Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
12. feb 2010

no to som chcela aj ja vediet. ale co baby rozoberali tak to nie je zdanitelny prijem takze sa to nezaratava do danoveho priznania.

nany100
12. feb 2010

ahojte, naša mzdárka chcela len tú vyplnenú žiadosť o zúčtovanie, žiadne potvrdenia nepýtali 😉

inak babule, plačkajú vám deti pri zaspávaní? Naša niekedy rumádzga viac niekedy menej, ale bez toho sa to nezaobíde posledné dva týždne, čo zaspávame bez didíka...som z toho nešťastná, niekedy to trvá len 5 min. a je to skôr také stonanie, ale napr. teraz to trvalo pol hodinu a ja sa z toho nemôžem spamätať...ako keby som jej ubližovala, strašne narieka...nechcem sa vrátiť k dudkaniu pri zaspávaní, na to sme si už odvtedy veľa preskákali, ale neviem či to nechať tak alebo to riešiť, ale ako? Na rukách dostáva tiež amok a odhadzuje mi ich aj, keď sa ju snažím hladkať...tak len ležím vedľa nej a počúvam to ☹

pikino
12. feb 2010

no moja zacala revat tento tyzden predtym to bola pohoda ale teraz sa nejako pokazila ani za nic lahnut a reve ako pavian aj teraz zaspala posediacky som ju prekotila dozadu a chrni dalej. 😝

zanulienka
12. feb 2010

nany-ke mna sa zvykavala zobudit elaia v noci a velmi plakala,nedalo sa ju nijako utisit a nedajboze,aby som sa jej dotkla ,chytila hysteriu,tiez som len lezala vedla nej a niekedy som spievala a ona potom prestala.asi len aby som uz prestala spievat 😅

nany100
12. feb 2010

ja len dúfam, že z toho vyrastie čoskoro, lebo asi ošediviem z toho plaču ☹ ...zanu, môj spev akosi v tom vresku zaniká 😒 ...už susedia sociálku zavolajú, že ju tu týram ☹ ...v noci to už nemám silu počúvať, tak keď to trvá dlhšie ako 5 min., tak dám didík, napije sa, dám naspäť do postieľky a je už väčšinou ticho...ale nechem to takto robiť pred zaspávaním, lebo si zase zvykne, že dostáva cicík

zanulienka
12. feb 2010

daj cajik,nechce?alebo vodu

zanulienka
12. feb 2010

mne je jedno ci to pocuju susedia,vedla nas byvaju cernosi co maju dvojicky 3.r a jeden z nich vkuse reve rano okolo 5 hodine,ale kazdy den a tak nahlas.nechapem,ze s nim nic neurobia,ved to je uz velky chlapec.

sabinazv
12. feb 2010

ahojte, ja len tak narychlo idem zareagovat,

nany, nase zaspavanie vtedy raz v pondelok, co som sem pisala, ze sa citim hrozne, po tom ako maly hodinu plakal, chcel vstavat, sediet a tak... tak ja ho uspavam na prse... viem, ze to nie je podla tych zasad, ale som si povedala kaslat na ne... som spokojna ja aj on... zaspi mi pri dudkani bud na rukach, alebo na posteli a prelozim ho do postielky, kde spi dalej... potom sa v noci zobudi ako kedy 1,2 alebo 3x, ale niekedy si len hlada polohu, ak to trva dlho, tak mu dam troch napit a spi dalej...
Ja som sa po tom pondelku citila naozaj hrozne... v utorok ked som to akoze mala zopakovat a maly zacal tak strasne plakat, tak som to vzdala... on potom stal ako v autobuse 2 hodiny v postielke 😅 a nasledne na to do 5 s zaspal na prse a spal pokojne dalej...
Viem, ze mozno u vas to takto nepojde, kazde babo je fakt ine... mozno iny sposob budes musiet zvolit, len ja pisem ako to robim ja a ako nam to funguje... nie je to prespata cela noc, ale ani nic strasne...
A teda maly musi byt uz vecer unaveny... tiez niekedy vyda ze 1 dlhsi spanok, alebo 2 kratsie, ale ten druhy ak je dlhsie ako do 16.h, tak potom zaspava pred 22.h... cize sa to snazim korigovat, ako to ide...

a AE, moj chlop mal tiez ekzemisko... hrozny... a vyliecili ho homeopatika... ale nie take, ze precitam si na nete, ze niekomu pomohlo toto... bol u poriadnej homeopatky, ktora mu predpisala jeho osobnostny profilovy liek a asi do tyzdna ekzem zmizol a nema ho doteraz... ak sa nahodou objavi na jednom mieste, tak si da tych homeo kym nezmizne a je fit... cize ziadne kortikoidy,maste,nic... a naozaj on to mal brutus...

sabinazv
12. feb 2010

a v nakupnom kosiku tiez obcas drobca vozime... ma ohromny zazitok z toho a vykrikuje na cely obchod 😎

nany100
12. feb 2010

sabi, ja som tiež na pokraji síl, aby som sa udržala...nerobí mi problém dať jej znova prso pri zaspávaní, ale obávam sa, aby sme sa nevrátili do toho, že bude celú noc na mne prilepená ako kliešť a ja sa nebudem môcť ani otočiť a ona 4x za hodinu bude plakať ako to teraz robí malá Silvinka...to bolo na mašľu a konečne sa mi ako tak aj chrbtica vrátila do normálu...to že neprespí celú noc, mi neva...aj tak sme 3-4x hore...ale rada by som to udržala v tých koľajách, že nadojčí sa, zaspí a spí ďalej aspoň 3 hodiny...dnes v noci to fungovalo, dokonca keď sa napapala ešte nespala, dala som ju tichúčko do postieľky a očila asi 5 min., potom sa otočila nabok a zaspala...tak neviem, či sa nechať zlomiť, lebo druhýkrát by som už to odúčanie nezniesla...uvidíme večer 😖

pikino
12. feb 2010

zanu m yked sme byvali este v meste tak sme mali nad nami tiez takychto susedov mali 5rocneho chlapca a ten ked nieco nedostal tak take hysaky ze ho bolo pocut po celom meste. a ked ho uspavali tak aj tri hodiny reval
ale ti jeho rodicia boli divny s nikym sa nebavili ani nezdravili ale za to pocuvat ich hadky to stalo za to. 😝

na maju krpanu uz ani prso nezabera akonahle ju poozim do postieky je zle. a teraz uz spi dve hodiny ale bola som ju kuknut a chrni krizom zec postielku a nohy jej trcia z mrezi.

bambina
12. feb 2010

sabi, vdaka. presne to som chcela pocut o homeo. uvidim ako sa to vyvinie ak to bude pretrvavat urcite vyhladam homeopata.

v nakupnom voziku bola Simonka raz a velmi sa jej pacilo. inak casto v obchode chce na ruky, nechce byt v kociari asi je jej tam horuco ked je teraz v zime naobliekana.

a zaspavame vecer s cicikom a aj pocas noci ponuknem. zvykla som si a mala hoci sa zobudi neplace, napije sa a spi dalej. ziadne prechadzanie, hranie sa v noci alebo nieco podobne. verim, ze z toho vyrastie, alebo ked to zacne byt neunosne budem to riesit. viem, ze teraz jej idu tie zuby, tak som rada, ze to celkom dobre znasa

pikino
12. feb 2010

nasa tiez bola vo voziku raz ale ona tam nevie sediet sa stale suchala dopredu. 😀

bambina
12. feb 2010

zacalo snezit, ideme sa trochu prejst a na chvilu k svokre. nechcem byt zasa cely den sama. pekny piatok

giuli
12. feb 2010

ahojte babuľky...nám konečne vyliezol 4ý zúbok,takže už je na svete prvý spodný ..bambi...tak ako píše pikino..ak si neprekročila 4027eur za rok....ak nie...potrebuješ papier na ročn.zúčtovanie od tvojho zamestnávateľa +potvrdenie zo Soc.poisťovne a do žiadosti roč.zúčtovania tvojho mm napísať tieto dve sumy...súčet týchto súm nesmie prekročiť tých spomínaných 4027eur...rodičovský príspevok sa do roč.zúčtovania nezahŕňa,pretože je to soc.dávka 😵

pikino
12. feb 2010

a este ak ste neprekrocili tuto sumu sa vam oplati podat danove priznanie lebo vam vratia penaaazky.
tam ide iba vas zdanitelny prijem bez materskej.

som sa na to dnes pytala v mojej robote. uz za mna aj vypisali ziadost a ak som nemala iny prijem ako v mojej robote nepotrebujem ziadne ine doklady. tak si zistite kolko ste zarobili minuly rok.

miavin
12. feb 2010

misha - no presne ako píšeš - aj my papáme zo zeme - nasypem mu chrumky do misky, ktorú hneď vysype po podlahe a to je najlepšia bašta....
zanu - prajeme všetko naj naj naj Elaie k 10 mesiačikom - šikovnica jedna.... teraz som sa bavila s manželom, že ako telepaticky sme si dohodli pôrod my dve, tak to okomentoval, že asi pôjdeme na dovolenku do španielska 😀 😀 😀

petusko
autor
12. feb 2010

ahojte, ja len tak v rychlosti...deti su ako tak zdrave, zato ja som to lapla poriadne teraz 🙄 som takato chora nebola hadam dva roky 🙄
necitala som vas, ale dufam, ze samate fajn vsetci 🙂 Macelkovi sa tlaci stvrty zub, tak je trosku nervny, ale da sa to. zapacilo sa mu chodenie za dve ruky, ale strasne ho pri tom hadze a captavy je volaky 😅 to aj vase deti tak zacinali? ja si nepamatam na Petkove prve pokusy 😅
nechce byt uz cez den v postielke, co mame v kuchyni, lebo odtial nevidi na petka a centrum diania, takze ho len prenasam, prekladam, raz je v choditku, raz za ruky, raz na zem.. a konecne sa zacina snazit dat na styri, je to este slabe, ale aspon skusa. mam pocit, ze sa ani nerozhybe to dieta 😅
zato papkat mu stale chuti, vidi lyzicku a koniec 😀
no idem pohladat paralen a padam do postele, nech sa tej pliagy cim skor zbavim.
prajem pekny vecer a aj valentinsky vikend 😉 my to uz nejako neoslavujeme, asi starneme ci co 😀

cikyta
12. feb 2010

Baby-dnes dostala Silvia svoju prvu pusu od chlapca.Má 10 mesiacov a napadol ju v cukrárni. 😀

cikyta
12. feb 2010

Aj ja sa pripájam ku gratulácii Elaie k 10 mes.CMULILING
Petusko,želám skore uzdravenie.
My sme ockovi kupili bonbonieru kokosovu v tvare srdiečka a zajtra by mal v jednom denníku (NČ) vyjsť aj vytlačený článok-taká basnička,akoby valentínka od nás so Sisou pre ocka 😀 😀 Tak som zvedavá.
Ide nám na týžden preč a možno z toho budu 2!!!!!!!!!!!!!!!Akurát teraz fnuk...ked nám ide zubok.... 😢

lenka1smejka
12. feb 2010

Ahojte baby no nedavno som sa stazovala,ze mala nelozi a z jedneho dne zacala rychlo stvornozkovat...
Mam 2 otazky:
1.-Co vedia vase deturence povedat a ukazat?
2.-moja od kedy sedi cca 8mesiacov tak od vtedy by len spala po sediacky az ked tvrdo zaspi tak az potom ju mozem dat lezat a od kedy vie stat tak v noci cela spi vstane a stoji a spi tak opre si hlavicku o vrch postielky a spi.Robi to tiez niekomu?

cikyta
13. feb 2010

Lenka-1.:
Povedať vie mňam,ham,Ada,deje?,mama,baba,(ked niekto pije tak:ááááááá),a neidentifikovatelne slabiky "čohosy" 😅
Ukázať vie (občas)pápá,vždycky tancuje,ked počuje hudbu a najlepšie známich rozprávok,ťapy ťapy,varila myšička,taká bude velká,indiána po puse ručičkou,aj motorku prstom cez pery,dá pusu-hlavne ockovi,šklbe znamienka ludom a rada pchá pršteky do dierok v nose ludom,alebo do šrobikov,a iných kadejakých tak 0,5mm dierok.
-2.:
Nám neskuša spať po stojačky,ani po sediačky,ale stále robí (ked vidí na zemi vankuš,alebo kojenecký vankuš)tak nan skočí,kričí "hají" a dlho sa tam vála a tlačí hlavičku,až sa celá spotí z toho.Robí to každý den a až piští od radosti.

nikinka008
13. feb 2010

Dobre ranko babulky 🙂 Nedavno som vam pisala ze by som sa k vam rada pridala ale nemala som cas prispiet 😀 ale uz sa rada pridam 😀 😀
Mam teraz trosku casu lebo akurat som ulozila malu spat 😖
Ale citala som vas aspon priebezne o com ste sa bavili 😅
Mi mame teraz problem s papanim uz asi 2 tyzdne nechce skoro nic jest,neviem ci to ma odvtedy co bola chora,mala vysoke teploty alebo co ju trapili zubky 🙄 ale uz je to vsetko v poriadku tak neviem co vymysla a uz som z toho na nervy 😠 na obed mi nic nechce zjest preedtym nemala problem spapat celu misticku polievocky co aj premna by bolo vela 😀 a este jej bolo malo,a teraz zje par lyziciek a potom sa uz zacne bavit rozpravat si,obzerat sa,uz ani neprehlta a vsetko vypluva vonku a potom to prska okolo seba 😖 😔 neviem ci ist k doktorovy ale jej mam dat vyskusat hroznvy cukor aby jedla 😠 rano vypije 150ml mliecka,potom nejaku tu piskotku zje alebo chrumku,keksik no a na obed to je tak ako som vam pisala 😖 potom jej musim dat jogurt lebo to je jedine co zje a pritom nevymysla 😠 a az o pol 5 zase mliecko 120 ml a potom az vecer pred spanim 150ml-180ml ako kedy 😅
Baby chcem sa spytat ako papaju vase male pocas celeho dna? 😕 😕
Co sa tyka spania tak sa to uz ako tak zlepsilo ale vzdy zaspavala len na rukach a to niekedy bola aj hodina uspavania a ja som si uz chrbat ani ruky necitila 😖 teraz ju vecer tak okolo 8 polozim do postielky,prikryjem a ja si lahnem vedla na postel,a ked je unavena tak zaspi bez problemov niekedy ju musim chytit za rucky a tak zaspi ,ale ked nieje velmi uvanena tak sa bavi s cumlikom aj hodinu 🙄
Cez den ide spinkat podla toho kedy rano vstane,trebars dnes vstala o pol 8 tak o 10 som ju uspala na rukach lebo si uz suchala ocka...inokedy o tej 0 sa zobudi tak ju davam spat okolo 11....dlho som snou nebola na prechadzke lebo bola chora a bola dost zima tak som nechcela aby bola este viac chora,ale teraz 2 dni robim tak ze okolo tej 2 idem snou von zvycajne zaspi v kociku a doma este dospinka do tej 15:15 som ju vcera nechala a potom som ju zobudila aby vecer bola unavena 😀 😀 uvidime ci sa nam aj dnes podari dufam ze ano len nech vonku neprsi lebo to bude blbe 😖
Idem trosku upratat kym je klud ale vobec nic sa mi nechce najradsej by som lahla a spala 😀 😀

nikinka008
13. feb 2010

My uz chodime sami zopar tyzdnov sem tam este padne na ritku ale lepsi sa to takze mame veselo 😀 😀 ale papucky nechce na nohy ani za nic 😖 tak neviem co mam robit 🙄 do nedavna v kuse stlacala gombiky na telke a prepinala ale uz par krat dostala po ritke a ukazala som jej nono a nejako sa naucila ze uz aj ked tam ide tak len jej ukazem ze nono nesmies a hned sa vyberie inym smerom 😀 😀
a teraz sa naucila vyliezt na stolik v obyvacke a vcera som sa otocila a ona stala na stoliku a sa smiala 😠 uz som len cakala kedy sa smikne 😠 dnes sa tiez pokusala vliezt ale som jej ukazala ze nono tak sa rozplakala 😖 ale tak co uz musi sa nucit ze nesmie...ale vcera som ho musela dat na chodbu lebo si nedala povedat 🙄 ....
A mame zatial len 2 zubky dole trosku nam to ide akosi pomalsie ale myslim ze sa nejake tlacia von ale to asi este potrva 😖
Ja len tak v skratke aby ste nieco o nas vedeli 😀 😀 😀 😀
Snad si ma niekto precita 😀 😀
Ale uz ozaj letim lebo ani neviem ako a uz je hore 😖

zanulienka
13. feb 2010

vitaj nikinka,aj ty mas malu nezbednicu ako my 😀
mame vonku ocny zubok,hura!tie vychadzaju najtazsie,takze sme to zvladli v pohode 😉
mia-aj my prajeme Alexkovy len to naj naj a kludne preidite,telepaticky sa dohodneme,ze ako a kedy... 😀

nikinka008
13. feb 2010

zanu...dakujeeem 😀 som myslela ze to len ja mam doma takeho certa maleho 😀 😀 😀 😎
a mala ma krasne meno,ako ta napadlo 🙂 😕 a kolko uz mate zubkov? 😅

zanulienka
13. feb 2010

niki-byvame v espana tak sme sa prisposobili k prostrediu-krajine 😀 .ma dva dole a teraz tuto noc jej vysiel ten jeden ocny-upirsky 😀

nikinka008
13. feb 2010

zanu,jeeeej vy ste v spanielsku?ako dlho ste tam?musis vediet dobre spanielsky,ci? 😀 my sme v anglicku takze nic moc 😝 😀 😀 ..my mame tiez 2 zubky dole zatial 😀 😀

zanulienka
13. feb 2010

myslela som si,ze zijete v anglicku podla plotu a dvoru co mate 😀 .teraz vo februari su dva roky co tu zijeme,no lepi sa namna spanielcina a ako byvame v severnom espana tak tu komunikuje po baskitsky,co je dost tazky jazyk 😠

cikyta
13. feb 2010

Lenka smejka-zabudla som.Tak 2-3 m mi Sisa prejde bez držania čohokolvek a potom sa chytí,alebo sadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre