Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

komisakpd
1. júl 2009

luca33 aj my mame len 4700 a najprv sa jej to nezdalo a potom ze este v norme, ale dala nam pre istotu nutrilo HA..
a
ale mne sa nezda hladny a ani chudy alebo tak..

komisakpd
1. júl 2009

velmi sa snazim kojit,,chcela by som co najdlhsie..uz sa radim aj s laktacnou poradkynou..

luca33
1. júl 2009

komisakpd, ale Dominika ma uz skoro tri mesiace 🙂 Ja som z toho mala tiez stres, ale uz kaslem na to. Mala pribera stele rovnako a je spokojna, tak jej nic ine nedavam. Ona bola malinka uz pri narodeni, tak to pomaly dobiehame 🙂 Ta moja laktacna poradkyna je zaroven aj pediatricka a ukludnila ma, ze mala je OK a mam pokracovat v dojceni. Tak pokracujem a nestresujem 🙂

zanulienka
1. júl 2009

u nas je teplo,ale nie dusno,my mame v espana vlhky vzduch.manzo ten chudacik robi od rana do vecera-niekto na nas musi zarabat 😀 tak my lezie na nervy ze vkuse sem niekto chodi aj elaia je potom vkuse placliva

komisakpd
1. júl 2009

luca no nas je asi tyzden po tvojom..ma teraz 58 cm a vazi 4700..ked sa narodil ma 3250g..ja sa tiez snazim kojit a verim ze to bude ok..

luca33
1. júl 2009

Nasa mala len 2850g. Takze sme vlastne uz skoro 2 kg pribrali 🙂 Neboj, bude to OK. Hlavne treba zachovat pokoj. 🙂

aine04
1. júl 2009

zuzik chodim k dr. soltesovej tu v radvani. niezeby som bola nespokojna, ale chcem lekarku ktoru poznam a ktorej sa mozem lepsie pospytovat na vsetko mozne. a zistila som ze do poradne aj tak nestihame chodit tak v ramci prechadzky, musime ist autom, cize je to zajedno. no skusim jej asi v priebehu 2 tyzdnov zavolat ci by nas vzala.

catusca34
1. júl 2009

Ahojte, dakujeme všetkým za podporu. My vážime 5450 g. 😀 Malá nám pekne priberá, na to že má troška problém s papkaním... Držte sa aj vy všetci. Zajtra nastupujeme do nemocnice. Všetky výsledky sä ok. 🙂 papa potom sa ozvem, čo nové.. 😎

zuzik25
1. júl 2009

catusca drzte sa!
aine, ja idem do poradne buduci tyzden, tak sa jej rovno mozem spytat, ale myslim ze s tym problem nebude, deti je malo a lekari su radi ze im dietky pribudaju. alebo cinkni zajtra a buduci week mozes aj ist. inac poradna byva v stredu od 11 - 13 ale ak sa neda nat aj kedykolvek v tyzdni najlepsie okolo 11 ked tam uz nie su chore deti. ale co som si vsimla tak tam mava tak zo 7 chorych deti za den (podla knihy kde sa zapisuje).

nany100
1. júl 2009

ahojte maminky a bábätká, predstavte si už je založená téma Marcové bábätká 2010...tento mesiac je to už rok čo sme splodili našich krpčekov (väčšina z nás), strašne to letí...teraz pracujú na bábätkách aprílovky 2010, tak im držme palce aby to dopadlo tak dobre ako nám 🙂

krpcek
1. júl 2009

baby mi uz asi pol hodinu reveme - ja ju asi zavrem do skrine a bude klud. 😢 😢 😢

elfi1
1. júl 2009

ahojte
dnes sme boli na poradni. vsetko je v poriadku meriame 62 cm a vazime 6190 g, takze pohodka. akurat je maly troska lenivy na brusku, ale videla, ze sa vie aj zdvihnut, tak to neriesila, ze by sme mali nejako speci cvicit. len zo ho mame davat na to brusku, nech sa troska potrapi.
no a ockovali nas do oboch noziciek. jaaaj, ale sme plackali

lindula3
1. júl 2009

elfi my sme boli vcera a mame 6150 a vraj je to vela...🙂 ale idem zmenit doktorku🙂))
nasa tiez nechce byt na brusku, hlavicku zdvihne aj ju udrzi asi 2 minuty a aj ked ju mam na rukach pekne drzi... len ju nezdvihne ked lezi a chytila ju za ruky... rovno nas poslala na rehabilitacie... tebe ako nechce zdvihnut hlavicku?

macikjm
1. júl 2009

nany...ten cas fakt leti....presne 15.8.2008 mi dr. potvrdil tehotenstvo...bola som v 5 tyzdni... 😅
juj elfi...ja sa toho ockovania tiez bojim, potom napis, ako ste zvladli cas po ockovani...ci bol nespokojny a tak...

luca33
1. júl 2009

krpcek, tak tie buchty lekvarove? 🙂

majka_dk
1. júl 2009

ahojte

tak my sme boli dnes 1. krat na rehabilitacnych cviceniach, cestovali sme v tomto teple 15 min tam, 15 spat a tam sme sa zdrzali 10 min a to som ho stihla komplet vyzliect aj obliect 😕 ukazala nam teta jeden cvik (samozrejme, ze plakal) a ze na buduci tyzden dalsi cvik, no nechapem

ale akurat som s mamou riesila cez telefon, ze je to aj tak blbost lebo napr. dnes sa uz prevratil z chrbatika na brusko (po 1. krat), z bruska na chrbatik sa vie obratit uz asi 2 tyzdne, kone pasie, na rukach mu uz hlavu ani nemusim drzat jedine sa mu nechce tahat hlavu dohora za rukami, tak neviem, ci ho mam trapit s nejakymi cviceniami alebo co myslite?

aby som pripomenula, tak nas detska poslala na rehabilitacie pre "tuhe pasticky" na co dr. rehabilitacny povedal, ze nie su, ze skor nozicky, ale tak minimalne a ze ma trosku slabsi chrbatik, tak sme dnes vlastne cvicili na chrbatik 😉

krpcek
1. júl 2009

luca hej. . . .baby take nervy sm dnes chytila na malu, ze som uz musela aj zvysit hlas. samozrejme, ze som to potom lutovala, ale to sa nedalo . . .jest nechcela, len sa nosit na rukach. . .ked som ju polozila v momente rev.

linda, ako sme odisli od teba, sa zabudila a bola hore az doteraz.

korelka
1. júl 2009

Krpy,len vydrz a o chvilu bude dobre!🙂
no my sme boli na očkovanie včera a normálne som sa tešila,že je všetko OK,ale v noci dostal teplotu a aj teraz má,ale takmer celý dnešný deň prespinkal...

kaitka
1. júl 2009

ahojte)
sa vytesujem,,ze sa mate vseci dobre🙂
nam sa dari fajn,,aj ked sa mi zda mala z toho tepla dost otapena,,,ale to je normalne
ideme sa za chvilocku kupat a masirovat))
tak sa drzte 😵

luca33
1. júl 2009

majka nechapem co ta buzeruju. Moja mala sa ledva otoci na bok a zatial to nikomu nevadilo. Uvidim, co bude buduci tyzden na poradni 🙂 Ale mne sa zda, ze tvoj maly je skor dopredu, nie pozadu 🙂
krpcek moja mala dnes cely den vymysla pri papani. Ale mam pocit, ze ma nervy z toho horka. Lebo sa chuda strasne poti, ked si ju k sebe prilozim. Aj ja som na nu zhukla, ale vysledok aj tak ziaden. Ona chuda nechape co sa deje a mne je to luto ☹ Ale niekedy sa to fakt neda vydrzat 😒

zuzik25
1. júl 2009

krpy, moja tiez dnes vymysla s papanim aj teraz vecer, ale to bola unavena aj z plavania, ucili sme sa poveli na potapanie. potiahla 5 krat a rev znova sa prisala na chvilku zas rev, sa to zopakovalo par krat a odkvicla na ciciku. to bude z toho dusna, my uz spavame pri otvorenom okne, a mala ma teplucke rucky.

elfi1
1. júl 2009

korelka, tak teraz si ma troska vyplasila. nas teraz vecer teplotku tiez nemal, bol troska nepokojnejsi, ale u neho nikdy neviem, lebo revy su kazdu chvilku. teraz uz pekne spinka, aj som mu teraz skusala cielko a nezda sa mi horuci. tak ho budem este v noci kontrolovat. panadol je prichystany, ale radsej nech ho nepotrebujeme

chuda, tak sa pekne smial na doktorku a potom zrazu takto sme ho zradili, ze sme ho pichali do oboch noziciek ☹ . najprv len tak pozeral a ked mu to pichli tak zrazu straasne srdcervuci plac. mojenko zlate, tak som ho potom tisila

elfi1
1. júl 2009

lindu - ked ho mam na brusku, tak je troska lenivy. chvilku zdvihne,niekedy tiez udrzi aj par minut, ale niekedy len zaryje nosom do podlozky 😀 . alebo otoci hlavu na bok a strka si pasticku do pusiny.
nam vahu vobec nekomentovala - za posledny mesiac sme pribrali presne 700g, podla mna je to uplne OK. nas je plne kojeny

a tiez ho tahala za rucicky a to tiez moc netaha hlavku. povedala len, ze: jaaj, ta hlava je ale tazka vsak? ale nic ine.
akurat ze niektore deticky su aj na tom brusku radsej a skor sa dvihaju a inym to trva troska dlhsie, ale ze ich treba troska vytrapit a davat ich stale na brusko.
my uz sme ho par krat tak "vytiahli" do sedu za rucicky. takze malicko trenujeme

zienky - dr. treba brat z rezervou. ak drobce priberaju viac, neva - ved oni to potom vybehaju. a ak menej, tak to zas dobehnu. myslim, ze ziadne extremy tu medzi nami niesu.

elfi1
1. júl 2009

inak my tiez otvarame na noc balkonove dvere a maly sa aj minulu noc uplne odkopal a spokojne spinkal - rucky teple.
on mava rucky studene skor cez den, ked chvilku lezka v lehatku, alebo ked ho prebalujem

mam taku starsiu knihu o dietati a hoci je tam vela veci aj zastaralych, tak napr. o tomto tam je pisane, ze treba spavat pri otvorenom okne aj v zime. to si neviem predstavit, ale teraz urcite kludne treba mat otvorene. akurat pozor na prievan. navyse vacsina z nas ma asi mantinely alebo aj baldachyn, takze babo je tam chranene

ni.kolet
1. júl 2009

Ahojte.
Včera nás navštívil prvý komár a tak som dnes kúpila Raid do zástrčky. A teraz mám pochybnosti, či to nemôže malému nejak uškodiť. Poradte. Dík

elfi1
1. júl 2009

tak som si splnila denny limit vykecania sa na koniku a mozem ist spat 😀

lindula3
1. júl 2009

majka my mame presne ten isty problem a tiez nas poslala na rehabilitacie... este stale rozmyslam ci tam ist... to sa cvici ta vojtova???

krpy tak musis chodit k nam uspavat castejsie🙂)))

elfi... uz mi fakt lezu ti dr. na nervy... poriadne nic neporadia, vsetko si musis zistovat sama a len same hovadiny trepu..

anib
2. júl 2009

krásne ránko vsetkým maminkam a ich babatkám
🙂

luca33
2. júl 2009

dobre rano vsetkym 🙂 Moja mala sa prave strasne vytesuje z nejakej rozpravky o hasicskych autach 🙂 Tak hadzem otazku do fora 🙂 Nechavate krpcov cumiet na telku? Lebo ja som sa este nerozhodla ako to budem riesit. Mam strach, aby z nej nebol potom televizny maniak 🙂

luca33
2. júl 2009

baby natierate drobcov niecim proti slnku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre