Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
2. aug 2009

No, tá anketa mi nejak nefunguje. Budem sa na to musieť pozrieť. 😠

zuul
3. aug 2009

ahojte maminky,

erika blahoželám a samozrejme vyslovujem môj oooooooooobrovský obdiv. nech paličky silnejú a nech je všetko ok.

dievčatá ani ja som ešte nemala mrchu, teda už rok nie dodnes 😀

inak boli sme na tom krčnom s tými soplíkmi. dr. pozrel, noštek, hrdielko, ušká. nič nenašiel, žiaden zápal, žiadnu alergickú reakciu. to čo sa mu drží hore tie soplíky nevysateľné, to je "zadný sopeľ". že ten tak skoro von nedostaneme kým nebude vedieť sám smrkať. že na to teraz pomáha dýchať tento teplý vzduch alebo môžeme hlávku opaľovať tou lampou 😒

ale spinká už lepšie. aspoň sa mi zdá.

dnes nás čaká prvé čupkanie, tak sa teším. najviac mám obavu zo sprchy, budem ho musieť osprchovať, takže neviem ako budem držať jeho, hadicu sprchovaciu, mať namydlenú ruku. no uff. nejako to zvládneme 😅

aj my si žužleme ručičky, ale teraz sme mu kúpili "žužláčika" takže všade a stále žužle jeho. len ho musím znovu vyprať 😀 nožky ešte nie, tie máme zatiaľ ďaleko. 😕

miavin
3. aug 2009

zuul - a kam sa idete čupkať??? 😀
no náš žužle tiež takú hračku - čo som mu kúpila - len sa bojím, lebo ona je plyšová - a také rôzne povrchy má na sebe - ale očividne mu zatiaľ chutí, len bohovsky pohľad - keď potiahne také srdiečko - čo je ako ruka a ono vybruje - tak sa chúďatko tak zľakne 😀

zuul
3. aug 2009

mia do pezinku www.moko.sk

aj náš žužláčik je taký plyšový - hlavičku má plyšovú a teličké takú tiež nejakú plyšovú látku 😵

aine04
3. aug 2009

caute kocky 😉
za par dni ste toho stihli popisat ale dolezite som sa hadam docitala... erika blahozelam k dalsej babike, drzim palceky nech to pekne zvladnete. ja by som veru uz tiez pomyslala na dalsie babo, len sa trochu bojim ci matusik nie je moc malinky, aby som ho uz tolko nevarovala a nemal celu moju pozornost. kazdopadne by sme boli radi keby sme mali dalsie babo s odstupom tak do 2 rokov. len ja este plne kojim, takze ani mrcha neprisla a navyse sa bojim byt tehotna popri kojeni. asi tiez tak po novom roku, maximalne do leta by sme chceli byt znova "v tom" 😀

ja asi z kupaliska tento rok nic, hadam na jesen skocime na nejaky baby wellnes. neviete poradit nejake kupele kde to organizuju?

miavin
3. aug 2009

zuul - jéééj to je perfektné - ja sa musím ísť tiež opýtať do aquacity..... to musí byť super pre tie miminká naše

solen
3. aug 2009

dobre ranko, co to citam??
Erika tak ak to vyjde, srdecne blahozelam.A nic sa neboj. Dve deturence su sice riadna zaberacka, niekedy si to fakt idem hodit, ale zas ked ich vidim pokope ako sa hraju a besneju tak ich idem od samej lasky zozrat 😉 Drzim palce, nech vsetko vyjde ako ma.

zuul tak so soplami ti teda moc neporadili. Ale aspon vies, ze nema nejaky zapal a mozes sa ist kupat.

beadz
3. aug 2009

caute babiky.
lindu, boli sme v miskolc-tapolca. su tam vonkajsie bazeny, ale aj taka jaskyna, kde je aj studena voda aj termalna tepla 30 st.

sandori
3. aug 2009

ahojte babenky, Erika blahozelaaaam a prajem ti nech ti to vyjde 🙂 . Fiiiha baby vy pisete jedna radost - nestiham citat...No my sme boli na druhom ockovani- to dopadlo celkom ok a tiez na neurologii- a dokina bola celkom spokojna- tak som si konecne vydychla a... zase sme museli utekat s malou na pohotovost- zacala cudne hiikat ked sa nadychuje. Tak dostala ATB... zase... Uz ma asisvihne este aj synator je chory.... ☹

sabinazv
3. aug 2009

ahojte maminy,

nam od vcera vecera nesiel net a konecne ho spojazdnili... to trvalo 😠

ale aspon som toho vela spravila zasa... oprate 2 pracky, vygruntovany byt, navareny a zjedeny obed atd... 🙂

beadz
3. aug 2009

sandori, tak nech sa ninka co najrychlejsie uzdravi.
sabi, mohli by ta castejsie odpajat od netu, ze ? 😉

sandori
3. aug 2009

bea díki
sabi aj nám by mohli odpojiť aspoň na chvíľu 😀
Ozaj baby naša Ninka si už udrží fľašku s čajíkom a aj cumel si trafí do pusy 🙂

sabinazv
3. aug 2009

sandori, no chuda ninka, nech je uz ok...

inac ma to nieco do seba bez netu, veru... ale este som nemala nejaky zurivy abstak... netriaslo ma 😀

sabinazv
3. aug 2009

fiha, ze trafi cumel do pusy... tak samostatna baba je to uz 😉

nas maly teraz uuuuplne odmieta flasu... ked sa mu cka... a to sa mu cka po jedle casto, lebo tie vykopy do vzduchu co robi 😕 ... tak ma cikutku furt... no a ked je najedeny, uz nechce prso... a flasu tiez nie... no a on sa hneva, ze cka, ale bez pitia to dlho trva kym prejde... a tak... mate nejaky iny trik na cikutku?

beadz
3. aug 2009

aj simi si uz da sam cumlik, ale nie stale. ale je to krasne ako si ho drzi a skuli na neho kym si ho netrafi. ale ked sa mu nedari, tak sa vie tak zlostit ze az.
ale cmulanie noziciek je teraz jeho najoblubenejsia aktivita. 😀

beadz
3. aug 2009

sabi, mne mama hovorila ze mi davala kvapku citronu ked sa mi ckalo, a ze som sa tak prekvapila, ze som na chvilu zadrzala dych a bolo to.

beadz
3. aug 2009

inak ja dnes chcem zacat davat trochu stavicky malemu. najprv mrkvu tento tyzden. ako ste to robili ? mozem len uvarit mrkvu, roztlacit a cez gazu pretlacit stavu ?

sandori
3. aug 2009

bea ja som zacala davat len pred tromi dnami mrkvu- uvarla som rozmixovala a dala som jej asi desť lyžičiek

sabinazv
3. aug 2009

bea, dnes som mu skusala dat vodu lyzickou, ale voda bola na obleceni vypluta cela... ten citron by som sa asi bala dat...

bea,a z uvarenej mrky vyzmykas daku stavu? 😎

anib
3. aug 2009

ahojte , tak Vas idem aj ja precitat, mala akurat zaspinkala

beadz
3. aug 2009

sandori, 10 lyz. za aku dobu ?
sabi, neviem, este som to neskusala. alebo by som mohla najprv odstavit a potom prevarit. nie ?

sabinazv
3. aug 2009

no ja si myslim, ze neprevarit... ale stavu z biomrkvy nejakej dat... ale este som tie prikrmy nejak nestudovala, vsak az o 3 mesiace to bude aktualne... to dovtedy aj zabudnem 🙂

solen
3. aug 2009

bea preco stavu z mrkvy? tiez som robila ako sandori, uvarit mrkvu, popucit a hura jest. Mozno to nebude chciet a mozno bude cely divy ako moja, ta zjedla takmer aj misku, nielen mrkvu v nej 😉
Uvidim,ako to pojde teraz. Ale este mame cas.

solen
3. aug 2009

sabi uz nosis? co hovoris? mam objednat?

beadz
3. aug 2009

ale ved ja nechcem prikrmovat, len stavicku davat.

sabinazv
3. aug 2009

solen, len sme to vyskusali a odvtedy to vozime v kufri auta.. 😅 maly sa mi zdal este na to malicky... ale inac na omak je to take poriadne, nemalo by tlacit, je to vystuzene... musime to uz zasa skusit....

solen
3. aug 2009

bea aha.. tak som ticho

sabi no to si mi poradila 😀

beadz
3. aug 2009

tak ste ma teraz pekne zneisteli 🙂
inak, kolko pocuranych plienok mate teraz. mne sa vidi ze dajak malo mame. mozno 5 za cely den.

zanulienka
3. aug 2009

bei-moja si cmula palce na nohach 😀
kocky vcera sme isli mojej kamoske na chatu,trosku pokecat a tak a ona chytila epilepticky zachvat.ja som zostala v takom soku,nevedela som co s nou mam robit,hadzala sa,oci sa jej prevratili...

sabinazv
3. aug 2009

solen, ked danko nastatie nie je velmi nosivy teraz, aby som ho nahodou nepokazila 😎
niekedy cez vikend, ked nebude velky hic pojdeme na turu aj s nosidlom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre