Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
11. jún 2009

ahojte dievcata,

bea, ja objednavam fotky tiez cez fotolab... happy foto ma vyssi poplatok za spracovanie objednavky, alebo postovne, uz neviem... viem ,ze raz som v akcii nieco objednavala a nakoniec po vsetkych poplatkoch to taka akcia nebola... a kolko casu som zabila s tym 🙄

teraz poobede, az podvecer som chcela ist s malym vonku, lebo bol hic,no a teraz je burka na spadnutie... takze nic... a tiez vlacim kocar po schodoch - tak si rozmyslim, ci pojdem na 5 min. alebo nie 😎

moj maly dnes cez den dost spi teda... som si celkom stihla porobit dnes 😉

sabinazv
11. jún 2009

ciky, no to ma mrzi... a balili ste doteraz?

my tiez mame masirovat chodidla... ale jemu sa to paci... vam to ako kazali?

pikino
11. jún 2009

ciky to je smola. sa ti necudujem. nasej malej musim masirovat krk a tiez mi pritom tak srdceryvne place. musis
sa zatat inak to nepojde. 😒 hlavu hore. 😉

pikino
11. jún 2009

nasa robi gaaa a guuuuu a aaaaaaaaaaaaa 😀

uz ju volam ze gagu. 😀

sabinazv
11. jún 2009

piky, aj nas ovlada tuto rec 😀

to je take strasne zlate, ked gaga... ze sme aj kameru zakupili (co ja strasne neznasam ked ma tocia), aby sme mali pamiatku aj zvukovu 😉

lindula3
11. jún 2009

bei to jako sprchovat pred kazdym odsavanim? nie to som neskusala... ale myslim ze mne uz nepomoze nic, ja uz som sa s tym zmierila ze to jak to je...

ja som prisla na to ze mam malo mlieka v nemocnici, kde mi malu vazili pred a po kojeni, bola to slabota a malo mi priberala, porodnu vahu sme dosiahli az po 3 tyzdnoch...

my uz si tiez prbleme je to zlate... a stale je spotena na chrbatiku ked lezi, ona stale kope nohami a rozhadzuje rukami a vlasy ma uplne mokre🙂 nejaka je aktivna

my mame kazdy den navstevu, este aj zajtra... uz som celkom unavena...

sabinazv
11. jún 2009

linudul, malo mlieka som v porodnici mala aj ja... mne sa to spustilo az ked sme prisli domov... a to tak, ze som z toho dostala teploty... lebo mlieko v nich bolo a hojne, ale neslo von a zacalo sa vstrebavat... ale ked som spravila masaz a "vytriasla" ich v predklone, nahriala ich horucou plienkou, pripadne pod horucou sprchou tak to slo... potom som to uz nemusela vobec robit ...

lindula3
11. jún 2009

sabi to ked som si predstavila ako by som si ich triasla v predklone tak som sa dobre pobavila

sabinazv
11. jún 2009

nuz, velmi sexi to nebolo 😀

ale v tej chvili som to musela brat racionalne a dostat to von... som sa strasne bala, ze skoncim v nemocke....

cikyta
11. jún 2009

Hej.Balili sme naširoko.No asi slabo.Teraz mám s 2 plienkami.
No a tie šlachy v členkoch jej mám ťahať až kým nebude vrieskať mojko....lenže čo ked neodhadnem silu a zlomím jej to? ☹

sabinazv
11. jún 2009

fuh, tak to nezavidim... a v tomto teple...to budes musiet vacsie veci obliekat, aby sa jej tam prdelka zmestila s 2 plienami...

my masirujeme len chodidielka... ze su tuhe, tak to je len taky relax oproti tomu vasmu 😒

cikyta
11. jún 2009

No ved aj to Sabi,že v tomto teple s pamperskou,2 bavlnenými plienkami a ortop.gate. 😝 Uf 😝

No aj tak ma trápia hlavne tie chodidielka.
Normálne som išla z ortopedie tak,že oči zaliate slzami,ani som sa poriadne nepozerala,ked som prechádzala cez cestu a teraz mi došlo,že som zabudla ísť do lekárne!!!!!!!!!Hlavne , že som si popísala zoznam,čo mi treba kupiť. 😒

sabinazv
11. jún 2009

a nemohli by ste nosit tieto? http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?cP...
... nemam s tym skusenost, len som u nas na ortopedii videla reklamu...

pocuj ciky a tu fialovu vodicku si ako aplikovala do pusy? mame aj my taku slabsiu zabku, tak mu to niekedy chcem dat, ale neviem ako... to sa aj ma riedit? lebo na tu mini flasticku sa nezmestil ani ziadny pokec...

cikyta
11. jún 2009

Dík Sabi.Preberiem to s mužom ked príde.Pozrieme spolu tie gaťule.

Namočila som si do tej flašky "nuchtítko" do ucha a s tým som jej potierala pusku. 🙂

sabinazv
11. jún 2009

ok, kuknite... aha aj vlastnu stranku maju gatuse http://www.nohavickysendy.sk/?post=560 😉

dikes, tak ho niekedy "nafarbim" 🙂

zuzik25
11. jún 2009

bei, to mas asi len taky pocit ze stracas mlieko, v 3 mesiaci je zas ten rastovy spurt a vela mamiciek ma pocit ze uz prestava mat dostatok mlieka. na to ma upozornila detska dokyna ze aby som sa nezlakla. ja si uz pre istotu davam aj homeo, lebo mala by cez den chcela papat aj kazde 2 hodky.

inac dnes od 12:00 nespala co je nezvyk, az teraz zaspava aj to sme ju unavili kupanim a masazou + cistenie usiek, ale tie uz od unavy nevnimala.

ciky, juuj drzte sa. nasa Emmka mala po porode prave chodidlo vytocene, ale nastastie to bol len stuhnuty sval od toho ako mala ulozenu nozku v brusku. pri kazdom prebalovani som jej do masirovala a natahovala a uz to ma pekne.

a aj my uz brbleme ze aguuu, gaa gaa, egege, eeej a uaaaa a dnes zachitila pismeno č, takze slova s č su pre nu strasne zaujomave. usmevy hadze jedna radost aj pri papani. no na zozratie je. 😀

beadz
11. jún 2009

ciky, moja, drzte sa. musis to brat tak ze teraz sa budes trapit a potom to bude dobre. ja to tiez tak beriem ked s nim cvicim vojta. na zaciatku som plakala s nim, ale casom sme si uz zvykli. neboj. bude to dobre.
zuzik, a ake homea beries ? to su nejake na lepsiu tvorbu mliecka ?

zanulienka
11. jún 2009

ciky-ved ona sa ten plac nebude pamatat,mysli na buducnost,aby vedela pekne chodit.

macikjm
11. jún 2009

ahojte...ciky...aj my balime s dvomi bavlnenymi plienkami...to paperska a dve plienky...moja to znasa kedy ako, ale ked je bez plienok tak je prestastna...a cvicime s nozickami kvoli klbikom...no nie to, co mas ty robit...drzim palce...a zvladnete to...povedz si, ze to robis pre jej dobro...

aj nasa bubula gagre...tiez akovase slniecka a este ma take svoje...a puuu...je nadherna a smeje sa ako mickey mouse...fakt zazrak nas nadherny...

lindi nam v porodke vzdy prizvukovali, ze najlepsia odsavacka je babo...a ze mame casto prikladat k prsniku...ale je to aj individualne... 😖

elfi1
11. jún 2009

jaaj ciky, drzim palce, aby si to zvladla. aspon ti to tam ukazali akoto mas robit? ja som presvedcena, ze tu silu odhadnes, tak aby si jej neublizila.
mozno, keby tak mal nejaky maser skusenosti s masazami takychto babatiek a troska nazaciatku pomohol

inak manzel by chcel ist na kurz k jednej pani z ciech, co bola kedysi detskou sestrou tusim a ze teraz masiruje babatka - namiesto vojtovky. ze je presvedcena, ze deticky pri tom dost trpia ... Ze ona im takto dost pomaha. a bolo by to super, pomahat takto detickam - nielen masirovat dospelych

lindula3
11. jún 2009

ciky drzime palceky aj my...

macik ja uz som prikladanie vzdala... to hovoria vsetci, prikladat, prikladat, my sme mali problem sa prisat od zaciatku, mali sme zltacku, mala bola strasne spava, myslim ze aj tym sa to pokaslalo lebo sme sa s tym trapili skoro mesiac a najmudrejsie su mamicky ktorym sa leje mlieko sirinou, toto ma vie vzdy nasrat, hlavne ked mi niekto povie ake je to dolezite, ako keby som to ja nevedla alebo nechcela jej dat, no proste ked raz toho mlieka nie je tak ho nie je🙂 a mozes sa aj po....

elfi1
11. jún 2009

lindu - mne sa mliecko leje (alebo lialo) sirinou a veruze som sa zas narevala kvoli tomu. maly vrieskal, lebo to nezvladal a ja zas s nim, ze potom nepapal dobre. ale nastastie priberal statocne a troska sme tvorbu znizili. teraz vsak dost casto odmieta pravy prsnik (asi z neho stale velmi rychlo a vela tecie).
proste kazda mame volaco.
ja to velmi dobre chapem, ze popri tolkych inych starostiach je tazke byt trpezlivy a prikladat a prikladat. alebo zas byt trpezlivy a cakat kym sa babo nauci zvladat silny tok. Niekedy to maminka proste vzda. hlavne je, ze svoje drobotinky lubime nadovsetko

macikjm
11. jún 2009

no asi tak lindi...niekomu sa to nepodari...moja je zase velky ciciak...mozno aj preto, ze sa narodila velka, mala 4150g.
ja som sa bala, ci sa to nam podari, lebo mam bradavky take nic moc...ale malicka saje odusu...niekedy sa na nich zlosti, ale cicia.....tak nech cicia... 😵

lindula3
11. jún 2009

ale baby hlavne ze mame zdrave deturence ne? ci uz s kojenim alebo bez🙂

beadz
11. jún 2009

kocky, dobru noc. idem sa pokusit ho nejako uspat. vidim to na pernu noc ☹

zanulienka
11. jún 2009

ja som ten isty pripad ako lindu.zbytocne som prikladala aj kazdu polhodinku-proste nic,je to aj v genoch

lindula3
11. jún 2009

zanu my krkavcie matky🙂))))

inac ja mam doma 4 sacky tej senovky, tak to musim dorazit ne?🙂 mne ti to ale celkom chuti, dnes som vypila uz pol litra, pripomina mi to caj na nachladnutie🙂)))

zanulienka
12. jún 2009

lindu-no ja to este vyskusam pit,ale asi spravim slabsi,aj ked pochybujem,ze mi to bude chutit.ja som v takychto veciach veeelmi fajnova 😅

lindula3
12. jún 2009

ja uz to dopijem len tak, nech to nevyjde v nic🙂 ale sak to vobec nezabera... a to naraz pijem vineu, caj na kojenie, meltu a este aj to "seno" a nist... ja som velmi dobry priklad toho ze tie "babske recepty" na mna neplatia🙂

zanulienka
12. jún 2009

lindu-mne hovorila ta zena,ze az po 3-4 dnoch zbadam vysledok,takze nezufaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre