Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zuul
3. aug 2009

zanu vy už papáte kašu? aj ja chcem skúsiť. robí aj nestlé túto kašu aj hami.

zucha
3. aug 2009

bead, daj potom vediet, co ti povedala. To zaujima aj mna

sabinazv
3. aug 2009

zuul, dakujeeem 😎

zucha
3. aug 2009

ja som pri Ani davala ryzovu od Nutrilonu ako prvu z kias. Velmi jej chutila

korelka
3. aug 2009

juj baby, ked pisete o tych depkach - mna chytila taka riadna prave minuly tyzden - maly len reval a reval, mna bolela hlava a k tomu som zacala znova krvacat - uz po 3. krat v priebehu 6. tt-nielen ze ma frustrovalo to krvacanie, ale zrejme aj nedostatok zeleza a potom sa tie revy aj tazsie znasaju 😠 🙄 dnes to bolo uz trocha lepsie, ale tiez som si uz nieraz povedala, ze takouto (nervoznou) matkou som teda byt nechcela, ale potom ked nad tym premyslam, tak si poviem, ze bez toho to zrejme nejde, ale fakt si neviem predstavit este jedno dieta... 😔

zuul
3. aug 2009

korelka vitaj v klube. naozaj bude lepšie neboj. musíme to vydržať, a naše miminká sú aj tak tie najúžasnejšie na svete. neboj o chvíľku si povieme, že to všetko stálo zato.
korelka kojíš? keď krvácaš? ja som ešte ani raz 😨

lindula3
3. aug 2009

caute baby.... bei ty si jaka cernoska🙂 ta fotka s tou nozickou je supeeeer... aj my sceme🙂 no pri nasom tempe tak za mesiac 😀

baby nedepkujte.... hlavu hore... no mozno to obcas dojde na kazdeho a mna to tiez len caka... ale zatial sa drzim, nemala som este dovod...

a moj manzo je tiez cely den v robote, ja uz som si zvykla ze som sama... no sama ako sama, mam tu maminu a babku a ked chcem ist medzi ludi tak mam velmi vela kamaratok "mamiciek" .... ale my uz sme skoro dva tyzdne neboli nikde v takych teplach sme len na dvore, cakam az bude zas poriadny lejak ze by som isla niekde zmoknut 😀

zuul
3. aug 2009

lindul to máš super, ja tu nemám v okolí mamičky kamošky. len jednu. za ostatnými musíme autom a to už nie je ono.
tak ty si vzorová maminka 😀

korelka
3. aug 2009

hej, kojim, ale to odvtedy co som zacala brat anti a nejako sa neviem dokopat, aby som sla k dr., ale budem musiet, takto moze aj maly prist o mnozstvo zeleza a aj tak s tym ma problem-musim mu davat kvapky, tak uz mam strach a fakt asi aj z toho som vycerpana a presne aj z toho stereotypu, ale co take ine mozem s takym malym anjelikom robit?! 😕

zuul
3. aug 2009

korelka aj ja beriem anti Azaliu od 6nedelia.
to máš pravdu, neboj jemu kvapky neublížia, radšej nech má viac železa ako málo. no s drobcami stále to isté, prebaliť, napapať, my sa hráme ešte pod hrádzičkou, buď pod jednou alebo druhou, potom na fit lopte ho gúľam a potom už len vonku spať v kočíku a potom znovu hrádzička a fit lopta, a po pravde niekedy sa už tak teším na kúpanie večerné, že viem, že maminkina "šichta" sa skončila. 😒

lindula3
3. aug 2009

zuuul ja som tak spohodlnela ze do ba chodim len s malou na kramare, takze tiez si neviem predtavit ze by som sa trepala niekde inde, ja som rada ze som doma a bratislavu nevidim🙂 chodila som tam 14 rokov kazdy den do skoly aj do roboty, takze mam stastie ze sme zo ZS "silne mamickovske rocniky"🙂))) ale niekedy si vyrazim len tak sama s kocikom a kocham sa len malou a okolim🙂 no neni som vzorova urcite su lepsie🙂 len mam stastie ze mam dobre babatko

korelka neboj to prejde, babatko da zabrat, mozno ma alexik len zle obdobie a nejdu vam zubky? hlavne ty bud kludna lebo potom je aj babatko nervozne jo....

idem si nalakovat nechtiky, hned pridem 😀

zucha
3. aug 2009

korelka a preco nechodite na celodenne vylety? My sme to dost praktizovali, ked som mala este len jedno dieta. Ked spala, tak bola v kociku a inak som ju stale nosila v klokanke. Ta u nas bola vyuzivanejsia, ako kocik. Ale teraz je to s dvoma tazsie, lebo starsia spi len raz do dna a to cez obed, takze nikam daleko nemozeme, lebo spava len doma.
A moj muz tiez cely den nie je doma a ked pride, tak pracuje z domu a teraz bol na tyzdnovke a o par dni zas ide, takze som sama s dvoma detmi. Ale da sa. Ja sa nestazujem. Clovek si len musi najst svoj system, aby tie povinnosti zvladal bez psychickej ujmy

romanakatka
3. aug 2009

čaves holky, tak náš krpec bol prvé dva mesiace nonstop hrozný... bola som z neho hotová a vravela som si, že keby som vedela aké to bude, tak Timko by asi nebol, hoci sme ho veľmi chceli... teraz je úžastný, náš smejko a ak aj má jeden deň zlý je to neporovnateľné s tým čo sme prežili... zo zlého sme prešli do lepšieho a zajtra nás čaká očkovanie, a ak aj bude zajtra horšie, viem, že to bude len dočasné... teda dúfam 😅 obavy mám len z toho, že má ešte soplíky... snáď to očkovanie neovplyvní... 🙄

beadz
3. aug 2009

takze zienky co plne kojite - ziadne prikrmy do ukonceneho 6. mesiaca. ani vodu, len ak je to nevyhnutne. a dojcensku vodu netreba prevarat, iba taku z kohutika.

jankaaa
3. aug 2009

ahojte babulky nestihla som vas este precitat ale ako som si vsimla tak riesite depky....nas drobec bol prvych sest tyzdnov riadne zaplakany uzili sme si to riadne aj dalsie tyzdne ale to bol chudacik moj krasny chorucky teraz je to uz lepsie niekedy ma dni perfektne ze sa len usmieva hrajka ale niekedy horsie ze aj poplaceme castejsie...tiez som na neho niekedy dost zla a potom si to vycitam ale ked to asi patri k tomu..som aj vycerpana dost casto ma boli hlava a hlavne som nevyspata lebo mne sa este nestalo aby drobec prespal celu noc

zuul
3. aug 2009

romi z čoho má soplíky?

bei volala si jej? ani kašu? ani šťavu z mrkvy? nič? škoda. 😒

jani vitaj. takže sa mi zdá, že každá si tým prejdeme. maminky nebojte sme dobré, a robí čo sa dá. 😝

romanakatka
3. aug 2009

k spaniu... tiež sme ešte neprespali celú noc... budíme sa zhruba okolo druhej plus-mínus a to sme hoďku hore, potom okolo tej piatej no a to sme už hore nadobro... takže moje nočné spanie tak 5-6 hodín, už som si zvykla... a cez deň spíme rôzne, no väčšinou také 40minútovky, tak ak sa niekedy podarí, že sme doma zdriemnem raz za deň aj ja s ním....

zucha
3. aug 2009

vidis Bea, dobre ze si volala.

romanakatka
3. aug 2009

zuul ahoj, no asi budeme mať to čo Vy... lebo nás tiež trápia od narodenia.... tento mesiac sme ich mali ale viac, tak sme brali aj nejaké homeopatiká a fenistil na ukludnenie sliznice, ale výter bol negatívny, takže ho budú očkovať, lenže ráno mu soplíky zatekajú a aj z toho kašle, tak dúfam, že to doktorka nepodcenila a to očkovanie to nijako neovplyvní... nerada by som bola, aby to malo nejaké nežiadúce alebo skryté účinky...

macikjm
3. aug 2009

ahojte...tak som docitala...
sabi...my na ckanicu mame bud cicik a ked nechce ako pises ty, ze je napapana, tak sa musi vyrevat...spusti riadny rev...tym zadrzi dych a prestane...no nefunguje to vzdy...tak sa cka... ☹ potom skusat davat cicik...no castejsie ho odmietne ako sa napije...

lindul...dik...uz mame vylet za sebou...no ninka je tiez domaci typ ako pisala ciky o svojej silvinke...na obed spustila taky rev, ze sme ju nevedeli utisit...zaspala mi na rukach na hojdacke... 😠 ☹
tak sme uz potom nemali chut nikam chodit a to sme chceli ist pozriet strbske pleso, tatransku lomnicu... ☹
no to slnko zmohlo aj mna..tak sme isli domcu...

aj nasa si uz vie dat cumel do pusinky... 😀 no tiez nie vzdy trafi... 😀 ved nas tym zlosti...dame ju vecer spinkat a ona sa hraje s cumlom, vybera si ho...a potom sa hneva lebo chce cucat...tak jej asi polhodinu davame cumel alebo jej dam do ruciciek moje prsty a ked ma drzi, tak neide do cumla... 😠 😀 potom zaspi...

hej...a dnes sa otocila prvykrat z chrbatika na brusko...no nebolo to este prave orechove...hlavicku nechala vzadu a tiez sa nedvihla na rucicky ale mozno onedlho aj to bude...tesim sa...

ja tiez nemavam depky...no zatial, ale co nie je moze byt... ☹
ja sa bez malej nepohnem nikam,...no korculovat so mnou vecer nechodi, lebo spinka a strazi ju tato...vsade chodi so mnou...na policiu... 😀 k mojim dr., no neviem ju nechat...neda mi...neviem preco...ci som na nu velmi naviazana, ale tiez to asi nie je ok, ze???

adya01
3. aug 2009

ja som tiez pocula, ze plne kojene deticky by do konca 6 mesiaca nemali pit okrem mliecka nic. vodu len ked je velmi teplo.
My nekojime a dr. nam povedala, ze po skonceni 4. mesiaca mozem zacat so zeleninou, kase mam davat len keby v noci nespal a castejsie sa budil - s tym nastastie problem nemame 🙂 Ja si myslim, ze ak deti papaju UM tak domaca zelenina je lepsia varianta ako "chemia" v UM

zuul
3. aug 2009

romi chúďatká tie naše. ako sa trápia.

macik aj ja som veľmi naviazaná. nedala by som ho nikomu. ani našim ani len kočíkovať. tí by to neho okrem iného hneď napchali rožok. 🙄

zuul
3. aug 2009

maminky idem, tato sem ide pracovať. 🙂

adya01
3. aug 2009

zuul nasi tiez, vcera som mu zo zartu dala do rucky kornutik zo zmrzliny a ked ho zacal davat do ustociek, tak som ho zastavila... a mama mi hovori, ze co robim, ze si musi brusit dasienka, ze ja som tiez "hryzla" rozok ...tak som sa zhrozila, ze lepok v 4 mesiaci...tak to nie 😖

romanakatka
3. aug 2009

no a musím sa posťažovať čo mi spravil krpec... skúšali sme sa pretáčať a on nič len náhodou niekedy sa prevrátil no to ani nevedel ako... a minulý týždeň to zmákol a prevracia sa odvtedy stále a má z toho hroznú zábavku... nerobím nič iné len ho prevraciam naspäť na chrbátik 😀 no ale nie to som chcela... podstata, že to ukázal ako prvému tatinovi 😠 🙂 ten mi to samozrejme teraz stále prízvukuje 🙄

miavin
3. aug 2009

ahojte - no ďakujem za podporu... len keby aspoň v noci bol doma, ale vidím ho 4 dni v mesiaci - tak niekedy si už poplačem od toho.... stále som s malým ja.. no veď to poznáte...
my prikrmujeme len večer - dávam mu normálne nutrilon - a od nutricie kašičku - máme vanilkovú a jednu : kukurica, ryža, jablko.... ale tá mu moc nešmakuje. Ináč to zvláda v pohode a sem-tam dáme jednu lyžičku mrkvičky... 🙂

macikjm
3. aug 2009

ja sa tiez nechystam davat nic ninke papat okrem MM do ukonc. 6 mesiaca...a ked bude priberat tak aj dlhsie, aj do ukonc. 8. mes. pretoze mame predispoziciu k alergiam... 😔

lindula3
3. aug 2009

baby ja som tiez strasne naviazana na malu... raz ju bola prababka kocikovat po ulici pol hodinu a uz mi chybala 😀

romi to ste sikovniiii, nam sa to podarilo len raz aj to bola len nahoda🙂

lindula3
3. aug 2009

no pocuvajte a jak im davate tu zeleninku len raz za den ci jako? a kolko po mliecku, alebo miesto jednej davky mlieka... ale su tusim aj take hotove nie? no jasne domace je lepsie🙂)) musim to niekde prestudovat este som na to nekukalaaaa a ta nasa dr. prd povie

miavin
3. aug 2009

no baby - vraveli ste, že sa nemám trápiť, že každé dieťa je iné - a tu sa skoro každé už otáča a ten náš sa otočí jedine z bruška na chrbátik aj to len keď sa mu chce.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre