Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
28. máj 2009

ja ju volam pirana. 😀

egyptanka
28. máj 2009

ahojte, neviem ci si este na mna pamatate, sem tam som sem zaskocila, ked som bola tehu. Oficialne som fungovala u marcoviek, lebo som mala termin, ale nakoniec mi ho zle urcili a mala sa narodila 12.4.09. Tak by som rada bola u vas znova vitana, aby som mohla sledovat ako sa dari podobnym babatkam.

lindula3
28. máj 2009

ciky ja pouzivam tampony jednorazove chicco tie su tiez dobre drahe ale nenavyberas si, skusila som aj babylove aj tesco ale tieto chicco su najlepsie

vitaj egyptanka ja mam tiez doma natalku 🙂 my sme boli podla terminu aprilovky ale narodili sme sa v marci

pikino
28. máj 2009

chico su dobrelen sa nedaju vsade zohnat.

egyptanka
28. máj 2009

lind, diky ... 🙂
babulky, kolko vam trva kojenie? nam hodinu, niekedy aj viac.

lindula3
28. máj 2009

piki ja ich chodim kupovat do babymarketu na sustekovu tam maju vsetko 🙂

egyptanka mi nekojime no flasu mi stiahne tak za 10 min niekedy ked vymysla aj dlhsie

cikyta
28. máj 2009

Egyptanka-ja kojím 5 minut a to skoro každu hodinu.
(ale nás si nevšímaj.Máme ten reflux a tak to pýta preto často trošku vycmulkať.A za tých 5 minut stiahne 50-90ml)

majka_dk
28. máj 2009

ahojte.
tak my sa kojime tak 12-15min raz za 2,5-3 hod, netusim kolko vypije, ale asi dost ked mu to staci, pribrali sme zatial tabulkovo, tak uvidim ako to bude dalej.

lindula3
28. máj 2009

ciky co blaznis to potom nic ine nerobis len kojis cely den? my mame tiez reflux a papame kazde tri hodiny pravidelne.... v noci nie to ju nebudim, spinkame az do rana...
my davame do mliecka nutriton a fakt super vec grcka uplne minimalne mozno raz do tyzdna.... a da sa to davat aj ked kojis s lyzickou pred kojenim... nehovorila ti o tom pediatricka?

zanulienka
28. máj 2009

caute baby,tak ja popijam ten benediktov cajik a normalne sa mi pomaly ale isto nalievaju prsia.ale zatial si len rucne odsavam,pretoze odsavackou ma to boli.ale mam strach,aby mala chcela cicinu,ze si uz nenavykla na flasku ☹ .no ved uvidime,nekojim ju asi tri dni,snazim sa jej dat prso do ust,aj taha ale netecie velmi tak spusti krik.teraz som jej strcila cicinu do ust miesto dudla takze cuca a niekedy taha

lindula3
28. máj 2009

to je super zanu a to sa tak vola ze benediktov cajik? a je to normalne dostat kupit? ja som vzdy prikladala aspon raz za den aby nevysla z cviku a raz som neprilozila 4 dni a uz sa mi nevedela prisat, vyplazovala jazyk ako na flasku, tak som to vzdala ale som skusila vcera po dvoch tyzdnoch a pekne mi tahala, lenze mi vsetko vygrcla lebo sme to nemali zahustene

egyptanka
28. máj 2009

majka, tak to zavidim ... ze tak kratko.

miavin
28. máj 2009

ahojte - čo sa týka kojenia - tak ja kojím z oboch cicikov - dokopy asi 10-15 minút a potom ešte s flašky - medzitým odgrgávame tak dokopy cca 30 minút.... 😉
zanu - a neskúšala si si dať klobúčiky na bradavky? nepomôže to ? ja stále kojím cez klobúčiky a pohodička.

zanulienka
29. máj 2009

caute baby.
lindu-ten cajik mi odporucila bea a fakt pomaha.
mia-ten klobucik je naco

zanulienka
29. máj 2009

ako vyzeraju tie klobuciky,ja nemam ani tusenia

anib
29. máj 2009

ahojte mamicky, tak ja som tiez kojila len cez klobuciky skoro 3tyz,ale na fore je 1 laktac.poradkyna annaque,ci ako sa vola a ta povedala,ze naj hned vysadit,lebo postupne dochadza k ubytku mlieka a mozne zapaly a upchatia mliekovodov,tak som hned prestala a napodiv,mala sa hned prisala a to som ich predtym v porodke mala do krvi popraskane a liecene pod lampou.a inak neviem,co je naj na dokrmenie,mala mala vcera taky ,,papkaci,, den,ze jedla aj po menej ako 2hod a vkuse kakala a cikala no proste furu plienoch som minula,tak este vecer plakala,ktovie,ci jej nebolo malo mliecka,ked to z nej hned islo, môze byt,ze z tych activia jogurtov? lebo uz si fakt davam pozor,co jem,aby som jej dako neublizila ako min.tyz s hrask.polievkou ☹ Tak neviem,ale aspon v zasobe by som chcela mat to UM - ale ake je naj z tych umelin?

zanulienka
29. máj 2009

nutrilon-je naj pre male deticky

sabinazv
29. máj 2009

ahojte 🙂

zanu, ak mas dobre bradavky (nie ploche), tak klobuciky nepouzivaj... ako pisala anib, z dlhodobeho hladiska skodia...

anib, my sme skusali z umelych mliek aj Bebu, ale maly ju nechcel, aj zvracal po nej a zapekalo ho... tak mame Nutrilon HA, ten nam sedi... aj dokyna povedala, ze Nutrilon je Mercedes medzi umelymi mliekami 😎
Ale jasne, ze kazdemu babu vyhovuje nieco ine...

zanulienka
29. máj 2009

a nesce sa mi prisat.jaj,ako ju mam oklamat 😒

sabinazv
29. máj 2009

zanu a ako dlho? mne sa nechcel asi tyzden, ale potom sme zvitazili a kojime 😉

zanulienka
29. máj 2009

asi 2-3dni,laktacna poradkyna mi hovorila,ze ju nemem prikladat ked ma najvacsi hlad,ale pocas dna viackrat.ale s nou sa neda,hned zacne plakat akoby som ju zabijala.

cikyta
29. máj 2009

Romanakatka..................skušame niečo na reflux.Ak to pomôže,poradím ti.No teraz to nechcem "zakríknuť".Tak uvidíme ako dnes.......a ak to pomôže,zajtra ti to poviem! 🙂

lindula3
29. máj 2009

zanu a urcite je to benediktov caj? teraz mi to naslo na googli ze je to na zaludocne potiaze🙂 mne ale asi uz nepomoze nic... jedna mi poradila ze mam pit meltu, pijem ju denne na litre (zaroven aj s vineou, cajom na tvorbu mlieka a homeopatikami) a ani to so mnou nehne...🙂
a s tym kojenim maj trpezlivost, nam sa podarilo po dvoch tyzdnoch nahodne sa pricucnut ked uz som si myslela ze to uplne zabudla🙂 treba raz za den prisat aby nevysli z cviku🙂

ja som zasa pocula ze nutrilon zapeka... to je ale asi individualne... my pouzivame bebu HA a zatial sme spokojne🙂

zanulienka
29. máj 2009

ano,aj mne povedal ten muz,ze je to na zaludok.ale aj na tvorbu mlieka,neverila som tomu,pretoze som fakt uz nemala mlieko-5-6 kvapiek a teraz sa mi samo spusti 🙂 povedala som si,ze vyskusam,ved co a zabralo

sabinazv
29. máj 2009

zanu, to poznam... mne sa maly niekedy pri kojeni tiez tak puci... neviem preco a niekedy uplne v pohode papa

lindula,a ktore homeopatika beries, ten ricinus? na mna to ucinkuje... aj Vinea... a teraz som kupila top topic v metre v akcii 😀 , tak uvidime ci aj ten bude funkcny 😉

cikyta
29. máj 2009

Baby a vy nepijete tie granulovane čajíky na tvorbu mliečka?

sabinazv
29. máj 2009

ake ciky?

anib
29. máj 2009

takze bud nutrilon ha alebo bebu ha a kolko stoja?

cikyta
29. máj 2009

Sabi-odfotím ti a dám do albumu.Teda,ak malá nevstane medzitým 😀

zanulienka
29. máj 2009

ja musim naucit tuto malu na moje mliecko kym odletime na svk.nechce sa mi trepat do lietadla termosky z UM.takto vytiahnem cicinu a hotovo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre