Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

iku
2. máj 2010

no tak tiež dosť hojný počet
som už celkom rada,že je po oslave, nejaká som unavená
idem búvať,pa

beadz
3. máj 2010

ahojte. na zaciatok tyzdna nieco na pobavenie. a idem precitat co sa tu udialo... 🙂
Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

baska19
3. máj 2010

dakujem krpi tak u nas to zatiaľ bez boja nebude takže musíme ešte počkať na správny okamih kedže len čo si sadnem tak už chce cuckať skusime ale postupne obmedzovať a snad sa odstavi čoskoro sama 😉

nany100
3. máj 2010

ahojte, kdeže ste? tak je vonku hnusne dnes, asi ani nikam nepôjdeme ☹
baska, u nás tiež zatiaľ nehrozí, pokiaľ nechcem aby v noci robila scény a ani cez deň pri zaspávaní...už som to skúšala a bez úspechu...takže my pokračujeme 😉

macikjm
3. máj 2010

ahojte kocky...
aj my pokracujeme v kojeni aj po rociku...neviem sice dokedy, ale necham to na ninku...aspon este polrok...potom sa uvidi... 😅
taka je zlata, ked si pyta didu... 😵

bei...dobre...som sa pousmala na tom... 😀

pikino
3. máj 2010

ahojteee micuse.

my mame za sebou dalsi vikend plny oslav. este chodia gratulanti terezke a manzo mal vcera narodky. som kmitala cele dva dni som si nohy necitila. 😝

my sa tiez este kojime asi 4x denne v noci uz nie. vyliezol nam dalsi zub takze ma stastnu sedmicku v puse. 😀

a vikendovym a dnesnym oslavencom vsetko najlespie. 😉

a pre inspiraciu jeden uzasny kolac. hotovy za 10 minut , je velmi syty takze nakrmite celu familiu. 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22274

nany100
4. máj 2010

fíha a tu zase nikoho ☹ ...piki, dík za recept, určite vyskúšame 😉

jankaaa
4. máj 2010

ahojte babulky ako sa tu mate?co je tu nove?nejak nemam vobec cas vas ani citat ani prispievat....

nikinka008
4. máj 2010

kocky,kedy sa chystate ucit drobcov na nocnik? 😕 😀

nikinka008
4. máj 2010

jeeeej to uz mame 1 rok a mesiac 😅 ved len teraz sme oslavovali,tak rychle to bezi vsetko 😔

zanulienka
4. máj 2010

niki-moja chodi uz asi od 7 mesiaca a cez leto by som chcela ju uz totalne odnaucit od plienok,no uvidime.v auguste pojdeme k nasim,tak budeme cikat na dvore

nikinka008
4. máj 2010

zanu,a ako to mate cez den,ona ti naznaci ze potrebuje na nocnik alebo ako?no ja si to neviem predstavit 😕 ale super ze uz chodite na nocnik 😎

zanulienka
4. máj 2010

nie,ja si vzdy tipujem 😀 ,ze kedy,niekedy sa podari,niekedy nie

denea
4. máj 2010

Ahojte dievcata! nebola som tu uz davno. aj my cvicime na nocnik, zatial len rano ked vstaneme a vecer pred spanim. uz sa nam podarilo cikat ale aj na velku potrebu. ked bude teplejsie vyskusame aj bez plienok.

nikinka008
4. máj 2010

zanu 😀 😀

elfi1
4. máj 2010

ahojte dievcata, ako to robite, ze mate cas aj na konika? ja nestiham ☹
my tiez pokracujeme v kojeni a teraz by chcel didu hadam aj kazdu hodinu, keby som mu nukala. ked sa spytam, ci chce mliecko ham ham, alebo didu, tak sa zacne smiat a natahovat vystrih.
ale spava len raz za den a to ma dost nici. uz som bola zvyknuta na 2x. teraz mam dojem, ze je furt hore a vsade je ho plno. ked sme vonku, tak mam problem ho dostat dnu - zahradnika maleho

nikinka008
4. máj 2010

elfi,to sa ti len zda 😀 ja tiez nestiham 😖 my tiez spinkame uz dlhsi cas len raz denne od 11 do pol 1 niekedy do 1 a to je vsetko ale uz som si zvykla 😀 sara keby mohla tak je tiez cely den vonku a len s placom ideme dovnutra 😝

nikinka008
4. máj 2010

dnes od 7 do 8 bol len sami plac ☹ ozval sa nam zubcek hore v predu uz dost dlho sa tlaci von a stale nic 😔 bola zoslintana od hlavy az po paty a stale si rucku davala do pusy,dala som jej aj sirup potrela som jej zubok citronom a ked sa napapala tak sa aj ukludnila a za 2 min zaspala,ten plac ju musel unavit az sa jej vyhodili vyrazky po tvaricke ☹ urcite budeme aj v noci hore 🙄 chuuda moje male ☹

nany100
5. máj 2010

ahojte,
niki dúfam, že bola lepšia noc...
my zatiaľ na nočník netrénujeme, ešte jej dávam čas 😉
elfi, aj Adelka už dva mesiace spí len raz za deň...to je vec zvyku...ja som takto spokojnejšia, lebo aj poobedie sa nám dá fajn naplánovať, keď viem, že už spinkať nebude...a stíham sem chodiť len keď cez deň spí alebo občas večer, keď zaspí skôr a ešte nie je Panelák 😀

denea, vitaj 😉 ...napíš sabinazv IP, nech malú doplní do albumu prvoročiakov, môžeš si tam pokukať všetkých 😉

petusko
autor
5. máj 2010

ahojte
ja tiez velmi nestiham konika, max. vecer precitam a padam do postele, vcera som ani ordinaciu nedopozerala 😅
ale pri takomto vyvine pocasia tu budem teraz asi castejsie 😖
nove nemame nic, akurat som prebrala stafetu odidenych hlasiviek, len tak chrapocem 🙄
Marcel je sidlo, vsade sa stavia, chodi popri nabytku, naucil sa uz aj po schodoch liezt, takze by som teraz potrebovala aspon tri oci este, aby som ustriehla obidve moje tornada 😅

sabinazv
5. máj 2010

ahojte kocky,

dako to tu viazne, kym tu nie som 😎
my sme prestahovani, este v takom akomsi provizoriu, este nejake veci aj na byte, tu plno krabic, tasiek a tak... fuh, tuto disciplinu nechcem teda robit casto 🙄
Danko je tiez dost mrzuty, asi zmena miesta, viac ludi (nasi su z neho velice uneseni), potom mu idu ocne zuby a aj nejake stolicky... ale aspon je zdravy... vonku beha len taky fukot, najviac za psom, toho ked vidi, tak sa hned k nemu rozbehne 😎
Nocnik este nemame odskusany tiez, ale pomaly zacneme... aj vonku moze cikat a tak...
Papanie je nic-moc zasa, asi kvoli tym zubom,niekedy sa cely den len kojime zasa 😖

komisakpd
5. máj 2010

sabi som trosku mimo kde sa stahujete? my tiez zase malujeme a caka nas stahovanie

macikjm
6. máj 2010

ahojte,,,
komi...a vy sa kam stahujete???
a co sa ti zda??? 🤐

baska19
6. máj 2010

tak tento rok je asi na sťahovanie ako stvoreny nás to asi tiež neminie 😎

zanulienka
6. máj 2010

my sa nebudeme stahovat,len prerabat,to je asi horsie ako stahovanie.

nany100
6. máj 2010

sabi, gratulujem k úspešnému sťahovaniu, aspoň si starí rodičia užijú Danka 😉 ...a to ste mimo ZV? Aj Adelke sa psíky páčia 😉

zanu, veru prerábať a bývať tam zároveň je horšie ako vyhorieť
😒

sabinazv
6. máj 2010

ahojte,

no prestahovali sme sa k mojim rodicom do rodinneho domu a je to vedlajsi okres, cize nic strasne.. byvanie v dome ma kopec vyhod, tak to hadam nejaku dobu vydrzime 😉 Ale este staaaale mame v byte nejake veci, uz neviem kam ich mam postrkat... to clovek tolko toho za par rokov naskreckuje... 😝

a ciky je uz prestahovana?

nany100
6. máj 2010

ja si vôbec neviem predstaviť sťahovanie a s krpcom...klobúk dole baby 😉
veru, ciky tu dávno nebola, zrejme ešte nie sú usadení 😉

nikinka008
6. máj 2010

Ahojte,nam sa ranne vstavanie stale posuva dnes uz od 6 bola hore ale tatino ju vybral z postielky az o 7 😀 ja som bola hotova spala som az do pol 11 😅 teraz spinka uz 2 hodiny asi ved sa ani necudujem 😖 ale zase vecer zaspinka aj za 2 min v postielke 🙂

komisakpd
6. máj 2010

no my sa tiez stahujeme (naspat) k rodicom do rodicovskeho domu..nasi sa vystahovali do mensieho provizoria na poschodie a nam dali spodok, ale tej je v katastrofalnom stave tak sa opravuje..no v byte sme len do konca maja tak to musime stihat..pred rokom som sa stahovala z domuu do bytu a teraz naspat, ale dvom a zahrada maju vyhody aj ked byvanie s rodicmi nevyhody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre