Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
5. jún 2009

Skovi..........Ano,je to proti záhe hlavne.Je na tom napísane anti reflux.Ja som to pila,ked som bola tehotná.Mne to dr.odporučila a teraz mi to našiel muž na nete,na jednom pokeci,kde radí dr.a tam to spomínali,tak sme skusili.

Lindul........No a kedže máme trošku krive nožičky,tak najvyšší čas ju odučať od toho lehátka! Je v nom celý den tiež ☹ Fuha,až som sa zlakla.Ale môže to byť pravda,čo si napísala. ☹

Nikolet.......Velké Dík!!!!!!!!!!!!!!!Už idem objednať.Si poklad! 🙂

ni.kolet
5. jún 2009

Zuul aj my rastieme. 62 mu bude ešte tak týždeň a plienky máme už číslo 3. 😅 Alex mal v utorok váhu 5550 a meria 61 cm.

lindula3
5. jún 2009

neboj ciky to sa nemu stat kazdemu... skus to obmedzovat a pomalicky ju od toho oducis... aa na noc by som ju uz dnes do toho nedala🙂

ozaj baby ake plienky pouzivate? myslim cislo... ja prave koncim jeden balik 2jok a myslim ze uz budem davat 3ky lebo sa mi vcera tak pokakala ze to mala az na lopatkach, to bolo nieco strasneeee🙂 my mame 5,5 kila

korelka
5. jún 2009

ahojte!

my uz asi 2 tyzdne davame aspon na noc 3, lebo za jednu noc sa mi dvakrat tak pokakaaaaaaal... 😀 cez den, ked viem, ze uz kakal, tak mu dam este 2, lebo mam tam nejakych 30ks, ale fakt uz aj my musime 3.... mame 5650g 😵 😵

lindula3
5. jún 2009

jeeej korelka vy ste tak stari ako my🙂 ja mam tych dvojok este nejakch 50 ks a budem jej to davat asi tiez na den ked sa vykaka, lenze to je u nas nevyspitatelne, tyzden kakavala pravidelne o piatej a teraz dva dni vobec

elfi1
5. jún 2009

ja uz tiez tie 2 len dominam a hotovka. uz sme veliky a ked kakame,tak to je hirosima hadr 😀
a pouzivate pampers? ja som mala aj Huggies a bola som spokojna a teraz mam aj DM Babylove - ale tie tusim nie su az take dobre.
a kakava vacsinou az rano po druhom papani. v noci teraz nie

zuul - Misinko je tusim cely tatinko 😅

lindula3
5. jún 2009

elfi hej mame pampersky kupila som aj jeden balik na skusku babylove a zdali sa mi uplne podobne pamperskam...

korelka
5. jún 2009

ja som mala 2 aj pampers, aj sleep and play a boli uplne v pohode, 3 sme uz vyskusali Tesco a teraz mame Huggies, ved su v akcii, ale cenovo sa oplatia viac Tesco a su sice ine, ale aj tak dobre... 😉

misha666
5. jún 2009

ahojte kocky...tak ja uz som minula poslednu plienku z dvojok...uz davam trojky...a pouzivam pampers ine som este ani neskusala...ale vam poviem ze ked pojdeme do polska alebo madarska tak si kupim aspon 4 balenia megapack ...tam stoja 300sk a tu 600sk ...moja mala ale prekaka aj 3jku... ked neustriehnem kedy sa pokaka a ona sa sama nehlasi ze jej to zavadia tak uz som ju aj 3kra prezliekala co vsetko prekakala 😀 vcera mi spinkala sa musim pochvalit od 21:00 do 5:15 az som bola prekvapena...

vilocka
6. jún 2009

ahojte, no ako tak citam, tak tusim nase babatko je miniaturne, oproti tomu, co pisete, ze mate uz vyse 5 kg. 😅 Nasa malinka ma 4,5 kg a 54cm a len tento tyzden sme zacali davat dvojky plienky a to som sa vytesovala, ze uz mame velkacske 😀 . A papame pekne, aj rastieme, dokina bola spokojna...hmmm, asi ste mali vsetky vacsiu porodnu vahu ako my.
aj nasa babulka je v lehatku, cez den nechcebyt v postielke ani za nic. Aj spi v tom lehatku, tak hadam to nebude taka tragedia a na nozicky ani na chrbatik to nebude mat zly vplyv. V noci je v postielke.
Ja sa skor bojim, ze by sa pokrivila v baby satke alebo v nosici, ja som ju tam parkrat mala a veru sa jej tam nepacilo, neviem preco tak vela mamin nosenie v satke a nositku klokanovskom tak vychvaluje 😅

cikyta
6. jún 2009

Ahojte.Tak dnes ráno som po 100 rokoch dala malu z lehátka do postielky. A to len tak,že: Pozri ocko,dám ju tam.To budu revy...
A predstavte si,stal sa zázrak! Malá tam spinká už cez 2 hodiny! To je svetový rekord u nás!
No som zvedavá,kolko vážime my.Utorok máme poradnu.

cikyta
6. jún 2009

Už včera večer,ked sme kupali Silviu,tak ocko zhrozene skonštatoval,že sme riadne tučnučký.Že či je to normálne a ničim ho nepresvedčím,že je. 😀 Obchytkával jej stehienka,stískal dve bradičky a mal v očiach zdesenie 😀 😀 😀

nany100
6. jún 2009

ahojte maminy, tie ktorých bábätká už mali soplíky a zvýšenú teplotu boli ste s nimi v nemocnici? My sme nasadili Nasivin a čípky Paralen na teplotu a máme aj Pamycon do nošteka a odsávame soplíky. Neviem totiž či máme ísť na pohotovosť, v noci sa skoro tými soplami udusila, stekalo jej to na priedušky. Teraz spinká na vyvýšenom vankúši a dýcha sa jej lepšie, bojím sa aby nedostala zápal uška alebo priedušiek ☹ . To z tej zimy čo máme v byte, no a čo keď je jún, mali by cez deň prikúriť...aj mňa už bolí hrdlo 😒

pikino
6. jún 2009

ahojte micky

vidis ciky tvoja mala je same prekvapenie - pozitivne 😀

nany nasa ma sopliky ale teplotu nema. vyplachuj jej nostek morskou vodou aby sa jej lepsie dychalo. chudatku malinkemu.

zuul mi mame monitor dychu, to bol najlepsi napad aky ma kedy napadol. som asi tusila ze to moje decko bude
take ugrcane.

my mame este stale plienky 1. davali sme 2 ale jej to pretekalo. a teraz sme kupili babylove plienky 1 a tie tiez prekakala a su take tvrdsie ako pampersky, ked sa do nich vycura tak stvrdnu na beton. dnes skusime kupit tescacske.

kiki5
6. jún 2009

ahojte mamičky. tak ja mam za sebou zlu noc. mala som teplotu fakt mi bolo blbo a to vam poviem kojit s teplotou a ked vas boli brucho to je niečo. ale naštastie už som ako tak ok. ja osm ešte stale nebola u gyn. na kontrole a to mam to vložku menim stale lebo niečo zo mna ide take žltosive. no des aj brucho ma boli. ale ku svojmu nechcem ist a noveho som ešte nenašla.

majka_dk
6. jún 2009

ahojte babule.

tak my sme uz od pondelka nekakali ☹ ale este stale je pokojny tak to nechavam na prirodu a dr. povedala, ze staci ak ma raz za 10 dni tak uvidime, ale ak sa zacne nejak pucit tak skusime rurku 🙄

my mame od stredy plienky 3-ky huggies a nemozem si pomoct, ale huggies sa mi zatial osvedcili najlepsie

a musim sa este pochvalit vcera spinkal od 19.00 do 2.30 😀, som sa konecne vyspala, ale o tej pol tretej som sa musela komplet prezliect lebo som mala polovicu pyzama od mlieka 😅

miavin
6. jún 2009

ahojte maminy - tak ako sa máte? čítam, že nám ratolesti rastú ako z vody.... nám už je tiež 56 malá a plienočky 2-ky mi Alex precikával - tak som kúpila 3 - a pohodička. Neviem koľko váži, lebo na poradňu ideme až o 2 týždne. Chcem sa opýtať - na kontrolu s nožkami - už ste boli? alebo sa to chodí až v 3-mesiaci? Lebo mne dokyna nič nepovedala a ja malému dávam len sem-tam - aj to v noci poštolky - naširoko.....

majka_dk
6. jún 2009

miavin - my sme boli s nozickami uz v stvrtom tyzdni a opat mame ist az v osmom mesiaci, neviem ci sa nahodou na prvu kontrolu nechodi do 6 tyzdna.

sabinazv
6. jún 2009

ahojte

mia, nam bolo povedane, ze s nozickami treba ist na sono do 6.t a ked som sa chcela objednat (aby som tam nemusela cakat), tak mi sestricka povedala, ze do nasho 6.t uz nemaju volny termin a ked maju, tak nam je to uz vraj NESKORO, takze musim sa ist vycakat do poradovnika v pondelok, kedy je posledny termin pre nas... Takze vy ste uz po funuse, ale mozno u vas to inac funguje 😎

boze baby, vam tie dietky dobre spavaju... dlho... no my sme hore kazde 3 hodky, strasny hlad ho budi 😀 ... uz nas maly zabudol aj ako je to spat po kupani 5 hodin... ale zato mi viac spava cez den teraz... No uz som si na ten deficit nejak aj zvykla... malokedy si zdriemnem s nim cez den a v noci cumim nocne filmy 😅

majka_dk
6. jún 2009

sabi aj my byvame kazde 3 hod hore, dnes to bola vynimka lebo vcera cez den moc toho nenaspal 😕

sabinazv
6. jún 2009

majka, nas maly lepsie spi vtedy, ked spi aj cez den... naje sa a spi... ale ked cez den spi malo, tak aj v noci zvykne byt nepokojny a buntosi castejsie a dlhsie zaspava...

catusca34
6. jún 2009

Ahojte kočky, dlho som sa neozvala, ale akosi nemám čas... Naša maličká v noci spinká dobre, budí sa mi tak okolo druhej, napapká sa a spinká dalej. Niekedy spí od 22.00 do piatej do rána a normálne som z toho potom hotová a vytešujem sa. Ale potom je taká hladná, že sa toľko nazlostí pri papkaní, že až. My tiež pekne priberáme už máme tiež cez 5 kg a 62 cm. Náš drobec nejako rastie do dlžky.... Bude z nej asi modelka nejaká 😎 ... Ale v poslednom čase nechce veľmi papkať. Predtým v pohode vypila 130ml a teraz ledva 80. Ale stane sa, že jej narobím menej Nutrilonu a ešte je hladná... Cez den spí menej, ale je veľmi dobručká. Len čakám kedy sa to zvrtne... 🙂

Držte sa všetci a nech nám drobčekovia pekne rastú... pap 😎

elfi1
6. jún 2009

ahojte maminky
my sme dnes boli dnes na navsteve v trencine a malemu tie navstevy nerobia tusim velmi dobre. jedno papanie prereval a potom sme sa museli krmit na spiatocnej ceste uz kusok od domu a potom sa aj v aute pokakal. ale tak riadne a kedze mal volne nohavice, tak to islo pekne cez ne von. ale to som zistila az ked som vystupovala z auta, ze mam mokre rifle 😲 celeee okakane

a potom vecer bol mrzuty riadne, museli sme kupat o hodku skor a aj potom strasne revy a nechcel jest. uz som nevedela ako ho uspat. a nakoniec som zistila toto - bol hladny - ale nechcel z praveho prsa ale z laveho!!! tak toto uz kto ma vediet??? to decko ma niekedy riadne vytrapi, kym pridem na to, co chce

ale potom ked na neho pozriem, ako si spinuska v postielke - pusina otvorena a ten krasny vyraz. strasne ho lubkam - slniecko nase milovane.

elfi1
6. jún 2009

my sme s nozkami boli tiez do 6t, ale mam znamu, co sa k dr. dostala az v 4 mes. Lebo ten nas ortoped ma furt nejake volno. objednavat sa nebolo treba, ale skoro ma prekotilo, ked sme sa tam stretli ale 20 deticiek. nastastie to islo ako na beziacom pase - dve deticky sa pripravovali a jedno vysetroval, takze to bolo sup sup.
nemusime sice uz balit, ale my este balime. bola tam mamina, ktora musela balit nanovo, lebo tiez uz nemusela a nakoniec sa to zaclo zle vyvíjať.
cim neskor deti zacnu sediet a chodit, tak je to lepsie pre ich klbiky. nedavajte zbytocne skoro sediet - zatazuje to klbiky

a moja dr. povedala, ze v lehatku moze obcas spat, ze oporu chrbatika tam ma. takze ked tam cez den obcas detuse spinkaju, tak je to OK. najdlhsie predsa aj tak spia potom v noci v postielke

majka_dk
7. jún 2009

ahojte babule.

dnes vsetci slavite nedelu? 🙂

my dnes nejak casto papame, neviem ci sa mi trati mlieko alebo co, ale papal o 14.15, potom o 15.00 tak rical, ze papal zase a teraz taha dudu ako najaty takze za chvilu papame znovu 🙄

inak stale nekakal (od pondelka) ale prdi smradlavo ako taky mini tchorik 😢

ni.kolet
7. jún 2009

Ahojte.
Majka neviem či kojíš, ale ak áno, tak skús si dať nejaký kompót. Môj malý teraz berie železo a dr. mi povedala, aby som jedla kompóty, pretože ho môže zapekať. Zatiaľ to funguje.

krpcek
7. jún 2009

ahojte. ake velke deturence uz mate 😲 my este stale nosime 56 okrem jednych dupaciek a pilenky 2. doteraz som davala pampers no a ked je ta akcia v tescu tak som kupila huggies. skusali sme aj babylove,ale po tych sa mi vyhadzala.
vilocka tiez mame len 4,5kg.

mne v noci mala spi uz 6-8 hod. potom prideme k dr. a ma zdrbe, ze malo priberame. 😠 a no co? mala papa, ked potrebuje, nie? ja ju budit nebudem a uz vobec nie v noci.

no a zistila som, ze sa mi tvori menej mlieka - b

krpcek
7. jún 2009

bud je to tym, ze malo pijem alebo tym, ze mala nabehla na 4-hodinovy rezim a v noci este dlhsie. 😠
tak teraz u nas vinea a acidko tecu na hektolitre. 😀

majka_dk
7. jún 2009

nikolet - ano kojim, ale co sa tyka tych kompotov....ja sa bojim, aby ho z toho nahodou nebolelo brusko 😕 ake kompoty si davas ty? ci vsetko?

krpcek
7. jún 2009

majka urcite mozes broskyne alebo marhule - pokial ty nie si na to alergicka. su z nasej zemepisnej sirky a ak by si mala domace tak si uplne vyhrala. 😉 😀

inak ja som uz aj jahody skusala - sice len tri . . .ale nijako sa to na malej neprejavilo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre