Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

nany100
1. jún 2010

a samozrejme všetko naj naj všetkým deťuchom k MDD...a vlastne aj vám maminky, veď aj my sme stále deťmi svojich maminiek 😀

ivanulienka81
1. jún 2010

Misko v pohode spapa aj pudincek doma urobeny z riadneho mlieka, aj krupicovu kasu aj ovsene vlocky... ale zvyknem prisladit ryzovym sirupom

cikyta
1. jún 2010

Kde predavaju ten ryž.sirup?Nepoznám 😒

nany100
1. jún 2010

iva, neviem, prečo jej to nechutilo...kúpila som plnotučné mlieko v sáčku a prevarila a potom som jej uvarila vanilkovo smotanový Dr. Oetker...zjedla asi 3 lyžičky a koniec...tak samozrejme maminka sa nenechala presviedčať 😀 ...mne teda chutil...aké príchute dávaš Miškovi?

cikyta
1. jún 2010

@nany100 možno bude chyba v pudingu,nie mlieku.A krupicu z kravsk.mlieka si dávala?

ivanulienka81
1. jún 2010

ja robim zatial len vanilkovo smotanovy tiez. Dr. Oetker... ale uz mozno vyskusame aj bananovy a tak
ja ten ryzovy sirup kupujem u nas v takom obchodiku so zdravou vyzivou, tzv. bio obchodiky... su k dispozicii aj zazvorovy, javorovy, ale ja som vybrala tento ryzovy.... vraj je to o cosi zdravsie ako obycajny biely cukor... aj ked doma mame aj trstinovy cukor, ale to je vraj suma fuk ci biely ci trstinovy, len je v nom viac melasy

cikyta
1. jún 2010

@ivanulienka81 hm 🙂 Dobrý typ.Díky 😉

sabinazv
1. jún 2010

ahoooojte 😎

baby, to je co za MDD, ved furt leje 🙄 😕 😒 uz som z tohto pocasia na nervy... v nedelu, aj vcera sme zmokli na prechadzke, dnes v ramci vybavovania sme vo ZV a zavreti na byte, lebo stale prsi... a to som drobcovi chcela nejaky MDD urobit, aj ze program bude na namesti nejaky... otraaaaas.... poobede sa ideme aspon vywelnesovat zasa...

Ale napriek pocasiu zelam dietkam dnes pekny den !
Zanu vsetko naj k meninam a novym maminkam gratulujem k dvom ciarkam 😉
a Ivanulienku taktiez vitam medzi nami 🙂
jaaj a chorym rychle uzdravenie!

a len tak k tym veceriam - ja nespekulujem... u nas sa na veceru papa kasa - nemliecna, obilninova s ovocim... pudingy som este neskusala, ale mam v plane uz nieco vyskusat...

ivanulienka81
1. jún 2010

@nany, teraz ma napadlo, ze tak skus s nejakymi fintami... mne napr. misko nechcel papat jogurty... teda zacinali sme so smotanovymi zvolenskymi jogurtami a nechcel ho, tak som mu robila tak, ze popucila bananik a do neho dve lyzicky jogurtu, zjedol, na druhy den som dala uz tri lyzicky jogurtu... az nakoniec spapal pekne cely jogurt len s trocha bananikom na ochutenie
ale samozrejme nenut ho za kazdu silu

ivanulienka81
1. jún 2010

@nany, teda ju... preklep
@sabina, dakujem
baby, nam uz dalsi program MDD unikol, jeden bol v nedelu v nedalekom lesiku, ale ked sa to malo zacat prisla burka, tak sme ani z domu nevyrazili.... a dnes o pol druhej zacina Indiansky den deti... ale zase sa leje ☹ hadam v sobotu nebude prsat, lebo vtedy je u nas na nedalekom ranci MDD a budu sa tam predvadzat koniky, tak to nam snad uz vyjde

cikyta
1. jún 2010

Sabi-keby mi jedla tie obilninove nemliečne kaše,tak "nešpekulujem".Tie kaše mi jedla možno mesiac,ked mala pol roka. 😒 Odvtedy to nechce 😝 Preto mi iné nezostáva,len špekulovať 🙂 a pýtať sa...
A zase na druhej strane mi príde aj trošku blbe ju krmiť stále jedným už pol roka. 😉

sabinazv
1. jún 2010

@ivanulienka81
aj my mame mat program z tatikovej roboty v sobotu, tak dufam, ze bude lepsie pocasie... lebo ma uz porazi snad... co je toto za leto?

ciky, ja nespekulujem, lebo mne to maly velmi zboznuje... to spapa bez protestov, obmienam mu druhy kasi a aj ovocie, vyzivky mu tam davam, ma to rad, tak ma to celkom roznorode... ine jedla skor len tak degustuje... este ma rad biely jogurt a vanilkovy termix... dnes som mu kupila jednotacika, aj to mu chutilo... taketo mliecne to ma rad... aj polievky rozne, a rozne kasovite hmoty... ale pevne jedlo ani nie... fakt len ochutnava... chlebik, rozok - to len nasmeti tiez...

cikyta
1. jún 2010

@sabinazv No tak my naopak-zbožnuje pevne jedlá a preto jogurty atd...moc nechce.Dokonca,ked jej náhodou rozmixujem viac zeleninu,už ju nechce.Musia to byť kusky.
A napokon som aj rada,lebo segrin malý jedol odjakživa všetko rozmixovane,tekute a teraz v 3 rokoch nechce nič jesť len mlieko a je kosť a koža.Zistili,že nevie hrýzť a bojí sa jedla ☹

sabinazv
1. jún 2010

@cikyta
ja uz dlho nic nemixujem, len trham na cucky, pripadne mensie susta, nema problem a spapa, ale take, ze odhryznut si z niecoho, tak to nevie este... a to tych 8 zubov ma uz davno pradavno... mohla by som mu aj stehno do ruky dat 😅

macikjm
1. jún 2010

cavte mamicky spolubojovnicky...
aj ja chcem zapriat nasim oslavencom vsetko naj...zanu k meninkam...aj sofinke k narodkam a vsetkym deturencom k MDD...ninuska dostala vlacik s palickou, ktory sa da tlacit pred sebou...sa z neho vytesovala...sama si vybrala... 😀

ani ninka nechce papat kase, pudingy ani krupicu...tak ju nenutim...skusime neskor...jogurty zje...a tiez moja fantazia prikrmov je velmi uboha...ale uz zvecsa papa, co my...

cikyta
1. jún 2010

@sabinazv No my máme 4 zuby a oplátku zo zmzky,kukuričnu chrumku,či rožok zlupne len taký buchot a aká je pritom spokojná 😅
Poučila som sa aj zo sestry.Kebyže nevidím,neverím ☹

macikjm
1. jún 2010

ani ja ninke uz dlho nic nemixujem, pekne pohryzie...dokonca aj hrasok, kukurku...nema problem...aj odkusit vie z niecoho...aj sama uz papa, no musim ju dirigovat, lebo by to dopadlo, ale velmi sa snazi...naberie a sup s lyzickou do pusy...zlata je...

cikyta
1. jún 2010

@macikjm Veru,uplne najšťastnejšia je z nášho jedla 😉
A čo zbožnuje a má to každý den,tak to je uhorka! 😅

macikjm
1. jún 2010

@cikyta pocula som aj ja o detickach, ktore nechcu jest tuhu stravu a vekovo su v takej kategorii, co by uz davno mali... je to sila...

macikjm
1. jún 2010

@cikyta kysla???ci surova???ninka minule obhryzala kyslu...

sabinazv
1. jún 2010

@macikjm
ja uz zvlast pre maleho nevarim... skor sa snazim nase varenie prisposobit jemu, uz je dost velky, tak spapa co my... samozrejme nic vyprazane, alebo prudko nezdrave, pikantne, slane, kysle a podobne 😎

ciky, tak ja ked mu dam chrumku, tak ju maximalne oblizne a potom droli zmoli a robi bordel... detto s chlebom, alebo rozkom...

cikyta
1. jún 2010

@macikjm Surovu uhorku.Muž večer zdravo je a ona si ju pýta,kvičí,skáče 😀
No ved o tých deťoch vravím-má takého syna moja segra.

cikyta
1. jún 2010

Už zjedla aj pol klobásy (čo sme o tom nevedeli 😅 ) a kopec vecí z koša 😒

macikjm
1. jún 2010

@sabinazv aj ja tak, dani...my si potom dokorenime...a ninka chrumku spraska jedna radost...suseda ma v obchode take hrube dlhe kukuricne chrumky, tak tie su naj...prelomi si ju a uz jej niet... 😀 a ked ideme kociarikom a zacina byt nepokojna, tak to staci mat zasobu kukuriciakov a sedi celu cestu a len natahuje ruku, ked nema chrumku... 😅

zanulienka
1. jún 2010

no Elaia zje vsetko,aj teraz papa salat-krabie prsty,cibula,paprika,majoneza-vidiet,ze sa narodila pri mori a este fasirku ma v ruke

macikjm
1. jún 2010

@cikyta sisa je expert...my mame kos na vyvysenom mieste, lebo inak by tiez z neho vselico pojedla... 😀 😝

sabinazv
1. jún 2010

jaj ale toto som chcela...

raz sme boli na veceri aj s malym a tam pobehoval taky asi 3rocny chlapec s korkou chleba ozuzlanou... nas maly k nemu prisiel zobral mu ju a pokracoval v jedeni ... (teda to ozuzlane som mu odtrhla) a normalne skoro celu korku zjedol... on ked vidi maleho figuranta, tak zrazu vie aj jest... doma mu to predvadza a ma ma na haku... musim s nim ist medzi deti, tie ho naucia grify 😅

macikjm
1. jún 2010

@zanulienka 😀 😀 😀 elaia je vsezravcek... 😀 😀

macikjm
1. jún 2010

@sabinazv urcite naucia...ninka, ked je v spolocnosti starsich deti---3-5 rokov, tak to je cela bezseba...santi sa, smeje sa...nespoznavam ju...deti v jej veku su pre nu nuda... 😅 no tak akurat sa pacnu, posklbu, vezmu si hracky, chrumky z ruk, inak ziadna sranda... 😅

cikyta
1. jún 2010

@macikjm Ved dávam smetiak na skrinu,no občas zabudnem a ako to dopadne 😖 .....Ked kážem hodiť Sise niečo do koša,tak to hodí celá pyšná 😵 no v zápätí už ťahá von včerajšie zemiakove šupy atd 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre