Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

jankaaa
8. sep 2009

ja som si tiez vsimkla ze moj maly sa len na nozky stava....a to vkuse by len na tie nozky staval....a neviem ci to uz mozem ho tak troska stavat....
miavin tebe je fajn ked ti tak zaspava...no aj teraz som ho ukladala uz taky unaveny ze ledva pozera na tie kukadla ale nezaspi sam spustil ten svoj rev a zaspal

zanulienka
8. sep 2009

mia-ja nemozem elaiu len tak dat do postielky,ona chyti vtedy druhy dych a je ako nenormalna,dobreze este mame celu postielku.drzim ju na rukach-lezka,hlavu vytocenu na bok,dobreze jej nevisi,kontroluje situaciu,kto je doma co robi a kedze sa k nej nikto neprihovori-maju zakazane 😀 ,tak z nudy zaspi.

jankaaa
8. sep 2009

zanu to sme sa aj my s manzelom smiali ze z nasho bude tiez nejaky operny spevak lebo on ked zacne vistat pistat revat tak to na cely dom a jemu je jedno aj rano o piatej siestej 🙂

misha666
8. sep 2009

ahojte kocky... tak ani moja sa nepretaca ale nerobim z toho tragegiu...podla mna sa mi prvyraz pretoci tak ze spadne z postele 😀 ale stoji jak keby mala 10mesiacou , na par sekun aj samam udrzi rovnovahu... a hopka tiez uz trosku sama ale potom ju stale najdem na nose alebo na brusku 😀

zanulienka
8. sep 2009

mia-skryty talent 😉 .jaj a este si musim hmkat nejaku pesnicku,vacsinou je to nejaka vianocna-inu nepoznam 😅

zanulienka
8. sep 2009

jankaa-mozno ze sa raz niekde stretneme na nejakej opere

miavin
8. sep 2009

zanu - dobré uspávanie - že od nudy zaspí 😀 😀
aj náš sa štverá na nohy - ale to je asi ešte skoro, nie??? nechcem ho tak nechať, ale keď sedím na gauči a si ho vezmem na seba - tak len na nohy a hotovo..... a keď nie tak nervačí - náš nebude operný spevák, ale asi nejaký tréner futbalistov, čo furt ziape na plné hrdlo 😀

zanulienka
8. sep 2009

mia-tipujem,ze od nudy,lebo od unavy to nebude,aj ked je uz vecer 22.00.

jankaaa
8. sep 2009

zanu no vidis mozno sa niekde stretneme 🙂

som bola rychle pozbierat pradlo lebo teraz spi

on mi od pol desiatej nejedol tak neviem ci on sa prejedol alebo mu netravi dobre lebo este dve hodiny po papani grgal a troska aj grcal

mia nas robi to iste ked ho vezmem na seba len na nohy by siel

jankaaa
8. sep 2009

babenky idem rychlo pozehlit pokial ten moj drobec haja

pikino
8. sep 2009

ahojteee.

nasa sa tiez nepretaca, len ked jej pomozem.

vcera sme boli v avione kupili sme dvojo capaciek. mala bola v tej klokanke taka spokojna ani nedychala len musela vidiet. a najviac sa jej pacilo v hrackarstve, ale ne hracky. zmurkala na tetu predavacku a ked sa jej prihovorila tak sa rehotala cez cumel, ze sa na nu chodili kukat. no uplne zalubena. sa jej pacia ciernovlase baby. 😀

atiez zacala vecer vymyslat. trha sa z cicika, obzera a ked ju dam do postielky nesce spinkat.ale ja sa nedam.zhasnem svetlo strcim cumel a za chvilu je tvrda. 😀

krpcek
8. sep 2009

ahojte.

majka boli ste v besenovej? ja rozmyslam tam alebo tam. . . kamos mi hovoril, ze v PP je super, ale to uz je zase daleko, to sa mi nechce tolko cestovat s malou aj tak budem mat dost, kym prideme do tatier.

zuzik25
8. sep 2009

cafte mamule, od 10 rana soim zehlila a teraz som skoncila (samozrejme s nutenymi prestavkami) lebo ked som presla okolo kopy pradal, vzdy na mna nieco spadlo. 😀

k tomu pretacaniu, juuj budte radi ze sa este tak netocia, Emmka sa pretoci na brucho raz dva, vydrzi tak 15 - 20 minut a potom strasny rev, nevie sa pretocit naspat, tak to uz musim ja. a potom ma chvilku ked by sa len pretacala, ale naspat aby som ju davala ja. a toci sa okolo svojej osi a odraza sa nozickami dopredu, takze uz zacina spoznavat nasu podlahu. a kedze ju mam polozenu dole pod telkou, uz sa jej podarilo sa pretocit tak , ze si tresla hlavu do skrinky. ale modrinu nema ani hrcu. zaverom teda je, ze odkedy sa babo zacne poretacat, treba byt v strehu.

sediet ju davam len ked je v kociku na chvilku, aj ked by sa tahala do sedu stale, ale fyzioterapeutka to neodporuca, az ked sa bude vediet udrzat sama, lebo sa kolise zo strany na stranu, ze ma estze casu dost.

macikjm
8. sep 2009

ahojte...zuzik suhlasim...nasa ninka sa vkuse ale vkuse pretaca...tiez vydrzi na brusku dlho...potom sa puci, ochka, lebo uz nevladze...tak ju dam na chrbatik...a ona v tom momente zase na brusku...a uz aj v noci...normalne spi potvorka a pretaca sa...potom ochka, lebo hlavku nepolozi ani za svet...pozorovala som ju raz ked spinkala cez den...sranda z nej...a najlepsie ked sa naje a hned sup na brusko... 😖
a tiez by uz najradsej sedela...lezi na chrbte a dviha hlavu, opiera sa o lakte....podarena je... 😀

baska19
8. sep 2009

ahojte tak my sme po očkovaní a tak super to zvládla že pri prvej injekcii ani nezaplakala a pri druhej len trošičku a to som jej dala cumel a bol kľud normálne ukážkove očkovanie 🙂 dufam že teplotkovať nebudeme

mia este stale ju kojím a takto sa nám guľatí už máme presne 7kg a odmerali dnes a že 64cm a pred 2 tt mala v nemocke 67 cm tak sa asi scvrkla 🙂 😀

baska19
8. sep 2009

macik presne tak isto aj nasa baska sa pretača povzdycha že už ma toho dosť a len čo ju dám na chrbátik tak je zase na brušku a ochka zas a najradšej je tiež po papani hned na brušku a to ju len utieram a utieram 😀

nany100
8. sep 2009

ahojte, aj naše očkovanie celkom OK, poplakala si, ale cestou domov už bola tichučko...zatiaľ je čulá a plná energie, tak uvidíme večer...a máme presne 7kg...ako Barborka 😉

baska19
8. sep 2009

tak to je sranda jak to máme rovnako 😀

nany100
8. sep 2009

😉

komisakpd
8. sep 2009

baby ste tu,.nam uz horucky klesli..akurat nechce papat co je dost mizive..pocujte mozem maleho okupat, lebo uz by aj trebalo od nedele nebol kupany..a ma potnicku pod krkom a aj sa spotil..nechcem mu navodit zase chorobu..

krpcek
8. sep 2009

ahojte, aj my sme dnes boli ockovany - a zatial celkom v pohode, len je trosku placliva. . . mame tiez rovnych 7000g a 65,5cm. 😵 😀 😀 😀

teplota zatial ziadna, tak dufam, ze ani nebude.

komisakpd
8. sep 2009

nic no..docitala som sa ze treba kupat...

majka_dk
8. sep 2009

ahojte,

krpcek - boli sme v besenovej, krpca sme este nemocili (len nozicky) lebo predsa je tam ta voda ako sabi pisala tepla, mocia sa v nej stary ludkovia... 😀 a po pravde sme pri detskom bazene ani neboli tak ani neviem ako vyzeral 😅 ja by som tatralandiu asi neriskla, je tam sice super, ale besenova sa mi zda kludnejsia 😉

majka_dk
8. sep 2009

a zajtra sa ideme aj my ockovat 🙄 a aj na plavanie uz 2 x 😉 ..... sa tesime, len dufam, ze sa nam bude pacit viac ako minule, aspon tak, ako Karinke (kaitka) 😀
zajtra aj pridam foto z plavosky, len je ich strasne vela a ziadna dobra, tak snad zajtra nafotime tych nasich plavcov 😀

macikjm
8. sep 2009

ahojte...
komi...a co vam povedala obvodna pediatricka...super ze je uz lepsie...aj ja si myslim,ze kupat mozes v pohode...

majka...aj my ideme zajtra na ockovanie...budeme v tom spolu... 😉

elfi1
8. sep 2009

aminky veru este si uzite, kym sa nepretacaju. mna ide porazit niekedy. ked ho chcem prebalit, tak to je strasneeeee a nehovorim o obriadeni po kupani. ani plienku dat, ani obliect pyzamko, ani osusit sa neda na chrbatiku. on je v sekunde na bruchu a vsetko docahuje co je na okolo. ale hracky nie su az take zaujimave, ako plechova krabicka s kremom na zapareniny, alebo igelitove vrecko s vreckovkami na ritku. ked ho pretocim, hned je zas spat. a toto aj 10x, kym uz ja nie som na pokraji zrutenia - lebo stale bez plienky, neobleceny .....

a inak sa uz tiez na bruchu otaca do bokov a dopredu sa snazi odrazat, alebo skusa techniku ako husenicka - hlavu zaryje do podlozky, ritulu dvihne vysoko a snazi sa posunut - pritom sa jeduje troska 😀

sabinazv
9. sep 2009

dobre ranko, zasa vsetky spite?

elfi to robi aj Danko, ked ho obliekam... vtedy musim nieco smiesne robit s xsichtom, aby som ho zaujala a negulal sa... aj sa tak odraza, plazi... podareni su tito cervici 😎

elfi1
9. sep 2009

sabi - ale mna to tak niekedy vytoci, ze ani tu plienku mu neviem dat. potom sa zas citim ako nemozna mama, ze som neni schopna zabavit svoje dieta 😠

sabinazv
9. sep 2009

no elfi, asi ta teraz nepotesim, ale tusim to bude uz len horsie... s tymi ich aktivitami 😎

moj maly v noci asi 4x bol hore a teraz spi akoby sa nechumelilo... 😒

elfi1
9. sep 2009

ved to, to uz si asi vlasy zacnem trhat - ak bude este ake, lebo na tom uz tiez pracuje Dominik

ja sa tesim, ze ked bude sediet, tak si ho dam do vysokej stolicky do kuchyne a budeme sa spolu bavit. ale zas sa aj obavam, ze jeho to bude bavit tak 5 min. ako vsetko. a aj tak budem stale musiet vymyslat ine veci. a zas si nic nespravim.

ja neviem, co by som robila bez nasich. oni my ho v tyzdni o 10-tej zoberu - za 2 hodky pridem ja za nimi, ale oni sa mu cely den venuju. ja sice tiez, ale aj tak mam kopu casu. lenze to nie som doma, takze sa vratim do neuprataneho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre