Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
3. mar 2010

terez sa uz naucila pit z aventackej fasky s naustkom uz tam nema ani ten filter a pekne pije

solen
3. mar 2010

ahojte,
krpcek 😀 dobra mala

aj my kojime a nezda sa, ze by sa jej chcelo prestat. Starsia sa v jej veku uz sama odstavila, tak dufam,ze aj tentokrat to pojde nejak "samo". Nechce sa mi kojit kym sa nevyda 😅

cikyta
3. mar 2010

Piki-super! Terezka má velku pochvalu za pohárik.
My len cecok a flaša s cumlom 😒
A ide to vraj ťažko.Vela je takých,čo maju problém s kojenim prestať.Tiež poznám 2 ročnu slečnu ☹ Aj 1,5 r.chlapčeka.A tie dohryzene bradavky 😢

solen
3. mar 2010

tak moja zatial nehryzie, by ma porazilo. Vodu pije z normalne pohara, pekne sa vie napit, vzdy ku jedlu, pohar vody, kojenie je medzi jedlami. Z cumlovej flase tiez vie, ale to sa skor hra, ohryza cumel, pije malo.

cikyta
3. mar 2010

No moja má len jeden zub tak do polky vonku a už mám skoro chrastičku na jednom cecku,ako to už bolí 😒 A kde su ešte dalšie zubky-uf 🙄

nikinka008
3. mar 2010

ciky,mala tiez berie do ust tie hracky co su tam,dvakrat stastna z toho niesom ale co narobim 😝 ja som tiez skusala nevsimat si ju ale ona sa este viac jeduje a musim ju niecim zabavit aby prestala ☹
No co mi spravila pred chvilou 😖 ona dobre vie ze nesmie liezt na schody ,chvilku som na nu nepozerala a uz sa na ne stverala tak som ju odtial zobrala a tak sa mi od zlosti prehla ze som myslela ze sa zlomi 😠 😔 tak jej hovorim ze no no nesmies na schodiky ist a capla mi s rukou po tvari a skrabla ma nechtikom 😖 potom isla prec odomna vratila sa a od zlosti mi zase capla po tvari a to som jej uz capla ja po ruke to bolo kriku 😠 😠 🙄 tak toto teda nie!!! 🙄 neviem ci sa mi podari toto zmenit ☹ ☹ .....pojdeme dnes medzi deticky sa hrat do detskeho centra uvidime aka bude ked bude zase vystrajat tak tam nebudeme chodit kym sa to nenauci ze takato nesmie byt 😖
Inak nepapame este stale dnes jej idem vyskusat dat polievocku po dlhsom case tak som zvedava 😖
Uspala som ju ked sa tolko jedovala a uz spi uvidime ako dlho,ja si idem dat aspon sprchu 😅
zany,ale krasne je 🙂

nikinka008
3. mar 2010

ciky,my mame tiez len 2 zubky,a tie nam vysli v decembri a od vtedy nic 😖

cikyta
3. mar 2010

Niki-tak ju aspon nebudu druhe detičky biť 😀 Vybije ona ich 😉
Ja kukám teraz na Sisu...reku,nič s kečupom sme nejedli,tak prečo ho má na tváry???A to má z pršteka krvičku-porezala sa zrejme na zrkadle 😒 A to 20cm odomna!!! ☹

zanulienka
3. mar 2010

ciky-my spime,ha-ha

macikjm
3. mar 2010

ahojte mamule...
my mame 3 zubky vonku...zatial ma ninka pri kojeni nehryzie...dufam, ze ani nebude...a tiez, ked chce cicu, pride ku mne a taha mi tricko a mrnci...krici...ham am...a ked vidi cicu, no to je radosti... 😀 no tiez neccem kojit do vydaja... 😀 som zvedava, ako to pojde potom u nas...
ninka pije z pohariky so socacikom...uz aj sama vie...len ma teraz z toho skor zabavu...napije sa a potom pluje... 😅
inak stale spinka vo svojej izbicke...vcera zaspala ukazkovo...o 6.30 vecer sme ju isli kupat, dala som jej cicu a o 7.00 uz spala...a ja som isla na klzisko... 🙂

cikyta
3. mar 2010

Zani,my sme spali o pol 9! A teraz môj režimový výpočet tipuje spánok na 14:00,ak sa podarí.
Macik-šťastná to matka 😵 Tak v tomto sa sestričky rozchádzaju 😀

zanulienka
3. mar 2010

ciky-dufam,ze potiahne ako vcera aspon do 15.00,my sme boli rano v obchode,trosku pobehala tam,potom vonku,ak dufam,ze bola dost unavena na 3 hodinovy spanok. 😀

cikyta
3. mar 2010

No Zani-tak držím palce! 😉

nany100
3. mar 2010

ahojte...ale ste toho popísali 😉 ..ani neviem na čo skôr reagovať...
ciky...to čo sú za sliepky, tie z tej cukrárne...a ony tam čo chodia vysedávať, ani ony nemajú žiadny režim?...a vôbec sa neobhajuj pred nikým ani tam ani tu na fóre...čo sa má kto starať kde a prečo parkuješ kočiarik a prečo chodíš s malou tam kam chodíš...normálne ma to nasr..lo 😠

sabi, dík za feedback, tak som rada, že nie som krkavčia mater, že by som ju mala dávať spať častejšie 😉 ...pijeme aj my z pohárika zo sosáčikom, ale uprednostňuje prso a keď chce mliečko a chytím ju na ruky, tak sa tak srandovne poskŕča aby pusinkou dočiahla a už viem, čo si pýta 😀

nikinka, my zatiaľ také vzdory a jedovanie nemáme kvôli hračkám ani iným veciam, nemôže mobil, ovládače, PC a pod. a ani neprotestuje, vie, že jej to nedáme...ale jeduje sa keď ostane sama v izbe a ak náhodou neprídem hneď a chvíľu protestuje, tak o chvíľu už počujem ako si gagoce a hrá sa...takže viem, že to bol len hnev

baby, čo ste kojacie matky, už mi inak lezie na nervy, keď sa každý vypytuje, či ešte kojím a potom sa tak začuduje, že si pomaly ide hlavu odkrútiť a ja normálne chytám pocit, že robím niečo divné so svojím deckom alebo čo...že veď už je veľká atď...a to ju plánujem kojiť do dvoch rokov ak sa podarí...veď malá si sama určí, čo chce

zúbky stále len dva, nelozíme, nechodíme a zase nespíme ☹...sople, večer teplota a nervozita, tak hádam sa tlačia ďalšie...a papáme stále pekne, aj keď to čerstvé ovocko nám nešmakuje 😖

cikyta
3. mar 2010

Nany dakujem a s tým kojenim viem presne o čom vraviš 😀 Ver,že je to normálne a treba len ignorovať niekoho,kto sa na to kojenie pýta a potom čuduje-bud závidí,alebo má uboho málo informácií o kojení 😝 a nevie,že je to prirodzene 😉 Osrať takým hlavu a tu svoju nos vztýčene hrdo napred! Máš prečo! 🙂

cikyta
3. mar 2010

No my ideme von.Ved máme nejaký režim KUA! 😀 😀 😀 😀 😀

nikinka008
3. mar 2010

jupíííííííííííííí 😀 😀 😀 baby ja dnes oslavujem asi 😅 mala mi po vyse mesiaci zjedla polievocku na obed len trosicku nechala v misticke take 2-3 lyzicky hoci to bol boj lebo si do toho rozpravala a uz isla aj prskat ale vravim jej ze nono 😀 tak to je uspech,ale mam pocit akoby sme este len zacinali papat tak sa z toho tesim 😖 no ale uvidime zajtra co bude snad to nebol len nahoda 😕 😕

nikinka008
3. mar 2010

ciky,no a hlavne toho sa obavam 😖 ze jej tam nejake babo zberie hracku z ruky a sara pride a jej capne po tvaricke a nedajboze poskrabe s nechtikom 😖 ☹
Dnes sme spali az 2 hodinky co je rekord lebo zvykne spat uz len necelu hodinku a posledne 3 dni o 11 obec nechcela ist spat tak to potiahla az kym sme nesli poobede von na prechadku ale to uz bola riadne zla tak ani 2 min sme neboli vonku a uz spala 😀 😀
Pojdem aj ja dnes von ale niesom si ista ci bude chciet spinkat ked sa zobudila o pol 1 😅 tak sa aspon prejdeme 🙂

solen
3. mar 2010

dievcata vidim, ze staranie sa do druhych je stale slovensky narodny sport c. 1. 🙄

Nany ked sa mna niekto opyta, ci este kojim, tak ja zhrozene , akoze inak to predsa ani nemoze byt, ved co by to dieta jedlo, odpoviem ano, a mam svaty pokoj od poznamok 😀

ni.kolet
3. mar 2010

Klop, klop, klop, teplotku sme nemali. A aj my sme už chodci, od včera. 🙂

pikino
3. mar 2010

nasa sa tiez jeduje a dnes este o 100% viac. je jak 1000 certov. ked jej nespravim po voli tak sa ma snazi uhryznut
a facky to je na beznom poriadku. rano mam budicka typu svac jedneho facana nech sa rychlo preberiem. 😝

a ked jej poviem ze nesmie tak naschva este viac. ja to riesim tak ze ked je uz uplne protivna odnesiem ju do postieky nech sa skludni a ked uz je dobre tak ju zasa vytiahnem.

krpcek
3. mar 2010

piki ja mam rano to iste, len mna mala sticuje za vlasy 😠 😠 potom aj pocas dna niekolko krat.
minule som jej to vratila a mala kukala, kukala a potom ma isla tak zurivo posticovat, ale som jej dala ruku prec, tak zacala revat. 😀
teraz ma chcela pokusat, lebo sedim za PC, tak som jej povedala OPOVAZ a samozrejme hned suflicek, ale uz sa zase hra. 😀 taka je zlata, ked robi suflicek. ona reve a ja sa na nej smejem! 😀

dooscoby
3. mar 2010

ahojte 🙂 ...po dlhom case opat na konikovi....Barborka uz ma 4 horne a uz vykuka aj 3 zubok dolu ...inac uz v celku pekne papka ale stale je to maly zavislak na maminom mliecku 😀 ....v noci do polnoci pripadne do jednej nekojim len dam vodicku dudlik a spi vacsinou dalej bez dakych vacsich protestov bo uz som nevladala kojit aj 6 krat za noc...lozi ostosest a sem tam sa postavi ale to vazne len obcas a konecne sme uz vo svojom bytiku...po tom nasom jednozibaku hotove letiske ma 82 m takze paradicka

miavin
3. mar 2010

ahojte, tak my sme už dnes teplotovali len doobedu, ale zistili nám z krvičky málo železa, tak máme nejaké kvapky a vitamíny....hmmm nechápem z čoho, keď papa dosť pestrú stravu. nemáte nejaký dobrý recept s brusnicami, cviklou atď...???

petusko
autor
3. mar 2010

ahojte 🙂
vcera sme sa vratili od nasich, super bolo, ako v hoteli, postarane o nas dokonale 🙂
Marcelko je zase chory ☹ zase ma taky protivny kasel, asi pojdem k dr.zajtra s nim 😒
prebehla som vas tak narychlo, uz ani neviem, co som chcela, akurat ku kauze "cukraren"..ciky 😀 😀 takyto usmev na dotycne. vsetkym moze uplne sumafuk, kde ty mavas kocik a kedy a kam chodis s malou 😅 no sila, co uz niektorym ludom zakomplexovanym vadi 😅

nany100
3. mar 2010

ahojte, dieťa spí a ja čakám na Panelák 🙂

ciky, solen, máte vy pravdu, čo sa ja rozčuľujem...inak je mi jasné, že keby som povedala, že už nekojím, tak aj tak by nebolo dobre a čudovali by sa prečo 😀

nikinka, gratulujeme k papaniu

piki, krpček, sú srandovné keď sa tak jedujú tie krpce...aj Adka hneď prevráti a začne ľútostivo nariekať, ale keď spraví zle mne a ja zvresknem, tak ona sa smeje 😀

dooscoby, veru si dlho nebola medzi nami...gratulka k novému bývaniu...super štvorcové metre
😉

mia, tuším bea varievala malému cvikľu...ja som ešte nedávala, ale tiež som nad tým uvažovala, že ako to uvariť a s čím...napr. so zemiakmi?

zabudla som na niekoho? dúfam, že nie...páá, už odchádzam k TV 😉

nany100
3. mar 2010

petusko, dnes v rel. Mama to vie najlepšie vraveli, že deti do dvoch rokov absolvujú 9x nachladnutie...my tiež práve prechádzame tretím ☹

miavin
3. mar 2010

nany - dík, snáď tu bea dorazí a hodí nejaký recept ako na to....
dnes som mu robila polievočku - brokolica, zelená fazuľka a mrkva....haluštičky, zahustená s krupicou - dobrá mňamka 😀
idem aj ja k telke
tak sa držkajte a prajem dobrú noc, po včerajšej prebdenej noci dnes zaľahnem skôr 😀

petusko
autor
3. mar 2010

u nas sa to kruti, ja tiez nemam stale hrdlo v poriadku, nevieme sa z toho vymotat, si to podavame 😖
o tyzden mame ist na ockovanie, ale neviem neviem...
idem aj ja k tv 🙂

zuzuuu
3. mar 2010

Ahojte dievcata, dufam, ze sa k vam mozem pridat. Tiez mam aprilove babatko 2009. Vela ste toho popisali a nestiham vsetko citat, tak by som sa vas chcela spytat na nejake veci a verim, ze mi pomozete. Stalo sa ze mali vase deticky dlhodobejsie teploty? Lebo moja mala ma asi treti tyzden do 37,5 a neviem, ci je to normalne, ze ci je to zo zubov alebo co. Inak vyzera byt uplne v pohode.
A ako ste na tom s prvymi topanockami? Ja som dcerke kupila ale moc ich nechce nosit, zle sa jej v tom pohybuje a najradsej je len v ponozkach. Uz sa sama pohybuje popri nabytku a citala som ze vtedy by uz mali byt topanocky, ale co mam robit ked ich nechce? Dakujem za rady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre