Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

majka_dk
24. aug 2009

tak uz sa budime, este idem k nemu nech este trochu podrieme, ak na nieco pridete tak mi napiste, ja si to potom dodatocne precitam, diiik

majka_dk
24. aug 2009

jani - dik, vyskusame

sabinazv
24. aug 2009

majka, aj u nas to vyzeralo kedysi, ze uz len flasa a dali sme to dokopy... to odkedy takto bojkotuje?
Ti verim, ja som to tiez nezvladaa a dala malemu flasu... no vsak ked je hladny, tak potrebuje jest... a krmit ho poharikom alebo lyzickou som nemala trpezlivost ani chut...
Danko najskor zuril a nechcel sat na prse... a skoncilo to tak, ze uplne odmietal sa prisat... akoby zabudol ako sa treba prisat... zato flasu tahal o 106...

majka_dk
24. aug 2009

sabi len od vcera a nerobi to stale, v noci pekne papal a aj ked sa zobudi a hned papa tak sa napapa ale cez den hroza.
no uz idem,pa

sabinazv
24. aug 2009

tak to nebude nic vazne zrejme... to by malo prejst, takyto bojkot mavaju babatka...
a zubky mu nejdu?, to aj Danko takto vymyslal, ked sa rezali... som bola cela spotena, kym som ho nakrmila... hrozne ako zuril...

nany100
24. aug 2009

no dnes máme to isté...keď zbadá prso, ide sa zblázniť od jedu...a pritom viem, že je hladná...ani spať nechce...tak som to skúšala stále dokola a nakoniec sa naveľa najedla...ak sa toto bude opakovať o dve hodiny, tak si vlasy vytrhám...ale sadla som si s ňou na fit loptu a tak som ju kŕmila a to húpanie ju nakoniec zlomilo...no a teraz zase ťahala hodinu, tak som ju presvedčila asi 3x v živote na cumeľ...som zvedavá dokedy...
majka, skús napísať annag do témy Ďakujeme Annag vo fóre bábätká...vždy super poradí

ninnaricci
24. aug 2009

...chcem vysloviť môj názor k UM...
...všade čítame...ako je dojčenie to najlepšie čo môžeme dieťatku dať...
...ja som dojčila 3 mesiace...noo po pár dňoch čo drobec ochutnal UM...sa nechcel prisať...najprv mi to bolo straašne ľúto...no potom som si uvedomila, že aspoň dostáva všetky potrebné vitamíny pre správny rast...viem koľko spapá...takže keď plače viem, že to nie je od hladu...a hlavne vieme si urobiť režim
...keď som kojila...nemohla som skoro nič jesť...teda dávala som pozor aby drobca nebolelo bruško...a ja si myslím, že moje mliečko nebolo nič moc...lebo posledné obdobie na MM dosť hnačkoval
...takže si myslím, že nie je tragédia keď drobec presedlá na UM

nany100
24. aug 2009

pár fotiek z dovolenky 🙂

sabinazv
24. aug 2009

ja som drobcovi dala aj tie homeopatika - to je aj na ukludnenie ked idu zubky... a neviem ci pomohli prave oni, ale je ovela kludnejsi....

nany,jejda fotky... 🙂 a v ktorom apartmane ste byvali, na ktorom poschodi?

nina, a jasne, ze nie je trageda prejst na UM... niekedy je to aj lepsie riesenie a su obe strany spokojne... vsak ked nejde mm, preto ho vymysleli.. 😉

cikyta
24. aug 2009

Majka-aj včera,aj dnes mám to,čo ty.Ráno sa mi ako tak naje a potom len vrieska až do obeda,kedže mi odmieta vziať prsník a má z neho záchvaty,až ju kruti od jedu.Potom som jej ponukla čaj z flašky (včera to bolo odsate mliečko,lebo som jej vždy na obed dala odsate od narodenia,kedže treba don dať probiotiká+vigantol.)No a z flašky koniec-ide zjesť aj ju!
Dnes som jej 1 krát to mliečko na obed nadala z flaše,ale aj tak-ved mám vo flaši čaj,takže je to asi jedno.
A odsávať celé dni nemám čas,kedže je nejaká hyperaktívna a často ju nosím na rukách atd...Proste by som to nestíhala určite. ☹

nany100
24. aug 2009

sabi, izba č.14 na prvom poschodí...výhľad na parkovisko...ozaj aké homeo si dávala Dankovi? Viem, že si to už spomínala, ale nepamätám si ☹

cikyta
24. aug 2009

No a ešte som zabudla.Dosť vela grcia....Tak ja neviem.Žeby jej pomaly trávilo a neni hladná,alebo čo?

krpcek
24. aug 2009

ahojte. my sme sa nedavno trapili s papanim - tiez mi odmietala prsnik, ked som jej dala flasu, hoci tam bola len voda tahala ako o zivot . . . tak som jej jeden den, nedala ani cajik, ani vodu, len som jej davala prsnik . . .vzdy ked sa zobudila hned som jej pichla prso do pusinky, mala sa najedla, podriemkala....ale musela byt este v polospanku, lebo ked som jej ho dala za normalneho stavu, tak chytila zachvat revu . . . . dokonca jeden vecer isla spat hladna . . . ale po polhodine sa zobudila a vtedy som jej dala jest.

takze majka len vydzart - nedaj mu ziadnu flasu, aj ked vies, ze je hladny - ponukni cicu a ked nebude chciet, nechaj ho tak - on sa urcite zlomi. . . .mne bolo tiez do placu, ked tak vymyslala, manzo uz UM chystal, ale som povedala, ze ked nechce cicu bude hladna a hotovo - stale som si opakovala, ze ked jej dam UM uz som dokojila a musim vydrzat asi po dvoch dnoch sa to vratilo do normalu. 🙂

krpcek
24. aug 2009

moja je dnes tiez nejaka urevana od rana - ale rano sa nevykakala, az okolo druhej tak mozno aj preto. . .

majka_dk
24. aug 2009

no tak, skusili sme radu od janky: behala som tu s krpcom na rukach hola, maly reval jak divy, trochu sa aj najedol, ale vysledok bol taky, ze mlieko mame vsade a aj tak som nakoniec odsala a dalu mu flasu, vypil asi 30 (cize bol uz najedeny) ale ostal spokojny a potom som si porevala ja, uvidime vecer ale na toto nervy nemam 😠

nany100
24. aug 2009

fúha, majka...pevné nervy...ja si to tiež dnes zažívam...ale skúsim ju teraz nakŕmiť, prišiel manžel, tak potom vezmem auto a pôjdem aspoň na nákup, nech sa trochu vyvetrám

krpcek
24. aug 2009

maji pevne nervy. 😉

majka_dk
24. aug 2009

baby dik, za chvilu dalsie krmenie, uz teraz mam stres 🙄

krpcek
24. aug 2009

ked nebude chciet, nechaj ho tak - nedaj mu flasu. . . .chvilu to krpcovi potrva, ale potom pride na to, ze ked nebude chciet cicu tak nic nedostane.

cikyta
24. aug 2009

Majka.Práve som zbalila malu mužovi do klokanky a šli von.Od 4 do teraz mi spala na cecku.Teraz sa fajne vygrcala,lebo to zrejme do nej natieklo až moc a už sú het.
Viem,že aj Annag by mi poradila,že už žiadnu flašu a hotovo! Ani čaj!
Ale vonku ju len čajík skrotí najlepšie ☹
Ozaj-o tej 4 som ju nasilu natlačila na cecok tak,že som si ho tlačila,nech jej lepšie tečie-ako z flašky.

cikyta
24. aug 2009

No práve som sa dozvedela,že už nebudu vyrábať fialove tesco plienky.Miesto nich su tie zelene.
No tie zelené premokaju.S kamoškou sme dnes mali uplne mokre deti pri nich.Uplne premokli.Ešteže mám ortop.gate,ale jej synček bol uplne mokrý až pod pazuchami.

krpcek
24. aug 2009

baby mam dilemu. 😀
v septembri ideme do tratier a neviem, ci kupit klokanku alebo ergo nosic. . . .na klokanke sa mi paci, ze sa da dat aj smerom tvarickou von a na ergo sa mi paci, ze sa da vyuzit dlhsiu dobu, az do troch rokov. . . .tak teraz neviem, co by ste mi poradili?

cikyta
24. aug 2009

Ak tam nieje nejaký závratný cenový rozdiel,tak klokanku a potom neskôr kupiť ten nosič.
To je len moj názor.Neviem... 😵

majka_dk
24. aug 2009

krpcek - my mame klokanku, aj ked su nazory proti nej, nam sa strasne paci a od jeziska dostaneme nosic, my sme klokanku pouzivali uz od 8 tyzdnov a to by mu bol este nosic velky.

a baby prave sme sa najedli, sice len z pravej cicky, ale aj to je uspech 😵

krpcek
24. aug 2009

ciky cenovo su skoro rovnake.

ale neviem, ci ma vyznam kupovat klokanku, ked je iba do nejakych 9 -12kg . . . kedy bude mat dieta 12kg?
lebo ja nechcem nahradit kocik klokankou - chcem to na par pouziti. . .

krpcek
24. aug 2009

majka gratulujem 😵 😵 😵

majka_dk
24. aug 2009

ked to chces len na par pouziti tak si kup nosic, zbytocne investovat do dvoch veci a podla mna ked je krpec riadny papkac tak 12 kg ma uz aj v 12-15 mesiacoch, my sme klokanku cez leto pouzivali skoro denne a aj preto chceme na rok nosic lebo ho isto vyuzijeme

majka_dk
24. aug 2009

dik 😵 😵 😵

jana_pk
24. aug 2009

Juj Maji to mi je luto, presne toto poznam. Ale pokracujte v tom - pokozka na pokozku. To netreba pri krmeni. Vtedy si lahnite alebo sadnite a skusaj "moje" techniky. Tvoj Patrik ma problem s prisavanim - vtedy je babo ochotne sa prisat tak akurat po zobudeni - ale ta technika pokozka na pokozku by mala pomoct to dat do poriadku - len neviem ako to je ked uz ochutnal flasu :(. My sme sa takto nabehali uz velakrat :(, lebo malu vyvedie vsetko z rezimu - novy ludia, zmena prostredia ... Vtedy je v poho, ale potom - revy len co sa priblizim ☹ ☹ ☹ . Aj dnes je nejaka nervna. Boli u nas svokrovci - ja nervy pocas navstevy - ona po 😀 . Tak drzim paste.

jana_pk
24. aug 2009

joj ta hrubka 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre