Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

majka_dk
4. jún 2009

petusko maly este nie je nespokojny, pekne sa vzdy vyprdka ked s nimpocvicim, tak ho snad nic netlaci.
nany nas tiez vypluva feniklovy caj 😉

petusko
autor
4. jún 2009

majka, ja by som to teda zatial nechala tak. ak zbadas, ze ho uz tlaci brusko, vtedy mu pomoz tou rurkou.
ja nedavam caj. aj som uz raz dala a maly z toho potom vrackal 😒 ked budu horucavy, tak mu dam prevarenu vodu.

majka_dk
4. jún 2009

vsak aj nas do nedele mal vzdy aspon nejaky prd v plienke a teraz nic uz 3 den 🙄

kiki5
4. jún 2009

dobre ranko. no mi sme dnes mali hroznu noc. teda ešte že mam tak kludne dieta , že ani neviem že ho mam. o polnoci som utekala na pohotovost so staršim jakubom lebo vracal a hnačkoval, tak vam poviem že to bola fakt hrozna noc ☹

petusko
autor
4. jún 2009

joj kiki 😒 a co mu nieco uskodilo, ci nejaka viroza?

hotelacka
4. jún 2009

Ahooojte bambuliatka!!
- babenky ja davam malinkemu na koliku kvapky sab simplex co mi odporucili viaceri a nebolieva ho uz brusko..
pomaha to pri prdkani a uvolnuje krce v brusku - moze sa to od 3t 😎

sabinazv
4. jún 2009

cafte, tak viete co? ja uz mam po obede... maly rano vstava o pol siestej, tak to mam posunute 😀

hoty, my sme dostali sab simplex od dokyny uz ked sme mali tyzden... ale viac sa mi pozdava Espumisan L, je to bananove a redsie... aj malemu to viac chuti, ma to ako dezert po jedle... 😉 ale v poslednej dobe to davame malokedy, len ked sa naozaj puci a nozicky pritahuje k sebe...

kiki5
4. jún 2009

petusko no viroza a mna začina všetko boliet tak dufam že to nedostanem lebo je po kojeni. inak môj miško sa puči stale ale ešte som mu nikdy nič nedavala. pokial neplače a neboli ho to tak nedavam nič.

cikyta
4. jún 2009

Kiki,minule som mala horučku až 38° a cítila v kostiach chrípku.Tak som volala pediatričke,či môžem kojiť.A odpoved bola,že:MUSIM POKRACOVAT!
Lebo vraj ak som chorá,telo si začína robiť aj protilátky na chorobu a tie su v mlieku,čo je pre bábo velmi dobre!!!!
Len treba mať počas manipulácie s bábom ruško na tváry. 🙂

pikino
4. jún 2009

ahoj micky.

my tiez davame espumisan. ale uz vyse tyzdna ho nepotrebovala klop klop klop. 🙂

krpcek
4. jún 2009

ahojte. tak a uz aj my mame nausnicky. 🙂 🙂 ked som ju chudatko videla tak strasne plakat skoro som aj ja pustila. 😀 😀

sab simplex davame aj my - a myslim, ze jej to pomaha.

baby ako to robite, ze kojite 10????? ja sa s nou natahujem aj pol hodinu. 😲 😲

ciky aj ja som bola vcera taka nejako chorlava - tak som si navarila cajik, osprchovala sa, ulozila malu a potom aj seba . . . v noci ma niekolko krat ztriasla zimnica . . ale dnes je uz lepsie. ale idem si dat zase nejaky cajik.

feniklovy cajik davame aj my - ten HIPP . . .kazde ramo jej urobim a ked kojim a citim, ze mala uz nesaje len sa hra, strcim jej flasu . . .je to teplucke a vzdy jej nejaka ta kvapka kvapne a je spokojna, ze si dudle.

cikyta
4. jún 2009

Krpcek,ja kojím 5 minut a už je odpálená plná 😀

krpcek
4. jún 2009

😠 😠 ja keby som ju po piatich minutach odpojila asi by mi vlasy vysklbala. 😀 ciky a ako casto kojis?

nany100
4. jún 2009

my papáme každé dve hodiny (ale počítané od začiatku predchádzajúceho kojenia, čiže cca každú hodinu a pol) a tiež sa kŕmime tak 20-30 min.
sab simplex papáme aj my, zaberá ako kedy...dnes sa tak pokakala, že som myslela, že aj veci zahodím...ale zaprala som to a hodím do práčky tak uvidíme, také pekné dupačky nevyhodím 😉

skorvankova
4. jún 2009

ahoj.
aj my sme davali simplex, ale uz nedavame, lebo najskor sa vykakal a potom mu to rbilo v brusku taku sarapatu, ze plakal aj 2 hdky.
Ako ste to davkovali? Kolko kvapiek a ako casto?

skorvankova
4. jún 2009

A este tecu aj vasim babikam slinky?

nany100
4. jún 2009

skorvi, dávkujem to trikrát za deň po 15 kvapiek
...a slinky nám občas tečú 😉

cikyta
4. jún 2009

Krpcek,tých 5 minut myslím každých 1-2 hodiny.To je zrejme skrz ten reflux.Ale ak by spala dlhšie ako 1-2hod.tak by zrejme aj pila dlhšie. 😉

Skovi-Tento týžden mi začala sliniť nejak 😒

krpcek
4. jún 2009

my davame 5 kvapiek, pred vecernym kojenim. slintoskujeme aj my - az tak, ze po byte nachadzam po nej stopi. 😀 😀 😀

ahaaaa - no mne papava tak po 3, 4 hodinach.

baby ako ste osetrovali babikam ranu ked ste dali prepichnut uska?
mne povedali ze 24h nic nerobit, zajtra poumyvat a striekackou aj 5x za den nastriekat na usko repik a dat taky kremik a potocit nausnickou. ale co ja viem, tak sa to osetrovalo liehom 😲 😲

cikyta
4. jún 2009

Nám kazali často utierať liehom,náušničku pootáčať a natierať framikoinom.Za týžden už mala krásne ušká.

krpcek
4. jún 2009

zase ma kazdy iny postup. 😠 ale tym liehom jej to pretrem - nic sa jej stat nemoze.

nany100
4. jún 2009

nám povedali večer vždy umyť pri kúpaní a potočiť náušničkou a potom pretrieť liehom...robili jej to pred týždňom a už to má zahojené...ja som jej to pootáčala veľmi opatrne aj keď cez deň papala

kiki5
4. jún 2009

ciky ved už som bola prechladena a kojila to je v pohode ale jakub mal črevnu chripku tak vracal a hnačkoval anič nejedol 4 dni. tak to si neviewm predstavit z čoho to mlieko bude. inak už mam 37 a boli ma brucho 😒

cikyta
4. jún 2009

Kiki-actimel a aktiviu papať.šup šup......Malej dávam probiotický prášok a vraj by som to mohla aj ja hltať.To nám v nemocke nakázali.

romanakatka
4. jún 2009

baby, to očkovanie na ručičke sa má ako vyvíjať??? Nám to začalo hinsať... Nejak si neviem spomenúť čo hovorila dokyna... 😲

adya01
4. jún 2009

romanakatka,
ono by to malo trosku hnisat ale nemalo by to cele byt vacsie ako 1 cm. Ono ten hnis su vlastne tie protilatky co si telicko vytvara. Ked to nehnisa tak je problem, musi sa preockovat. Nam to prasklo pri kupani trosku hnisu vytieklo tak som to zasusala liehom a uz to mame pekne, vyliecene.

vilocka
5. jún 2009

Ahojte babulky a babenka 🙂 , zase som tu ja, ked tu nikto nie je 😀 .
Troska som vas pocitala, my sme uz od piatej hore, nasa babika ma uz rano 😀 .
Tiez sa malinkej zahnisala ta ranka po ockovani, nam hovorili, ze sa s tym nesmie robit nic. Maximalne potriet liehom, ale aj to sa bojim.Radsej to necham tak a uvidim.
My sme mali posledne dni malo mliecka, z flasky mi odsate papat nechcela (vobec z toho nevie pit) 😕 , tak sme boli nervni vcera. Ale kupila som si take bylinkove tabletky, volaju sa more milk, dala som si vecer dve a rano mi islo prska roztrhat....nechapem ako to zabralo. (po krmeni som si este 100 ml odsala z jedneho prska 😕) A to pisu, ze efekt nastane az po dni, dvoch dnoch. Tak ak budete mat problem, tak skuste. Skusala som aj homeopatika, ale tie nejak na mna nefungovali.
My nastastie prdiky nemavame, ale mali sme, ked bola mensia, tiez som davala Espumisan.
Krpcek, my sa tiez kojime tak 20- 30 min. Ale zalezi od toho, kolko mam mliecka, ked je malo, tak sa trapime aj hodinu 😅 .
A nausnicky mame tiez, dali sme ich v tretom tyzdni, Krpcek, len potierat liehom a na to dat framykoinovu masticku, presne ako pisala Ciky, nam to tak kazala dokyna a za tyzden mala uska uplne krasne.

nany100
5. jún 2009

romanakatka, s tým zahnisaným očkovaním nerobiť nič, nám to tiež dosť hnisalo, min.týždeň sme sa s tým boli ukázať v nemocke a len večer pri kúpaní priložiť nachvíľku gázu s liehom na vysušenie a ono sa to zasuší. Je to normálne a povedala nám že do 4tého mesiaca sa to môže ešte kľudne zopakovať takáto reakcia. V žiadnom prípade neprepichovať a nevytláčať, pokiaľ to praskne, tak nám predpísala mastičku Bactroban, ale našťastie neprasklo, zasušilo sa to pomocou liehu

anib
5. jún 2009

Ahojte, aj my sme hore uz od pol siedmej a teraz mozno zaspinkame, baby chcem sa opytat, tie co mate tie poloh.lehatka - mozno aj to fisher price - to aj vibruje - je to podla vas dobra vec? rozmyslam to kupit na bazare, nasa sa rada hojda na rukach a nechcem si ju tak naucit - to ju aj starke v kuse rozmaznavaju.
My sme dali nausnicky prepichnut este v nemocke - ako tyzdnovej - a zahojilo sa to tak asi za tyz a pol - len sme potierali liehom. Objednala som si aj odsavacku, pre istotu do zasoby mliecko do mraznicky - este sa spytam - do mraznicky to davate v com - su nej.speci sacky na to ? - ak hej-kde ich kupim?v lekarni?

sabinazv
5. jún 2009

ahojte, aj my sme hore uz asi od pol 6, a dnes bol plan ist na ortopediu s klbikmi ... aj sme sa tam dotrepali o 7.h a dnes NEORDINUJU, lebo je niekde dokyna na zahranicnej ceste ci co... ma skoro vystrelo... chlap si zobral dovolenku kvoli tomu a prd z toho... zasa v pondelok tam bude kvantum ludi, no nastvana som... a potom reku uz ked sme vychystani, ideme do Metra kupit jogurty - ficime na Rajo mnam straciatella... a Metro otvaraju az o 9.h... no proste dnes je ako piatok 13teho 😠 😅

vonku prsi, maly mi uz zabuval... asi si dnes schrupnem s nim aj cez den, inac to nevidim... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre