Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
4. okt 2009

v stredu ideme do poradne a mame doniest moc. podarilo sa vam nieco odchytit do tych sackov z lekarne? teda najma dievcatiek sa to tyka, bo chlapci s tym asi nemali problem.

sabinazv
4. okt 2009

nam este nekazali doniest moc... a to vy mate preco doniest?

nany100
4. okt 2009

misha, malá je krásavica...vysmiata, zlatíčko...mala by si tiež niečo poslať do tej súťaže...okaté alebo vysmiate bábo 🙂

baby vy už kašičkujete? aj tie čo kojíte? veď kaša je písaná ako tretí príkrm, po zelenine a ovocí...je najťažšie stráviteľná a brušká si na ňu musia zvykať...my o pár dní začíname, ale isto len so zeleninkou...a tak ako píše macik, nemliečna sa zarába do UM a mliečna do vody...

elaie prajeme skoré uzdravenie a menej šokov maminke 😨

sabi, myslíš, že je to mliečnymi výrobkami...aj my sme mali po tvarohu zelené, ale na iné nemá takú reakciu...daj vedieť ako dopadol test 😉 ...a výborne, tešíme sa na nový albumík 🙂

naša maličká sa naučila prikyvovať, pritakávať...ráno sa jej muž spýtal, či je pokakaná a ona velice kývala hlávkou a aj bola 😀

zuzik25
4. okt 2009

sabi, vraj kontrolne vysetrenie. no som zvjedaf co sa mi podari odchytit. 😀 mamca mi vravela ze sa to dakedy robilo tak ze sa cosi kvaplo na plienku a tak sa to zistovalo. ale to boli klasicke plienky bez chemie. teraz tieto jednorazovky, bohvie co v nich fsetko je.

aine04
4. okt 2009

caute kočky 😉
my sme boli vcera na svadbe - no boli ako boli - do tristrvte na desat. maleho sme nechali u nasich ale ten ked zistil ze sme sa vyparili tak spustil taku ruznicu ze strach. museli nam ho priviezt na Sachticky. este ked som si ho preberala na ruky v hoteli tak ho uplne triaslo. segra vravela ze v aute im tak rucal ze neverila ze to s hlasom vydrzi viac ako 5 minut. ale vydrzal. 25 minut.

zuzik tak emmka je sikulka. aj my uz sedkame, tak rozne kymacavo - ako pod parou 😀 .
ja uz asi idem vytiahnut najblizsie sportovy kocik, nam sa fusak nezmesti isto lebo nas kocik ma uzku vanicku. aj na dlzku je to LTT, ale tym ze je taky uzky tak by som v malom asi akurat klaustrofobiu vypestovala.
a ake su to presne tabletky co mas na vlasy? bo ja sa uz bojim ze ostanem nacisto plesata, mam asi tak tretinu svojich povodnych vlasov...

sabinazv
4. okt 2009
sabinazv
4. okt 2009

nany, od dokyny sa mi neozvali... a mali sa, ak by sa nieco naslo , tak vyskusam toto... citala som, ze sa ta alergia zvykne objavit takto z nicoho nic, aj ked predtym nebol problem... uvidim a vyskusam...

aine vitaj... my sme boli minuly tyzden na svadbe, ale drobec bol s nami... do 19.30 vydrzal 😎

nany100
4. okt 2009

sabi, supeeer...inak zatiaľ samí chlapi oslavovali polrôčik...a ninin maxim je riadny valibuk 😀

sabinazv
4. okt 2009

niee, mame aj Emku... doplnam priebezne... a niektore baby nemaju aktualne foto... a nedam do polrocneho albumu 2 mesacne babo 🙂

aine04
4. okt 2009

sabi a potom ste dali maleho buvat a ostali ste na zabave alebo ako? ja som po tych vystupoch uz neriskovala ze sa zobudi pri niekom inom, hoci sme mali zajednanu izbu na hoteli...

jajaaaaj my mame pol rocika az o mesiac ☹

sabinazv
4. okt 2009

nie aine, my sme pekne sli domov s drobcom... aj sme to tak mali v plane... ale som myslela, ze v kociku pospinka a ostaneme dlhsie, ale nechcel ani za svet v kociku spat 🙂

aine04
4. okt 2009

tak ste sa tiez "vyzabavali". ved ja som tiez v podstate ratala ze to bude problem a moje ocakavania sa naplnili. nastastie aj nevesta so zenichom boli strasne zlati a chapavi, nik sa neurazal ze ideme domov. nabalili nas svadobnou vysluzkou a bolo, akurat ma trosicku mrzelo ze som nebola pri svojej najlepsej kamoske ked sa vydavala. ale tak samozrejme s babom to neslo.

zanulienka
4. okt 2009

caute baby,prajem krasnu nedelu 🙂 .

zuzik25
4. okt 2009

aine, Pantehnol sa volaju tie tabletky na vlasy.

no my ideme na svadbu v novembri a tiez to budem musiet nejak poriesit, len este neviem ako.

romanakatka
4. okt 2009

ahojte, tak tie tabletky si musím kúpiť aj ja, lebo to je fakt hrúza, mne vlasy odchádzajú normálne v chumáčoch 😲
a svadbu sme absolvovali v 3 mesiacoch... vlastne dve... a obe super 😵 no asi to bolo lepšie keď bol menší... on sa už riadne pýta na ruky ku mne keď je napr. u starkej 🙂 ale aj tak chodíme spávať sem-tam aj tam, aby si zvykal od mala a nemal s tým neskôr problém... keď sme u starkej tak nad ránom o tej piatej keď ho nakojím odnesiem ho k nim do postele a budí sa u nich a ja si aspoň trošku pospinkám 😉

beadz
4. okt 2009

ahojte.
co robkate ? ja cakam kamosku, ma prist na kavu. a obaja chlapi mi momentalne spinkaju. niezeby som si lahla aj ja...
a tie tablety idem aj ja kupit. ja uz skoro nemam ziadne vlasy a co je horsie, tak sa mi este aj lupiny urobili. nechapem, lebo nikdy som s tym nemala problem a teraz az tak, ze taku suchu pokozku mam na hlave ze mi vypadavaju vlasy rovno aj s chrastami a predpokladam ze aj s korienkami 🙄 😀
z tohoto sa uz asi nedostanem... a o zuboch ani nehovorim. nemyslela som si ze pred styridsiatkou budem mat poharovu klapacku.

ni.kolet
4. okt 2009

Ahojte. Dávali ste niektorá už paradajku a vlastne od kedy sa môže?

cikyta
4. okt 2009

Ahojte.Niky-vraj paradajky,zeler,orechy atd...by sa malo papať až po roku.
Ale su maminky,čo urobia paradajkovu polievočku aj skôr a nič sa nestane.To je tak zo všetkým.Ale čo viem,by sa teda nemala ešte paradajka papať.

beadz
4. okt 2009

niki, ja viem tiez tak ze az po roku, a tiez si myslim ze je to indi-vindi, ale ja dam az neskor. inak tu je nieco o tom : http://kattom.blogspot.com/2008/03/deti-detiky-...

ni.kolet
4. okt 2009

No ja som nakupovala príkrmy čo sa môžu od 4 mesiacov a kúpila som aj paradajky. Tiež som požula, že až od roka, no potom čo to predávajú, že od 4 mesiacov?! No a včera som dala malému prvýkrát banán, že je to naj fajnota a on to normálne nechcel a dokonca ani z jablkom, ktoré zachraňuje skoro všetko. Jabĺčka sú uňho numero uno. 🙂

jankaaa
4. okt 2009

ahojte babulky chcem sa vas spytat malemu sa nieco vyhodilo na licku take cervene suche vyzera to ako nejaky lisaj alebo ja neviem co to moze byt....zacala som mu davat mrkvicku....ale nezda sa mi zeby to mohlo byt z toho...svagrinka mi hovorila ze to uz mal skor...ja som si to nejak nevsimla..neviem co mu mam nato dat..neviete mi poradit?alebo radsej mam zajst k lekarke?

adya01
4. okt 2009

Ahojte, tak my sa ideme pochvalit, v piatok sme mali polrok a obidve noci vecer zaspal o 8 a vstaval rano o 7. Dufam, ze je to uz natrvalo. Uz ani do toho matraca nekope a pekne spinka chrustik moj. A neviem cim to je, ale zacal aj menej papat. Doteraz papaval 6x a posledne dva dni len 5x denne a uz ani caju moc nepije, tak max. 200ml. No uvidime.

Nikolet: my sme skusali kupovany prikrm kde bol aj zeler a nic sa nestalo. Zeler je pritom vraj velky alergen. Ale myslim, ze ked sa nieco dava po troske tak by to uskodit nemalo. Treba skusit, mozno mu tie paradajky nespravia nic, mozno sa vyhadze a uz mu ich davat nebudes...

jankaaa: kubko to z casu na cas mava tiez - len na pravom licku, davam kalciovu mast a zmizne to po 2-3 dnoch a ked mu to nemastim tak sa mu to po tyzdni strati

jankaaa
4. okt 2009

adya dakujem....

a som vam zabudla povedat babenky uz mame aj druhy zubok vonku 🙂

jankaaa
4. okt 2009

adya maly ti uz hopka sam? kedy zacal?

adya01
4. okt 2009

jankaaa asi len tyzden dozadu, najskor sa len strasne tahal dopredu a teraz uz ked ho necham na strede postele tak uz vydrzi, ale nie dlho, este pada nastrany. My to mame opacne 🙂 este sa ani raz nepretocil z chrbatika na brusko - ma velku a tazku ritku... ale uz sa snazi plazit a sediet.

dok. povedala, ze je to ok, ze vidi, ze sa snazi, ze to pride, ze niekedy deti preskocia niektoru etapu a objavia ju neskor... Kamoskina mala vobec nelozila, len sa v 9 mesiaci postavila a zacala chodit 🙂 kazde deco je ine

miavin
4. okt 2009

ahoooojte
tak sa hlásim - šťastne sme dorazili domov - konečne. Cesta tam - hrúúúúza, naspäť som to odšoférovala celé - manžel bol pri malom vzadu - no bolo to lepšie.
ako sa máte??? čo tu nové????

macikjm
4. okt 2009

ahojte...
mia...vitaj...som rada, ze ste stastne doma...ako bolo???mimo cesty...

misha666
4. okt 2009

ahojte kocky... mne dokyna povedala ze mozem kludne davat paradajku, tak som jej vcera trosku dala ,moc jej nechutila...inak dnes som jej dala ozuzlat chlebik...celkom chutil, len potom ho vygrackala, bo moj oco sa s nou blaznil, 🙂 Emmka este sama nehopka...lebo ona je vkuse v lehatku tak je zvyknuta sa opierat... dnes uz na brusku cuvala ..podvihla zadok a cuvla, a zase...skoro spadla z postele...a v chodaku sa uz dostane vsade, ale je tam max 15min denne , aj to pred spinkanim .. ked na nu zavolam tak hned ku mne s rehotom pribehne 😀 a uz velmi malo place, fakt len ked je strasne unavena vecer, inak cez den skoro vobec, iba ked idemem vonku a davame ciapku, sokonca uz aj pri obliekani zacala spolupracovat, pekne dava rucku do rukava 🙂

nany100
5. okt 2009

ahojte maminky...dnes nikde nikoho ☹
aspoň som pridala fotky z výletu 😉

skorvankova
5. okt 2009

nany, ako ti spinkava teraz malicka po homeo?
Mne maly znova zle kje skoro stale hore ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre