Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

macikjm
22. sep 2009

ahoj catus...aka je karolinka uz veeeeelka a krasnucka... 😉
vitaj...objavis sa tu ako blesk z jasneho neba... 😀 mohla by si aj castejsie... 😝

cikyta
22. sep 2009

Ahojte,
No dievčence,ja som si dnes skoro utopila dieťa. ☹ Kupala som ju,umývala tváričku a naše nove mydlo trochu viac penilo a musela som na viac krát umývať tváričku,až si hltla z toho do pusky a nemohla sa nadýchnuť.Začala vydávať divne pazvuky,piskot a prerušovaný rev.Pribehol aj muž a pýta sa,čo sa stalo.Povedala som mu,že sa napila a snažila som sa jej nejako pomocť už na "súši".No moj muž začal chaosiť a ziapať,že nedávam pozor a že mi určite spadla do vody...Tak som ho vyhodila a snažila sa už s plačom malej pomocť,lebo ona bola s dýchaním na tom horšie a horšie.Nevedela som či ju dať na bok,či rovno,či na bruško ☹ Ale našťastie sa vygrgala,vyplakala a kým som chodila po byte s malou v osuške,aj kecať (tou svojou rečou) začala. 🙂
Takže už je OK.Ale ja som sa ešte dlho klepala,akoby som mala zimnicu 😢
Bea-Držím palčeky na KET-ko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

macikjm
22. sep 2009

juj ciky.... 😔

nevadi...aj nam sa to uz stalo...ja davam ninku do vodicky po umyti na brusko a tak sa capka, ale taka je zivanica, ze si uchlipava z vodicky..ja ju sice drzim pod pazuskami, ale niekedy sa jej podari....a tiez sa minule drhla...dala som ju hopat, tahala rucicky dohora, poklepkala po chrbatiku a rozplakala sa...tak to je uz vtedy ok...inak by som ju dala aj dole hlavou na chvilu...tiez som mala bobky... 😅 a to pritom robim na ARO.... 🤐

macikjm
22. sep 2009

a to jej umyvas tvaricku mydlom???ja len vodou...

cikyta
22. sep 2009

No musím jej umyť mydlom líčka,bradičku aj krčik mydlom,lebo vela grckáme a kedže nemáme cumel,sme celý zaslintaný 😝
Ja som ju držala v lufte na poloboku+polodolu hlavou a šepkala som-čo mám robiť? ☹ Len neurobiť paniku.

macikjm
22. sep 2009

krčik aj ja umyvam mydielkom... 😉

cikyta
22. sep 2009

No a na tie naše 4 zvláštne vlásky používame stále šamponik a snažíme sa ich aj učesať 😀

catusca34
22. sep 2009

awojte, no ciky, hlavná vec, že sa nič nestalo... Ja moju dávam do sedu vo vaničke už... Sme tam síce len chvíľočku, i ked ona by sa už len čľapkala... Po ležiačky sa veľmi bála a strašne vrieskala, ale teraz už skoro sama hapká, tak ju kúpem takto a jej sa kúpkanie normálne začalo páčiť... 😉 Drží sa obydvoma rúčkami o kraj vaničky ako kliešť, asi sa bojí, že ju utopím ... 😀

zanulienka
23. sep 2009

dobre ranko,vyspinkane 😀 elaia sa naucila robit indiana,ked jej dam ruku pred usta tak ona vydava zvuky ako indian.mangel cely nateseny,ze aka je mudra 😀

bambina
23. sep 2009

Ahojte maminky,
musim si niekedy ukradnut trosku casu a pocitat vas, ale neviem kedy. Noci mame take vselijake, niekedy sa zobudi aj 7x, niekedy 4x. Ja uz to nejako neriesim, asi by to bolo zbytocne. Ako to pride tak sa s tym musim vysporiadat. Casto si ju v noci prikladam, este stale plne kojim tak neviem ci jej to nestaci, alebo sa chce len pritulit ku mne.
Na odporucanie pediatricky este neprikrmujem, tak este mesiac nejako vydrzime. Uz sa neviem dockat noci kedy sa poriadne vyspim, len kedy to bude?????
Cez den je to tiez take vselijake, Simonka je velmi zlata, malinko place ale musim jej neustale robit spolocnost. Domace prace idu bokom 🙂

V pondelok sa do nasej rodiny narodilo nove babatko, chlapcek Filipko, tak sa tesim, ze v tom nebudem sama 😉

bambina
23. sep 2009

inak zubok ani jeden, ale slin za cele vedra 😀

ni.kolet
23. sep 2009

Ahojte, zapojila som sa do súťaže - bláznivé cenovky.
http://vas.cas.sk/clanok/287/najdrahsia-autosed...
Ak chcete, tak môžete za mňa zahlasovať. Super je 5 hviezdičiek. Dík.

nany100
23. sep 2009

ahojte, bambina aj naše noci stále v podobnom tempe...krik každú hodinu, podudkanie a krátky spánok...nie je to hlad, už som to riešila aj s annag...proste nás chcú cítiť pri sebe...vraj sa to v trištvrte roku upraví 😕

varím prvýkrát maďarský guláš s knedľou...hm, som zvedavá ako sa podarí 😉

pikino
23. sep 2009

ahojte.

tak my sme dnes na poradni skoncili tak, ze ju neoskovali, llekarka zistila ze mala je chora ze ma zapalene hrdlo a sopliky teda a ja som si nic nevsimla.na tie zelene kakanice nam spravila vyter tak uvidime buduci tyzden ako dopadneme. ked som jej hovorila, ci nemoze mat alergiu na kravske mlieko tak mi povedala, ze nemam panikarit.
tak som zvedava. ale vsimla som si ze odkedy nejem mlieko tak sa malej kakanie zlepsilo takze mi to tak lahko nevyhovori.

bambina
23. sep 2009

nany, vdaka. aj som si myslela, ze chce len moju pritomnost ale niekedy ma napadlo, ci nerobim nieco zle.
musime vydrzat, neostava nic ine :0

krpcek
23. sep 2009

ahojte. tak my sme dnes mali zase strasnu noc - mala bola kazdu hodinu hore . . . ale nechcela ani cecok, len vzdy zacala blabotat a ked si ju nikto po piatich minutach nevsimal zaspala. 😒

zajtra mame stretko s babami z porodnice, co som s nimi lezala ked som prenasala. 🙂

sabinazv
23. sep 2009

dobry vecer,

no a tu dnes ako viazne komunikacia... to co? 😕

Piky, no som zvedava, ako dopadne vyter... u nas tiez este su zelene kaky...

majka_dk
23. sep 2009

ahojte kocky,

u nas nic new, len to, ze s tym golierom sa mi tak na prd koji, krpec si vzdy zle chyti a mna uz bolia bradavky este viac ako na zaciatku, som uz povedala, ze ak toto zvladneme tak sa kojime do 25tky 😀 ale fakt uz nevladzem, uz ma bolia aj ked dycham ☹ ☹ ☹

a to este nemame zuby, co bude po tom?

a dnes sme skusili karfiol, zjedol az 5 lyziciek takze chutilo 😀

sabinazv
23. sep 2009

majka a este mas ten pevny golier, co si mala v albume? uf, to musi byt neprijemne...

majka_dk
23. sep 2009

sabi este by som ho mala mat do nedele a potom ten makky uz sa nan normalne tesim 😀

sabinazv
23. sep 2009

no ti verim...

ja sa po kazdej noci citim ako dolamana tiez, aj bez goliera... dieta ako spi nad ranom pri mne tak ma utlaca, lezim asi na 10 cm schulena a on rozvaleny... ale vtedy som rada, ze spi a je ticho 😎

solen
23. sep 2009

Dobry vecer. Normalne mam 4 minuty cas sediet a nic nerobit 😀
Majka a to co? Idem pocitat, co je tu nove, som mimo obraz.

sabinazv
23. sep 2009

solen a na tie 4 minuty si akou rovnicou prisla? 😉

majka_dk
23. sep 2009

sabi ako keby si pisala o nasom (to utlacanie) 😀

solen
23. sep 2009

sabi lebo uz to vidim ako si tu sadnem, a hned jedna alebo druha moja zaba zacne revat. 😅
Inak to spanie na 10 cm poznam. uz aj ked moja nieje pri mne tak spim nastelovana na 10 cm 😀 🙄

sabinazv
23. sep 2009

skromne a obetave zeny sme my... raz darmo 🙂

solen
23. sep 2009

uz sa tesim ako mi to tie moje detiska vynahradia 😉 Ci sa pekne postaraju ked budem stara a nevladna alebo ma poslu kade lahsie. 😅

sabi citala som kusok dozadu, tak si sa rozhodla neockovat maleho?
A inak uz nosis v nosici? Ja som nakoniec kupila manducu, nasla som ju u nas v akcii za cenu nizsiu ako sa na sk predava v bazare. Uz ju vo velkom vyuzivame, sem tam ponosim aj starsiu na chrbte, ta je do toho cela diva 🙂

sabinazv
23. sep 2009

solen, zatial sme to len odlozili o 2 mesiace (do dalsej poradne) a dovtedy si este pozistujem a postudujem, beriem to zodpovedne, nie je to len taky ulet 😉

no teraz sme vytiahli sportak a tam sa mu veeelice paci... na nosic nejak nemame potom prilezitost, ale raz to pride... nemozme ho donekonecna vlacit v kufre auta 😎 (ten nosic samozrejme) 😀

solen
23. sep 2009

sabi o tom nepochybujem, ze to beries zodpovedne. My napriklad nemame TBC ockovanie, tu sa take neockuje, co ma celkom tesi, lebo davat to takemu trojdnovemu drobcekovi a ked potom citam ako to hnisa a co ja viem co. No len dufam, ze raz nebudem nadavat.

My este sportak nemame, ale uz sme mali so sebou golfaca len na spanie, lebo sme nutne potrebovali priestor v aute. Ale este vydrzime vo vani, moja je kocik pozitiv typ, spi tam cele dni 😉

sabinazv
23. sep 2009

to TBC ma velmi mrzi,ze mu ho dali... mal 5 dni, ked ho ockovali 🙄 hroze mu to hnisalo, vela vela hnisu mu vytlacili odtial... co uz, spat to nevratim... A u vas sa ako ockuje, co je povinne pre deti? Mozno sa prestahujeme 😎

Aj nas maly ked nevie doma zaspat tak ho supnem do kocika a tam spi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre