Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sabinazv
20. máj 2009

niekto chudne ked koji a niekto vtedy, ked prestane...

zanu, mala sa asi tesi na Slovensko uz 😉

zanulienka
20. máj 2009

tak by sa mohla potichsie alebo inak

cikyta
20. máj 2009

Ahojte.Si predstavte,že tie kvapky,čo mi dala včera dr.pre Silvinku na bruško mali dátum spotreby do 31.1.2009 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zbadal to až muž.Už som jej z nich zopár dala 😠 Dnes som to oznamila dr.čo to je????? 😅 😠 Tak sa ospravedlnila,ale-chápete 3 týždnovemu bábu takýto omyl 😠 😠 😠 😠 😠

majka_dk
20. máj 2009

ahojte kocky.
chcem sa opytat, tie co kojite len z jedneho cicku, druhy odsavate alebo nie? mne vcera grckal a myslim si, ze z prejedenia, tak som mu dnes dala len z jedneho, spinkal 2hod v klude, teraz z druheho len mi z neho uz totalne lialo a teraz zas ten druhy mam naliaty, tak asi odsat, ze? sa asi blbo pytam 😅

majka_dk
20. máj 2009

baby este jedna otazocka, tie co ste mali epi, neboli vas chrbat? mna normalne strasne, presne v mieste vpichu, uz ma z toho ide slahnut ☹

inak ciky ja by som asi hned menila dr.

cikyta
20. máj 2009

Majka,to by som musela ísť 6km inde a kedže som sama,aj bez vodičáku,tak nemôžem. ☹ Dám jej ešte šancu.Mám ju pod oknami.

Ja kojím z oboch,alebo ked z jedneho,tak o chvílu vstane a dam jej z druhého.Ona pýta každu hodinu,tak k večeru som už vlasne ako keby "prázdna" a skušam nutrilon,nech je 2 hod.ticho 😖 No ráno si odsajem,lebo mi idu prasknuť a vnoci tak vela nepije.Tak ráno odsajem a potom jej to dám vypiť.Skoda to nechať tiecť a aspon sa urobí dalšie mliečko. V mojom prípade ho je treba cez den za "kýble" 😀 Zje aj mna ten krpec!

cikyta
20. máj 2009

Majka-inak ja som EPI nemala,ale už v tehotenstve som išla zdochnuť na bolesť chrbáta.A teraz tiež.Chvílku kojím,alebo ju kolíšem a idem umreť z bolesti ☹ (Aj ked ty myslíš asi inu bolesť,ked to je vo vpichu EPI)

zanulienka
20. máj 2009

ja som mala epi,ale neboli ma chrbat na tom mieste,ale od nosenia ako ciky

pikino
20. máj 2009

majka ja jej dam z jedneho a ked druhy nesce tak ho odsajem.

majka_dk
20. máj 2009

no mna bolievali krize strasne aj v tehotenstve, pri porode uplne strasne, ale teraz je to ine, krize citim ked ho kupem, nosim, ale toto je ina bolest 😕

no a krmenie z jedneho prsnika uz skoncilo 😉 takze to grckanie asi nebolo z prejedenie 😅

majka_dk
20. máj 2009

baby a uz davno sa chcem spytat, ako stihate domace prace a varenie? ja neviem ci som totalne nemozna, ale som rada ked si spravim nejaky obed (pr. cestoviny s tuniakom 😅 ), a z domacich prac stiham tak rychlo pozametat ked maly chrni 😕

zuzik25
20. máj 2009

cafte mamulky.
tak dnesna poradna dopadla skvelo, mala ma uz 4810g, cize za 2 tyzdne pribrala vyse 600g. Dokyna si robila srandu, ci jej davam rovno smotanu plnotucnu, ze tolko priberaju babatka co su krmene umelou vyzivou. Inac vsetko ok, aj sopliky uz ustupuju.
No a moj zlcnik, katastrofa, mam tam veeela malych kamienokv a piesok, takze operacia nutna, ale este je skoro, asi az po 3 mesiaci, v piatok sa mam prist poradit s doktorkou.
Normalne som dnes unavena, absolvovat 2 dokotorov s babom a sama, no fuska. Kojenie som zvladla u mamci v praci, akurat to tak vyslo.

Aine, kratky rukav by som len tak nedavala, citala som niekde ze v 1. roku len s dlhym rukavom obliekat babo. No ja som dnes nasu krasku vyobliekala a ked som odchadzala prec tak sa mi dogrcala, az z nosa jej islo, tak hajde naspat a prezliekat.

A ciapocku davam aj ja, najma ked ideme na prechadzku, doma mame zavetrie, tam doavam len obcas. Bojim sa aby nedostala prievan na uska.

A musim pochvalit nasu malicku, dokyna jej vytlacala hnis z ockovania a ona sa drzala statocne, len trosiicku si pomrnkala a potom sa uz len usmievala na dokynu. Ale teraz ju to asi boli na dotyk, lebo ked nechtiac chytim tu rucku, tak strasne skrikne, ako od bolesti.

Majka, domace prace nestiham vobec, radsej sa venujem malej ked je hore.Obed navarime cezt vikend na tyzden a dame do mrazaku a ked mam chut na nieco ine, tak si to zvrtnem. Ale pri mojej nechcenej diete si toho vela nenavyberam.

zanulienka
20. máj 2009

majka-tazko,niekedy ked je elaia zla ako dneska tak mame len pizzu a sackovu polievku

majka_dk
20. máj 2009

tak to som rada, ze nie som sama 😉
a inac nas maly je celkom dobrucky (klop-klop-klop) len ja sa bojim vsetko robit, aby som ho nahodou nezobudila, az ked sa ma budit na jedenie, tak zacnem makat nech ho zobudim 😀

zanulienka
20. máj 2009

majka-ked deti spia tak spia,nezobudi ich nic toho sa neboj.ja pri malej vysavam ani to s nou nepohne

lindula3
20. máj 2009

zuzik ja mam tiez kamienky a piesok... najprv to bol len piesok a teraz su to aj drobne kamienky... a to ze operacia, to ti povie kazdy chirurg, pozri ja s tym zijem uz tri roky🙂 tiez sa chystam ale az mala bude mat tak dva roky...

domace prace stiham v pohode... malinku mam v lehatku ona sa "zahra" aj sama, takze v pohode pri nej vysavam, upratujem, varim vsetko....

majka_dk
20. máj 2009

no nas sa budi aj ked pustim vodu 🙂

romanakatka
20. máj 2009

ahoj babule... tak máme za sebou dva otrasné dni... malý stále plakal a nespal a chcel byť stále len na prsíku... máme dosť aj s ocinom... ten šiel dnes do nočnej tak sa asi aj tešil ... no a ja dúfam, že to s krpčekom nejako zvládneme... bolí nás bruško, spúča sa a ani nekakáme len keď mu pomôžem... no sa bojím, aby si nezvykol... už aj tak mám pocit, že sa naučil byť na rukách a na prsníku... 😒

elfi1
20. máj 2009

ahojte
ma tie dni mame tak na striedacku. raz spi cez den viac, raz menej. dnes sa asi zabudol a spal vkuse 3 hodky.

majka - ja mam mliecka vela, ale odsavam len troska v noci na uvolnenie. aby sa mi netvorilo este viac. cez den davam len z jedneho a niekedy aj dva krat po sebe z toho isteho - ak to druhe este vydrzi 😀 . staci mu to. vzdy sa nahlta a potom straaasne grgne 😀 . ale radsej keby pil pomalicky a dlhsie - no co s nim - s chlapom malym pahltnym 😀
ja dokonca teraz pijem aj matovy cajik na znizenie tvorby mliecka - ale velmi opatrne. proste niekedy som ani cez den nevedela vydrzat.

romi - skus ako tu uz niekto radil, vypit harmancekovy caj. je to mierne prehanave a dostane sa to tak aj k malemu. mozno pomoze. a aj to uvolnuje organizmus, takze by mohlo byt babo take kludnejsie

solen
20. máj 2009

elfi to je neskutocne aku mas produkciu. To je nefer, ze jedna mamina sa trapi , ze ma malo mliecka a druhej tecie do perin 😉 Ty uz musis mat plny mrazak namrazeneho. Ja som odsavala len na zaciatku, v nutnom pripade, teraz som akasi leniva, lebo prebytky mam len v noci a to radsej spim 😅

ramanakatka vy mate asi ukazkove koliky ☹

romanakatka
21. máj 2009

Tak dnes ho musím pochváliť, ako som sa tu sťažovala, tak drobček sa budil každé 3 hodinky na papanie... sme teraz síce hore od piatej, ale noc bola super 😵

elfi, ten čajík skúsim, lebo s bruškom sme na tom stále rovnako 😖

solen, no veru máme... ocík sa Timkovi už aj vyhrážal, že ho predáme 😀 😀 ale nedáme si ho, aj keď nás trochen viac vyčerpáva... 😔 snáď sa to po tom 3 mesiaci zlepší... 😕 už len vydržať 😅

jankaaa
21. máj 2009

ahojte babulky tak my sme vcera boli na gastre ale nastastie je vsetko v poriadku az nato ze mame koliku takze ten plac musime nejak vydrzat...ale som uz kludnejsia...aj dokina povedala ze nemusim dokrmovat lebo ho vazili pred kojenim a po kojenim a pribral na vahe 80g takze to bohate staci pre take babo

elfi1
21. máj 2009

solen - rada by som to rozdelila a dala nejakej mamine 😀 . ani toto nie je sradna.
zo zaciatku som tiez odsavala a mam v mrazaku, ale co s tym, ked to tam vydrzi len 3 mesiace? neskor by to bolo vhod do prikrmov.
ale uz sa to troska normalizuje. ale je to problem, ze potom sa nechce chytit lebo mu to strieka a zabieha a pod.

zuzik25
21. máj 2009

ahojte maminky.
romi, juuj to mate trapenia, nasa sa spucala vcera, aj espumisan sme jej dali a pomohol len trosicku. Ale bola placliva asi od unavy, lebo sme toho vcera vela absolvovali + teplo v aute a este ju aj rucka bolela co jej vytlacali hnis z ockovania.

Ale stal sa zazrak, spala od 22:00 do 4:45, isla som spat rovno s nou a konecne som sa vyspala. Az na to ze ked som sa zobudila mala som ciciky tvrde ako skala a mliecko tieklo kade tade..

sabinazv
21. máj 2009

ahojte,

zuzik, wow, tak to mala riadne potiahla 😉

my mame rekord 5 hodin... po kupani sa maly nakoji a spi 5 hodin, aj to neje nejak vela... lebo na prse zaspi a potom sa zobudi taky hladny, ze sa chovame zasa kazde 1,5 - 2 hodiny, co uz 😀

sabinazv
21. máj 2009

musim to kupanie asi odsunut na neskor, nech pospime radsej v noci... sice aj to, ze si pozriem nieco v telke vecer v klude ma svoje caro, ale aj tak vacsinou pri tom zaspim, takze je to jedno 😅

zuzik25
21. máj 2009

sabi a kedy kupete? my najskor o 19 ale sa mi zda ze ked neskor, lepsie zaspava. a chceme zacat s plavanim najskor doma, ze je to super pre babatka.

zuzik25
21. máj 2009

baby bolo by odveci nosit miesto podprdy na kojenie aj podrpdu klasicku ale s odoponatelnymi ramienkami? lebo v tychto kojacich sa citim asexualne. 😀

sabinazv
21. máj 2009

no my kupeme tak medzi 18.30 - 19.30... podla toho ako je hladny, lebo ak je uz na nevydrzanie, tak rychlo okupeme aby sme sa mohli najest...

romanakatka
21. máj 2009

sabi, 5 hodín??? si to užívaj... náš len max. 3 a to ja kým ho ešte uspím a pripravím si veci na ďalšie kojenie, keďže sa plne nekojíme, ostane mi 2 hoďky na spanie 😔 a teraz s tými kolikami som vďačná aj za polhodinky...
nám sa ani von nedá poriadne ísť, lebo po 40minútach bežíme s reviskom domov... plače do vysilenia... až tak, že mu odchádza hlások ☹ má potom aj soplíky a mám strach, že mu zatekajú... 😒

zuzik, ja len tíško závidím... ale verím, že sa to aj u nás na dobré obráti... raz... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre