Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

ni.kolet
6. máj 2010

Ahojte. Máme za sebou prvé očkovanie proti kliešťom a zvládol to pomerne dobre. Dala som mu obklad a zaspal. Zúbkov máme 8 a kg asi 11,5. 😅 My sa nesťahujeme, bývame u našich. No ale napr. včera som už rozmýšľala, že kde sa odsťahovať. Ma otec n..... 😠

denea
6. máj 2010

zavidim vam ze mate svoje byvanie. nam sa nedari, hypoteku nam nedaju takze bieda. s manzelom som len cez vikendy, teda jeden a pol dna. uz keby sme byvali vo svojom. to je ale len sen 😢

nikinka008
6. máj 2010

kocky,ako zvladli deticky ockovanie?Nas to caka v utorok a to az 4 injekcie naraz ☹ tesim sa 😔 chudatko malicke 😖

petusko
autor
6. máj 2010

ahojte 🙂
my byvame sami vo svojom, treba este vela prerobit, ale som si povedala, ze mame cely zivot na to, postupne si spravime 🙂 kuchynu uz mame novu, aj detsku, spalnu a kupelnu, este treba obyvacku, chodby, schodiste a ked chalani podrastu, tak chceme si my spalnu dole prerobit a hore im nechame dve izby 🙂 a zvonka tiez je vela toho, ale ved casom si urobime 🙂
my sme dneska boli si dat urobit vytery z hrdla aj z nosa, deti aj ja som si dala, lebo zase som chora, mam atb 🙄 stale nam to doma koluje, tak som zvedava, ci nieco najdu 🙄
baby to ake ockovanie? my ideme az v juli na 15-mesacne 😕

macikjm
6. máj 2010

ahojte...
peti...aj my ideme tak ako vy...
niki....juj...chudatko male...
aj my mame svoj bytik a velmi sa z toho tesime...tiez este nemame vsetko zariadene, prerobene uz nastastie je vsetko...ale ako pises, jani, vsetko ma svoj cas...a ked si mozeme nieco nove kupit, tak sa z toho vytesujeme ako male deti... 😅
ale aj tak snivam o domceku...mozno raz... 😎
ale samym nam je super...sice svojich rodicov velmi lubim, ale uz mam svoju rodinku a so svokrovcami by som nechcela byvat... 🤐 tiez su uzasny, ale...
ale viem aj to, ze je to tazke osamostatnit sa...tak drzim vsetkym palce...

misha666
7. máj 2010

Ahojte kocky... vas trosku zanedbavam ale mam toho vela...skola uz zapocty, za chvilu skusky, same prace treba pisat, no zblaznit sa treba 😖

Emmka vcera spadla na hlavu z gauca, nastastie len na koberec nemala ani hrcu ani nic...a potom sme mali este jednu veselu prihodu...bola pokakana tak som ju prebalila a plienku som nechala pri gauci ani neviem preco lebo to nezvyknem...a isla som nieco robit pridem naspat a emmka cele ruky od hovienka aj kolo pusinky mala 😀 😀 😀 😀 tak sme sa s muzom tolko nasmiali...asi si myslela ze je to cokolada 😀 😀 😀 uz sme zdravucky tak dufam ze nam to aj vydrzi lebo uz chodi od pondelka opat do jasli...idu nam zubky 2ky hore... a kazde rano kaka krasne na nocnik...minule si ho sama priniesla z kupelne a sa jej pytam ci chce piskat tak pokyvala ze ano...ale nepiskala 😀 a ked kasle alebo ziva normalne si dava ruku pred usta 😀 😀 😀 bud to obkukala od nas alebo ju to naucili v jasliach. 😉

macikjm
7. máj 2010

misha... 😀 emmka dalsia clenka do partie papkacov hofenok...vitame ju...
super, ze ste zdravi... 😉 je zlatucka, ked uz taketo sposoby ma...ze ruku pred usta... 😵

bambina
7. máj 2010

ahojte babulky. trochu vas zanedbavam, ale myslim na vas stale 🙂 Simonka bola trochu prechladnuta, alebo je to zo zubkov neviem, mala 3 dni sopliky, aj v noci vrackala ale len sopliky co jej stekali, tak sme si uzili.
vcera som mala narodky (boze po tej 30-ke to nejako rychlo uteka:( manzel si zobral dovolenku tak sme cely den stravili spolu, co je pre mna asi najkrajsi darcek.
od minuleho tyzdna zacala Simonka sama vstavat, teda musim davat na nu este vacsi pozor (teraz viem o com ste vtedy hovorili).
niekedy za den spadne aj niekolkokrat a ona je teda riadny placko, vecer mi jej plac uz ide aj na nervy

ako sa inak mate, co noveho?

bambina
7. máj 2010

len som pozrela predchadzajucu stranu. tu sa vsetky stahujete, tak drzim palce nech to kazdej vyjde podla predstav. my mame 4 izbovy byt, ktory sme si na zaciatku komplet prerobili. nikdy viac takuto prerabku, takze klobuk dolu, ktore to zvladate s babatkom. teraz sme spokojni, rozmyslame o nejakej chalupke ako unik z mesta na vikend. ale to je hudba buducnosti.

nas tiez caka ockovanie a poradna az v 15 mesiaci (uz sa neviem dockat 😉

nocnik zatial neskusame, lebo len teraz sa naucila postavit, tak mozno o chvilu a taktiez este veselo kojime. zatial mi to nevadi, nejako mi to rychlo ubehlo, tak pokial este mam mliecko tak to este zvladneme

piki, vdaka za receptik. rozmyslala som co urobim na zajtrajsiu oslavu, tak urcite vyskusam.

zuzik25
7. máj 2010

cafte koceny,
bambi, nie si jedina, ktora to tu zanedbava. 😉 ak neprsi tak sme skoro cely den vonku, ked spi dnu, tak rychlo nieco porobit, navarit a vecer len kuknem co nove, niekedy nie je uz sil nieco pisat.

misha, no emmka ma o dalsi zazitok viac, co? nas to este len caka. (zato nie hofenko ale cikanicu vyliala z nocnika) v nestarzenej chvili a tocila sa snim dokola a vsade spliechala. a ked som to utierala tak mi pomahala a opakovala po mne ako to utieram, ale holymi ruckami. zabava je s tymi dorbcami, ze?
inac ta rucka pred ustami, to robi aj nasa emmka, akurat sa ma pred par dnami ocko nas pytal, ci som ju to ucila. 😀

no my uz pomaly kopkujeme veci na dovolenku, zasoba liekov je teda riadna (si budu na letisku mysliet, ze som priekupnicka s liekmi).

bambina
7. máj 2010

zuzik, a kam idete na dovolenku a kedy, ze uz sa chystate 🙂

inak baby, vy uz mate tie vacsie autosedacky? ake ste nakoniec kupili?

bambina
7. máj 2010

utekam do obchodu, este tu dnes nakuknem 🙂

zuzik25
7. máj 2010

bambi, odlietame 18.5 do Turecka, aj ked je to este tyzden, ale veci uz pomaly chystam, aby toho cez vikend nebolo vela.

my sme kupili tuto a sme veeelice spokojny, teda hlavne mala je spokojna:

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

egyptanka
7. máj 2010

Ahojte, ja nestiham ... mala je narocna, chodi o dusu, ked je vonku pekne tak sme vonku, vcera povedala prvykrat mama ... ake kraaaasne.
A co tu noveho???
zuzik, presne tu autosedacku sme kupili aj my, len ine farebne prevedenie ... je super. 🙂

nikinka008
7. máj 2010

aj my mame taku sedacku 🙂 ale momentalne auto nemame 😀 😀

nikinka008
7. máj 2010

tak mne mala sa asi ani nahodov nechysta spat 😔 normalne mi odmietla aj mlieko pred spanim a utekala sa radsej hrat,no ja nechapem 🙄

nikinka008
7. máj 2010

super nastastie o 9 zaspala 🙄 teraz uz len oddych 😀 😀 😝

nikinka008
7. máj 2010

prebalujete drobcov aj v noci? 😕

egyptanka
7. máj 2010

nikinka, nieeeeee a naco? 😲 ... ved my spime celu noc 🙂

egyptanka
7. máj 2010

uz od takeho 3 mesiaca neprebalujem pokial to nebolo kriticke ...

nikinka008
8. máj 2010

egy 😀 neviem ja tiez uz neprebalujem od kedy spinkame celu noc 🙂 ma to len tak napadlo 😅

pikino
8. máj 2010

ahojte micky 🙂

niki my tiez neprebalujeme v noci terez nastastie uz chrni celu noc. klop klop 🙂

teraz my fesanda zachrnela od siestej bola hore tak som si ju zobrala do spalne ona robila bordel po suflikoch a ja som odfukovala dalej 😀 potom som si ju pritulila a mlada zachrnela a je klud 😀

baby nas lekarka pozvala na dalsiu poradnu az v septembri vobec nespominala ockovanie v 15 mesiaci. 😨 nechapem

a predvcerom sa konecne rozhodla ze uz by aj chodit bolo treba tam spravila svoj prvy krok a odvtedy nic 😀

nany100
8. máj 2010

ahojte, niki ani my neprebaľujeme, aj keď Adel zďaleka nespí celú noc...na noc dávam Tesco plienku a tú nepreciká, Pampersy boli vždy mokré...ona dudká často aj v noci, plienka vie byť ráno ako bomba ťažká, ale pokiaľ nie je precikaná, tak ju nebudím...parkrát sa pokakala zo spánku, to som ju prebalila, ale strašne pri tom plakala 😒

aj my máme Romer King, zatiaľ len požičanú, ale keď vrátime, kúpime takú istú...maličká je v nej ako kráľovná na tróne, veľmi sa jej aj nám páči 😉

egy, gratulujeme Naty ku krôčikom a k prvému "mama"...naša síce sama ešte nechodí, ale "maminkuje" už zo tri mesiace 😀

Dnes je Míľa pre mamu...chystáme sa, pokiaľ nezačne liať 😉

nany100
8. máj 2010

ozaj piki, na to očkovanie sa dr. spýtaj, je to povinné v 15 mesiacoch 😉 ...nemali ste náhodou posunuté to posledné očkovanie? Ak áno, možno je treba posunúť potom aj toto, ale to mi len tak napadlo 😉

nikinka008
8. máj 2010

kocky,ako cez den zaspavate?ja by som chcela ju chcela naucit aby mi zaspavala ako vecer v postielke lebo to nosenie na rukach je niekedy strasne 🙄 uz po minute mi odchadzaju obe ruky 😝 ale ked som ju skusala dat do postielky aby zaspala sama tak hned sa posadila a akonahle som ju vzala na ruky tak zaspala 😖

zuzik25
8. máj 2010

cafte cafte,
niki, mala zaspava sama v postielke, ulozim, pozakryvam, zavriem dvere, po cca 15 minutach nakuknem ci spinka. vacsinou zaspi na prvy krat sama, niekedy ju treba este raz ulozit a povkladat vsetky veci naspat do postielky a potom uz zaspi.

aj my sa chystame na Milu pre mamu. trosku nejakej akcie treba.

ani ja neprebalujem v noci ani nepamatam od kedy, uz dlho nie, dokonca ma v poslednych dnoch skoro suchu plienku, rano sa vycika a vykaka vela do nocnika. inac ako som jej zacala davat Biogaiu, tak take klady dava do nocnika, ze uffff.

ni.kolet
8. máj 2010

Ahojte. Dnes malý absolvoval svoju prvú zahraničnú cestu, do Maďarska. Boli sme nakupovať. Malému sa ušlo samozrejme najviac. Konkrétne: dvoje tepláky, rifle, šuštiaky, súprava tričko s krátkymi nohavicami na traky, klobúčik a dvoje sandáliky. Suma sumárom 36.50 €. Takže spokojnosť. 🙂 Cestu tam aj naspäť zvládol na jednotku. 🙂

nikinka008
8. máj 2010

Mala dnes drzi asi nejaku dietu 😀 😀 na vsetko vravi ze nechce aj mliecko len trosku vypije tak neviem ci zubky alebo co 😕 ale inak je spokojna 😕 😀

pikino
8. máj 2010

nany ockovala ju ked mala rok. no ideme 19. teho na krv tak sa jej opytam, lebo mi to nejde do hlavy. 😕

nikolet pekny nakup 😎 my sme dnes chceli kupit terezke boticky zohnat velkost 18 neexistuje 😠

ni.kolet
8. máj 2010

Ja môjmu kupujem č.23, hlavne kvôli nartu, ale aj tak už teraz má lode 12,5 cm. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre