stále ho trápi bruško a spinkáme veľmi máličko... skoro vôbec... no keby len bol hore a pozeral... chce byť stále prisatý ☹ niekedy som v koncoch... a neviem stále ako s mliečkom, aj dnes som odsala z jedného 70ml ale on sám si nevytiahne 😖 asi je lenivko, pretože trochu pocucá kým mu to ľahko tečie a keď treba trošku viac potiahnúť tak zaspí a nie a nie ho k tomu prinútiť... potom sa o chvíľu zase s revom zobudí a nakoniec mu šupnem UM 😒 a aj potom si ho musím ešte priložiť, lebo bez cicika nevie zaspať a cumle odmieta 😖

a teraz otázočky, tak kočky raďte:
- ak prikrmujete, koľko dávate Vašim drobcom?
- a koľko môžu vypiť toho feniklového čajíku?
- ešte stále používate perinku?
- keď idete von ako sa obliekate a prikrívate?

Dajte svoje rady a postrehy, vďaka 😉

romanakatka
9. máj 2009

Zanu, Tvoja princeznička sa mi tak trochu podobá na nášho krpca 😉 musím prihodiť foto aktuálne...

Sabi, tak Tebe teda vôbec nezávidím, som mala teplotu tiež 39 ale len dva dni a mala som teda dosť... neviem si predstaviť 5... daj sa rýchlo dokopy 🙂

zanulienka
9. máj 2009

romi-ano aj my sme taky blondavy 😀

kiki5
10. máj 2009

katka. pozeram že tvoje ma skoro 3 týždne- to je prve obdobie kedy mas pocit že mas malo mlieka lebo babo potrebuje viac. ale ono sa ti začne tvorit ked tvoje telo pride na to že mu to nestači. nechaj ho nech si vytaha kolko chce a ked chce o hodinu tak mu daj zasa. a bude dost mliečka. moj zasa napr. dnes v noci chcel každe 2 hodiny a to pojedol podla mna dost, lebo mu až striekalo do ust.

kvila
10. máj 2009

ahojte maminky, vsetko najlepsie k Dnu matiek vam prajem 🙂 a dovolujem si pridat sa k vam, kedze sme sa narodili v aprili a nie v maji, ako nam predpokladali 😀
Mam dobry recept na tvorbu mliecka, aj v porodnici pomohol viacerym babam, skuste. Kupite v potravinach:
20g aniz, 20g fenikel, 20g drvená rasca, 20g majorán, 20g kôpor. Vsetko to zmiesate v jednom sacku. Zalejete 1 pol. lyzicu 2,5 dcl vody, nechate 15 min. vyluhovat a pijete podla potreby, ale odporuca sa 2x denne.
Ja mam mliecka nastastie dost, dokonca privela a preto som velkou zastankynou dojcenia, tak ked mate problem, skuste, myslim, ze to stoji za to.

krpcek
10. máj 2009

ahojte kocky. 🙂 🙂 baby my mame doma tiez maleho placka 😠 normalne sa napapa, ze bud mi pritom zaspi alebo sa sama odtiahne . .dam ju odgrgnut a ked ju chcem polozit na sedacku alebo do kocika, je v momente hore a vresti - vcera ma uz tak vytacala, ze sme ju nechali 15 min vyrevat (srdce mi pukalo, ale museli sme to vydrzat). . potom prestala, dala som jej trosku potiahnut a v momente zaspala a spala 4 hodiny.
uz sme treti den od rana do vecera vonku. o tej desiatej ju von a berem ju len na kojenie a vecer na kupanie - potom rovno sup do postielky. a uz dve noci po sebe mi dobre spinkala - v piatok od pol desiate do tretej a vcera od osmej do tretej. 😵 potom dame papat a spi zase az do siestej, siedmej . . ale potom papa zase o deviatej. uz si zacina asi vytvarat rezim. sa tesim, lebo som sa konecne vyspim. 🙂

mala ma tiez vela potnickov - teraz ju mam vonku len v takych opalovackach s kratkym rukavom a kratkymi nozickami a hotovo. aj ked ideme von ju obliekam len na lahsie, lebo hned je spotena.

krpcek
10. máj 2009

ozaj blavacky - mohli by sme dat to dlhoocakavane stretko 😀 😀

sabinazv
10. máj 2009

ahojte, dosla som si odpisat ten recept na tvorbu mliecka... nechcem teraz brat tie homeopatika, lebo uz beriem trojake teraz, tak skusim toto... dikes kvila 😉 ... ale ako si to predstavujem, tak budem sa musiet riadne premoct na vypitie.. fuh... nemam rada fenikel, rascu a ani anyz... majoran a kopor mozem v jedlach, v caji uvidim 😀

a idem vymenit Silvinkinu fotku, vidim, ze ma cerstve - no krasna baba je to, Ciky 🙂

cikyta
10. máj 2009

Ahojte.
Veru s obliekaním mám aj ja dilemu.
Dnes som kojila vonku na lavičke 😀 Čo už ked revala o dušu a cmulala plienku 😀
Sabi-dakujem.........
Idem mrknuť tabulku,či sme všetky.Ved pozerám,že už máte aj vy svojho Danielka.Srdečne gratulujem!!!!!!!! 🙂

erika3011
10. máj 2009

Ahojte babulky, ja len tak narýchlo.. pridala som pár fotočiek malinkej 😉
Nejako nestíham sledovať tuto situaciu, s malinkou si ešte len zvykame na seba a ja nejako nestíham nič, má vymenený denný režim..v noci sme hore skoro stale a len papame a kakame a potom gúlame po izbe tými velkymi očkami 😀 😅
cmuk vám všetkým ...aaaaa aby som nezabudla, dakujem za gratulacie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre