Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

zanulienka
27. máj 2009

mne vela nevydrzi byt v lehatku,max.polhodka.my nemame sopliky,chvalabohu

pikino
27. máj 2009

zanu to mas dobre. nasa tam je cely den skoro. len ked zaspi tak ju prenesiem do postielky.
a tie sople su hrozne nic nerobim len odsavam krpana pri tom reve a meta sa bojujeme kazdy den spolu.

zanulienka
27. máj 2009

aj ja chcem take dobre babo.elaia nevydrzi byt v klude,ani sama-musi sa nieco okolo nej diat co ju zaujme.

pikino
27. máj 2009

ja sa nestazujem, terezkaje velmi kludne babo, reve iba ked sce papat.

zuzik25
27. máj 2009

ahojte.
dnes je zas blbe pocko a nasa mala je nervna, nechce vobec spinkat, od rana sa zabavame, takze som nic neurobila, teraz je na terase a nieco si tam blaboce. dufam, ze aspon na hodku si pospi.
vcera som zistila, ze operacia zlcnika je normalne zdlhava zalezitost, cakacia doba 3 mesiace alebo zaplatit 300 eur a to by ma robili po pracovnej dobe. ved to je viac ako za porod. a to nebudem moct malu kojit, len odsavat mliecko a bojim sa ze sa potom uz neprisaje, ked bude 2 dni papat z flasky. vcera som mala zas migrenu, tak som si pregrcla spolu s malou, ona to asi citi ze mi je zle, tak spolupracuje. 😀

krpcek
27. máj 2009

ahojte baby. vcera sme mali strasny den a este horsiu noc. mala sa zobudila o 14:00 a do 21:00 nevedela zaspat. potom zaspala a uz o 22:00 bola zase hore, tak som ju nakojila, zaspala, ale len do 01:00 a potom zase o 6:15 😝 som uuuplne znicena.

ozaj aj vy musite u dr. odovzdat moc deticiek?

pikino
27. máj 2009

krpcek nemuseli. nic mi take lekarka nehovorila. ale mozno neskor. ale neviem ako pozbierat moc od takeho mimina. jedine ze vyzmykat plienku. 😀 😀 😀

zuzik tak to mas na vyber bud kazdy den tri mesiace zachvat alebo zacvakat tristo eur. a ani to neni iste kedy ta nakoniec budu operovat.

krpcek
27. máj 2009

piki ved prave. 😀 😀 😀 fakt neviem ako to urobit. 😀 😀 co ju mam dat na nocnik? 😀 😀

pikino
27. máj 2009

alebo si pockas kym ta ocika. 😀
asi ju budes musiet nechat s holou ritkou a striehnut kedy bude cikatl inak neviem ako to docielit si sa mala spytat tej lekarky ze ako to mas urobit. alebo jej dat do plienky sacok a potom to zlejes. 😀

petusko
autor
27. máj 2009

ahojte 🙂
u nas nie je chory Marcel, ale Petik ☹ dnes sme boli u dr. dostal atb ☹ takze ocakavam, ze to coskoro chyti aj dobrec ☹ normalne som z toho nervozna, snazim sa drzat petika co najdalej, ale to je nemozne. 😖
inak sa mame fajn, aj tie noci su uz celkom v pohode, vstavame 2x. niekedy zaspi hned po papani, niekedy sme hore aj hodku a pol 😝 cez den vela spinka, ked je hore, tak si pekne obzera hrazdicku alebo kolotoc 🙂
no idem sa starat o mojho maleho maroda, nech je cim skor fit.
prajem pekny zvysok dna 🙂 😉

pikino
27. máj 2009

petusko tak skore uzdravenie. 😉

mirip
27. máj 2009

ahojte aprílové mamičky, prišla som vás kuknúť 😀 😀 😀 vidím že už všetky poriadne makáte okolo malých drobcov, aj my sme sa tento týždeń dozvedeli že budeme mať babu 😵 😵 😵 😵 😵 a že je našťastie zdravá 😵 😵 😵 😵

zanulienka
27. máj 2009

krpy-dokyna ti mala alebo ti da taky maly sacok,ten das malej na susurku,je tam otvor a ona sa tam vypisa.

pikino
27. máj 2009

mirip gratulujem. 🙂

anib
27. máj 2009

Ahojte, práve som si pospinkala s malou, joj dobre to padne, my spime dobre, vcera sme sa dokupali o 21,45,lebo mala spala,trosku som ju musela budit, potom 30min kojenie a hned opat zaspala a spinkala do 3,30 a potom sme sa zobudili o 6,00. Aj cez den dobre spinka, stihnem co to porobit. Mirip - gratulujem - ze baba - aj my mame Bianku - krásne meno 🙂 si vybrala. Vcera nam prisla odsavacka soplikov na vysavac aj zvlhcovac vzduchu -uz sme ho aj vyskusali. Inak stále neviem - ako sa zmensi to foto,ked chcem dat malu sem?

anib
27. máj 2009

A ozaj, co som odfotila z mobilu malu - tak tie sa mi dali, tak môzte kuk a Sabi - môzes dat do fotoalbumu apriloviek 🙂

lillian
27. máj 2009

ahojte baby,

konecne som sa dostala k internetu...
nas maly ma rovnaky spankovy rezim ako pisala piki, sranda akosu si ti drobci podobni 🙂
s drzanim hlavky mame nejaky problem,nejako sa nam nechce, hoci este pred tyzdnom ju drzal krasne, dnes len vynimocne. ked mu to tsk dobre slo, polavili sme v cviceni a tu je vysledok ☹
nema niektora z vas skusenosti ako sa bavit takych bielych vyrazok na tvaricke? tusim sa volaju milie. mame ich od narodenia a nie anie zmiznut.
a ako ste natom so zavinovackami? my uz dost dlho balime len na noc, co su nam vsetky male a v noci nam sice trcia nozky, ale dobre sa mu spinka. 🙂

korelka
27. máj 2009

ahojte!

anib - mala je uzasne zlata 😵

mirip - gratulujem

my mame dnes za sebou behanie po dr. - boli sme na hematologii - sme anemicky a ak sa to do 2 tyzdnov neda do poriadku, skoncime v nemocke - ja nechapem - ja som s tym nikdy nemala problem a puf teraz z nicoho nic to vyskocilo - hrozne sa bojim, ale dufam, ze to bude OK 🙂

my sme mali v pondelok 2 mesiace a neskutocne sa mi maly zmenil a meni... este mesiac a snad to uz bude uplne super 😎

sabinazv
27. máj 2009

korelka, ty si anemicka, ci drobec? aj ja som bola v porodnici... mi davali zelezo, ale som ho vyhadzovala lebo som sa bala co to spravi s velkou potrebou, aj bez toho som z toho mala traumu, kedze som bola sita 😀
doma Fe uz beriem... 🙂

giuli
27. máj 2009

😵 ahojte babuľky...
mirip,gratulujem k babuľke.... 😵
my hajáme v noci nádherne,dúfam,že nezakríknem...máme taký režim,okolo 8mej večer kúpeme,papáme a okolo trištvrte na deväť šup do hajan,spíme asi do 3tej v noci,potom cicík a ťaháme opäť, kým dcéra neodíde do školy,čo je cca o 7mej....cez deň spinkáme menej,viac je krpec hore,no nevadí mi to, pokiaľ sa vyspím v noci....kojím,no niekedy mám pocit,že je stále hladný 😀 ,ale priberáme ,tak snáď stačí 😵

romanakatka
27. máj 2009

ahojte, tak ako tak pozerám, my sme vyhrali "najlepšie" dieťa... 😲 malý nemá vôbec žiadny režim a problémy s trávením... boli sme už aj v nemôcke... dva dni nespal a zvracal a plakal, mal prepadnutú fontanelu, som sa bála, že je dehydrovaný, tak nás hospitalizovali na pozorovanie... tam to bolo v pohode a vrátili sme sa dom a zase... teda už nezvracká ale vôbec nespáva... cez deň nič a v noci tak po dve hoďky ale len do tretej a potom sme zase do pol piatej hore a už len po pol hodine spí... takže ja mám riadny deficit spánku 😔 doobeda nespí vôbec a ak sa podarí, tak poobede okolo tretej... nič pri ňom nestíham, variť mi stále varí mamina, upratuje manžo a keby mi nepomáhali tak to nezvládam... ani vonku nechce byť... som šťastná ak sa tam aspoň poobede dostanem...

V nemocnici sa chytali za hlavu keď som povedala, že pijem čaje na podporu tvorby mlieka, vineu a tiež feniklový čaj a jem rascovú polievku, vraj je to najhoršie čo môže byť ... takže ak majú vaši drobci problémy s bruškom a pijete to čo som pila ja, tak to radšej obmädzte 😉

Sabi, tiež nám dokyna teraz naordinovala ten ryžový odvar, čo to spravilo s Tvojim drobcom? Mám to risknúť?

romanakatka
27. máj 2009

a holky, ktoré dokrmujete, koľko dávate drobcom??? Lebo my sa kojíme ale jedno alebo dve papania musíme dať UM a robím mu 90 ako píšu v návode, len neviem či mu je to dosť, lebo to zlupne a ešte pýta, ale prsník mu už potom nechcem dať aby sa zase neprejedol...

Inak nezabral ani chicco cumeľ, takže v posledné dni mám cucfleky na rukách, keďže mu odmietam dať prsník...

kiki5
27. máj 2009

baby ja som dnes normalne mala strach či nemam priotravene dieta. stale spi až je to divne zobudi sa na papanie aj to len otvori oči a zaspi . okupala som ho a tolko čo som ho obliekla už spi jest ma až o deviatej tak uvidim či sa zobudi. asi to bude počasim nie?

miavin
27. máj 2009

ahojte, romi - my dokrmujeme - ale je to individuálne, v noci mi niekedy spapá z prsníkov - urobím mu 60-tku a spapá len 10, niekedy 30, a niekedy spapa 60 a ešte 30 dorobím - ako kedy.......
my máme flašku lovi - je tam fajný cumlík, ktorý je ako bradavka vraj - bábätko ho vcucne - je mäkučký, náš ho má rád...

zanulienka
27. máj 2009

no mne sa podarilo kupit caj benedikta lekarskeho ako odporucila bea,pivko cierne,uz len mliecko by sa malo rozbehnut 😒 aj som kecala z laktacnou poradkynou,nahodou som ju stretla v obchode.

sabinazv
27. máj 2009

ahoj katka, jooj co to citam... ste boli v nemocke? ma mrzi... ale uz je to snad lepsie?
No my sme tyzden po narodeni pili ten ryzovy odvar, ale bol to velmi zly napad podla mna ... mne sa stracalo mlieko (mala som tie teploty cely tyzden) a maly pil viac menej ten ryzovy odvar, ktory sme mali urobit aj s cukrom - to povazujem za nestastne riesenie, lebo sladka chut je velmi vyrazna a potom ju maly jasnacka, ze uprednostnoval... ani UM potom nechcel pit, kedze mi mlieko skoro uplne odislo 😒
A dalsia vec, ze sa mi vtedy naucil na flasu a odmietal prso... tak sme sa dost natrapili, kym sme to dostali do povodneho stavu... Teraz sa kojime klasicky... ale aj dokrmujeme, lebo sa niekedy na prse tak strasne paprci a vobec nechce sat, ze ho musim dokrmit UM... to robim podla toho, kolko pije MM, niekedy 60, niekedy 90 a bud dorabame, alebo vylievame... ako kedy chce...
Inac nas maly je v posledne dni tiez nejaky nepokojny... tak vie revaaaat, joj... uz len cakam, kedy doju susedovci sa stazovat 😅

cikyta
27. máj 2009

Ahojte.
Tak my sme dnes prišli z nemocky.Malá má reflux a tak sa trápi,reve.....Predvčerom začala o pol 2 poobede plakať nepretržite do 6 a ja hned fujaz matiáz na pohotovosť,lebo to bolo nenormálne.
No a to viete-poviem,že jej vracia potravu,čká,grká kyslo a reve až jej jazyk zapadá a oni jej robia výter z riťky+moč+krv+RTG+Sono a zisťujeme,že to,čo nw toto existuje je len jedny kvapky,ktore predaju aj bez receptu a pomožu len NIEKEDY.Ale uplne NAJ bolo,že skoro celý čas tam malá prespala.Sono jej zachtili pár refluxov,ale aj tak v norme.No a ked nás dnes pustili domov,ako Hypochondrov,tak doma šoky............Znova revy,krče,bolesť a to som sa už pohádala s mužom,ako keby som za to mohla ja,že nám v nemocnici nemali ako pomocť a vyhlásili nás za relatývne zdravých! 😠 😢

cikyta
27. máj 2009

Romanakatka-teraz čítam,aký máte problém........................to iste máme my.Malá si pýta tiež furt cecok,ale len na pár hltov,kým si uhasí tu ako keby záhu,čo ju páli.Ešte nemá dobre uzavretý pažerák,čo trištvrte detí máva do takého 18 mesiaca. Nám nakázali dávať malej probiotiká Difulus,tak uvidíme...A vraj mám probiotiká jesť aj ja ak kojím,ale to už iné.
Furt si cmula palce,ale dudu za boha. 😒

romanakatka
27. máj 2009

Ciky, ako tak čítam, tak sme na tom rovnako 😀 až na to, že nám nespravili tieto vyšetrenia... len zobrali krv a výter zo stolice a pozorovali... vážili sme sa pred kŕmením aj po kŕmení a malý tam celý čas len spal akoby mal spavú nemoc... pritom doma nespal nič... prišli sme dom a zase revy a žiadny spánok... už som rozmýšľala či mu tu niečo nevadí... 😕

Sabi, no veru sa trápime a akosi prestávam veriť, že sa to zmení po tých 3 mesiacoch... najviac ma mrzí, že nevydrží ani vonku... bolo tak krásne a sme sa ledva dostali na vzduch...
Mne do toho odvaru nekázala dať cukor ... a s fľašou nemáme problém... teda skôr ten, že ju nechce a chce len prsník, tak uvidím aký bude zase zajtra a ak sa to nezmení, tak mu skúsim ten odvar navariť... vraj jednu dávku mu mám dať celú a potom pred každým kŕmením nejakých 10ml, vraj má problém stráviť mliečko...

joj, ja chcem aby mu bolo lepšie... trpím keď vidím ako sa trápi a ešte aj nespinká... a keď zaspí má spánok taký trhaný... 😖

cikyta
27. máj 2009

Ano Katka.Aj my sme sa vážili.A tam-spíme,doma jak keby uťal-reveme.
No a ešte ak by nám nepomohli tieto kvapky,mám si kupiť NUTRITON-zahusťovadlo a to dávať do trošky mlieka najprv a potom dokojiť ešte.Proste aby sa jej to riedke mliečko nevracalo hore,ale stvrdlo v žaludku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre