Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fida
6. aug 2009

Ahojte, tak ja som vcera bola u dokiho na sone. Videli sme zatial len vacok, vraj je babo este malicke aby ho bolo vidno. Predpisal mi Duphaston, kyselinu listovu a vitamin E. Na odbery mam prist 2.9., to uz budem v 10tt.
Panecku ja to nevydrzim do vtedy.

Blahozelam novym tehulkam.

Malalady, ty ked si bola na sone bolo uz vidno aj babo?

martina05
6. aug 2009

Ahoj Fida, chcem sa spýtať, z akého dôvodu ti lekár predpísal Duphaston?? Mala si už predtým nejaké problémy?? Ja som bola na sone v utorok a nevideli zatiaľ nič. Testy som mala pozitívne už 3 - naposledy dnes ráno 😀 😀
Doktor mi kázal prísť 14.8. a keď bude vačok mám začať s D. aj ja. Len neviem , či by som nemala začať už skôr....

martina05
6. aug 2009

Ahojte všetky ......Som rad, že sa to tu rozrastá...

Už som si vás dočítala...

Maxiii ............GRATULACE 😀 😀 😀

Ja musím čakať, zatiaľ som dnes ráno testla 2x a opäť vyšli // .... neviem to presne porovnať - iný druh testu s citlivosťou 25 ... ale zdali sa mi silnejšie....

lucinka1104
6. aug 2009

martinka to je super ja som dnes tiež opäť testla,ale stále sú slabé tedatá jedna 😀 no objavila sa hned a jekrásna pre man je krásna 😀 no ja mam len v nedelu dostať mrchu tak preto asi ani ešťe nie je silná tak sa teším bol to môj sen zase rodiť v apríli jamam narodky 11.4 termín mam cca 17.4 a malý sa narodil 25.4 🙂

maxii
6. aug 2009

martinka aj mne nasadili duphaston...aj ked este nebolo nic vidno na utz...ze ked sme sa dlhsie snazili pre istotu mam ho brat 2xdenne

lucinka1104
6. aug 2009

divné s tým duphastonom akždopádne neuškodí ja som ho brala pre krvácanie pri lukáškovi aj s ascorutínom , špinila som jak na bežiacom páse tak as teraz aj obávam, ked as naťahujem s malýma a ešťe dojčím. 😝

martina05
6. aug 2009

maxii, tak to je keď každý lekár má iný názor .....Možno sa tvoj lekár chcel istiť, keď má teraz tú dlhšiu dovolenku ...
Ja si hovorím, že tých 7-8 dní ešte vydržím .... vedˇ keby som testovala neskôr ešte to ani nemusím vedieť...

Dúfam, že bude všetko OK... Zatiaľ som len na homeopatikách

maxii
6. aug 2009

martinka presne tak, co lekar-to nazor....ale tak duphaston snad neuskodi, len pomoze ked tak....

zuzana1971
6. aug 2009

luci tak uz si tu 🙂 vitaj a gratulujem 😉
a dobre ranko vsetkym nedockavym tehulkam 😅

martina05
6. aug 2009

No jasné, že neuškodí, veď ja som práve dumala, že či ho nemám začať brať - pre istotu - už teraz ....... Dúfam, že sa to bude do 14.8. pekne vyvíjať a už nám tam niečo ukáže ..... No a keď áno, šup a nasadím Duphaston ....

Len nemám odvahu ho brať už teraz - bez súhlasu lekára... Ja mám doma 3 balenia, čo som brala na úpravu cyklu ....

Maxii, viem že sme sa o tom už asi bavili ale napamätám si to presne...kedy si myslíš, že si asi otehotnela??? ja som mala podľa BT ovu 19-21.7. - to len chcem zistiť či sme na tom približne rovnako alebo si o nejaký týždnik vpredu 😉 😉 Rátanie týždňov mi robí zatiaľ problémy a podľa PM sa to u mňa vyrátať nedá, lebo ja mám cyklus 40-50 dní a PM som mala 18.6 .----- to by som musela byť v 7tt - čo je nemožné !!

komisakpd
6. aug 2009

ahojte baby..no toto uz je tu April 2010 a ja som si tak pred par dnami zaspominala na to ako som v auguste objavila // na teste..presne nejako o tomto case...a maly sa marodil 11.4. 🙂 neskutočne rychlo to leti...

drzim vam prsty, aby ste to uspesne dotiahli do konca..a drobci aby vas posluchali... 😵

martaina
6. aug 2009

Aj ja sa pridávam. Včera som sa testla a vyšli dve čiarky 😀 . Takže termín mi vychádza na 18. 4. 2009. Ja sama som narodená 7. 4., takže asi ďalší baran v rodine.

zuzana1971
6. aug 2009

babulky na co presne je ten duphaston? viem ze ho snazilky brali, ale mne to nejde nejako dokopy ze sa berie aj pred aj pocas tehotenstva...ja velmi nerada papam lieky, max. vitaminy ten Calibrum do seba dostanem....Nie su tie lieky nebezpecne pre mimi?

zuzana1971
6. aug 2009

ahoj martaina, gratulujem, uz nas je tusim 22 😀

komisakpd
6. aug 2009

zuzana, duphastom je na udrzanie plodu..v prvych 12tt

fida
6. aug 2009

Martina duphaston mi predpisal pre istoto, su to vlastne hormony, ktore pomahaju pri vyvoji plodika, aby sa udrzal pri zivote a vyvijal. Ja som zaciatkom roka mala missed abort dvojiciek, tak preto. Zacala som spinit, tak mi predpisal duph. a ascourtin tak ako Lucinke, len mne to nevyslo 😖.
Lekar sa chcel poistit a dufam ze tentokrat to uz dopadne dobre. Tvoj doki si asi este nie je isty ci si tehotna, ked na sone nic nevidel tak preto. A v ktorom si tt?
Maxi, ja ho mam brat kazdych 8 hodin 7 dni, ak nezacnem spinit a vsetko bude ok, tak uz len 2 tableky denne az do 12tt.

maxii
6. aug 2009

martinka moja ovu mohla byt tak cca 17-19.7.posledny menzes som mala 1.7.
takze podla mna sme na tom dost rovnako 😉

maxii
6. aug 2009

baby mozem sa spytat, mate nejake prizaky? Boli vas podbrusko?

fida
6. aug 2009

Maxi, minuly tyzden ma pobolievalo viac, tento akosi nic. Ale bradavky mam citlive velmiiii. Zle mi zatial nie je a dufam ze ani nebude 😎
A ty ako? mas nejake priznaky?

maxii
6. aug 2009

fida mna boli to podbrusko sem tam, prsia len tak mini mini bolave, inak nic...

fida
6. aug 2009

pockaj este to pride 😉

maxii
6. aug 2009

dufam 😀 chcem mat priznaky aby som vedela ze vsetko je OK 😀

martina05
6. aug 2009

Fida, ja som mala poslednú MS 18.6. ale cyklus mám strááášne dlhý..Podľa BT som mala ovulku 19-21.7. takže teraz by som mala byť tehu cez dva týždne - no úplny začiatok 🙂 🙂 🙂
Dúfam, že 14.8. už niečo uvidia ...............

fida
6. aug 2009

Maxi uvidis bude, mysli pozitivne
Martina, tak budem drzat palce aby toho 14. uz nieco bolo, ja myslim ze bude 🙂 ja sa uz teraz neviem dockat 2.9.

lucinka1104
6. aug 2009

mna začalo pobolievať včera a dnes trochu ,ale ja si to vysvetlujem tým, že bol malý prisatý celú noc a predsa to spôsobuje sťahy maternice a ešťe jeden deň mi staršne chutí jeasť na druhýdeň naopak nechutí, dnes idemjesť prvý krát , včera som už mala zasebou 3 ranajky 😀 , som naládová a je mi zle z jogurtu to som amla aj pri malom 😵

zuzana1971
6. aug 2009

fida dal ti doky aj fotku maleho vacka? 😅

lucinka1104
6. aug 2009

martinka ako ja 😀

fida
6. aug 2009

zuzi nedal, on je teraz opatrnejsi, predtym mi dal tehu knizku uz v 8tt a vidis bolo to priskoro. Nabuduce si uz poprosim

lucinka1104
6. aug 2009

teda nie však ja som amla ovu 25 a som v 4 tt ty kedsi mala 17 tak to si v 5 tt 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 čiže ja som v skutočnosti tehu 2 týždne a ty 3

zuzana1971
6. aug 2009

maxii ved to, aj ja chcem priznaky, aby som vedela, ze je vsetko ok 😖
no a boli ma len podbrusko, ako ked mam dostat, ale menej, pre istotu chodim kazdu chvilu kontrolovat pomaly lupou ci nekrvacam (potrat 😖)
vcera som volala s kamoskou co ma 7 mes maleho, a nevydrzala som, tak som jej to prezradila, povedala, ze si mam hladkat brusko, pustat mu hudbu 😕 , mne sa to zd skoro, ked to este nemam ani lekarom potvrdene 😝
no a povedala, ze aspon sa zbavi detskych veciciek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre