Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

sandori
3. aug 2009

bea teraz jej davam uz treti den tu mrkvicku a vzdy o nejaké lyzicky naviac- zacala som asi so 6. A zajtra dam uvarit s mrkvou aj zemiak

beadz
3. aug 2009

zanu, tak to nie je velmi prijemny zazitok. viem, lebo aj sused to mava. jedine treba vtedy davat pozor nech si neprekusne jazyk a pockat kym to prejde. aspon u neho.

beadz
3. aug 2009

sandori, tak to je uz v postate prikrmovanie. ja som chcela len tak trochu ozivit repertoar, lebo chuda furt len toto mlieko cuca 😉
inak teraz som rozmyslala ze kde su tie stare dobre casy, ked som mohla cely den pismenkovat a nikto mi tu negravcal, ze sa mu mam venovat... 🙂
idem mu napustit bazenik, nech sa trochu pocvachta. mozno ze konecne zaspinka, lebo teraz cez den velmi malo spinka. max. na 45 min. potom je aj 2-3 hodky hore kym zase odkvecne.

lindula3
3. aug 2009

jaaaaaj bei sak ty si v kosiciach a my na druhej strane🙂 tak to mate do miskolca kusok🙂
teda to mate ale sikovne babatka... ta nasa je leniva jak pes... nohu si nechyti ani nahodou, flasu len pridrza ked jej davam papat...nejake sme spomalene🙂
jeeeej zanu a co uz je v poriadku? ja by som ani nevedela co mam robit... nam minuly piatok odpadla krstna v mestecku ked som bola v obchode, strazila mi vonku malu... keby som dosla o par sekund neskor, uz by bol aj kocar prevrateny...rychlo som volala 112

beadz
3. aug 2009

lindu, natalka vie sama najlepsie, kedy ma co robit. pozri, ja som chodila ako 10 mesacna a uz mam skoro 40 a este stale som sa to poriadne nenaucila a potkynam sa o vlastne nohy 😀

zanulienka
3. aug 2009

no ja som tiez zpanikarila ale otocila som ju na bok a po chvili ju to preslo,len jej syn sa velmi zlakol,ako my vsetcia

sandori
3. aug 2009

bei ano ja uz prikrmujem lebo my papame uz len UM od dvoch mesiacov ☹

krpcek
3. aug 2009

ahojte.

tak nasla som plavanie za 2€ na 1,5 hodiny. mozes prist kedy chces, nie si viazana. je to PK -
http://www.plavaren-pk.sk/plavaren.php?v=plavaren_ 🙂 🙂 🙂 🙂

adya01
3. aug 2009

Ahojte, tak my sme uz tiez zacali s mrkvou, ale moc mu to nechutilo...vcera a predvcerom vsetko vypluval a dnes spapal 4 lyzicky a zda sa ze mu to chutilo, ale najviac sa tesil ked to mohol zapit mliekom 🙂

misha666
3. aug 2009

ahojte...tak my sme papali uz mrkvicku ta nam chuti, brokolica tiez, karfiol neznasa, zemiak s mrkvou ma rada, ale cisty zemiak jej nechuti...inak nejak sa mi zopsula cez den so spanim...vidim ze je strasne unavena ,dam ju lahnut, a rici jak nenormalna a to sa opakuje viac krat az nakoniec od toho revania a vycerpania zaspi.... najradsej by bola vkuse vonku...vydrzi aj 6hodin v kociku len nech sme vonku...tam sa aj hra aj spinka aj vsetko, teraz sa mi tu zlosti v lehatku lebo sa jej stikuta,..u nas pomaha ked si trosku poplace a prestane sa jej...

pikino
3. aug 2009

misha my sme tiez na tom so spanim rovnako cez den ani za nic, reve, puci sa, pisti , vrieska ale spat nieeeeee.
iba ked si k nej lahnem namacknem sa k nej a drzim jej rucicku.

elfi1
3. aug 2009

moja mama dnes struhala mrkvu s jablckom a ked nastruhala mrkvu,t ak pridala troska dojcenskej vody a potom sme tak 3 lyzicky takej cistej stavicky dali malemu - chutilo mu

miavin
3. aug 2009

ahojte maminy, ako sa máte??? ja otrasne - zase nám tatino odišiel nečakane - bol doma až 2 dni 😢 už niekedy nevládzem byť stále sama s drobcom - nik známy na okolí - no hrozné....
čo tu nového???? nestíham čítať

beadz
3. aug 2009

tak, ideme sa kupat a potom skusit dat stavu z mrkvicky. drzte palce. dala som nove foto ako sa kupkame doma a ako si cmula nozky.

beadz
3. aug 2009

prezili sme to bez vacsej ujmy. spapal 3 male lyzicky 🙂
foto v albume 😀

zucha
3. aug 2009

baby a preco uz tak skoro zacinate dokrmovat? Ved ak su deti kojene, tak sa zacina od ukonceneho 6. mesiaca a ak su na umelom mlieku, tak od skonceneho 5.mesiaca 😲
Co sa nas tyka, nohy si este necmula, ale zacala si ich obzerat. A dnes ma sokla uplne. Sama sedela presne 10 sekund. Prvy krat som si myslela, ze nahoda, znova som ju posadila a zacala stopovat a takto dlho vydrzala.

elfi1
3. aug 2009

mia nemas to veru lahke. moj manzel zas chodi domov az vecer a skoro rano odchadza, ale zas sa snazi byt v piatok, sobotu a nedelu doma a v pondelok ide az na obed do prace. ale mava zas obcas cez vikendy kurzy a seminare a to tiez nie je doma. lenze ja som stale nastrcena u nasich a aj im maleho nechavam medzi kojeniami a ja si idem nieco vybavit alebo len tak oddchujem.
ale aj tak mavam depky a zas vycitky, ze sa malemu malo venujem a ze nie som moc dobra mama, ze to nezvladam.
casto ma bolieva hlava - uz neviem co zo sebou ☹

beadz
3. aug 2009

mia, je to fakt na nervy, ale niekto musi zarabat peniazky. aspon ja si to tak hovorim.
zucha, ja neprikrmujem, iba stavicku som mu dala. to vraj mozu od 3. mesiaca a my sme mali uz 4 minuly tyzden.
elfi, pre domka si ta najlepsia mama. nie je na tom nic zle ked sa trochu vyventilujes, ved ked budes spokojna ty, bude aj malicky.

elfi1
3. aug 2009

bea - diky moc. ked ja mam taku blbu povahu, ze nad vsetkym strasne moc premyslam, trapim sa, zo vsetkeho dokazem urobit problem a neviem sa tak uvolnit. strasne som tuzila po detoch a dllllho som cakala, kym som nasla toho praveho muza a tatinka pre ne. ale zaroven potrebujem mat taky pocit slobody a to je pravda, ze pri tych detoch je to tazke. takze teraz mam take tazsie obdobie, lebo Domko ma naozaj potrebuje. tak to hadam nejako vydrzim a potom bude lepsie az bude uz aj s tatinom chodievat na vylety a nebude ma tolko potrebovat

beadz
3. aug 2009

elfi, kazdu z nas obcas chyti ta svinska depka, nic si z toho nerob. vypadni s malym niekam von a uvidis ze to bude lepsie pre neho aj pre teba.

zucha
3. aug 2009

beadz neviem, mne lekarka hovorila nieco ine. Ta stavicka, to ma dost prekvapuje, ze od 3.mesiaca. Ono je pravda, ze aj nase mamy to tak robili a aj to tak vyzera. Skoro kazdy kamarat ma na nieco alergiu. Ja radsej nebudem riskovat a nic unahlovat a pockam si do toho 6. mesiaca. Ved deti este budu mat dost casu poskusat vsetky potraviny

zuul
3. aug 2009

ahojte maminky.

bei ja som počula, že sa má začať zo zeleninkou, že tá nie je sladká, teda okrem mrkvičky. aby si zvykli, že nie všetko je sladké. 😕

my sme boli dnes plávkať, páčiť sa nám páčilo. prvá začiatočná sprcha bola urevaná, zasa som neodhadla vodu. ale potom v bazéne bolo super. tak nám to ubehlo. ešte aj sauna. no a to už bola zasa rev, vyhladovaný.
v aute spinkal a doma sa zasa vybláznil a teraz spinká už od 19,50 od únavy odpadol 😀

elfi nič si nerob z depky. ja som ju mala tiež minulý týždeň keď som už nevedela čo s ním, taký bol jeden deň zlý. to bol aj tato s nami doma. no mala som dosť, vrčala som aj po ňom. a večer keď už zaspal, vravím tatovi, že som zlá mama. že som si myslela, že nebudem a on mi na to, že som len ľudská nie zlá.
keď býva celý deň zlý mám toho po krk. vtedy si vravím, že druhé dieťa až o 3 roky. no na druhý deň ma to prejde.
neboj nie sama máš také pocity. elfi myslím, že najťažší je prvý polrok. náš by teraz už len sedel a kukal a nemôže. potom budú sedieť, hrať sa, pozerať, bude to iné. teším sa na to obdobie. a hlavu hore, už to ubehne.

zuul
3. aug 2009

zucha a čo povieš na večerný príkrm po 4 mesiaci? moja prvá kaša? z dojčenským mliekom zarába sa s vodičkou. hm?

elfi1
3. aug 2009

budem musiet nieco vymysliet. lebo ani takyto stereotyp, ze kazdy den ideme k nasim, nie je najlepsi. lenze mna este dost obmedzuje aj pes. to bol muzov napad a ja ho mam cely den na starosti. kvoli tomu aj mama chodi stale k nam, aby som ho mohla ist vyvencit.
ale ked maleho naucim na ten nosic, tak budem moct chodit aj s nim

sabinazv
3. aug 2009

zuul dobre ze si dosla... mam na teba dotaz.... raz si tu pisala taky recept na pecene papriky.... daj znovu 😉

elfi1
3. aug 2009

zuul - tiez dufam,ze potom to uz bude lepsie. bude sa s nimi dat lepsie komunikovat a snad aj budu samostatnejsie, alebo ten nas vydrzi viac niekde mimo domu a nebude hned nervozny. tak sa viac dostanem medzi ludi a nebude to uz take jednotvarne

zucha
3. aug 2009

zuul, pockaj na ten 5., ci 6. mesiac. Podla toho, ci kojis. Ale ako si spravne napisala je najlepsie zacat zeleninou na obed a neskor kase na veceru. Marketingove a reklamne tahy su nie vzdy v sulade so zdravim deti. Ale radsej sa porad s lekarkou, lebo raz urobis nieco zle a chuda dieta bude trpiet cely zivot.

zanulienka
3. aug 2009

zuul-my mame tu prvu kasu od hami,nemame ziadne problemy.malej chuti..

beadz
3. aug 2009

tak teraz neviem. skusim este zavolat tej mojej laktacnej poradkyni a uvidim co povie.

zuul
3. aug 2009

elfi máš pravdu je to stereotyp. a to ma zabíja. tak sa snažím aspoň niečím meniť ten deň. no naše miminká majú radi stereotyp 😀 😀

tak papričky: papriky tak ako sú celé umyješ. narežeš na jednej strane pozdĺž od stopky dolu. na plátok šunky dáš na polovičku jeden trojuholník napr. karičky alebo iný tavený syr. šunku zrolkuješ a vložíš do otvoru do papričky. na otvor položíš tenký plátok slaninky. takto poukladáš papričky na plech, do zapek. misy, vôbec netreba olej ani nič podobné. vložíš do rúry a pečieš tak 1 hod. ja aj 1,5 hod. papriky hotové potiahneš za stopku a vyberie sa ti zároveň aj jadrovník.
papáme s pečivom a mohli by sme aj každý deň 😀 😀

zucha kojím. v stredu sa opýtam dr. čo na to povie. a ďakujem. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre