Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

arizona
19. aug 2009

macik, do ukončeného 7. mesiaca nebudeš dávať nič iné papať?

macikjm
19. aug 2009

ari..tak planujem...ked bude priberat dobre z mojho mliecka... 🙂

arizona
19. aug 2009

macik, fúha... 😕

macikjm
19. aug 2009

no moja kamoska tiez zacala v takom veku s prikrmami...mala to dokonca odporucane od svojej pediatricky...maly pekne priberal z MM...a mamka trpela celiakiou...takze len kojili co najdlhsie...a teraz papa jedna radost... 😉

krpcek
19. aug 2009

ahojte. zase prikrmujete? 😀 😀 😀

ja som dnes malu uspavala hodinu 😠

ozaj pamatate si na poorku? som na nu minule myslela, ze tu uz od porodu nebola . . .ona mala tusim nejake problemy s tou malou, ci zle si pamatam? 😅

ni.kolet
19. aug 2009

No arizona, ja dávam aj MM aj UM. Ale si myslím, že je to pre UM.

zanulienka
19. aug 2009

mne dneska dala dokyna pre elaiu sirup na rozpustenie hlienov a vedlajsi ucinok-zvysena aktivita 😠 uz dve hodky mi pisti,rozhadzuje vsetkym co ma-duracel

zanulienka
19. aug 2009

zajtra ideme do barcelony-hura

adya01
19. aug 2009

My sme skusili uz skoro vsetko co je povolene zo zeleniny a od ockovania - tyzden dozadu davame aj ovocie, zatial len jablko a hrusku. Hrusku zboznuje, keby mohol tak aj lyzicku mi spapa. Zajtra ideme na banan. Nam dr. kazala dodrziavat 3 denne intervaly keby bol na nieco alergicky aby sme vedeli ze naco. Zemiak a brokolicu ma tiez velmi rad, mrkva mu moc nechuti ale snazime sa kamuflovat a papa. Kase neplanujem davat vobec. Aj tak ho je viac nez dost a z kase by pribral este viac.

cikyta
19. aug 2009

Krpcek-pamätám na Poorku....ktovie,čo je s nou?
Tiež si teraz po pol roku materskej idem k zamestnávatelovi po dovolenku.Tak mi kázali.
(Včera som si varila krupicu a na sáčku si muž čítal,že deťom podávať až od 1.roku.Tak povedal,že opovážim to dať malej 😀 )
Juj.Máme parte na obchode.Zomrel 16 mes.chlapček.Vypadol z okna 6.poschodia.Z bylkona vraj 😔

Včera vyberali 4.ročnej neterke nos.mandle a stalo sa jej to,čo každemu tisícemu dieťatku:
-Prišli domov a večer sa jej vyrutilo množstvo krvy z nosa aj von,aj do ust.Stratila 1L krvy.Leží znovu v nemocke a má až do hlavičky natlačene tampony.Furt jej to tečie a nemože nič hovoriť 😢 Zajtra jej ide mamina darovať krvičku.Budu mať konzultáciu z odberu a uvidia čo a jak ☹

macikjm
19. aug 2009

juj...ciky...nech je neterka rychlo v poriadku...chudatko male...
adya...budes nam potom radit co a ako, ked budem prikrmovat...mate uz bohate skusenosti... ☹

arizona
19. aug 2009

krpy, veď uvidíš, keď začneš 😀 že čo áno a čo nie 😀 u nás je zatiaľ NIE karfiol, brokolica a hocičo od nutrilonu 😅

ciky, chúďa malé ☹

macikjm
19. aug 2009

adya...sorry
chcela som dat tohto smajlika 😉 nie toto ☹

krpcek
19. aug 2009

ciky a to si ju nenechali v nemocke? mne ked vyberali mandle, tak som bola tyzden v nemocnici . . . ale mne vyberali nosne aj krcne naraz . . a bola som v celkovej narkoze.

toho chlapceka mi je luto. 😔
ja mam uz teraz paniku z toho, ze mala mi bude na terase vylezat na zabradlie 😔

krpcek
19. aug 2009

ari ako vie maly, ci je to od nutrilonu alebo nie? uz vie citat? 😀

adya01
19. aug 2009

macik, my sme tou zeleninou a ovocim chceli zastavit priberanie 🙂 od narodenia je na UM a uz prekrocil vsetky tabulky... mozno to budu len tazke kosti 🙂

stascha
19. aug 2009

ahojte dievcata, nestihan no co uz mam na vas otazocku, uz ste dali princeznam prepichnut uska? Alebo radsej nastrelit?

macikjm
19. aug 2009

ady...urcite to su tazke kosticky... 🙂 nech papa krasne aj nadalej... 😉

krpcek
19. aug 2009

stascha my sme dali malej, ked mala 8 tyzdnov.

ja mam otazku na teba:
som poucla, ze ked by som sla z rodicovskej na dalsiu materasku tak sa mi uz nebude vyplacat 55% z platu, ale len tych 4600 ( ci kolko je rodicovsky?), co je na to pravdy?

romanakatka
19. aug 2009

ahojte, tak vy tu riadne príkrmy rozoberáte... a nám dokyna vyslovene zakázala, že až od 6 mesiaca 😕 a to sme na MM a UM 🙄

cikyta
19. aug 2009

Krpy-bola v narkoze pri výbere.Včera mi prišla mms,ako sa prebrala a tak divne-ešte v opojení sa usmievala.Vyberali jej len nosne.
No a dnes mi prišla mms,ako je opretá o postel s dolepenou tváričkou a smutne kukala.

Neviem prečo tam boli tak krátko.Večer ju brala z domu naspäť záchranka 😠

(Hlavne že po nemocničnom areály behal chlapček v jej veku,čo mu vyberali oboje mandle a bol vyrehotaný)
Hold-náhoda.Tá moja neter má tých náhod nejak moc.Každu chvílu skrz čosi infuzky "papá".

stascha
19. aug 2009

krpcek 🙂 tak toto ti presne nezodpoviem, ale zistim a napisem do posty, s tymto som nerpbila, ale vyzistujem

rodicak je 4780, hroza uz teraz mi je z toho zle

krpcek
19. aug 2009

ciky tak to je smutne. 😔 ja som este v ten den jedla tonu 😀 zmrzliny. ( mame tam kamosa lekara, co mi priniesol).

stascha vezisti a napis, lebo potom budem musiet nieco poriesit, lebo 5 rokov, len s almuznou, to nie je bohvieco. 😒

macikjm
19. aug 2009

co ja viem teraz je vyberanie mandli, pokial sa nieco v nemocke neskomplikuje, rychla zalezitost...prvy den prides, druhy robia zakrok a treti fuc domov...ninkinej krstnej dcerky idu tiez...
krpy, no to aj mna zaujima...ale myslim, ze asi nie...musis mat odvody do soc. poistovne min. 270 dni...jedine ze si budes platit dobrovolne nemocenske...

arizona
19. aug 2009

krpy, tento týždeň sme začali s malou násobilkou, takže čítanie má už zmáknuté 😎 tieto 3 veci mu nerobia dobre na bruško, takže ich nebudem tak skoro skúšať 😉

ps: už si zase tehotná? 😀 😀 😀

adya, ak si dobre pamätám, asi si sa minulel pýtala, aký nosič je dobrý na "ťažké" bábätko 🙂 my máme 8 kíl a zvládame "bežnú" klokanku a aj "bežný" babyvak... takže do tých cca. 10 kíl to zvládnu asi aj obyčajné nosiče 😉 či to zvládne chrbát, je druhá vec 😀 my asi nikde nemáme napísané, do koľkých kíl to je určené... možno na manuáloch to bolo, ale tie sú už dávno v... preč...

sabinazv
19. aug 2009

dobry vecer, ake su temy? viem sa pridat? 😎

prikrmy... iba ak pre dospelych... a to co zaujima krpceka, zaujima aj mna, stascha, potom napis pre vsetkych, dobre? ja by som si potom chcela znovu platit DNP... ak to dovtedy nezrusia ovsem 🙄

macikjm
19. aug 2009

ja verim, ze dvihnu rodicovsky prispevok na uroven minimlnej mzdy...vy nie??? 😒 😵

stascha
19. aug 2009

sabi 🙂 jasnacka, zajtra vyzistim a napisem, ale najskor a takto vecer ked drobcek zaspinka

sabinazv
19. aug 2009

a nebavi vas pozerat rosamunde pilcherovu? 😝

cikyta
19. aug 2009

Ari-prečo nič od nutrilonu? (To je podla mojich osobných štatistík,čo čítam najlepšia značka.) 😕
Stasa-ale od januára sa to zvýši na 8tis.aj čosi-nie?Schválili to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre