Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
10. máj 2009

Erika,Bianca je velmi peknučká.A veru trochu sa mi podobá na Silvinku 😅 Juj,kedy budeme my nosiť len krátke body... ☹ Tu je síce slniečko,ale fuka studený vietor a tak neviem čo malej obliecť.Má aj potničky,aj trochu soplíkov.Tak-vyber si cikyta,vyber 😀 😀 😀

erika3011
10. máj 2009

Ciky podobu som si aj ja všimla 😀 ..aj Silvinka je prekrásna! 😉
Mi už bodinka nosíme lebo u nás je teplo a riadne, malá mala tiež potničky a dokina nam na to odporučila pretrieť liehom a zasypať framikoinom..a čáry máry je to preč 😉 ..nas skôr trapia zapareniny a hrooozne vela kaká..v noci sme menili 8 plienok!!! 😠 ..a máme aj vymeneny režim 😔

anib
10. máj 2009

caute baby 🙂

anib
10. máj 2009

malu mam na rukach,asi pomaly zaspi,erika uz si bola s malou von?

cikyta
10. máj 2009

Fuha,ale len nech kaká,ako by to bolo naopak 😉 Vymeneným režimom som trápila rodičov ja 😀 Mojko,len vydržať.

Tá naša nespí ani v noci ani cez den.Teda spí,ale málo a krátko ☹ Každu chvílu padnem na nos a chrápem...Musím sa držať veru.
To framikoin je aj sypký? Poznám len mastičku-tou jej natieram ušká teraz.

erika3011
10. máj 2009

anib ahoooj, moja nestiham odpisať na ip, snad večer alebo zajtra 😉 ..joj a ešte nie, len včera sme mali týžden..

anib
10. máj 2009

ja som bola uz po 3dni von tak na 2hod

erika3011
10. máj 2009

ciky ano, je aj sypky, mne ho predpísala dokina 😉

anib
10. máj 2009

musim od vas odist, mala aj s drahym zaspali,bezim do obchodu,nastastie mame zapozicany ten monitor dychu,tak keby nieco sa drahy zobudi, majte sa krasne

denea
10. máj 2009

ahojte som len na skok, kym mala spi. pridala som nejake fotky . je krasna. trapime sa s potnickami a mna trapi ze nemam mliecko a neviem co na to.

cikyta
10. máj 2009

Denea......skus piť 4-5L denne vody,vineu,mliečko,jablkový džus,či čajíky na kojenie a podporu mliečka.
Alebo v teme bábätká a opýtaj sa Anaque(hádam som to nedoplietla)Ona radí ohladom kojenia všetko a je v tomto ve.lmi m.udra.
Idem mrknuť fyotečky

bambina
10. máj 2009

Ahojte maminky, srdecne vas pozdravujem. Nasa mala vcera oslavila 2 tyzdne. Je to hekticke, ale je zlatulinka. Cez den si vyzaduje pozornost, rada je na rukach, ale v noci je to celkom OK. Kojime o 1.00h a potom o 4.00h takze sa aj relativne vyspime 😉

cikyta
10. máj 2009

Ahoj Bambina.O kolkej sa ti narodila malá Simonka? Lebo vidím,že sa nám narodili v jeden den. (Mne 20:05hod.)

bambina
10. máj 2009

Narodila sa 7.50h 😉

baska19
10. máj 2009

ahojte pridala som pár fotiek našej maličkej

v noci sa pri nej v pohode vyspíme lebo sa budí po 3 hodinách niekedy aj dlhšie a len čo sa napapá tak spinká ďalej taká je zlatá, a cez deň je tiež kľudná ked ju nechám po papaní odgrgnúť takže máme doma hotový poklad 🙂

iku
10. máj 2009

ahoj bambina,my máme tiež 2 týždne, chcem sa opýtat, či nemáte problém s kojením, moja malá asi tretí den začne papat a po chvíli chytá nervy, niekedy až kvičí, prestane jest, revdží, neviem, čo jej je, mlieka mám až privela.

elfi1
10. máj 2009

iku - my sme dnes skoro cely den matiek prerevali. ja mam tiez vela mlieka a uz sa stalo, ze ked maly nestihal, tak sa zadusal odpojil a zacal rev. dali sme odgrgnut a potom sa uz niekedy nechcel prisat. ale dnes to bola hroza. len som sa s prsnikom priblizila alebo ho dala do kojacej polohy, tak zacal vresk a nie a nie. plakal on, plakala som ja. potom sa nam podarilo troska chytit a nieco spapat. a po obede uz troska viac. bola som zufala. tak dufam, ze sme to pre dnesok prekonali a bude to uz dobre.

aine04
10. máj 2009

ahojte maminky, vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 🙂
dufam ze mozem stale pokracovat s vami ako aprilovka, aj ked malicky sa rozhodol byt nakoniec majovcek.... inak je to zlatunke babinko, aj ked mava horsie dni. vcera vrestal trochu viac, tak som mu dala trosku fenikloveho cajiku a zaspinkal mi na takmer 5 hodin. to som sa uz zlakla ci som mu nieco nespravila a prerevala som cely vecer ze som si priotravila dieta. pomalicky sa teda ucim a snazim, chudatko moje je taky pokusny kralicek....

inak mne sa dost dlho rozbiehalo mliecko, uz som bola z toho nacisto na nervy ale dnes uz druhy den kojime bez prikrmovania tak snad je to na dobrej ceste. 🙂 uvidime ci mi maly neschudne..

solen
10. máj 2009

ahojte maminy, krasny sviatocny vecer vam zelam! V novej temicke si prosime len pozitivne prispevky. Vidim, ze je tu veselo. U nas podobne, cele dni spi von, v postielke len v noci. Mliecka mame dost, niekedy az privela, lebo grcosime stale. Ked si predstavim,ze vsetko to vygrcane mlieko mohlo byt v mrazaku...

Iku,elfi ak mate vela mliecka a deticky nestihaju prehltat, skuste pred kojenim odstriekat a az potom prilozit.

dievcata, co sa vam zda, ze mate malo mlieka, skusate zvysit laktaciu aj castejsim prikladanim a striedavo na obidva prsniky?

sabi chudatko, cim skor sa daj dokopy, mas co robit, starat sa o maleho a este s horuckou.

majka_dk
11. máj 2009

ahojte.
my mame problem spinkat doobedu, treba krpcovi drzat cumlik kym nezaspi co mu trva taku hodinu, potom zaspi na 30 min a mozme sa znovu krmit, ale az na to, ze doma nic nestiham je to ok. inak nas maly stale pije z oboch prsnikov tak po 7-10min dlhsie ani nahodou, tak som zvedava ci nieco pribral, zajtra idem do poradne tak som zvedava, narastol urcite lebo sa uz nezmesti do perinky 😀 tak snad aj pribral.
inak ja mam tiez problem s tym co mu obliect, lebo na jednej strane je stale spoteny na hlavicke a na druhej ma stale studene ruky, tak fakt si neviem vybrat ci mu je teplo ci zima ☹
drzkajte sa.

hotelacka
11. máj 2009

Ahojte babenky..tak tu tusim mrtvo odkedy su ratolesti na svete 😅
Ani sa necudujem... 🙄 aj mne dava Adamko zabrat. 😔

Ku kojeniu - ja som hned po tyzdni mala upchatu mliecnu zlazu a skoro zapal prsnika tak som si uzila tiez 3 dni v horuckach do 39°C, ale kojila som stale takze to bol riadny zabijak.. a tiez sa mi ovela viac nalieval lavy prsnik ako pravy /tiez to dost bolelo / ale teraz je to uz OK..

A k vcerajsiemu sviatku- vsetko naj maminy!! 😀

nany100
11. máj 2009

ahojte maminky, no veru žiadna sranda...malá dnes pospáva od rána, ale v noci zaspala až pred jednou a spala "až" do štvrť na 5, čo je výkon...potom sa napapala a asi na trištvrte hodinku zaspala zase...no a od pol siedmej sme si schrupli dokonca dve hoďky, tak sa cítim ako rybička 😀 ...stále ju trápi bruško, aj keď Sab Simplex trochu zaberá, zdá sa mi...s jedením je všelijako, dnes len kojíme, ale včera po viacnásobnom kojení v mini intervaloch spustila cirkus a vypila 70ml Nutrilonu...večer spravila to isté, ale vypila len 20ml...nikdy neviem koľko mám chystať...joj, je to trápenie...zajtra nás čaká poradňa, tak uvidíme čo nám povedia a ideme aj na sono nožičiek...priberá hádam dobre, raz za týždeň ju vážime aby sme neboli v strese, že nepriberá...tak pekný deň Vám aj bábätkám prajeme

sandori
11. máj 2009

ahojte babenky, tak sa hlasim opät hadam po mesiaci. My sme uz toho stihli neurekom- boli sme v nemocke- malá mala zapal pluc - a to mala iba sopliky a bez teploty- ,mna skoro trafilo ked mi povedali ze je to zapal pluc a najnovsie sa jej vyhodil nejaký ekzem na tvaricke- vyzeram ako keby som sa o nu ani nestarala - strasny pocit.Dneska sme ale boli u koznej a dala nam masticku- tak dufam ze to rychlo prejde...inac aj ja mam menej mlieka tak dokrmujeme...

zanulienka
11. máj 2009

caute baby,hlasim sa unavena ako vzdy.vcera som sa prvykrat postavila na vahu od porodu a bola som milo prekvapena,ze mam 12 kilov dole,este mi chybaju 4 kila a som spokojna.ale takymto tempom pri elaie to bude dalsich 12 😀

stascha
11. máj 2009

ahojte dievcata 🙂 no zase len tak narychlo, ved aj tak mame toho dost,
nas drobceka trapia sopiky, no nie je to nic strasne takze odsavame, ale vecer niekedy tak chrci, no neviem ci nebude mat nieco na prieduskach no snad nie ako pise sandori zapal pluc, ved tiez teplotu nema,
zajtra ideme prvy krat do poradne tk som zvedava, ako to s nou bude a kolko sme pribrali, ved bola oproti vasi drobcekom taky chrustik.

no papat jej chuti, proste je normalky pazrava, z jednoho prsnika jej nestaci tak si musi ucnut aj z druheho, no samoska ze zaspi na nom, ale inac je dobrucka, len v noci sa mi zda ze spi strasn kratko, ale je ako hodiky po 2-max 3 hodinach je hore a musime jest

my zatial s bruskom problemy nemame aj si poriadne poprdkame a kaka tiez statocne tak nech jej to aj tak vydrzi

ozaj uz ste boli na ten skrining ci dobre pocujete, mi ideme na buducu stredu len som chcela vediet ako to prebieha,

no a stale mame este trosku zlete ocka, krv na brali aj v porodnici na bilirubin bolo to v norme a uz aj pediatricka, ale tiez boli hodnoty len zvysene nebolo to na liecbu, ale straca sa jej to velmi pomaly, tak fak uvidim zajtra.

drzte sa, ak bude zase cas napisem, a babätkam vsetko dobre,

pridavam zopar foto

krpcek
11. máj 2009

ahojte. ako zistim, ci ma mala teplotu?

bambina
11. máj 2009

ahojte, tak som hodila par fotiek nasej Simonky.
krpcek, ja malej meriam kazdy vecer pred kupanim. mam dobry teplomer, prilozim na cielko, o 2 sekundy je teplota zmerana

bambina
11. máj 2009

stascha: nam skrinig robili este v porodnici. nie je to nic hrozne, v podstate jej pomocou takych kablikov vyslali postupne do obidvoch usiek nejaky signal, ktory sa ak dobre pocuje vrati spat a na pristroji zablika zelene svetielko. cele to trvalo asi 3 minuty.

pikino
11. máj 2009

druha alternativy strc jej ho do zadocku a potom odcitaj pol stupna to je najpresnejsie meranie zo vsetkych.

krpcek
11. máj 2009

a urcite ho vytiahnem okakany. 😀 😀 nie to sa bojim jej robit. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre