Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
10. sep 2009

ved to,ako ty uz nemas plat a maly rastie

miavin
10. sep 2009

no snáď si pomôžeme materskou - českou.... to by bolo fajn.... a zatiaľ by sme to mali zmáknuť...... na úkor toho, že nemáme byt úplne tip-top - ale neriešim..... hlavne že máme zatiaľ všetko - aj keď nie podľa nášho vkusu.... u vás je ako dlho materská?

macikjm
10. sep 2009

mia...tak nech sa len dobre bubka...som zvedava ci aj nam sa bude???? 😀

macikjm
10. sep 2009

mia...ani my nemame byt uplne zariadeny a tip top...ale neriesim...ked sa nam nieco podari kupit, tesime sa ako male deti...a sme uplne spokojni...sme sami...mame zdrave babatko...no co ine mozeme chciet... 😅

stascha
10. sep 2009

krpcek 🙂 s najväcsou pravdepodobnostou ano, u mna by to bolo asi ine ja som v statnej sprave a k prvemu januaru mame valorizaciu akze mne sa ciastocne zvysi tarifny plat takze by som ju mala o par eur vyssiu.

no dievcata pozeram ze uz davate zeleninku ja chcem etste vydrzat ale ked to nepojde budeme musiet prikrmovat,

no skusila som jej da umele mliecko ludia ten vyraz tvare co nam na mala hodila teda .... mamina prabohaaa co mi o davas a ani si nepotiahla tak jej musi stacit moje mliecko, ale ked praspi celu noc budi sa rano okolo 5-6 tak je to musi stacit, ale tiez sa uz tesim na prikrmy

co sa tyka vahy pri narodeni sme ali len 2700 ked nas pustili domov 2600 a pri poslednej poradni 4.8. 5950g tak teraz tipujem ze mame nieco do 7 kg, uvidime buducu stredu a to nas budu zase ockovat no tesim sa

miavin
11. sep 2009

ahojte - dobré ránko
ako ste spali? my nejak nepokojne, malý sa stále hemžil - som bola pri ňom od papania každú pol hodinu , potom ma to prestalo baviť - a spal.... do 6.15 - tak som rada... je napapaný - pozerá rozprávočku a o chvíľku pôjde zase do hajna - aspoň dúfam.

anib
11. sep 2009

dobré ránko, celkom fajn sme si pospinkali, len mala sa zo 3x zobudila na to,ze chcela cumel, a mozno to bolo brusko,teraz lezi v izbe na nasej postielke, pocuva pesnicky a spieva si - víska 😉

anib
11. sep 2009

http://www.sme.sk/c/5009444/rodicovsky-prispevo... baby toto keby schvalili, by bolo super

anib
11. sep 2009

halo, to tu este nik nie je???

petkapo
11. sep 2009

Dobre ranko 🙂
Ja som zasa nevyspata.... Moj drobcek sa o pol 1 zobudil a mrnkal kym som ho nezobrala k sebe do postele. A po zvysok noci sa stale ku mne tlacil, pchal mi hlavu pod ruky a kopal ma do brucha 😀 Zlatusik moj. A teraz sa tu na mna vyskiera, vyspinkany do ruzova 🙂
Nas Alexik spava od narodenia sam v svojej izbicke. Mame v zasuvke taku malilinku elektricku lampicku - vola sa to ''vecne svetlo'' a svieti to uplne malinko a jemnunko - akurat to staci aby som videla obrysy babatka. Izbicku mame rovno oproti spalni - dvere oproti dveram a ja zo svojej strany postele vidim postielku a vsetko aj pocujem. Na zaciatku mi bolo aj luto, ze je tam tak sam a strasne som si vycitala, ze som krkavcia matka a ze som vystrnadila babatinko prec, ale zvykla som si 🙂

miavin
11. sep 2009

petka - nemáš si čo vyčítať - aj mne je teraz ľúto že som ho dala vedľa do izby - ale nechcem ho naučiť, že bude stále s nami - a už sa do spálne ani nezmestí 😀 ale ráno keď sa zobudí okolo 6-tej, tak si ho vezmem k sebe a ak je tatino doma, tak on sa s ním mojká a nakoniec zaspia obaja ešte na chvíľku....

miavin
11. sep 2009

anib - júj to by bolo super, no ja som zvedavá, čo mi môj manžel vybaví v čr.... to by bolo tiež fajne

petusko
autor
11. sep 2009

ahojte 🙂
trochu som spatne citala, tak my spavame potme, ja som si najprv nevedela zvyknut, ale nakoniec mi mm dal logicke vysvetlenie, ze ked mam zavrete oci, aj tak mam tmu 😀 a ked sa zobudim, tych par sekund co lapnem po svetle je zanedbatelnych 😅 Marcelik spava s nami v spalni, Petko vedla v detskej, ale na zimu ich chceme dat uz spolu do izby. ani jeden sa v noci nebudi, tak nech si zvykaju, ze budu spolu 🙂 si neviem predstavit spalnu bez postielky 😕 😅
ludia ja mam nejak vela casu, odkedy je Petuilk skolkar 😀 ja normalne stiham s Marcelim aj spat na obed 😀
idem kuk ten link, co dala petka 😉

petusko
autor
11. sep 2009

hmmm, bolo by to fajn, len neviem, ci by to platilo aj pre mna, ja som si platila dobrovolne, ale este pred prvym tehu, rata sa aj to? kto sa v tom vyzna, myslim, ze stascha?

zuul
11. sep 2009

ahojte maminky,
strašne to tu zanedbávam.
ani neviem o čom sa práve píše 😔 my tiež spinkáme v spálni zatiaľ a od začiatku bez svetla.
chcem dať miška vedľa až keď bude spinkať celú noc.

dnešná noc nebola nič moc, myslím, že ho ešte bolia zúbky a potom ten veččččččččččný sopeľ. od 00,30 sme boli stále hore, až z plačom sa budil - doteraz nikdy, som ho vzala na ruky a nie a nie sa utíšiť.
a teraz spinká zasa na 45min 😀

zuul
11. sep 2009

a dievčatá dala som mu dnes ráno jeden piškot do ruky. začal do dudlať ako didu ale pekne ho spapal. sa mu rozmočil a bol mňam. to mal na raňajky 😀

nany100
11. sep 2009

ahojte, petkapo, my máme podobnú noc za sebou...Adelka v jednom kuse chcela cicík , od polnoci sme boli hore asi každú pol hodinu...nadránom som ju vzala k sebe a asi hodinu a pol si dudkala, to sú galeje ako keď bola novorodenec...zase mám mykózu, tak to bolí ako sviňa, isto si to z ručičiek preniesla do pusy a na mňa...tak zase mastím Candibene...bože, si to fakt vychutnávam 😒...ako keby som mala bradavku vo zveráku, keď sa prisaje 😖
no s tým rodičákom by to bolo super, tak som zvedavá...
a toto bola naša prvá noc potme, no neviem teda...či bola taká umrnčaná kvôli tomu alebo len tak zo zvyku 😢

bambina
11. sep 2009

ahojte dievcence moje, prepacte ze Vas tak zanedbavam. len zbezne som pozrela co ste popisali, mame vsetky podobne problemy. dobre dni a noci striedaju tie zle, tazko nieco predvidat, asi to uz treba brat tak ako to pride. vychutnavat si materstvo so vsetkym co to prinasa, aj ked uz ani neviem kedy som sa dobre vyspala. vcera sme boli na II.preockovanie (povinne aj rotavirus), zvladli sme to trochu s placom ale bez teploty tak som rada. vaha 7280g, obvod hlavicky 42 cm. zatial mam stale len kojit kvoli tomu ekzemu co Simonka mala, aby sme predisli alergickym reakciam. len neviem co potom zo mna zostane. v noci papa niekedy aj kazdu hodinku. babenky ak si pamatate, napiste stranu kde ste rozoberali co potrebujem zdokladovat na urade prace ked prechadzam z materskej na rodicovsku dovolenku. hlasi sa to aj v praci? ako dlho pred ukoncenim materskej to treba ist vybavit? dakujem a prajem pekny dnik. skusim vas spatne pocitat.

zuul, vy sa mate. uz piskotku? chlapisko velky 😉

bambina
11. sep 2009

my spinkame potme, postielka je zatial v spalni s nami. pri tomto intenzivnom nocnom vstavani si to ani inak neviem predstavit

miavin
11. sep 2009

bambina - no ja som bola na úrade práce, rodiny a sociálnych vecí - tam mi dali žiadosť o rodičovský príspevok plus papier - ktorý mi potvrdili na sociálke - od kedy som na materskej a koľko mi materská vychádzala... - s týmto potvrdeným papierom a vypísanou žiadosťou som šla naspäť na úprsv a odovzdala to tam - to bolo všetko no a v deň keď prechádzam na RD musím ísť zas na sociálku - kde mi dali registračný list, vyhlásenie o sporení na dôchodok a vyhlásenie , že sa starám od dieťa... a plus kopiu rodného listu. K zamestnávateľovi treba zaniesť ukončenie MD a začiatok RD - to vypíše gynekolog..... a to treba zaniesť do práce - ja myslím, že to je všetko.... aspon mne tak povedali 🙂

bambina
11. sep 2009

mia dakujem pekne. zasa pekne byrokracia. a ako sa vlastne pocita den kedy prechadzas na RD? presne 6 mesiacov od nastupu na MD? alebo sa to berie az od noveho kalendarneho mesiaca?

zanulienka
11. sep 2009

mia-ja nemam matersku,ani rodicovsky ani pridavky,som len tak 😅 .nadomnou sa asi elaia zlutovala a zacali sme spavat do tej 7.30,mozno by sme spali aj dlhsie kebyze mangel nechodi po dome ako kon-musim ho dneska zdrbat 😠 .zaspi do tej 21.00 a zobudi sa dvakrat na papanie a zaspi hned dalej.dufam,ze uz to bude len lepsie a lepsie

macikjm
11. sep 2009

ahojte...anib...tak to by bolo najsuprovejsie, keby nam zvysili rodicak...juj...tesila by som sa.... 😀 asi kazda z nas, ktorej by sa to tykalo...

a je to aj logicke ako to chcu schvalit...nie???nasa romska pospolitost a biela asocialna by to urcite vyuzivala naplno...no sediet doma a dostavat min. mzdu...to by bolo amorciat zase.... 😀

my sme dnes prvykrat na papanie vstali o 3.30, potom o 6.00 a definitivne sme vstali o 7.00..o 9.00 moj anjelik zase zaspinkal....a este spi...sice sa uz trochu prebrala ale dala som jej cicik a zachrnela....jujuj...zazracna cicka...

inak hlasim super noc na novej posteli a matraci.... 😀

tiez sme boli vcera ockovaní...vcera nebolo nic...ninka bola v pohode, ako keby ani nebola ockovana...noc bola tiez ok...teraz rano mala zvysenu teplotu...ale to je tiez ok.... 😅 tak to bolo aj po prvom ockovani.... 😕

bambina
11. sep 2009

aj u nas mierne zvysena teplota, ale nic som jej nedala. nech telicko trochu zabojuje

macikjm
11. sep 2009

bambi...ani ja som nic nedala...

misha666
11. sep 2009

ahojte.... som sa normalne rozculila co som si precitala ten odkaz co dala anib... tak ja ako studentka nedostanem nic...ostanem na to na com som... je to na hovno robene...ved zena co uz dakedy pracovala uz dostava matersku aj rod.prispevok a ja dostanem len rod.prispevok a aj to mi ho nezvysia...normalne mam chut napisat mail na sekretariat ministerky tomanovej 😠 hlave ze degesi sa podporuju z kazdej strany a na mlade rodiny sa serie 😠 😠 😠

miavin
11. sep 2009

bambi - to Ti na sociálke povedia - aj na tom úrade - neviem ako sa to vyratáva - my hneď po pôrode, keď sme vybavovali pôrodné a nahlasovali malého na sociálku... tak nám vyrátali - že kedy končí MD. Ja som nastúpila 4.3 na MD a končí mi 15.9 od 16.9 som na RD - takže tam Ti to povedia
macik - tak to krásne bubate, my sme dnes boli hore už o 1 - no mrnčal, ale som ho nechala a papal 1.30 ... potom až o 6.30... ale mrnčal dnes - ale asi mu bolo zima zato sa mrvil - som zabudla okno privrieť 😀 😀 😀
to je super, že parádna noc - oplatí sa investovať, nie????

zanulienka
11. sep 2009

ja sa nad takymi vecami nerozculujem,pretoze nemam narok na nic

macikjm
11. sep 2009

mia...ale to nie vzdy tak dobre buba...ma take svetle- dobre noci, ale aj take co je hore kazde dve hodky...

no oplatilo...vychutnavam si vlastne nasu prvu mnzelsku postel, doteraz sme mali pospajane kadejake postele.... 😀 😅

inak mia...rovnako sme zacali no a jasne aj koncime MD.... 😉

misha...no...uvidime ci to prejde a ako....dostanes pri druhom... 🤐 .odrobis 270 dni a uz budes mat narok dla toho co tam pisali... 😉

misha666
11. sep 2009

macikjm...ja som mail napisala na sekretariát ministerky Tomanovej...som sa pekne rozpísala ...

Dobrý deň,

Volám sa Michaela Starková , kontakt na Vás som použila ,lebo sa mi zdal najbližšie k pani ministerke Tomanovej, aj keď predpokladám, že sa k nej tento mail ani nedostane, ale pokladám za potrebné vyjadriť sa k pripravovanému zákonu o rodičovských príspevkoch, ktorý má byť schválený v januári. Keď som sa o tomto zákone dozvedela, veľmi som sa potešila ,že konečne si s manželom a dcérkou prilepšíme, ibaže keď som si teraz prečítala na istom internetovom portály ako to v skutočnosti je som ostala z toho dosť vyvedená z miery, ak som to správne pochopila zvýšený rodičovský príspevok dostanú len tie mamičky ktoré si pred narodením dieťaťa platili nemocenské poistenie, alebo boli zamestnané a tie čo nespĺňajú tieto podmienky dostanú len to čo doteraz. Podľa mňa by bolo potrebné uvažovať aj ďalej. Podľa mojho názoru ministerstvo sociálnych vecí a rodiny skoro vôbec nepodporuje mladé rodiny. Tak napíšem Vám môj prípad, bolo by podľa mňa treba zvážiť a taktiež nejako zahrnúť do tohto zákona, určite nie som jediná, ktorá je v takejto situácii. Mám 22 rokov a pol ročnú dcérku a skvelého manžela, študujem na VŠ UPJŠ v Košiciach denné štúdium(externe sa nedá) učiteľstvo akademických predmetov biológia-informatika , práve som ukončila prvý stupeň bakalárskou štátnou skúškou a pokračujem ďalej na druhom magisterskom stupni. Nikdy som nepracovala keďze od svojich 6tich rokov študujem bez prestávky,manžel pracuje ako elektrotechnik jeho mesačný príjem je okolo ...eur cca , ja dostávam tych 165 eur rodičovský príspevok a 20 eur rodinné prídavky na seba a 20eur na dcérku , bývame v trojizbovom byte, platíme si nájom , elektrinu, plyn , úver na auto a všetky ostatné bežné výdavky. ale bez pomoci mojich rodičov by sme sa k bytu nikdy nedostali, aj bez ich ďalšej podpory by sme neboli tam, kde sme teraz. tak sa pýtam prečo do tohto zákona nezahrniete aj študujúce mamičky? Ktoré chcú získať vyššie vzdelanie, aby keď skončia školu mohli slušne pracovať ? Veď aj knihy niečo stoja, zápisné do ďalšieho ročníka atď. Teraz si možete povedať veď sú rôzne prospechové štipendiá atď, ale študovať a starať sa o rodinu sa nedá na 100% . A starostlivosť o dcérku je taktiež náročná, veď stále treba kupovať nové oblečenie , jedlo, plienky, a si myslíte že na to tých 165eur stačí??? Veď ja chcem pre ňu len to najlepšie, ale kým študujem tak ledva s týmito peniazmi vyjdeme , a študovať chcem , lebo sa mi neskôr zvýši šanca že sa niekde zamestnám . Mohla by som tu písať ešte ďalšie litánie , ale myslím si že stačí to čo som tu už napísala. tak Vás prosím zamyslite sa aj nad študujúcimi mamičkami .

So srdečným pozdravom

Michaela Starková

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre