Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

pikino
14. máj 2009

ciky ja davam mojej tiez a nepytala som sa nikoho. nenecham sa vyzmykat iba preto ze je decko hladne a nesce spat dlhsie ako hodinu. a nemusis kupovat v lekarni maju ho v kazdom hypermarkete a mas to bez reci.

komisakpd
14. máj 2009

ahojte chcem sa opytat ci pouzivate odsavacku soplikov na vysavac?..dnes som to kupila a zda sa mi to drasticke...normalne to dat do nosika 😒

korelka
14. máj 2009

Komi,pripoj na vysávač,daj do nosteka a uvidíš,možno ti pri tom aj zaspinka-Alexika to skoro stale uspi😉

misha666
14. máj 2009

no moja svokra teraz prezmenu bavi urazenu...sa normalne so mnou nebavi 😀

zanulienka
14. máj 2009

mischa-aspon mas pokoj a nemusis sa bat co zase vyvedie

komisakpd
14. máj 2009

korelka a nezda sa to to drastocke? nenarusi sa mu tam nieco...ved predsa su to male dierocky aj cievky a tak...

misha666
14. máj 2009

zanu ...nech sa niekam strcii... ked ma baserie tak sa s nou nebudem bavit ani ja a vnucku si neuzije vobec 😠

komi...neboj sa,,, nie je to vobec drasticke ... je to ovela menej drastickejsie ako s obycajnou

zanulienka
14. máj 2009

mischa-ukaz jej!!!!

pikino
14. máj 2009

komi neboj ja jej to tiez robim to sajes na najmensom vykone a ta dierka je taka malicka ze to naozaj vysaje velmi jemne a k nosiku ju len prilozis nestrkas dovnutra.

mischa ty si ina drsnacka. 😀

zanulienka
14. máj 2009

katka-zlate su bambulky 😉

krpcek
14. máj 2009

korelka nepisala si ty nahodou o mojom svokrovi? 😉 😀 😀 😀 to je tiez majster sveta - pri tom pri vychove ani jedneho jeho syna nebol, mal inu robotu - KRCMU.
vie ma vytocit, ked sa postavi na dvor, ked davam malu mojim rodicom a zacne s poznamkami typu, ze moji rodicia su tu stale, ze furt maju malu, ze ci mam nejaky poradovnik na kocikovanie, lebo on este nebol. a ani nebude - a manzom sme sa dohodli, ze malu moze kocikovat tak akurat na dvore a šmitec.

krpcek
14. máj 2009

baby chcem sa vas opytat. 23-teho vecer mame ist na oslavu 40-tky. ..malu bude strazit moja mama, cez den jej chcem odsat mliecko, ak by nahodou v noci herecka vystrajala, ale neviem, ze ci jej ho ma dat mam narmalne z flase alebo radsej lyzickou, aby sa mi potom neskor prisala. nechceme byt na oslave dlho, mozno ju ani nebude treba krmit, ale ak hej tak neviem ako je lepsie?
ked ste davali flasu a potom ste isli kojit, prebehlo to hladko alebo ani nie? nechcem totiz odsavat a davat malej z flase. 😅

miavin
14. máj 2009

krpy - no ja keď som mala zápal - dávali sme nutrilon z fľaše - vlastne doteraz dávame lebo dokrmujeme - a zatiaľ saje v pohode, síce cez klobúčiky - ale saje, ale vidno, že je lenivejší, ale po jednom raze by nemala zlenivieť bambulka....

misha666
14. máj 2009

krpcek.. jednoznacne lyzicka alebo poharik... ja som nemala mlieko tak som jej davala flasu a teraz uy posledne dva dni sa mi rozbehlo a trapim sa velmi s nou... nechce velmi cicik...ale uz sa to lepsi ...dnes spala cez den od 15 do 16 tej...inak vobec...vkuse je hore... vkuse ju krmim...prikladam nech si zvyka...

krpcek
14. máj 2009

ok baby tak radsej nech sa mama potrapi s lyzickou. 😀

inak aj moja bosorka je nejako dlho hore. doobeda spala hodinu a teraz konecne styri.

uz vresti. 😠

lindula3
14. máj 2009

lucka ked jej das len raz z flase v pohode sa ti prisaje, nemaj strach... ja som si ju prisavala len raz za den a nemala problem (aby nevysla z cviku) no ono to je asi individualne... a nez jej da mamina s lyzickou to sa vy aj s tej oslavy vratite🙂

kaitka
14. máj 2009

ahojte maminky)
tak dnes ma moja malinka mesiacik) vcera sme boli na poradni a pekne nam pribrala bublinka nasa ,,,uz ma 4160g a 56cm...8cm narstla,a ja si uz ani nepamatam aka bola malicka))))
ale meni sa ,,) je culejsia cez den,,krasne sa usmieva,z toho sme fakt paf 😀 😀
semtam vas pocitam,,ale pokazde odbehnem))) nestiham s vami debatit,,ale hadam sa to zmeni,,,
tak sa drzte a vela zdravicka vam aj miminkam zelam 😵
opatrujte sa... 😉

zanulienka
14. máj 2009

krpy,daj kludne z flase,mame bude len plakat,lebo lyzickovat hladne dieta-nic moc

zuzik25
14. máj 2009

ahojte.
krpy, skus strikacku, ja som v porodke tym dokrmovala malu, sice polku povypluvala, ale aspon sa napapala. a potom neskor som jej hned po nakrmeni z ciciku dala aj z aventackej flasky a nebol problem. ale to bolo asi tak 3 krat.
aj my mame sopliky, odsavam zakazdym ako je hore. a zda sa mi ze jej zacina hnisat rucka po ockovani, uvidime zajtra.

elfi1
14. máj 2009

ahojte,
tak mne uz sa konecne troska zacla upravovat tvorba mliecka. uz ho tusim nieje az tak strasne vela. ale aj tak - ako pisala krpy - tiez to strieka na vsetky svetove strany 😀 . ked ho niekedy davam pocas papania odgrgnut, tak mi zatial mlieko tecie kade-tade - cele nohavice mokre a pod.

k teme svokra - ja mam zatial pokoj. ale neviem, ci po krstinach nebude chciet chvilu ostat. tento byt na to nie je stavany, ale zakazat jej to nemozem. este by som ju mohla poslat spat k nasim, ale to asi nebude chciet.
zatial mi len vyvolava, ale aj to nie kvoli malemu. ale chce sa odo mna naucit pliest kosiky z papiera, tak stale vyvolava, ze ako ma robit to, alebo tamto...

drobec dnes bol skoro furt na mne prisaty. nechcelo sa mu moc spat a tak uz po hodine krical. on sa bud chvilu zabava a smeje, ked sa mu venujeme. potom ho to prestane bavit a zacne revat. uspavanie je niekedy aj hodinova zalezitost a spanok potom tak 10 min 😀 . no niekedy sa zadari, ze spi aj hodinku v kociku.

dnes sme ho konecne trocha naucili na cumel. mna uz slak triafal niekedy z toho revu a takto je aspon chvilu ticho. aj teraz vecer nejako nechcel zaspat, tak az nakoniec s cumlom, ale potom som mu ho vytiahla, lebo zas nechcem aby bez toho vobec nevedel byt

krpcek
15. máj 2009

ahojte. baby som niekde citala, ze s Avent flasou musi drobec sat ako keby mal prsnik, aby nieco vytiahol?
lebo ak je to tak, tak potom jej mama moze kludne dat flasu.

elfi my mame to iste, ked sa jej venujem, hovorim na nu a sedim pri nej, je chvilu ticho, ale ked sa vzdialim hned je krik. sa ani nepamatam kedy som sa v klude naranajkovala. 😠

petusko
autor
15. máj 2009

ahojte 🙂
krpy, ja Marcelkovi dávam z normálnej flaše a nemá problem ani s prsnikom. ale to asi aj záleží od bábatka, peťko napr. v porodnici papal z flaše a prsnik už potom vobec nechytil 😒 ale myslím, že ked sa raz napapá z flaše, vôbec nič sa nestane 😉
musim klopať, Marcelik už v noci vtáva iba 2x, dnes to bolo o pol tretej a potom až o siedmej 🙂 hned sa mi lepšie funguje, ked sa aspon trochu vyspim 😅
ale zato cez den, hlavne poobede uz nechce spinkať, len sa nosiť na rukách a čím kolmejšie tým lepšie. a pozerá sa a obzerá okolo.😅 a nesmieme si sadnut, len chodiť 😝 😀

pikino
15. máj 2009

ahoj micky.

krpi ja malu prikrmujem z flasky a vobec nema problemy s prsom vzdy sa prisaje ako pirana. neboj ak je hladna zje
odvsadial.

co sa tyka spania tak som zmenila taktiku a zatial funguje. ked vidim ze je unavena tak ju proste necham v postielke a ona zaspi sama. niekedy sice aj hodinu diskutuje sama so sebou ale vacsinou zaspi tak po desiatich
minutach. a tuto noc spinkala od pol siedmej vecera az do stvrt na devat rana. zobudila sa dvakrat o tristvrte na jedenast a potom o tretej. vtedy som si ju zobrala do postele lebo ma chudatko taky upchaty nos ze som ju radsej mala pod kontrolou a mala aj vyssie pod hlavou tak sa jej lepsie dychalo. v noci som pouzivala tu ustnu
odsavacku. je to celkom sranda, len skoda ze tie nastavce su jednorazove.

petusko
autor
15. máj 2009

piki, ja tiež nechávam malého v postielke, radšej aj stokrát vstanem, alebo prídem k nemu, ale nechávam ho zaspať samého. aj pri peťkovi som to tak robila a teraz som tomu rada, lebo nemal problém začať spávať sám vo svojej izbe. možno to vyzerá, že som zlá matka, lebo nechcem mať dieťa pri sebe, ale
ked spí pri nás, tak sa nevyspím, lebo som jedným okom v strehu, aby sme ho neprilahli. 😒 potom som celý den nervivá, lebo som unavená a nevyspatá a automaticky sa nervozita prenáša na deti 😒
jasné, že je iné, ked je choré, vtedy sme aj my natlačení všetci v jednej posteli 😀

pikino
15. máj 2009

petusko ja sa vyspim v pohode. tohto sa vobec nebojim ze by som ju prilahla. ja sa zobudim na kazdy jej pohyb.
a dokonca sa lepsie vyspim ked je so mnou ako ked spi sama v postielke. ale zaspavat ju vzdy nechavam v postielke. k sebe si ju beriem az nadranom ked vidim ze zacina vymyslat a uz nesce spat.

petusko
autor
15. máj 2009

no ja ani tak nemám strach, že ja prilahnem, skor manžel. ja sa tiež budím na každý šuch 😀
ono sú tieto veci, či papanie, či spanie, strašne indi-vindi, každému vyhovuje niečo iné, či maminke alebo dieťaťu. hlavne nájsť to najlepšie pre všetkých 🙂 😉

cikyta
15. máj 2009

Krpcek,kážu lyžičkou.............ale ja dávam mliečko odsate aj nutrilon občas flašou a ten hnedý cumlík je lepší.Pripomína cicík,lebo je mäkší.Ten biely silikonovy síce chce,ale občas robí problémy a vidím,že je to cumlíkom.

cikyta
15. máj 2009

Baby,ked som sa pýtala dr.,či možem odsavať soplíky,tak mi povedala,že až vtedy,ked teču 😖 a zatial kým neteču mám len vytierať dierky kvapkami. 😒 Divné,ked chrapčí chudiatko.
Vraj ešte má jemne cievky a netreba tak male bábo dráždiť.

korelka
15. máj 2009

ahojte! no ciky, my sme tiez najprv len vytierali, ale efekt ziaden, tak som nakoniec siahla po odsavacke... to vytieranie je nekonecne a nevedie nikam - teda aspon podla mna...

ja davam Alexikovi trocha cajiku z avent flase a nema problem sa chytit...

pikino
15. máj 2009

mne tiez povedalaze vytierat, ale to je o nervy hlavne ked to ma vzadu vsetky tie huste sople.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre