Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

cikyta
7. jún 2010

Jak nemáte.A čo more?

zuul
7. jún 2010

dievčatá dakujem. som si poplakala, poplakali.
dnes bolo otrasné ako sa dve šťandy rozprávali u dr. v čakaní obe 17r. a tehu jedna v 9tt dvojičky a druhá v 8tt a preberali či si dajú urobiť potrat, že dr. odporúča alebo nie. plná čakáreň tehu mamičiek, a tieto dve kravy sa tam na tom ešte aj rehotali.

ivanka my sme sa prave vratili, este sa pohrame tu na dvore.

pikino
7. jún 2010

Ahojte micky

zuul teda 😒 dufam, ze zistia co to mohlo byt

a na tie standy kasli su mlade a sproste ked to clovek pocuje ma chut vrazdit. 😠 este nevedia co to je trapenie

zanulienka
7. jún 2010

cikyta-ja som myslela tutu-mutu

petkapo
8. jún 2010

Caute baby! POMOC!!!! Alex ma od nedele od vecera non stop vyse 39st. teploty. Davam mu panadol sirup na striedacku s panadol cipkami, sem-tam sa mi to podari zrazit na 38st. Vcera som bola u doktorky a ta sa na mna vyhukala, ze preco s malym chodim hned prvy den teploty. Tak som jej povedala, ze sa mi ju nedari zrazit a ona total nezaujem. Ze ho mam pozorovat 3 dni a potom prist. A maly je cely horuci ako piecka a ked sa mu podari zaspat, tak dostava krce. Strasne sa bojim, neviem co s nim mam robit, ako mu mam tu teplotu zrazit. Davali sme mu aj zabaly v noci, ale priserne krical,az sa zachadzal. Nemate nejake ine recepty, prosim? Vdaka za kazdu radu!!!!!!!!!!!!!!!
Inak nema ziadne ine priznaky choroby, ani sople, ani kasel,nic. Zeby ta siesta choroba?

hilaris
8. jún 2010

skus ine cipky. Napr Nurofen. Nevadi ked ma 38 a nejde to nizsie ale vyssia je neprijemna. Treba vela vody - to urcite vies.. Horucky su desive lebo to dietatko je uplne ine - akoby vymenene ale myslim ze sa nemusis tak velmi strachovat. Kazde telicko - aj to malicke - si dokaze poradit s malou pomocou...

sabinazv
8. jún 2010

ahoj petka,

mrzi ma ze mate take teploty, do kelu...
Danik ked mal tie vysoke teploty pred cca 2 mesiacmi, tak mi MUDr. kazala striedat nurofen s panadolom, ak by teplota neklesala... samozrejme dodrzat ten odstup v podavani ako pisu na pribal.letaku... nastastie to u nas nebolo potrebne a vzdy po nurofene teplota klesla... Ja som davala sirup, s tymi cipkami to u nas bolo vzdy zlozitejsie - maly to neznasa, vytlaci mi to von... alebo sa zlomil a pod...
Potom vraj na teplotu je dobre rozkrojit surovy zemiak a dat malemu do dlani na nejaky cas ... neviem, neskusala som, ale je to take neskodne (iste menej stresujuce ako zabaly), tak mozno vyskusajte 😉
Zelam nech to rychlo prejde !

sabinazv
8. jún 2010

A este... verim, ze si vylakana... aj ja som bola... a to ma maly febrilne krce? nehovorila MUDr., ze mate davat diazepam vtedy? viem, ze vy ste to mali aj po ockovani 😒

zuul a mrzi ma, ze to takto dopadlo... ale neboj, zasa sa to podari, pojdeme potom do toho spolu 😉

petkapo
8. jún 2010

Dakujem za rady. Vyskusam asi ten nurofen, uz sme ho mali a zda sa mi, ze mu lepsie zaberal ako tento panadol co mu teraz davam. A skusim aj ten zemiak.
Hilaris - presne ako pises - dieta je pri horucke uplne ine. Takehoto som ho este nevidela, je ako male maciatko. Len tisko lezi, sem-tam vzdychne, zamnauka.
Sabi - neviem, ci su to tie febrilne krce. Dufam, ze nie. A diazepam mu sice doktorka predpisala - vtedy pri ockovani - ale uz je po expiracii a taky liek mu nechcem dat. A dobre si pamatas - mal dost zlu reakciu na prve ockovanie. Ale to posledne uz bolo uplne v pohode 😉

cikyta
8. jún 2010

Petka-daj mu na chodidlá do nožky kyslu uhorku ! Tá stiahne teplotu !!!!

cikyta
8. jún 2010

S touto uhorkou maju skusenosti všetcia s mužovej rodiny a 100% funguje 😉

ivanulienka81
8. jún 2010

@petkapo... nazory doktorov ci striedat napr. Panadol s Nurofenom sa roznia, niektori odporucaju a niektori nie, ale ja som aj citala zeby sa nemali kompinovat lieky na zaklade paracetamolu a ibuprofenu... takze je to na kazdej mamine ako sa rozhodne, ked mal Misko vysoke teploty tak zo zufalstva som skusala aj panadol aj nurofen, bo som mala dojem ze panadol nezabera ☹
ak mate febrilne krce, jednoznacne diazepam
ak su vysoke teploty, odporuca sa aj kratka sprska... a take nieco, ako dat citron na chodidla a zemiak do ruky, som aj ja pocula, ale nikdy som to neskusala
prajem skore uzdravenie

petkapo
8. jún 2010

Aj ja som citala, ze sa nema kombinovat nurofen a panadol. Len som zmatena, lebo po nurofene mu vzdy teploty klesli na 37 a panadol mu stiahne ledva na 38. Tak neviem. Ale vyskusam vsetko, aj tu kyslu uhorku, aj citron, aj zemiak. V noci som mu davala zabaly na nozky, ale ten rev sa nedal zniest. Sprchu preto skusat asi ani nebudem 😒

zuzik25
8. jún 2010

cafte,

@petkapo juuuj, take horucky mala nastastie este nemala, klop klop, takze neviem ani poradit, zelam, nech je Alex rychlo fit.

dnes idem ju gyndosovi aj so segrou, aspon mi postrazi malu, vysli jej zle vysledky z cyto, dnes ide na opakovany ster, boze modlim, sa aby to nebolo to najhorsie. a ja si idem dat vybrat teliesko, lebo to spinenie mi uz lezie na nervy a zaciname pomaly snazilkovat, teda skor tak ze to nechame na prirodu a osud, ale ziadne tabletky do seba pchat odmietam.

cikyta
8. jún 2010

Zuzik,aj ja som mala isť na cytologiu.......................................no furt mám výtoky a tak mi ju nemožu brať.Absolutne nič mi nezaberá-už pekných 15 rokov ☹
Segre držím palce. 🙂

adya01
8. jún 2010

petkapo, ja som niekde citala, ze studene vajicko do ruky na 15 minut, vraj teplotu to stiahne. Skus to podrzat s nim. niekedy tieto babske rady pomahaju. Vajicko by sa malo zohriat, ale neviem tiez som neskusala. Prajeme skore uzdravenie

nany100
8. jún 2010

ahojte, petkapo držíme palce...inak tá dr. má čo za prístup?...to je otras...nám našťastie vždy zabral Nurofen príp. Paralenové čípky...ale to mala takéto teploty len raz, takže veľké skúsenosti nemáme 😒 ...myslíš, že sprška by mu vadila viac ako zábal? Mňa mama celé detstvo liečila zábalmi, mávala som 40 ky teploty a pamätám si dodnes ako som to nenávidela...tá sprcha sa mi nezdá taká drastická ☹

zuzik, držíme palce aby ste dobre dopadli ty aj segra...ja idem o dva týždne tiež na preventívnu a ak bude všetko OK a mm sa nechá ukecať, tak asi tiež necháme prírodu pracovať 😀

sabi, ako si nažívate? ako domček, už ste začali?

sabinazv
8. jún 2010

serus nany 😉

aj mne by sa zislo ist na preventivku... no ale chce sa mi? ani nie...

este sme stavat nezacali a uz nas to stve... stale vybavujeme okolo veci, vrrr 😠

nany100
8. jún 2010

sabi, ja som sa dokopala, veď treba dbať o zdravie 😉 ...a ak chcem ďalšie mimčo, nech viem, že som v poriadku 🙂

so stavbou držím palce, do tohto by sa zase mne nechcelo...to obnáša strašné behačky a vybavovačky a to si teraz neviem predstaviť 😒

sabinazv
8. jún 2010

no vsak niekedy v jeseni sa vyberiem tiez... teraz mame kopec starosti (v jeseni akoby ich malo byt menej, ze hej? 😅 )

macikjm
8. jún 2010

ahojte...
zuul....drzte sa... 😔

petkapo...ninka mala nedavno tiez taketo vysoke horucky a nic nezaberalo...po paralene cipkoch mala hnacku hned...a po nurofene nam klesla teplota z 39 na 38...dr. nam predpisala aj diazepam, keby nahodou, lebo som sa tiez bala febrilnych krcov, ale nedala som ho...po 24 hodinach teplota klesna len na zvysenu a potom to uz bolo ok...a o 2 dni nam vykukol zubok...ja som zase pocula, ze sa moze striedat a prave ked nezabera antipyretikum na jednom zaklade, tak skusit druhy...paracetamol verzus ibuprofenum...vela pit...ninka bola vkuse na prsniku...mala aj vlaznu sprchu...pozor nie studenu!!!ani zabaly studene...vlazne...stiahnu sa cievy a potom sa horsie odvadza teplo z tela pri studenych zabaloch...drzte sa...veru je to hrozny pohlad na take male svoje uboziatko trapiace horuckami...ninka potom bola este cely tyzden z toho taka mimo...smutna...nic nejedela, nepila, len prsnik...nech ste skoro v poriadku... 😔

nany...no dobre ze si pripomenula, ved to uz rok po sestonedeli...to uz treba preventivku...musim brnknut gyndosovi a objednat sa...

macikjm
8. jún 2010

sabi...vela sil pri stavani dmceka a bude vam stavat firma, ci svojpomocne riesite???

nikinka008
8. jún 2010

Ahojte,ako sa mate? 🙂
ciky,aj my sme taky isti anjelska tvaricka s certikom v dusi 😀 😀 😀
A sa idem pochvalit,uz asi 5 den zaspavame cez den v postielke 🙂 jupiiii 😅 konecne si moje ruky oddychnu po vyse roku 🙄 len dufam ze to nezakriknem,ale robila som tak ze som ju davala lahnut do postielky s mlieckom a ked dopila zobrala som jej ho dal cumel zakrila a lahla si vedla na postel a tvarila sa ze spim 😀 zatial to funguje,lebo to samozaspavanie bola strasne neskutocny plac az bola fialova ☹ to uz robit nebudem,asi pockam kym uz bude vacsia a bude sa jej to dat vysvetlit a zatial je to tak dobre hlavne ze to nieje na rukach 😔 ....ale za to v noci si zmysli ze chce ist kumne do postel tak ju musim zobrat lebo by plakala kym by som ju nevzala 😖 ale mame dost miesta na posteli lebo tatino spi vedla v izbe lebo este dost kasle,ale neviem ze ako sa budeme tlacit traja na posteli 😠 ja sa tak neviem vyspat 😔
petkapo,to je hrozne ze mate take teploty,aj my sme raz mali az 40 teploty a hned som jej davala zabaly na 1-2 krat tiez plakala ked som jej davala studeny uterak ale pootom jje bolo dobre a uz jej to nevadilo,aj som ju sprchovalo jasne ze nie studenou vodou al takou vlaznou prijemnou a tiez ako tak mi vydrzala stat v sprche 🙂 a sli sme dole s teplotou,este ze vraj zabera ked das kolieska citronu na dlane a niecim mu to previaz malo by mu to stiahnut 😉 drzte sa a urcite je z toho unaveny a vycerpany 2 tyzdne do zadu sme chytili nejaku infekciu cele 2 dni my len prespala na rukach ani nejedla trosku pila cajik a to bolo vsetko bol to strasny pohlad este ked mi aj vracala uz ani nehovorim ☹ nam pomohli tie kvapky espumisan doslova ponich ozila a sa aj rozpapala 🙂
Nam tu cely tyzden ma prsat,tak sme minuly tyzden stihli 2 vylety s malou potom dam sem foto 😉 teraz ani von ani nikam sa neda 🙄
Sme trosku prechladen vcera sme mali aj trosku teplotku,soplikujeme a kychame o dusu a to mojou vinou ☹ jednu noc sme mali strasne teplo v izbe a mala hodinu nemohla vobec zaspat tak som ju nechala len v plienke a ze na chvilku pustim cerstvy vzduch a som zabudla na okno a nechala som do rana otvorene 😔 tak sme prechladli ☹ ale dnes uz mala len 37.1 a menej soplikuje tak dufam ze jj to prejde 😕

sabinazv
8. jún 2010

macik kombinovane... aj nieco firma a nieco sami...

macikjm
8. jún 2010

@sabinazv teraz mate starosti, ale potom, to bude slast...mat vlastny domcek...juj...aj ja bych chcela...mozno raz...mozno v inom zivote... 😀

zuzik25
8. jún 2010

cafte baby, tak u gyndosa sme si odsedeli 2 a pol hodky, tolko zien, plus mal tyzden dovcu a rano opaeroval, no hruuza. teleso mi vybral, citila som ako sa mi to mrvi v maternici, no nic moc pocit, ale ked to bolo vonku, no normalne som si vydychla. segra ma vysledky buduci tyzden, ale ze zatial to vyzera lepsie ako pred 3 tyzdnami, a ak budu dobre vysledky, tak operacia zatial nebude.
a inac ja chodim na preventivku kazdeho pol roka, od sestonedelia som uz bola 3x., najblizsie v decembri.

cikyta
8. jún 2010

Ja som bola 2 x u gyndoša a 3 x by som šla zbitočne,kedže mám výtok a furt kojím.
Baby čo ste prestali kojiť,poslal vás váš gyndoš na sono prsníkov potom? Lebo mna hej....teda-ked skončím.

cikyta
8. jún 2010

zbytočne s mäkkým i moje nervy 😀

cikyta
8. jún 2010

Baby,čo je dobre proti hnačke,okrem banána?
Sisa mi hnačkuje a dosť prdí.Trvá to už pár dní a myslím,že zato môžu dosť aj zubky.

ivanulienka81
8. jún 2010

mna okrem prehliadky po sestonedili normalne predvolali pisomne na preventivku a absolvovala som aj sono prsnikov, ale vtedy som bola uz tehu, ale zevraj to nevadi ...
a na hnacky je dobra aj ryza a cierny caj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre