Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

petusko
autor
3. sep 2009

ahoj zanu, vcera neplakal, dnes rano trochu. 😖 je tam na cely den, aby si nezvykol, ze ho na obed budem chodit brat.
ja som tiez cakala, ked nastupi do skolky, aby som mohla robit poriadky v skriniach 😅 ale nechce sa mi 😝

zanulienka
3. sep 2009

poznam ten pocit,ked zrazu mas tolko volneho casu a vobec nic sa ti nechce a len sedis a nic nerobis 😉 .mne domca neplakala prvy tt,ked bolo vsetko nove,ale na druhy tt uz drzala branu 😅 ,sofca vobec ako videla,ze vzdy domcu zoberieme tak ju prinesieme domov,tak si nemyslela,ze ju tam nechame

petusko
autor
3. sep 2009

no to si presne vystihla, ze len sedim a nic nerobim 😀
tiez si myslim, ze to bude este horsie, ked petko si uvedomi, ze to treba kazdy den tam chodit 😝 ale zvladneme to nejako 🙂

zanulienka
3. sep 2009

jasne,neskor ti bude hovorit,aby si chodila pre neho este neskorsie,
pretoze nema cas sa este hrat 😀 ,asi take 3 mesiace su take kriticke,ale vsetko zalezi od ucitelky

jankaaa
3. sep 2009

ahojte babulky 🙂
macikjm dakujem dufam ze sa skoro z toho dostaneme ale tak jedneho bacila mame uz od narodenia a este sme sa ho nezbavili tak som zvedava...
nas tiez od rana vydava riadne zvuky krici pisti vrieska vsetko mozne ani to neviem pomenovat....
dnesnu noc sme mali celkom fajn zobudil sa mi len raz o 2.30 a potom o 6hod rano a to sme uz boli hore....tak som zvedava na dnesnu noc...dufam ze bude taka ista...ani nepamätam kedy som tak spala 🙂
sabi a ta chamomilla to je jedno ktoru mu dam?ja mam chamomilla vulgaris 15....je tiez strasne nervozny a vsimam ze aj ked lezi v postielke tak nevie co zo sebou

petusko
autor
3. sep 2009

dala som aj foto 🙂
u nas dalsi zub v nedohladne 😅 sice si skrabka dasienka a slinta, ale nic biele nepresvita.

zuzik25
3. sep 2009

cafte babule.
ja som malej tiez pred ockovanim, v den ockovania 2x a den po ockovania dala tu Thuju a teplotu nemala. nastastie.

no bola som si dnes uz zacvicit na rehabke, uz ma to konecne neboli, ale musim cvicit a spevnovat svalstvo, lebo sa mi to moze vratit. takze dnes hajde na korcule.

a musim skonstatovat, ze mne po porode asi hrablo v hlave, ja by som vkuse varila a piekla, co pred tym sa mi nic nechcelo v kuchyni robit.

u nas este zubok nie je ziadny, ale zato slinta a pluje o dusu. a predvcerom si objavila nohy a vcera ich uz mala pri ustach, len akosi sa este netrafila prstekom do ust, mozno sa to udeje dnes. a tiez od rana ako oci otvori tak vykrikuje, pisti, rozprava a blaboce a ked stichne normalne spozorniem ze co sa to deje.

zanulienka
3. sep 2009

petko-ja som si spravila taky zoznam veci co vsetko mam urobit a zalepila na dvere skrinky v kuchyni.

nany100
3. sep 2009

aj ja som dnes piekla, jablkový koláčik so strúhanými jablčkami...za 1/2 hod s Adelkinou asistenciou zmáknuté 😉 ...a už som aj ochutnala 😝 ...mňam

zuzik25
3. sep 2009

nany ja si tiez dam malu na kuchynsku linku a hovorim jej co robim a ona tak zaujato sleduje co robim. ale najviac ju bavi sledovat ma ked sa malujem.

petusko
autor
3. sep 2009

tak som sa dokopala k tym veciam, Marceli je vybaveny, dokupime len nejake pancuchy. bud sa tie veci scvrkli, alebo rastie rychlejsie ako petik, ale je mu dobre to co aj petkovi bolo v septembri a to mal o par mesiacov viac 😅 nuz ale chvalabohu, to by bola hadzana kupovat obom nove veci 🙄
mne sa zas v poslednom case nechce varit 😝 a teraz duplom zleniviem v tomto smere, ked petik papa v skolke, tak to budu len take rychlovky 😅

majka_dk
3. sep 2009

ahojte,

tak my sa hlasime po vikende v dk a bol to teda horor, krpec tam nechcel spat, len sa nosit na rukach (mojich), tak miesto toho, aby som si trochu oddychla som totalne vydochnuta 😠
a je nejaky nervozny stale, tak neviem ci nam uz tiez pojdu zuby, ale zatial sa mi nezda, no uvidime

a ste ma navnadili s tym korculovanim, tak som sla a dopadlo to tak, ze som sa za 10min vracala skoro s placom domov, tak ma boleli bedrove klby, asi sa mi pri porode uplne rozpadli, tak asi zacnem najprv s bicyklom, ze co to spravi a uvidim

a inak nas krpec strasne zlenivel, uz sa mu nechce ani otacat, max. sa da na bok, zoberie co dociahne a na ostatne kasle a na brusku nechce byt vobec musim sa riadne snazit, aby som ho tam udrzala aspon 5min

a gratulujem novym zubkom, otockam, vykrikom,... 😀

petkapo
3. sep 2009

ahojte!
tak my sme dnes mali tour de hospital. najprv gastro, potom pediater a nakoniec usno/nosno/krcne. na gastre Alexovi nepotvrdili reflux, co ma fakt tesi, pediatricka mi odporucila uz zacat davat prikrmy a na krcnom mu brali vyter kvoli soplikom a kazali davat nasivin kvapky. v utorok mame vysledky ci tam je bacil alebo co.
takze dnes som skusila dat na obed mrkvu,ale ee, tvaril sa, ze mu davam jed, tak sa mi podarilo mozno jednu lyzicku do neho dostat,mozno ani to nie a potom som mu dala mlieko. A hned sa potom povracal. A teraz uz 4 (!!!!) hodiny spi. Som zvedava co bude robit v noci.

a aj ja mam doma lenivca,neotoci sa ani nahodou a nozicku si tiez nedava do pusy ako ostatne deti, lebo mu zavadzia vlastne velke brucho!!!! 😀

ktosi sa tu pytal na mlieko - ze ako zvysit tvorbu. ja nedam dopustit na vineu - sice mam z nej velkost XXXXL, ale na mlieko velmi pomaha. brala som aj ten ricinus comunis,pomohlo to na mlieko,ale mala som z toho brutaaaaaaaaaaaaaalne hnacky 😕

a este - aj mne strasne padaju vlasy - musela som sa dat ostrihat na kratko,lebo odtok bol stale zapchaty co zo mna pri umyvani uplne chumace liezli ☹

miavin
3. sep 2009

joj baby ako vám závidím, že si nájdete čas na fitnes, korčule a iné posilovanie - ja nemôžem ísť nikam. A doma to prd pomáha s brušákmi.... už by som potrebovala zhodiť tých 10 kg čo mám navyše - je to hrozné - a mám pocit že stále naberám 😠

miavin
3. sep 2009

elfi - paráádne fotečky, júj už je chlapisko ten váš Dominik - a ako zamyslene číta tú knižku 😀
ja som nášmu kúpila, ale nejak ho nezaujala - no ono ho skoro nič nezaujíma - stále piští, kričí, reve - no som na nervy z toho už nech je 19 že ideme kupať....
a kto má nové zúbky?
my nič, ani zúbky, ani otočky - lenivý je ten môj chlapček 😒 ale dokyna povedala, že je hrozne šikovný a peknučký.... je to jej maznáčik

elfi1
3. sep 2009

mia - nasho dlho tiez nic nebavi.malokedy sa zabavi s jednou vecou dlhsie. aj na rukach sa vykruca - ledva ho niekedy udrzime

tiez som tu dlhsie nebola, tak neviem, kto okrem nas ma novy zubok

inak vsetci hovoria, ze aky je domco velky. ale pritom ma teraz len tych 7kg. nema ani nejake faldiska a brucho. taky tenky chlap to je - taky akurat 😀 Ale zato riadna hadimrska 😀

miavin
3. sep 2009

elfi - no ale to je na držku už niekedy - nevládzem... stále sama - už mi zadrbkáva, ale manžel sľúbil, že nechá jednu prácu aby bol s nami, tak uvidíme....
aj náš sa na rukách vykopáva - vystrčí zadok a s nohami tlačí na brucho mi - no neviem kam chce ísť 😀

zuzik25
3. sep 2009

mia, no na podobne sportove aktivity chodime s malou.

no my mame uz urcite okolo 7,5 kila (pred 2 tyzdnami mala 7145 g) a nohy ma riadne buclate, ale pritiahne ich az k licam.

a musime sa pochvalit, po 4 mesiacoch sucheho treningu sa Emmka naucila robit vo vode bac - bac, takze sme po kupani okolostojaci mokri. 😀

miavin
3. sep 2009

zuzik - no náš sa tiež tak raduje - pozerá pozerá a naraz čľapne tými nožkami - a voda je všade, preto mám všade uteráky 😀 strašne ľúbi vodu - no už budeme kúpať len vo veľkej, doteraz sme aj v malej - ale už sa nezmestí 😀
a na aké aktivity chodíš s Emmkou?

zuzik25
3. sep 2009

mia, no na korcule, na rehabku som chodila s nou (tam je taka mala telocvicna kde som cvicila), dala som ju na zem na podlozku a ona sa tam zatial zabavala a este by som chcela zacat na brusne tance kvoli spevneniu brucha a chrbtice aby ma znova neseklo. ale to uz budem musiet riesit asi inac, cize ju niekam dat.

miavin
3. sep 2009

na korčule s ňou? a to ako prosím ťa???? no my máme chodník v PP - takže smola, a vo fitku keby som ho aj nechala - tak to by bolo kriku.... v PP je v aréne parádne fitko s detským kútikom ale náš drobec stále potrebuje pozornosť. tak kysnem a naberám. A brušné tance???? to u nás ani nie je 😖

zuzik25
3. sep 2009

no jasne, lezi v kocari a ja ju tlacim na korculiach. minule som mala taku svalovicu na bruchu, bol to iny pohyb, teda skor postoj. mia a nejaka dobra susedka by ti ju nepostrazila, pripadne kamoska?

zanulienka
3. sep 2009

mia-to si na tom podobne ako ja,ze radsej neidem nikde len ju nedat svokre.dneska ma zase nasrala,jaj pica jedna,ze uz tak musim nanu napisat

miavin
3. sep 2009

zuzik - no už aj kamošku som tak videla - s kočiarom, asi to skúsim aj ja - len sa musím dostať do pp a nemám susedu - som tu sama ako prst. A kamošku??? no asi by som nezverila malého kamoške - jednej áno - ale tá ma toho dosť veľa - a tu v KK nemáme chodník, takže by mi trebalo auto a odviesť sa do PP nechať malého mamke a ísť... a to je nereálne

zuzik25
3. sep 2009

mia, ja chodim po ceste ked realtivne chodi menej aut, chodniky su v otrasnom stave.

miavin
3. sep 2009

no u nás v Kežmarku nehrozí ísť na cestu a chodník na bicykle a korčule je len v PP - fest ma to hnevá.... 😠

zuzik25
3. sep 2009

u nas v BB chodnik na korcule a bicykle nie je ziadny.

romanakatka
3. sep 2009

čafte, nám to očkovanie nejako nesadlo... máme celý deň 38 teploty ☹ už som hotová, keď vidím ako drobček bojuje ☹

miavin
3. sep 2009

zanu - a čo ťa nasrala koza jedna????
zuzik - no v PP je krásny chodník, len jednoducho... nedostanem sa do PP
katka - a dávaš obklady? náš tiež teplotoval 2 dni.... veľa veľa čajíku mu dávaj - aspoň nám tak dokyna povedala, a zabralo... držkajte sa - a teraz večer koľko mal teplotku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre