Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
29. máj 2009

anib, mala by si to asi konzultovat s doktorkou... napr. Katka ma Hami tusim...

nas Nutrilon HA je vlaste pre antialergicky a ak ma dieta rodicov, co sa liecili na alergologii, tak preplaca poistovna skoro polovicu... 400 g pixla stoji do 11 euro a my doplacame do 6 euro takto, beba stoji trochu menej tusim

cikyta
29. máj 2009

Sabi-už to tam je.........

lindula3
29. máj 2009

no nevim zanu ja sa inak niektorych tych cajov bojim🙂 raz som si dala na zaludok ked ma bolel a chytila som z toho zlcnikovy zachvat🙂 tie kamene to su svine, vsetko sa im nepaci🙂

sabi hej tie ricinus, sak ine asi ani nie su...

ciky ja som skusala aj sackove (tych je niekolko druhov) a aj tie granulove HIPP no na mna fakt nic nezabera🙂

anib beba HA stoji u nas v lekarni cez 11 EUR a nasla som na internete za necelych 8 EUR tak som ich rovno objednala 11 holbic...

http://www.docsimon.sk/tovar/nestle-beba-1-h-a-...

akurat vcera mi kamoska hovorila ze oni mozu dostavat na recept 10 holbic mesacne pretoze je ona alergicka, no to som aj ja a ta nasa obvodacka mi to vobec nepovedala... ja to tu kupujem jak blbec

lindula3
29. máj 2009

sabi si ma predbehla🙂)))

sabinazv
29. máj 2009

hm, nepoznam tieto caje... dikes ciky, mozno vyskusam, ak bude treba...

cikyta
29. máj 2009

Inak Lindul.Predvčerom sa mi zdalo,že mám málo mliečka a to vlastne nestíhala piť cez den nič.Tak včera som aj nasilu "luchala" vodu,čaj,džus a dnes je to už super.Tak na mna ozaj len PITNY REZIM:.

cikyta
29. máj 2009

No Sabi,je na nich napísane,že : Na tvorbu mlieka pre kojacie mamičky. (Nebolo to na foto vidieť)
Skus a uvidíš..........hádam pomôže! Teda,držím palce,nech áno!

sabinazv
29. máj 2009

linudul, ricinus 5ku?
este som niekde videla na nete aj ine na tvorbu mlieka...

sabinazv
29. máj 2009

ciky, ja uz neberiem ani homepatika, myslim, ze mliecka je dost, len maly je niekedy lenivy tahat a tak davame aj flasu, ak sa uz tak paprci, ze sa nevie ukludnit...

lindul, my sme mali inu bebu, nie HA, ta bola lacnejsia.... preto maleho asi aj zapekalo... to sme boli kupit zo zufalstva v nedelu raz v hypermakrete, lebo som mala tu teplotu a maly bol hladny... vobec som nevedela co kupit a vedela som, ze v porodnici mu raz dali Bebu...

sabinazv
29. máj 2009

a my mame dnes presne mesiac, jeeeejda... zajtra bude ale oslava 😵

cikyta
29. máj 2009

Jáj Sabi,ja že máš málo mliečka,ked si sa na to pýtala.Sorry,nemám prehlad.Už nestíham uplne všetko čítať. 😅

anib
29. máj 2009

aj my sme mali vcera mesiac, ako to rychlo bezi, vsak? ok, uvidim, zvýšim aj ja pitný rezim, mozno to je tym... a mozno len mala velky apetit, ale asi 1 do zasoby kupim, a manzel je alergik

sabinazv
29. máj 2009

anib, ale to ti musi predpisat dokyna na recept, aby ste mali tu zlavu

sabinazv
29. máj 2009

baby, vy ste uz boli vsetky na ortopedii? teda tie, neskor rodiace 😎

cikyta
29. máj 2009

My máme nutrilon 1 (to je proti grckaniu-ale zapeká) No a potom je nutrilon comfort na lepšie kakanie proti zapekaniu.

Teraz nedávame zatial nič.

cikyta
29. máj 2009

Sabi.Už som objednaná na ortopediu.To sa ide v 6 týždni.

sabinazv
29. máj 2009

ja som sa chcela objednat, ale uz nemali volny termin...a mne povedali, ze do 6.t musime ist... tak ideme buduci tyzden na casenku 😒

lindula3
29. máj 2009

baby ja utekam mala sa zobudila ideme cvicit hlavu... ani nestihnem asi na vsetko reagovat:

ciky urcite je to aj v tom pitnom rezime, to je asi zaklad... rano odsajem po noci aj 90 ale vecer uz len ledva 40 a z toho by sa chudatko asi nenapapala...

no utekaaaaam je nejaka nervna, taha dudku o dusu...

cikyta
29. máj 2009

Inak viete o tom,že dieťa si vytiahne z cicky viac mliečka ako odsavačka? Bolo mi tak vysvetlene odborníčkou,že aj ked odsajem napr.50ml,v cicke je ešte v pohode dalších 50ml ak nie aj viac.(Aj ked pri odsavani si myslíme,že tam už nič nieje...tak je.)

sabinazv
29. máj 2009

hej ciky, ze babo si vytiahne o 60-70 % viac ako odsavacka...

sabinazv
29. máj 2009

no opustam vas aj ja... maly krici o ratu 😀

baska19
29. máj 2009

ahojte pridala som pár aktualnych fotiek inak nestiham tu pisat ale citam aspon po veceroch pravidelne ze co nove. My sa mame fajn spinkame pekne aj v noci, budime sa tak 2 krat na papanie o1 a o 4 a potom až rano okolo 7-8.

pikino
29. máj 2009

ahojky micky

ciky mne lekarka poradila ze z toho nutrilonu RA treba davat polovicnu davku. na krabici je ze na 150ml 5 lyzic tak ja som dala iba tri a v pohode. aj tak to ledva z tej flasky vysala.

lucka_nely
29. máj 2009

ahojte kocky, idem sa k vam pridat, mne sa nely narodila 26.4., zatial je to krasne babo, v noci sa mi budi 2x, ja aj dokrmujem, lebo z didy jej nestaci, mi papame tu bebu ha a som teda prekvapena ze na nete stoji 8eur, u nas v lekarni 11.45. nam dr predpisala zatial 4, na mesiac, takze ja doplacam len 5eur

pikino
29. máj 2009

baska my tiez spinkame takto. 🙂

my sme uz na bedierkach boli ked mala 4tt+3 objednala som sa v sukromnom centre, sice som platila 20 eur ale necakala som ani sekundu.

aine04
29. máj 2009

ahojte, ja vzdy pridem az ked dopisete a zacnete sa uz venovat drobcekom ☹ .
nas maly tiez dost grcka, niektore dni si "upusti" aj po kazdom kojeni, ale je to len malicko, takze sa nebojim ze by bol hladny. navyse pekne pribera, tak som zatial nehysacila, dufam ze nerobim chybu.ak odgrcne trochu viac, kludne ho nakojim aj o hodinku ak si pyta, len ta spotreba plienociek co kladiem pod neho mi uz zerie nervy...

ortopedia nas caka v pondelok, tak uvidime ako to dopadne, ale snad to bude v poriadku. najradsej by som ho uz nebalila nasiroko, je mu v tom teplo a potrebuje ovela vacsie bodynka ako je jeho skutocna velkost, kedze tam ma jednorazovu plienku, potom normalnu plienku a tie nohavicky.akurat vcera som este bezala do tesca dokupit bodiky, lebo su mu uz vsetky male, inak ak ste si vsimli, v tescu je akcia - 5 bodyniek za 210 Sk. pri tom grckani mame celkom peknu dennu spotrebu oblecenia 😅

petusko
autor
29. máj 2009

ahojte
ako sa to vola ten caj? benediktov ci ako? mne sa mlieko stratilo behom dna. este predvcerom sme kojili 3x za den a teraz uz len vecer a rano aj to je ho malo, musim mu dat este aspo 90 potom ☹
zacala som znova tie homeo papat a chcem aj ten caj skusit. nevzdam to ani za nic. aj ked mi stale tie bradavky praskaju, vydrzim.
ja dokrmujem bebou, petkovi som davala HA, Marcelimu davam obycajnu. zatial nam vyhovuje. ale aj tak by som bola radsej, keby sa mi vratilo mliecko ☹

pikino
29. máj 2009

petusko ja homam tiez teraz menej, lebo mala zasa saje ako dabel. stiahne oba ciciky aeste aj 60ml z flasky minimalne.

majka_dk
29. máj 2009

ahojte,
tak ja mam posledne dva dni naliate prsia skoro az po zem 😀 som rozmyslala, ze co som asi tak zjedla a uz ma to napadlo, som si kupila cukriky hroznoveho cukru, ktore sa maju jest 2-3 za den a ja som zozrala skoro polovicu sulku 😅
inak nemame nic nove len nas dnes nejak trapi brusko, sa nemozme vykakat, tak sme sa pomasirovali, pocvicili tak snad sa to pusti 😉

pikino
29. máj 2009

majka mozes porozdavat. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre