Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

krpcek
13. okt 2009

a este sa musim pochvalit - dnes sme boli hore v noci len dva krat. 😀

bambina
13. okt 2009

mishi, krpcek aj ja chceeeeeeeeem. co im davate vecer jest? 🙂

sabinazv
13. okt 2009

aj my sme boli 2x, alebo 3? mne to pride aj tak casto 🙂

bambina
13. okt 2009

sabi, my ked sme 3x tak to povazujem za super noc. teraz vacsinou 4 az 5x

sabinazv
13. okt 2009

a od kolkej do kolkej spite? u nas od 19 do polnoci je super, to spi vacsinou vkuse, a potom kazde 2 hodky, niekedy aj 3 potiahne...ale o tej 6 h (plus minus polhodina) je uz uplne vyspaty... a ja uplne nevyspata 😎

bambina
13. okt 2009

podobne ako u vas. o 19.00h kupeme a papame o 20.00 spi. vacsinou do polnoci super a potom kazde 2 hodiny. ked je ta horsia noc tak sa prvy krat zobudi aj pred polnocou, medzi 22.00 a 23.00h. dnes sme hore od 6.00, uz spala svojich 30min a v jednom kuse zije. a ja prezivam 😉

bambina
13. okt 2009

a neviem uz kto sa pytal, ale kvici neurekom. tiez neviem co si myslia susedia. niekedy sa bojim aby z toho nezachripla

aine04
13. okt 2009

ahojte kocky 😉
nam uz tiez vajce zacina byt male, ale ako sa to da riesit? tieto vacsie autosedacky su uz len pre deticky co sedia, nie? mtusko sam sedi tak par sekund a potom koprrrrc.... tak ho este nechcem davat na cesty do uplneho sedu. alebo su aj polohovatelne sedacky? 😕

bambi, tolko by sa ti uz malicka nemala budit, to chce zakazdym papkat? my sme zvycajne v noci hore okolo druhej a potom az nadranom okolo piatej-siestej...

sabinazv
13. okt 2009

aj moj junak prave spi... uvidime do kedy... takto rano zvykne taku hodinku pospat... poobede chcem ist konecne s nim vonku, ale riadny fujak... asi aj fusak vytiahnem...

sabinazv
13. okt 2009

aine serus, su aj polohovatelne... no ale ked ho priputas, tak sa neprekotula, ci?
ja by som chcela taku autosedacku, aby som ho dala stale v protismere jazdy, je to ovela bezpecnejsie... vraj su aj take, len neviem ako sa to da poriesit... hm...

aine04
13. okt 2009

no nemal by sa prekotulat ale myslim ze je to stale dost vela zataz na chrbatik. my na vikend cestujeme tak 1hod a 20 min. a to sa mi zda dlho aby cely cas sedel

bambina
13. okt 2009

aine, lepsie mi spinkala ked bola mensia. teraz je to vraj preto, lebo sa chce pritulit. ale ona stale papka ked sa zobudi. vraj to moze byt aj horsie. no som zvedava.

aine04
13. okt 2009

este sa chcem spytat: dr. na poslednom sone klbikov nam povedal ze uz ho mozeme podporovat v lezeni. to je prosim vas co - to podporovat. davam ho na brusko a pod chdidielka mu dam ruku nech sa trosku odtlaca ale je na to aj nejaky konkretny cvik?

aine04
13. okt 2009

boze ja pisem ako hotentot, takto blba bezdratova klavesnica mi vynechava pismenka a ja si to nevsimnem, tak ma prosim ospravedlnte

sabinazv
13. okt 2009

no a keby sa dala ta sedacka naklonit... vies tak, ze by bol ako vo vajci, tak to by bolo fajn... len neviem ako sa s takou vacsou sedackou da manipulovat...

hm, neviem ako sa podporuje v lezeni standardne, ale my ho podporujeme tak, ze on pasie koniky, ja mu trosku pomozem a da si nozicky pod seba... jeho otec mu to predvadza po zemi, ze ako by to malo vyzerat a tak nacvicujeme a mame z toho ohromnu srandu 😀

aine04
13. okt 2009

to je dobry napad - pozitivny priklad 😀
dnes ked pride muz z roboty tak zavelim: na zem a plazit sa! 😀 😀

macikjm
13. okt 2009

ahojte....
tica...ja som tiez nevedela zmensovat foto...ale baby mi tu poradili a teraz to robim takto:
kliknem na fotku pravym tlacitkom a zobrazi sa ti ponuka...potom dam UPRAVIT...otvori sa foto v programe- MALOVANIi- potom na liste kliknem ZOBRAZIT- potom LUPA- potom VLASTNÍ- potom kliknem na 100 % takto to dam cez SUBOR -ULOŽIT JAKO a ukladam si to na plochu aby som to mala poruke a takto su fotky mensie a daju sa pridat...ale robia to baby aj inak...ja tato..

dufam ze som to vysvetlila dobre...vyzera to zlozito, ale nie je... 😉 tak nech sa ti to podari...tesim sa na foto... 😉

inak do cikulky sa urcite indulona nema davat...a tak ako pise Miska ani krem proti zapareninam nic nic...

ciky...aka to telepatia... 😀 😀 pridali sme po 2 foto a obe s rovnakym nametom...moja ma akoze mikulassku ciapku...to je obal z plachty co sme kupili a tak sme sa potom salili s ninkou.... 😀 😀
a druha ako obe papaju mrkvicku...no sranda...ja som vcera varila vyzivku pre ninku na papkacske casy...tak sme jej dali trolilinku ochutnat... 😀
no...zdravime setricku... 😀 😀

aine04
13. okt 2009

inak aku hracku maju teraz vase drobce najradsej? nikdy sa v obchode neviem rozhodnut. chcem nieco co by ho aj bavilo, ale aby ho to aj nieco ucilo.... lenze nova hracka je vzdy mimo pozornost ked sa zjavi varecha... to je pre maleho teraz div sveta. a este plastova flasa od vody. ak je v nej este nahodou aj trochu vody... no aka krasa!

sabinazv
13. okt 2009

aine, minule som pisala, ze v tescu ake vybrakovane hracky.. tiez mame dilemu mu kupit nieco... a aj ked ma nejaku hracku v ruke tak s nou tak strasne trieska a mava, ze sa pravidelne udrie do hlavy a potom reeev 😅
Ale rad sa hra s farebnymi letakmi - cita, alebo taku sustavu tasku (aj tesco moze byt) ma rad, a rad sa hra s ciapkou... obzera snurky - to ho bavi... a tiez cumel, ten zvykne dlllho skumat uz davno 🙂

sabinazv
13. okt 2009

macik uz aj vy ste jedli mrkvu? no toto... my ideme na vec zajtra alebo vo stvrtok 😎

aine04
13. okt 2009

fiha sabi, drzim palce nech mrkvicka chuti 🙂
my mame dnes na obed kuriatko s brokolicou. a idem dnes hadam skusit kupit nejaku novu kasu. vcera mi z tejto co mame znova grckal.... ☹

sabinazv
13. okt 2009

a kedy davas kasu, na noc?

aine04
13. okt 2009

nie, ako taky neskory olovrant. okolo dvanastej obed, okolo tretej mliecko, okolo siestej kasa a este papa na spanie okolo pol deviatej mliecko. ale davam jej len trosku a stale dokrmim mlieckom. obedik sa uz snazim mlieckom nedokrmovat.

cikyta
13. okt 2009

Ahojte.Už som skusila zeleninku+ovocie+mäsko a zdá sa mi,že chce menej moje mliečko.Je dlho zasýtená.Ale vizerá byť spokojná.Aj kaky su OK,ale my stále papáme probiotiká,tak asi aj preto.Vidím,že občas potlačí,ked kaká (čo pri čiste dojčení nerobila)ale je to OK.
Chcela som ísť dnes kupiť nejakú papu s králičkom,morč.mäskom atd...,lebo doma máme len kuracinku.Ale ked otvorím okno,ide ma vyfuknuť.No veru dážd mi nevadí,ale ten vietor mi prefukne Sisu cez ušká a to nejdem riskovať...Tak sme celý den doma,ako v base ☹

sabinazv
13. okt 2009

ale mlieko papa MM hej? a kasu robis nemliecnu ?

bambina
13. okt 2009

vy uz vsetky krmite????

aine04
13. okt 2009

ciky ahoj, no napodobne, tiez som chcrla ist von ale asi nebudem riskovat uska...

sabi ano, stale len kojim, a kasu mu davam taku instantnu v ktorej uz je mliecko... zeby to robilo sarapatu?

bambi, my uz mesiac, odporucili mi to dve pediatricky tak sme isli na to.

sabinazv
13. okt 2009

bambi, my este nie... zajtra ideme zacat... ja by som vydrzala aj do toho 6.mesiaca, ale kvoli kakaniu dame skor... sice uz kako nie je zelene, skor do zlta, ale uz citim, ze je maly na to pripraveny...
Ozaj, bio gaia nam dosla... ciky, vy to davate dlhodobo?

sabinazv
13. okt 2009

aine neviem... mozno ano, neda sa ti odsat tvoje mlieko, zeby si mu robila kase s nim?

aine04
13. okt 2009

ved to ze neda, ja som s tym vzdy mala problem. no uvidime ze co spravi ina kasa. mozno v tejto mu nieco nesadlo, lebo inak babatka bezne piju aj UM aj MM a nie je s tym taky problem. predsa... uz je dost velky. ked mu dam trocha roztlaceneho bananika tak negrcka. no uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre