Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
23. aug 2009

Ahojte. Všimli ste si niektorá pri pôrode, akú najvyššiu hodnotu mali kontrakcie? Mne sa to pohybovalo okolo 174. A chcela by som vedieť či to bolo dosť.

macikjm
23. aug 2009

krpcek...je to nadhera....ja sekciu...ee.....
uvidis co pride... 😉
bru nocku...

arizona
23. aug 2009

čaute 😉

a tu zase nikto nie je 😠 😀

som si všetko prečítala, aj o krvných skupinách a nedalo mi to... ak máte záujem:
http://primar.sme.sk/kalkulacky/krvna-skupina-d...
rh + rodičia nemôžu mať rh - bábo... ale že vraj sa bábätkám do 2 rokov či dokedy môže ešte niečo zmeniť v krvi, možno práve ten faktor...

a keď sa tu zase rodilo, pridám sa. mňa by už nikto neukecal na prirodzený pôrod 😀 ak by bolo treba, podplatila by som asi ešte aj upratovačku 😀 na cisársky neviem povedať nič zlé, len to, že mám jazvu, ale tých mám po tele už toľko, že ďalšia čiarka navyše sa neráta 😀 keď som sa zobudila, malého mi hneď priniesli a keď som sa vyspala, išla som si sama pre malého na novorodenecké. keďže som mala iba epi, tak som nemusela čakať deň, kým by som sa postavila na vlastné nohy. z pôrodu mám traumu doteraz a asi patrím do skupiny zlých matiek, lebo napriek tomu, že to bol nádherný pocit, keď mi ukázali malého, bol to deň, ktorý by som už nikdy nechcela zažiť 🙄 ten cisársky bol vykúpenie... že krpy?! 😀 bez neho by sme sa tam asi ešte aj teraz vyvaľovali...

bea, držím véééľmi silno palce, nech je čo najviac životaschopných mrazáčikov 😵

sabinazv
24. aug 2009

dobre ranko, spachtosky 😎

zuzik25
24. aug 2009

cafte babule. teda vcera ste rozoberali porody? ja chcem druhy prirodzene (to 600 nedelie pretrpim), budem uvazovat aj s EPI, ale chcela by som ho zazit v inej nemocke (ZV alebo BS).
u mna to bolo skor psychicke, lebo to prislo necakane, drahy bol v Prahe, nikoho ku mne nepustili (mamina aj sestrsa cakali na chodbe) a ten nezaujem sestriciek, no des. ja kontrakcie kazde 2 minuty a oni ze porodim az rano. a ked ma napojili na moje naliehanie na pasy o 23:00 tak porodim asi na vzdycharni. sestricka sa vtedy zlakla, ze jej porodim na pasoch, rychlo mi zmerala otvorenie a hned som docupitala k porodnemu kreslu a mala som sa okolo neho prechadzat. no prechadzajte sa s hlavou dietatka medzi nohami. 😀
no ale nakoniec sme si Emmkou povedali, ze to zvladneme aj same. takze okrem mna boli prve co videli malu jej babinka a krstna.

a este si pamatam na moment ked ma uz zasivali a priniesli mi malu v perinke a ja na nu kukam ze a ty si kto, naco mi ju ukazujete? a potom mi doslo, ved to je Emmka, som ledva vysukala zo seba, ze nech mi ju prilozia. proste ta bolest zo zasivania bola horsia ako porod.

sabinazv
24. aug 2009

zuzik seerus,

EPI sa v BS nedava a vo ZV len cez pracovnu dobu... takze si to musis tak nacasovat 😉

Inac ten pocit ked mi maleho doniesli okupaneho som mala aj ja... ze v prvom momente som nejak nepochopila, ze to je moje dieta 🙂 Hlavne, ze mi ho dali hned takeho cerstveho na brucho, ale v perinke som ho nespoznala 😎

zuzik25
24. aug 2009

nikolet, ja som mala ten stroj za hlavou, takze som nic nevidela.

no a dnes som asi dostala po vyse roku menzes. uvidim ci je to len spinenie alebo sa to rozbehne v plnej parade.

ciky, lunbri gel pri sexe pomaha, teda aspon mne, doporucil mi ho dokyno a nevieme si ho vynachvlit. aj ked teraz na to nemam vobec chut skrz uz 2 tyzdnove bolesti krizov a celej nohy. 😖

sabinazv
24. aug 2009

ani ja neviem ake som mala kontrakcie... mne ich vlastne uz na porodnom kresne nemerali, len takym malym pristrojcekom na baterky mi stale monitorovali brucho - teda tep babetka, ci je ok...

zuzik25
24. aug 2009

sabi, tak potom beriem ZV a epi, to mi bude sum a fuk.

ja ked som to hovorila doma, tak sa na mna divali, ci mi nesibe a ci nemam baby blues. no proste som na nu kukala a cudovala sa co mi to doniesli. 😀

sabinazv
24. aug 2009

zuzik a co ti povedali, z coho mas tie bolesti?

sabinazv
24. aug 2009

a aine sa tu davno neukazala... ktovie ci sa uz neprestahovali 😉

a nany sa nam zasa neprisla ukazat a pochvalit po dovolenke 😎

zuzik25
24. aug 2009

ze som hypermobilna (ale zatial si nohu za hlavu nedam) a ze som nachylna na vyklbenia. ale nerv zacviknuty to nie je, aj mi napravila chrbat, ale nic nepomaha. zajtra idem na rehabku, ze mi ukazu nejake cviky. cez den sa to ako tak da zvladnut, ale vecer je to des.

sabinazv
24. aug 2009

aha prave mi doslo dvd Navsteva detskej poradne.... aj vam? som nic neobjednala... zrejme z porodnice mali udaje...

zuzik25
24. aug 2009

mne nic neprislo.
chcem sa zas pustit na fotecky, nejake objednat.

sabinazv
24. aug 2009

tak pride... uz mi v sprievodnom liste gratuluju, ze Danko uz ma takmer pol roka... hehe... to su ti, co davali aj tie kufriky a ze nas budu informovat nadalej 🙂

odfotila som zubky, tak ich idem pridat do albumu 😉

sabinazv
24. aug 2009

no uz su tam, tak neviem ci ich dobre vidiet 🙂

majka_dk
24. aug 2009

sabi suprovy je krpec, taky maly zubaaan 😀

jankaaa
24. aug 2009

ahojte babenky tak vidim ze ste rozoberali pôrod tak u mna to vyzeralo takto vo stvrtok rano som isla do pôrodnice na vysetrenie lekarka povedala ze kedze som rh negativ tak ma posle hore na salu nech sa na mna pozru lebo ze nemozem dlho prenasat...to som bola tri dni po termine...hore ma vysetrili povedali ze zostavam ze som na 2prsty otvorena zeby to mohlo byt aj dnes o pol jedenastej ma napojili na infuziu kontrakcie som mala ale velmi slabe potom prisiel lekar spytal sa nas ci chceme dnes porodit my vsetky co sme tam boli ze jasneeee tak zacali dali mi cipky o 17hod mi prepichli plodovu vodu to som uz zacala mat neskutocne bolesti kedze som od rana nic nejedla tak mi pichli dalsiu infuzku asi glukozu aby som vladala potom mi dali klistir ze vraj to zmierni bolesti no ja som zacala mat este horsie o 19:30 ma zobrali na pôrodnu salu tam som este mala skakat na fitlopte no a o 20:10hod bol maly na svete...ja som nemala vybaveneho ziadneho lekara ale musim povedat ze lekar aj lekarka co boli pri mne boli uzasni navodili nam super atmosferu aj ked si mala bolesti strasne proste sa snazili ta od nich odputat stale s nami srandovali a sestricky no klobuk dole vsetky okolo mna obskakovali starali sa...na toto sa fakt nemozem stazovat...

jankaaa
24. aug 2009

a mam dalsiu hroznu noc za sebou ja neviem co sa stalo s nasim drobcom ale on mi vobec v noci nechce spat vkuse sa budi...zaspi mi o 19:30 potom sa zobudi o pol jedenastej a to uz je zle uz sa to zacne...ako dnesnu noc bol hore o 22:30,23:30,00:00,00:30,01:15 a to sme boli hore az do 3:30....no proste des ja uz som s placom budila manzela nech ho vezme on na chvilu lebo som myslela ze som uz s nervami na konci

sabinazv
24. aug 2009

majka veru zuban... som zvedava, kedy vyrasia dalsie 🙂

jankaaa, to si mala celkom rychly porod... mne kym prepichli vodu a dali infuzku az do porodu, tak preslo asi 5-6 hodin... to je tiez este celkom v norme, oproti inym, ako som citaa...

jankaaa
24. aug 2009

jeeej sabi vy uz mate zubky?to je super nie? 🙂

sabinazv
24. aug 2009

jankaaa a necitala si tu knizku, raz sem Krpcek dala link "Kazde dieta sa vie naucit spat" ? Ju chvalia, ze je vyborna... mozno by si tam pre vas nieco dobre nasla...

sabinazv
24. aug 2009

mam ju v PC, nasla som v PDF formate... tak ak mas mail, posli, ja ti ju preposlem...

jankaaa
24. aug 2009

sabi tak dalo sa to zvladnut tiez co citam ine pôrody tak som to mala vcelku fajn keby aj druhy pôrod bol taky tak to by som brala dufam ze bude taky 😉 a to pri mojej prci vyske 155cm sa mi narodil riadny chlap to nikto nechapal ze z takej malej zienky taky velky valibuk vysiel 3890G a 51cm....väcsinou uz davaju na cisarsky...ale som velmi rada ze sa mi podarilo porodit prirodzene

jankaaa
24. aug 2009

teraz mi zaspal som zvedava na ako dlho....davam si makovy kolac 😀

sabinazv
24. aug 2009

veru super... uz vie nimi aj poriadne zahryznut, ked si schmatne moj prst 🙂

uz som poslala, tak pocitaj 😉

jankaaa
24. aug 2009

ok zatial mi nic nedoslo cakam

si to neviem predstavit ako to bude ked bude mat aj moj zubky ci sa nahodou nezahryzne to musi teda riadne boliet

sabinazv
24. aug 2009

ma to 1,25 MB, tak to chvilku trva...

jankaaa
24. aug 2009

uz mi to doslo ale jasne ze uz aj krpec je hore

sabinazv
24. aug 2009

hej? tak nacasovany... vsak hadam este dnes zdriemne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre