Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuzik25
19. jún 2009

ciky, no len vydrzat treba.
dnes je u nas strasne dusno a ked zasvieti slnko, no uplny hic. malu som obliekla len so body s kratkym rukavom a ponozticiek a cela je spotena aj tak. dal som ju do chladku, ale aj tam je teplo.

krpcek
19. jún 2009

ahojte. ja ked idem s malou sama tak ju mavam tiez pri sebe vpredu. vypnem airbag a jedeme. 😀

zuzik u nas je tiez hic, sice slniecko svieti zpoza mrakov - mala ma len opalovacky a cez nozicky hodenu plienku, lebo pofukuje vetrik.

no a tie topanky mi zobrali spat, bez akehokolvek frflania. 🙂

uz aj mliecko sa nam upravilo - aj vecer mam dostatok mlieka, tak som rada. dokonca rano musim odsavat. 😵 ciky dakujem za tip 😉 kopor zabral. 😀 a samozrejme vinea.

cikyta
19. jún 2009

Baby prosím radu:
-Tie,čo mrazíte mliečko do sáčkov...To tam nalejete a cez tie dierky zviažete šnurkou?Obyčajnou šnurkou? Lebo som kupila posledne 3 sáčky a bez návodu.
Obehala som 4 lekárne a nemali ani nádobky,ani sáčky,až napokon som zohnala 3 posledne kusky takých divných sáčkov v 5 lekárni.

cikyta
19. jún 2009

Fakt to zabralo Krpcek? Až teraz to čítam. Som velmi rada mojko. Ani nevieš ako! 😵

daanka85
19. jún 2009

Ahojte baby... Ciky, mne poradila jedna znama- pracuje na novorodeneckom a uci mamicky ako bt uspesni pri kojeni a ta mi poradila, ze mliecko sa KLUDNE moze mrazit aj v sklickach od výživy... Samozrejme ich treba predtým vyvariť aj spolu s novými víčkami... A my to tak robime a je to OK, mliečko vydrží 2-3 mesiace ako v nadobkach na to určených...
Pozor treba dať len na jeho opatovne použitie mliečka... Po vybratí mliečko pomaly rozmraziť- najlepšie v chladničke a zohrievať vo vodnom kupeli, ale to už asi každa ovládame 😉

Baby, inac, vy mate stale tolko mlieka, ze odsavate a mrazite? Ja som si na zaciatku namrazila asi 13 skliciek (nie uplne plnych...), no teraz uz asi skoro mesiac neodsavam vobec, predtým už menej... 😒 Ale som rada, ze mam dost pre malu na cely den.. A aj ked mi prespi celu noc, potom rano ma ide "spapat" 😀 Takze za 1,5 hod. papa niekedy aj 3 x 😅

korelka
19. jún 2009

joj baby, ide ma porazit - plne kojim, dokonca podla mna aj viac ako 10x denne a dostala som kramy!!!!! 🙄 ale to urcite od Cerazette 😠

jankaaa
19. jún 2009

ahojte babule 🙂

my sme dnes boli na krcnom maly ma zapalene uska takze uz vieme preco tolko nam placka chudacik moj malinky...dufam ze mu to rychlo prejde a bude v poriadku..tiez sme boli aj vycistit pliecko po ockovani to bolo teda placu

ja som este kramy nedostala

cikyta
19. jún 2009

No mna bolí otrasne brucho už pár dní.Ako na krámy.A dnes mám bachor ako v 5 mesiaci!

macikjm
19. jún 2009

ahojte....
a co s tym koprom treba uobit???cajik???ci co??

nany100
20. jún 2009

dobré ránko mamičky a bábätká...aj keď je chladné a upršané...my sme dnes spravili rekord, malinká spala od 21:15 do 4:45...potom síce hodinu papala, ale zalomila u nás v posteli a doteraz spí...manžel išiel do práce a ja sa veru aj nudím keď spinká 😀 ...už si neviem spomenúť čo som celé dni robievala keď sme nemali Adelku 😀

giuli
20. jún 2009

Ahojte mamuľky,upršaný,chladný deň...
my sa musíme pochváliť,včera aj dnes sme prespali celučičkú noc....zaľahli sme o 21.30 a zobudili sme sa o pol siedmej ráno´.... 😵
držte nám palce,v utorok nastupujeme do nemocnice na vyvrátenie alebo potvrdenie cystickej fibrózy nakoľko nám scrining z päty nevyšiel dobre....doktorka nás ubeupečovala,že tieto detičky fyzicky ,váhovo neprospievajú a Samko už má 6kg,no aj tak náím obavy a som napätá ako to dopadne.... 😔

krpcek
20. jún 2009

ahojte.
macikjm ja som si urobila omacku a ciky mala polievocku - tak si vyber, co mas radsej. a hlavne pijem vela vinei a acidka.

no mne mala uz asi 4 dni po sebe prespala od 21:30 do 5:00, v stredu dokonca az do pol siedmej. 😵

miavin
20. jún 2009

ahojte baby - chcem sa opýtať, kedy sa chystáte prvý krát do vody s drobčekami? na kúpalisko?

krpcek
20. jún 2009

mia na verejne kupalisko az o rok. ani na dovolenku nejdeme tento rok (k moru).

zanulienka
20. jún 2009

mia-my sme boli uz z malou pri mori-len 2-3 hodky na skusku.dost super,vsetko sa jej pacilo,ludia,vietor.len si musim doniest zo svk ten maly stan,aby som tam potom dala malu,nech ten piesok nema vsade.tu zeny v pohode chodia na plaz s detickami-opaluju sa,nakoja ich,prechadzaju z kocikmi.

cikyta
20. jún 2009

Ahojte.
No naša malá plakala celý večer od 18:00 do 23:00 a dnes od rána nič poriadne nespí a mrnčí.
Asi to bude počasím-kým je počasie na spanie,ona nespí,ked praží slnko,tak ona drichme celý den!
Naopak sveta.Po mame 😀

zuzik25
20. jún 2009

ciky, ani nasa mala dnes nespi, pospala si vonku tak 2 hodky doobeda kym nelialo a odvtedy nic. dali sme ju teraz do postielky, tak uvidim ci zaspi. ak nie dam ju do postele ku mne a budeme drichmat spolu.
ale zato v noci spala 7,5 hodin vkuse, od 20:00 do 3:30. ale to som ju musela budit, lebo mi sli prsia prasknut. a aj po kojeni som musela este 70 ml odsat.

macikjm
20. jún 2009

krpi, ale vinea je strasne bublinkova...mas recept, ako sa rychlo zbavit bubliniek???bo trepat s flasou ma nebavi..aj tak to velmi nepomaha, az na neviem kolky raz... 😒

krpcek
20. jún 2009

macikjm zial iny recept nepoznam. ja si vzdy nechavam vybublinkovat. robim to tak, ze ked jednu zacinam pit, dalsiu otvaram a nechavam vybublat.

giuli
20. jún 2009

macikjm,skús dať do pohára trošku kryšt.cukru,nie veľa a pomiešaj..naučil ma to jeden degustátor vín,keď chcel zbaviť sekt bubliniek,funguje to...

figurantka
20. jún 2009

ahojte aprílové mamičky a bábätká, ako sa V8m všetkým darí?

elfi1
20. jún 2009

ahojte, aj my mame od minulej nedele doma Bozie dietatko. maly bol uzasny - ako jediny neplakal, zlozil si dokopy rucicky akoby sa modlil a pozoroval co sa deje. sem-tam si troska zdriemol 😀

ja mam mliecka zatial dost, este stale sa dokonca snazim v tom pravo znizit produkciu, aby sa mi tam chcel prisat a nezuril pri tom.

krpy - ako dopadla navsteva u dr.?
ja som tam nakoniec bola este pred jej dovolenkou - ako surny pripad. sak furt mam z vonku nejaky zapal. dala mi masticku, ktora figu borovu pomohla. tak sa zas liecim sama. vysledky z cytologie ma mat niekedy teraz, ze keby volaco, tak mi zavolaju.

a pripadala som fotku z krstu a torticku

sabinazv
20. jún 2009

nazdo decka, fotolab ma akciu tento vikend na fotky, tak sup sup objednavat 😉

korelka
20. jún 2009

uz sa stalo... 😵 😵 😵

zanulienka
20. jún 2009

cau sabi-co mas nove?

sabinazv
20. jún 2009

nazdo zanu,

co ja viem... ani nic take, dnes sme chceli ist do hungarie na nakupy, ale nejak mi nedoplo, ze nemame maleho v pase... a vlastne do HU cestovny doklad pre nas netreba, ale pre maleho treba bud zapisanie v nasom pase, alebo samostatny pas (pre kazdy pripad)... tak sme sli len u nas do Tesca... 😎

a ty ako, uz bola svadba? 😉

lindula3
20. jún 2009

cafte baby... hej sabi maju ale nad sto fotiek🙂 vyberam uz dva dni... mam malu pofotenu na vyse 700 fotkach...
dnes sme boli na zapise, dostali sme karafiat a knizku🙂 ale bolo to pekne, deticky tam spievali

sabinazv
20. jún 2009

a maly sa mi dnes prevratil z bruska na chrbatik... len skoda, ze som to nevidela... sla som po fotak, lebo sa tak pekne dvihal a dojdem do izby a chlapec opacne 😅

sabinazv
20. jún 2009

lindul, a mas problem vybrat 100 fotiek? vsak to je lahkeee... ja planujem niektore vydarene dat urobit aj niekolkokrat... pre stare matere a tak 😎

lindula3
20. jún 2009

sabi hej to mam🙂 nechcem ich zas davat robit prehnane, ved kam by sme dosli keby sme kazde tri mesiace davali robit tolko fotiek🙂 ale uz som pri 300vke🙂 hej aj ja chcem dat porobit viac... ved za tu cenu, no nekup to🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre